Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Trudno wyrokować na odległość, co jest przyczyną pojawiania się wartości 2983,5 (zauważ, że znajdziesz taki sam odczyt w teście drogowym 011). Na początek sprawdzenie wiązki i wtyczek (czasochłonne) lub podmiana czujnika doładowania (szybkie ale trzeba zainwestować :) ).
  2. Przeczytaj mój wpis jeszcze raz. Edytowałem go i dodałem ważną uwagę. Zacznij od : czujnik ciśnienia doładowania/jego wiązka/sterownik.
  3. Kombinujesz, jak przysłowiowy koń pod przysłowiową górę (zrozumiałe wobec perspektywy demontażu turbosprężarki). Koniecznym jest demontaż turbiny i czyszczenie jej zmiennej geo. Zwróć uwagę też na to, co napisałem tu https://a4-klub.pl/topic/459283-logi-19-tdi-awx/?do=findComment&comment=5515607 to bardzo częsta przypadłość i trzeba zniwelować te nierówności. Ustrzeżesz się przed powtórnym demontażem, który będzie konieczny po paruset kilometrach. Edit - Po przyjrzeniu się wszystkim danym z logowania. Log nr 3 wygląda na usterkę czujnika doładowania, usterkę wiązki lub sterownika silnika. Niemożliwym wydaje się (jest) wartość ciśnienia 2983,5 w pierwszym teście BS 011 (dane z drugiego i trzeciego testu wyglądają normalnie). I to właśnie w pierwszej kolejności proponuję sprawdzić. Co nie znaczy, że demontaż turbiny i reszta wspomnianych czynności jest bezsensowny
  4. Posłuż się ETKą (np. online). Tu Kol. Mateusz opisał instrukcję użytkowania https://a4-klub.pl/topic/471931-wyszukiwanie-cz%C4%99%C5%9Bci-w-katalogu-sprawdzanie-cen-i-dost%C4%99pno%C5%9Bci/?do=findComment&comment=5591179 Znajdujesz amortyzator przeznaczony do Twojego auta, zwracając uwagę na ostatnią kolumnę, w której odczytujesz przeznaczenie części do typu zawieszenia (w Twoim przypadku 1BA) i silnika (w Twoim przypadku ANB), do rodzaju nadwozia : -przód 8D0413031BK zastąpiony 8D0413031BM -tył 8D5513031K, 8D5513031L Nr-y te wklejasz w Google. Tu znajdujesz amortyzatory Sachs https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/ - wpisując nr OEM znaleziony w Etce lub "na piechotę" po marce, modelu, itd..., po Nr-e VIN (nie próbowałem) W zakładce "numery porównawcze" sprawdzasz zgodność z nr-em OEM -przód Sachs 557 833 https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/article/557+833?languageID=19&brandID=32,294&countryID=PL -tył Sachs 280 560 https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/article/280+560?languageID=19&brandID=32,294&countryID=PL Sprężyny - Tu będzie problem w znalezieniu sprężyny w danej klasie wagowej (nacisku osi). Sachs ma w ofercie : Przód zawieszenie standard (1BA) : - Sachs 997 519 (skrzynia manualna, z klimatyzacją) zamiennik 8D0 411 105 AP zawieszenie 1BA, klasa wagowa 0JE https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/article/997+519?languageID=19&brandID=32,294&countryID=PL - Sachs 997 520 (skrzynia manualna, bez klimatyzacji) zamiennik 8D0 411 105 AN zawieszenie 1BA, klasa wagowa 0JD https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/article/997+520?languageID=19&brandID=32,294&countryID=PL Tył zawieszenie standard : Sachs 996 031 zamiennik 8D5 511 115 S zawieszenie 1BA, klasa wagowa 0YG https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/article/996+031?languageID=19&brandID=32,294&countryID=PL Sprawdź poprawność podanych przeze mnie numerów !
  5. Tomnik odpowiedział(a) na kirenos temat w 2.0TDI
    Już jeden Twój temat wylądował w koszu (i bardzo dobrze...). Nie dało Ci to nic do myślenia ? Nie dało - zakładasz następny, zadajesz naiwne pytania bez podania danych, które umożliwiałyby diagnozę/odpowiedź. Po za tym ten Twój niechlujny styl pisania ... Brak szacunku do ewentualnych czytających. Edit - Kolega Rafał jest zbyt miłosierny
  6. Tomnik odpowiedział(a) na Patjak19 temat w 3.0TDI
    Jakim urządzeniem diagnostycznym się posługujesz ? Filtr DPF konieczne trzeba poddać próbie przeczyszczenia ! Autem nie radzę jeździć. Błąd P242F zarejestrowany w sterowniku silnika jest oczywisty i pojawił się tam baaardzo dawno temu. Obecnie nie jest możliwy do usunięcia. Wskazuje zapełnienie filtra popiołem. Po przeczyszczeniu filtra należy wyzerować 104.1 (nie rób tego bez czyszczenia DPF ! ), po tej procedurze będziesz mógł usunąć błąd.
  7. Tomnik odpowiedział(a) na Patjak19 temat w 3.0TDI
    Wtryski : Korekcje długodystansowe wskazują na konieczność przyjrzenia się wtryskom 2 i 4. Wszystkie wtryskiwacze wymontuj i zleć ich test. DPF - Podaj dane 102 silnik załączony, bieg jałowy, drugi odczyt przy załóżmy 2 tys. obrotów. Bardzo podejrzanie (niemożliwie) wygląda to 0,00 w 104.3. Wskazuje na niesprawny czujnik różnicy ciśnienia, brak wkładu w filtrze DPF. 104.1 - Przekroczona granica zapełnienia filtra popiołem. Konieczna wymiana lub ewentualnie przeczyszczenie ciśnieniowe (zapomnij o domowej/garażowej myjce ciśnieniowej) w odpowiednim do tego sprzęcie. Coś tu się nie zgadza... Napisałeś "Na kompie mu pokazało 70 g" - zakładając, że odczyt odnosił się do zawartości sadzy, to tak, jak napisałem, przy tej wartości sterownik nie przeprowadza już procesu regeneracji (tym bardziej, że zawartość popiołu to 0,51, czyli próg to nie 68 a znacznie mniej), to dlaczego podane teraz dane ilości sadzy, to 13,8 obliczona/0,00 rzeczywista ? Konieczny skan błędów zarejestrowanych w sterowniku silnika. Dodatkowo proszę o 107.
  8. Tomnik odpowiedział(a) na Patjak19 temat w 3.0TDI
    Jeśli chcesz abyśmy mogli podjąć próbę diagnozy stanu wtryskiwaczy, musisz przedstawić dane : -zlogowane w czasie rozruchu i po nim, 13, 14 - grupy 72-77 -przy okazji 104 (DPF) Jeśli będą wyglądać słabo, to nieuniknionym jest test wtryskiwaczy po za autem (Bosch service). Na podstawie danych 72-77 nie podejmuje się raczej decyzji o wymianie wtryskiwaczy, tylko po właściwym badaniu. Lejące wtryskiwacze wygenerują bardzo kosztowny w naprawie problem.
  9. Tomnik odpowiedział(a) na Patjak19 temat w 3.0TDI
    Nie rozumiem... Napisz to aby nabrało sensu. Powtórzę to, co zostało już tu powiedziane - auto w obecnym stanie zapełnienia DPF-a sadzą nie nadaje się do jazdy. Jeśli wartość 104.1 nie była już resetowana, to próg, przy którym sterownik nie regeneruje i nie pozwala na regenerację serwisową nie wynosi 68, a znacznie niżej (zależne od stanu zapełnienia filtra popiołem).
  10. Tomnik odpowiedział(a) na Patjak19 temat w 3.0TDI
    Ilość popiołu sprawdzisz w 104.1 72-77 to dane korekcji długodystansowej wtryskiwaczy. Mój Boże... Powtórzę to, co zostało już tu powiedziane - auto w obecnym stanie zapełnienia DPF-a sadzą nie nadaje się do jazdy. Jeśli wartość 104.1 nie była już resetowana, to próg, przy którym sterownik nie regeneruje i nie pozwala na regenerację serwisową nie wynosi 68, a znacznie niżej (zależne od stanu zapełnienia filtra popiołem).
  11. Tak, potwierdzam, to za dużo. Wysłałem wiadomość na PW. Co do wtrysków, przyjrzałbym się numerowi 2 (0,85mg/str) zamienić (w ramach testu) miejscami z np. nr 1, sprawdzić, czy ta korekcja przeniesie z wtryskiem. Na temat korekcji długoterminowych nie wypowiem się - nie znam wartości granicznych tych wtryskiwaczy w silniku 4-cylindrowym.
  12. Ile jednostek (wartości obliczonej, jak mniemam - jeśli rzeczywistej napisz, to bardzo istotne ) przybyło przez te 40km ? Te 30% niewiele mi mówi.
  13. Muskel w sposób zwięzły podał odpowiedź. Jeśli zainteresowany jesteś trochę obszerniejszym wyjaśnieniem (a pomoże Ci to zrozumieć, w jaki sposób, to działa), przeczytaj : https://a4-klub.pl/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-20-tdi-cr/?do=findComment&comment=5517979 https://a4-klub.pl/topic/417181-zapchany-filter-dpf-moc-auta-spadla-co-robic/?do=findComment&comment=5404463
  14. Np. https://felgeo.pl/product-pol-35437-Felgi-Aluminiowe-18-5x112-Carbonado-Graphene-MAFP.html?query_id=1 https://felgeo.pl/search.php?text=graphene https://allegro.pl/oferta/alufelgi-5x112-18-et45-audi-a6-c6-c7-tt-tts-rotor-10141900360 Otwór centralny 66 (A4 B8) ale to chyba nie problem (pierścienie centrujące). Opinii niewiele, praktycznie kilka (na różnych forach). Przeważają domniemania, powątpiewające w jakość (tych, którzy nie mieli). Dwie/trzy pozytywne (podobno użytkowników). Niedawno pojawił się temat w tej samej materii https://a4-klub.pl/topic/473875-felgi-18-wz%C3%B3r-rotor-audi-8j-et35/?tab=comments#comment-5603269
  15. Napisz lepiej w czym tkwi problem. W tej chwili oczekujesz, że ktoś napisze to, o czym Ty wiesz (określi usterkę).
  16. Ale co jest niezrozumiałe ? Wtryski testujemy po za autem na odpowiedniej aparaturze pomiarowej. Tylko wynik takiego testu jest miarodajny. Proszę zwrócić uwagę, że po tzw. trasie bloki, w których teraz są minusy, pokażą plusy. Jeśli nie, należy monitorować wartości tego właśnie wtrysku.
  17. Napisałem, cytuję : "104.1 ale w tym przypadku po przekroczeniu wart. gran. w pamięci sterownika silnika zapisany zostaje błąd/usterka o zbyt dużym zapełnieniu filtra popiołem. " Zostaniesz w ten właśnie sposób poinformowany o jej przekroczeniu. Błąd ten nie jest możliwy do usunięcia. Jedyny sposób na "pozbycie się" błędu (ale nie problemu ! ) jest wyzerowanie * 104.1 (procedura w VCDS, Odis, itp. lepszych narzędzi diagnostycznych). Nie pamiętam tej wartości granicznej - coś około 0.3 l (?) *Procedura ta przeprowadzana jest po wymianie filtra DPF na nowy lub ewentualnie po jego odpowiednim przeczyszczeniu. Nie powinno się zerować zawartości popiołu zostawiając zanieczyszczony filtr popiołem.
  18. Nie mogą przekraczać/być mniejsze (a według mnie nie powinny zbliżać się do tych wartości) Blok 1 pomiar -/minus 45ms Blok 2 pomiar -/minus 15ms Blok 3 pomiar -//minus 5ms Właściwy pomiar/test wtryskiwaczy należy przeprowadzić po za autem, na odpowiednim do tego sprzęcie. W przypadku tych grup, to źle postawione pytanie...nie ma tu określonych wartości granicznych. Jedynym wyjątkiem jest 104.1 ale w tym przypadku po przekroczeniu wart. gran. w pamięci sterownika silnika zapisany zostaje błąd/usterka o zbyt dużym zapełnieniu filtra popiołem. 102.3 - na obrotach biegu jałowego, zaraz po przeprowadzonej regeneracji DPF im mniej tym lepiej (najlepiej zero).
  19. Jeśli posiadasz jeszcze te wymontowane z nastawników, zmierz ich rezystancję, aby upewnić się co do kompatybilności tych nowych. Zmierz też rezystancję tych zamontowanych. Na marginesie - w większości przypadków wymiana potencjometrów nie jest konieczna. Na ścieżkę, po której pracuje suwak, aplikuje się preparat przeznaczony do potencjometrów (np. "Kontakt PR"). To załatwia sprawę na lata.
  20. Nie ma czegoś takiego, jak wbudowany canbus w zamienniku led. To typowe bajdurzenie w celu podniesienia rangi sprzedawanego produktu.
  21. Wklej wynik scanu wszystkich sterowników auta wykonany VCDS-em (urządzenie diagnostyczne do aut grupy VAG).
  22. Informacja z instrukcji producenta auta - około 8.2 L (wraz z wymiana filtra). 8.2 L to maksimum na stalce.
  23. Tomnik odpowiedział(a) na gressi temat w Audi A4 B8
    https://a4-klub.pl/topic/469005-led-h7/?tab=comments#comment-5573155 https://a4-klub.pl/topic/470531-czy-warto-led-h7/?tab=comments#comment-5582497 https://a4-klub.pl/topic/375444-%C5%BCar%C3%B3wki-led-h7/?tab=comments#comment-4959383

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.