Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Tomnik odpowiedział(a) na seba1-9 temat w Audi A4 B7
    Tu https://a4-klub.pl/topic/471931-wyszukiwanie-cz%C4%99%C5%9Bci-w-katalogu-sprawdzanie-cen-i-dost%C4%99pno%C5%9Bci/?tab=comments#comment-5591347 Mateusz opisał w jaki sposób posłużyć się Etką online. "Nr. części" - Jeśli skrót zawiera ostatnią literę wyrazu, wówczas nie stawiamy po nim kropki - Nr części
  2. https://a4-klub.pl/topic/307719-demonta%C5%BC-uk%C5%82adu-sai/ https://www.audizine.com/forum/showthread.php/235106-DIY-B6-1-8t-Vacuum-line-and-Check-Valve-removal-simplification
  3. Brak dostatecznych danych z Twojej strony, aby podjąć choć próbę diagnozy. Po przedstawieniu odpowiednich danych można, co najwyżej wskazać ewentualne przyczyny. Np. jeśli grupy 72-77 (długoterminowe korekty wtrysków) wyglądać będą podejrzanie, to i tak na ich podstawie nie można postawić końcowej diagnozy. W takim przypadku wtryski należy wymontować i poddać badaniu na odpowiednim do tego sprzęcie. Dane z takiego testu są podstawą do decyzji o ewentualnej wymianie wtryskiwaczy. https://www.audi-sport.net/xf/threads/audi-a6-4f-c6-v6-2-7-3-0-tdi-injector-removal-installation.194985/
  4. Bagatelizowanie używania znaków interpunkcyjnych, przez niektórych (większość część), piszących na forach, prowadzi do nieporozumień dla tych, którzy chcą takiemu niechlujnemu, pomóc. Zadający pytanie sądzi, że czujnik temperatury powinien znajdować się w chłodnicy. Znalazł tam zapewne miejsce, które przypomina zaślepkę. Zaznaczam - to moja interpretacja tekstu pytającego. Czujnik temperatury G2/G62 znajduje się na jednym z przewodów układu chłodzenia, a nie w chłodnicy. Jest to czujnik podwójny (ile razy można o tym pisać ...?) jedna sekcja podaje dane na wskaźnik w liczniku, druga sekcja podaje info do sterownika silnika. Jeśli pytający przez niechlujne używanie rodzimego języka, nie ma szacunku do czytających, odpowiadający (ja) nie ma zamiaru wskazywać mu, dokładne umiejscowienie owego czujnika. Niech sam prześledzi drogę wszystkich przewodów (tu mała podpowiedź- nie tych o największej średnicy) układu chłodzenia i znajdzie łącznik (trójnik), a w nim interesujący go czujnik.
  5. Na płytce lampki oryginalnie led znajduje się jeden element led. Chcesz aby lampka emitowała czerwień - pozbywasz się tego elementu na rzecz takiego, emitującego czerwień. Z elektronicznego punktu widzenia należałoby jeszcze wymienić rezystor zasilający (330 Ohm, znajdujący się na tej samej oryginalnej płytce) na 560 Ohm. Nie oczekuj jednak wiele (intensywność świecenia) po jednym elemencie led umieszczonym na płytce. Ale to już wiesz, widząc, jak "jasno" świeci oryginalna lampka. Mam w ofercie moduły led, które, tak myślę, bardziej by Cię zainteresowały - po otwarciu drzwi świecą na biało, a po zamknięciu, jeśli włączone są co najmniej postojówki, zmieniają barwę świecenia na czerwoną. Niestety dedykowane są do lampek oświetlenia dywaników wersji żarówka tradycyjna. Nie mogą zostać zamontowane w lampkach oryginalnie led.
  6. Co masz na myśli, to pisząc - gotowe lampki led świecące na czerwono, czy elementy led, którymi trzeba zamienić te oryginalne, białe (wylutować oryginalny biały, wlutować czerwony) ?
  7. .... Zmień element led w oryginalnych lampkach na taki emitujący czerwień + zmiana rezystora zasilającego (na płytce lampki).
  8. W A4 B8 występują lampki oświetlenia przestrzeni dywaników (nóg) ale wersji led. Nie są to lampki wersja żarówka. Oświetlenie wnętrza masz (przerobione) w kolorze czerwonym ?... Czy raczej piszesz o kolorze piktogramów w przełącznikach, ambiente w lampce przedniej, podświetlenia klamek ?
  9. Chyba niepotrzebnie... Jeśli dobrze interpretuję "uszkodzenie" na zdjęciu układu VND830SP, jako wypalenie ("dziura"/ubytek na obudowie), to właśnie ten element uległ uszkodzeniu. Jest dostępny na rynku np. https://eltron.pl/Product/Show/Page/1-NRBUJ https://humasklep.pl/pl/p/VND830SP-VND830-SP-PowerSO-10/7715 - koszt 12zł/szt
  10. Jeśli jesteś pewien, co do tego przewodu (wyjście ze sterownika na żarówkę kierunkowskazu przedni lewy), podłącz ten punkt bezpośrednio do żarówki 21w (potrzebny jeszcze minus/masa - brązowy przewód bez paska w instalacji aut VAG). Brak działania żarówki stanowić będzie o uszkodzeniu w sterowniku. (Nie zrób zwarcia ! ) Czy przy oryginalnym połączeniu (bez "mostka", którym podłączyłeś żarówkę przednią lewą do przedniej bocznej lewej) pojawia się informacja o uszkodzonej żarówce kierunkowskazu przedniej lewej ?
  11. Nie wiem, jakiego oprócz kanałów, podających dane nastawników, można przeprowadzić proces adaptacji. W poszukiwaniu inicjacji procesu pominąłeś, będąc w Basic Settings, okienko w prawym górnym rogu ON/OFF/Next.
  12. Prawnik przedstawi pokrzywdzonemu (prostacz) jego sytuację w świetle prawa, podpowie ewentualne działania. Myślę, że właśnie wiedza dealera, co do tego, że pokrzywdzony nie jest/nie działa sam, byłaby wskazana. Telefon/wizyta prawnika u delera "w celu zasięgnięcia info" da, według mnie, same pozytywy. Oczywiście nie można od razu wyciągać szabelki.
  13. Nareszcie rozsądna rada. Też tak myślę. Nie liczyłbym, no właśnie na co...? Tu w grę wchodzić może zbyt wiele scenariuszy. Wizyta u adwokata(z innego miasta, niż tam gdzie dokonałeś zakupu) jest w tej sytuacji jak najbardziej wskazana (niezbędna).
  14. Dlaczego - tu podejrzewam, że nie - nie skontaktowałeś się ze sprzedawcą, przecież zapewniał Cię w opisie produktu, że zamiennik działa bez problemów, współpracuje z CAN/CAN-BUS(na marginesie bajdurzenie o magistrali CAN rozniosło się szybciej i agresywniej niż wirus, z którym obecnie walczymy). A jeśli tak, to jakich rad Ci udzielił ? Te wszystkie zamienniki żarówek większych mocy, to, jak je nazywam, "półprodukty", obiecywania gruszek na wierzbie. Jak nie problem z diagnozą ciągłą/"gorącą", to z diagnozą "zimną", a później z awariami poszczególnych elementów led.... I wiem, co mówię/piszę
  15. Okienko "Adv. Meas. Values" - advanced measuring values.
  16. Tomnik odpowiedział(a) na Dawidddd temat w 3.0TDI
    Zapewne pytający już znalazł odpowiedź, niemniej dla poszukujących (co prawda A6 ale silnik taki sam) : https://www.youtube.com/watch?v=FfGuC7dX8fc
  17. A ja zapytam - w jakim celu glinkować świeżo malowane elementy ? Przecież glinkowanie, to proces mający na celu pozbycie się tego(mocno wczepiony brud i innych niechcianych drobin), co nagromadziło się miesiącami/latami na lakierze, z czym nie poradzi sobie mycie szamponem.
  18. 1. Napisz jakie inne elementy miałyby być zasilane z tego punktu(listwy progowe) instalacji elektr. auta 2. Listwy te na 99,999% zasilane są prądowo, nie napięciowo. Podłączenie dodatkowego/dodatkowych odbiorników energii elektrycznej nie jest dobrym pomysłem. Najprawdopodobniej skutkować będzie brakiem zasilania całego tego układu. 3. Po co chcesz demontować te listwy, skoro "dostęp" do ich zasilania możesz znaleźć w innym miejscu instalacji elektrycznej auta ?
  19. Prosiłem abyś sprawdzał tekst przed wysłaniem.... Jeśli zaś chodzi o meritum Twojego pytania - nie bądź śmieszny.
  20. Darekwolak, bądź łaskaw sprawdzić tekst przed wysłaniem. Włącz też słownik ("ponirzej" !!!) To są tzw. poziomy pamięci. 1 to tzw. pamięć pojedyncza resetowana po dwóch godzinach przerwy pomiędzy załączonym zapłonem. Po 2 godzinach niewłączonego zapłonu, po ponownym rozpoczęciu jazdy, dane z niej zostają usunięte 2 to tzw. pamięć sumaryczna nie jest resetowana automatycznie. Przełączanie tych trybów pamięci odbywa się poprzez krótkie naciśnięcie przycisku "reset", znajdującego się na manetce wycieraczek.
  21. Pytanie powinno brzmieć - w jakim stanie jest filtr DPF (jeśli auto jest w takowy wyposażone, ale pewnie tak, skoro norma Euro4...) ? Tu nie ma tłumika środkowego. Potrzebne dane z grupy 104(prawdopodobnie) sterownika silnika. Przy tym przebiegu (252k km) DPF jest już najprawdopodobniej zapełniony popiołem, co równa się częstymi regeneracjami. Następnie badanie wtrysków (po za autem - tu niestety nie można zdać się na odczyty z odpowiednich grup) w specjalistycznym warsztacie, dysponującym odpowiednim sprzętem.
  22. Nie mogę się z tym zgodzić. Mój DPF po czyszczeniu działa już 50 tys. km. Pamiętaj, że może zaistnieć potrzeba przeproszenia się "tym cudem".
  23. 3. Wymontować i wysłać do czyszczenia - mycia Ciśnieniowo. Coraz bardziej popularne tego typu urządzenia, którym posługują się firmy czyszczące DPF. Jeśli wydatek około 6 tys. zł nie jest problemem.... O zamiennikach trzeba raczej zapomnieć.....
  24. Przed wykastrowaniem auta z, jak Ci się wydaje, zbędnych, niepotrzebnych podzespołów, proszę wziąć po uwagę to, co napiszę - te przeróbki nie są lekarstwem na "kiepsko auto mi się zbiera z dołu". Maksymalny moment obrotowy silników 2.7/3.0 jest dostępny od około 2100/2200 rpm, a nie, jak deklaruje producent auta, od 1400 rpm. Filtr DPF należałoby (jeśli nie był jeszcze) przeczyścić ciśnieniowo - tu proponuję firmy tym się trudniące. EGR zdiagnozować na okoliczność poprawnej jego pracy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.