Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Bezpiecznik obwodu dobierasz sumując natężenie prądu urządzeń, mogących pracować w jednej chwili w obwodzie strzeżonym przez tenże. wynik mnożysz przez powiedzmy 1,25. Wynik jest wartością w A bezpiecznika, który powinieneś zastosować.
  2. Edytowałem/zmieniłem treść poprzedniego mojego wpisu. Przeczytaj.
  3. Już sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym Twoim zapytaniu : Przewód czarny dochodzący do skrzynki bezp./bezpieczników (na podanym schemacie to S5, S7, S243 do ich strony pierwotnej (do której jest doprowadzone napięcie zasilające) jest tym, którego szukasz. Od tego punktu wykonujesz mostek/połączenie do nowej listwy/strony pierwotnej pojedynczej czy multi, dokładanego slotu z nowym/nowymi dokładanym bezpiecznikiem. ! Pamiętaj, że jeśli przewód ten (przewód czarny dochodzący do skrzynki bezp./bezpieczników) jest o przekroju 0,5 mm² używany głównie do obwodów niskoprądowych, to maksymalny prąd ciągły około 5 A – 7 A (dla 0,5mm2), 5A(dla 0,35mm2) dla instalacji 12 V, przy zachowaniu bezpiecznego marginesu. Jeśli jest tam 4mm2, to maksymalny prąd ciągły: ok. 25 A – 32 A
  4. ...plus po stacyjce +12V. Od bardzo dawna w instalacjach elektr grupy VAG, Radek...
  5. Proszę : Akumulator, rozrusznik, bezpieczniki A - bateria B - rozrusznik C - Generator trójfazowy C1 - Regulator napięcia D - Wyłącznik zapłonu S5 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika S7 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika S9 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika S14 - Bezpieczniki w uchwycie bezpieczników, płytka przekaźnika S88 - Bezpieczeństwo pasów S243 - Bezpiecznik w uchwycie bezpiecznika T1d - Złącze pojedyncze, czarne, komora silnika lewa T2 - Złącze dwudrożne czarne, komora silnika prawa T17j - Złącze 17-pinowe, brązowe, stacja sprzęgająca E-Box, skrzynka wodna 11 - Punkt uziemienia w skrzynce akumulatora 500 - Połączenie śrubowe 1 (30) na płytce przekaźnikowej 501 - Połączenie śrubowe 2 (30) na płytce przekaźnikowej A2 - Połączenie dodatnie (15) w wiązce przewodów rozdzielnicy A32 - Połączenie dodatnie (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy A52 - Połączenie dodatnie 2 (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy A57 - Połączenie dodatnie 3 (30) w wiązce przewodów rozdzielnicy * - Tylko dla pojazdów z manualną skrzynią biegów ** - ? prawidłowy schemat okablowania automatycznej skrzyni biegów *** - Ważne od roku modelowego 2006
  6. Na Forum znajdziesz kilkanaście tematów w materii poboru oleju w silnikach (CJC_) diesla B8. Tu jedna powszechna/główna(chyba) przyczyna https://a4-klub.pl/topic/474668-jakie-macie-zu%C5%BCycie-oleju-w-a4-b8-20tdi-cglc/page/2/#findComment-5638913
  7. Proszę: Przegląd montażu – układ paliwowy.pdf
  8. Proszę : Uchwyt filtra oleju – przegląd montażu.pdf Wyjmowanie i instalowanie uchwytu filtra oleju.pdf
  9. Proszę : Wyjmowanie i zakładanie spoilerów..pdf
  10. Problem leży w cylindrze nr 2 i 3. I to wszystko, co można napisać/podpowiedzieć. Dalej, to sprawdzenie podzespołów, które wymienił przedmówca. PS. Pompę tandem wykluczyłbym z kręgu podejrzanych.
  11. Błędy w postaci tekstowej z całym ich opisem ... 😏
  12. Błędy przedstaw w postaci tekstowej z całym ich opisem - najlepiej z autoscanu. Nie oczekuj, że ewentualny odpowiadający, ma ich encyklopedię w pamięci. PS. Nie ma błędów o takich o takich oznaczeniach(kodach). Zapewne brakuje tam zer"0",powinny brzmieć 012620, 012621. Ale czy mamy się tego domyślać ....?
  13. Nie zrozumiałeś mnie lub, jak sądzę nie chcesz zrozumieć. Zdjęcie jest ale szczegóły w nim zawarte (a przecież one są tu najważniejsze - nie rób z siebie durnia, że nie wiesz, o co mi chodzi) już nie. Ale przed opublikowaniem swojego tematu nie użyłeś wyszukiwarki. A to pomogłoby/pomoże Ci znaleźć odpowiednie materiały i rozwiązać problem w aucie. Zamiast z uporem maniaka udowadniać swoją rację (to już staje się naszą cechą narodową) zajmij się lekturą podrzuconych/podanych na srebrnej tacy materiałów. Życzę udanej naprawy
  14. Problem ten był już na Forum wielokrotnie poruszany/omawiany, zobacz ile wyników/tematów(ten pierwszy, to oczywiście Twój) po użyciu forumowej wyszukiwarki... : https://a4-klub.pl/search/?q=p2015 &quick=1 Teraz możesz udzielić lekcji "mechanikowi". ...a te zdjęcia, to wiesz...mamy niby z lupy skorzystać....? Powiększa tylko piksele...
  15. Tak, jak powiedział Ci "inny" sprzedawca - "8k0505235AK zamienia się na 8k0505235AN ten zamienia się na 8k0505235AQ". Co należy zrozumieć : część o n-e 8k0505235AN zastępuje/jest zamienna z 8k0505235ak, więcej jest jego następną, "ulepszoną" (?) wersją. Brać, nie zastanawiać się
  16. Chłodnica recyrkulacji spalin (bardzo prawdopodobne). Poza tym, temat ten był już nieraz rozwiązywany/rozpatrywany na Forum.
  17. Tak, można. https://www.google.com/search?sca_esv=4a7588dd06060af0&rlz=1C1SKPC_plPL1086PL1086&sxsrf=ANbL-n5DeNiPGeRrg5SkHSB0FVoGPaYyTw:1770921529998&udm=2&fbs=ADc_l-aTuuAJ5fCRiMSMSikFOrGF6bdyujK3KN_bbLSQcwMiswggXfTRhCRsHJn9B_hTNtC-x_lfHi96JhoK6zV-U0EJt1ZIA8BzJRHWWyeAYDYuZ_yawk69yRb68cnF7PpwPnSjSNYZSCZePDjojMEZS6YxHS8uex4sGvyKJYzUQlmds5XGGbBXFa1hCeNaiw1lQmii3yrxdLZP2Rm2z7UWMPvFH9nKY_Q8RfDTzC5XPStJGmohQt7JY80Apbh_vSPoGWuxBSUx&q=odpowietrznik+wysprzeglika&sa=X&ved=2ahUKEwj13OHlzNSSAxWmDRAIHRPuBR4QtKgLegQIFRAB&biw=1458&bih=669&dpr=1.1
  18. Źródło Google AI : "Prawidłowa gęstość elektrolitu w w pełni naładowanym akumulatorze kwasowo-ołowiowym wynosi \(1,28\pm 0,01\text{\ g/cm}^{3}\) w temperaturze \(25^{\circ }\text{C}\). Wartość ta spada wraz z rozładowaniem (poniżej \(1,25\text{\ g/cm}^{3}\) wymaga ładowania) oraz zmienia się wraz z temperaturą. Pomiaru dokonuje się areometrem, a poziom płynu powinien być \(1\text{--}2\text{\ cm}\) nad płytami."
  19. https://a4-klub.pl/topic/44213-b7-blb-nagły-komunikat-braku-ciśnienia-oleju-podczas-jazdy-oil-pressure/ https://a4-klub.pl/topic/497647-problem-z-ciśnieniem-oleju-20-tdi-blb/#comment-5765112 https://a4-klub.pl/topic/497121-a4-b7-blb-ciśnienie-oleju/#comment-5760856 ...
  20. Uważając, że czytający ma znajomość przypisania kodu błędu do jego opisu/znaczenia.
  21. Powinno być - Następują próby wypalenia - które jak widać kończą się niepowodzeniem(1189km od ostatniej udanej). Przyczyny z przedstawionych danych nie są do określenia. Brak różnicy ciśnienia, zawartość popiołu zapewne już była resetowana. Do wykonania test drogowy. Logujemy, zapisujemy wartość różnicy ciśnienia, 3 bieg, 100% przyspieszenia. Wysokie wartości w okolicach ponad trzysta, świadczą o dużej zawartości zgromadzonego w filtrze popiołu. Podaj wielkości temperatur na wydechu (katalizator, DPF) podczas procesu regeneracji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.