Treść opublikowana przez Tomnik
-
Problem z wentylatorami
Rafał, piszę z perspektywy kilkuletniego używania auta z DPF, takie info jest przydatne. I nie, jako ciekawostka ( "sztuka dla sztuki"). Wiesz zapewne, że kilkukrotne przegapienie procesu w pewnej jego fazie, na pewno w etapie rozgrzewania filtra (wyłączanie silnika, itd), skutkuje przedostawaniem się paliwa do oleju, a to ma zły wpływ na jego właściwości smarne. W silniku V6, z jakim mam do czynienia na co dzień, jest to sytuacja "normalna", nagminna. Zdaję sobie sprawę dlaczego takiej kontrolki brak - ten proces według producentów aut miał być sprawnie przeprowadzany, niewidoczny dla użytkownika i nie chciał wprowadzać "zamieszania", zmniejszać komfortu użytkowania auta. Im DPF ma większy przebieg, tym kontrolka, o której tu piszemy, staje się bardziej przydatna.
-
Problem z wentylatorami
Ikonka informująca o trwającym procesie regeneracji filtra DPF jest "marzeniem" każdego świadomego użytkownika auta z tym podzespołem. Jak widzisz bardzo by się taka informacja przydała. Niestety producent nie przewidział takiej potrzeby. Informację taką uzyskasz np. używając aplikacji na androida (smartfon) VAG DPF. Co prawda ze względów na komfort użytkowania, to nie to samo, co ikona na liczniku ale lepsze niż nic.
-
Gdzie jest zmieniarka w a4 B8 USA
Tu znajdziesz odpowiedź : "Pliki muzyczne w formatach MP3, WMA i ACC można wczytać do płytoteki z następujących źródeł: (...) "
-
Kodowanie akumulatora
Jakie parametry miał poprzedni aku ?
-
Wibracje nadwozia podczas jazdy powyżej 120km/h w A4 B6 AVF
I uważasz, że założenie kolejnego już o tym samym problemie, przyniesie "konkretne" rozwiązanie... ? Każda odpowiedź, która się tu pojawi (np. patrz wyżej) była już wspominana w tematach, które przeczytałeś (?). Ja rozwiązałem problem przez wyważenie kół (zima i lato) na Hunterze. Pewnie znasz ? :
-
błąd 5940 i 5924 klapy spalin po pomiarze sprawności akumulatora
Zauważ, że usterka, która została szczęśliwie zdiagnozowana (materiał video) zlokalizowana była w wiązce przewodów zaworu. I z tego, co zdążyłem zrozumieć (angielski z twardym szkockim(?) akcentem) wystąpiła w miejscu, w którym wiązka przebiega przy podzespołach systemu Adblue. I coś mi się wydaje, że jest to tzw. newralgiczny punkt w tych autach. Przed zakupem nowego podzespołu sterującego zaworem, koniecznie przyjrzałbym się temu miejscu. Konieczne zdaj relację po zakończonej szczęśliwie (mam nadzieję) batalii.
-
błąd 5940 i 5924 klapy spalin po pomiarze sprawności akumulatora
Przeczytaj (tłumacz Google) to - forum Ross-tech, (nie wiedzieć czemu nie mogę wkleić linka) : "Więc mam audi A5 z usterką poniżej, zawór ciśnieniowy wydechu utknął w pozycji otwartej, co zakłada, że jest to zawór w rurze wydechowej. krótka historia, auto przyjechało z usterką, mechaniczna strona zaworu sprawdzona ok, przesunięta tak jak powinna oddzielić od silnika, okablowanie sprawdzone Założony nowy oryginalny zawór... usterka poszła, przetestowany na drodze i on usterka nie powróciła kilka dni później klient przywiózł samochód z powrotem, ta sama usterka i właśnie tam ją otrzymałem. Wykonałem więc podstawowe ustawienia zaworu, jak opisano na tym forum, ale bezskutecznie, usterka znika, ale po chwili powraca. Wydaje się, że nie ma żadnych problemów z wydajnością samochodu, tylko świeci się kontrolka silnika Wszelkie wskazówki, porady, wskazówki bardzo mile widziane .... pogoda, gdy robię podstawowe ustawienia nieprawidłowo lub czy nowa część wymaga kodowania, przypuszczam, że nie " Daje do myślenia... Sprawdź poprawność przesuwu klapy zaworu zamontowanej bezpośrednio na rurze wydechowej.
-
Opiłki metalowe w układzie ciśnienia doładowania
Z zamieszczonego zdjęcia nie podejmuję się potwierdzić obecności metalowych opiłków. To, co widzę wygląda, jak kropelki oleju i jest to powiedzmy zjawisko "normalne" w autach z przebiegiem. Czy jesteś pewien, że poinformowano Cię o opiłkach, a nie o śladach oleju ? Czy miałeś możliwość organoleptycznej weryfikacji tych niby opiłków ? Czy opisane objawy pojawiły się natychmiast w chwili odbioru auta od mechanika ? Czy może jakiś czas po ? Powiem Ci, że diagnozując auto (nie jestem mechanikiem) na okoliczność opisanych przez Ciebie objawów, przewód ciśnienia doładowania byłby (a może wcale) ostatnim miejscem, w które bym zajrzał...
-
błąd 5940 i 5924 klapy spalin po pomiarze sprawności akumulatora
Do takiej ostatecznej diagnozy potrzebna jest jeszcze informacja, czy do elektryki zaworu dochodzi impuls, którym ECU nim steruje... Ten pierwszy błąd sugeruje, że takie impulsy ECU wysyła (zasila zawór) ale należałoby to zweryfikować. Co też autor materiału video, sprawdza.
-
Żarówki LED postojowe/dzienne mrugają przy odpalaniu silnika
...Gdyby zastępnik led nie posiadał układu zasilającego tzw. drivera, opisywane zjawisko nie wystąpiłoby. Jedyne co można by zaobserwować, to zmniejszanie się jasności emitowanego światła, a nie błyski (czyli zero-jedynkową pracę) elementów led zastępnika. Informacja dodatkowa : Co do zimnej diagnozy i różnicy w zachowaniu zastępnik led/żarówka, to jest to związane z innym czasem reakcji na przyłożone napięcie i na jego zmiany, żarnika (drucik wolframowy) żarówki i elementu led. Element led reaguje natychmiast, bez zwłoki czasowej, żarnik ma duże opóźnienie. Dlatego też krótkie w czasie impulsy wprowadzane przez sterownik, są przez element led "pokazane", a przez żarówkę tradycyjną nie. Żarnik nie jest w stanie na te impulsy zareagować.
-
błąd 5940 i 5924 klapy spalin po pomiarze sprawności akumulatora
Nie, nie ma. Tu materiał video z angielskim ze specyficznym akcentem audio , obrazujący z czym masz do czynienia : Wykonaj, jeśli to możliwe(nie mam wiedzy), test tzw. wykonawczy(np.VCDS) działania tego podzespołu. W czasie wykonywania testu proponowałbym przyjrzeć się działaniu zaworu.
-
Żarówki LED postojowe/dzienne mrugają przy odpalaniu silnika
To znaczy, że nie rozumiesz....
-
Samochód odpala po czym gaśnie i dalej już tylko kręci
Soczysty opis. Większość informacji w nim zawarta zupełnie niepotrzebna/nieprzydatna Zamiast tych mniej przydatnych, poinformuj o wersji/symbolu silnika (najlepiej uzupełnij/podaj prawdziwe dane w profilu). Nie pisz w odpowiedzi "no przecież piszę w dziale takim to a takim, więc chyba jasne co to za silni/auto", tu potrzebne jest solidna/pewna informacja z Twojej strony, a nie "Ty wiesz, a my się domyślamy". Nie miej nadziei, że na podstawie Twojego opisu, podamy przyczynę zaistniałej sytuacji. Tu potrzebne jest więcej danych (np. logi odpowiednich grup wykonane w chwili występowania usterki - pracuje nierówno)
-
Żarówki LED postojowe/dzienne mrugają przy odpalaniu silnika
Zjawisko, które opisujesz i według opisu, występujące w chwili działania rozrusznika (tak to zrozumiałem), spowodowane jest pewnym progiem napięciowym, przy którym następuje zadziałanie/zaprzestanie działania zastępnika led. Odpowiedzialnym za ten stan jest tzw. driver (układ zasilający/regulujący natężenie prądu przewodzenia elementów led na stałym poziomie), ma on ustalony pewien próg napięcia wejściowego, przy którym zaczyna zasilać odbiornik (elementy led). Jeśli napięcie wejściowe zejdzie poniżej tego progu, napięcie wyjściowe/natężenie prądu (zasilające odbiornik, czyli elementy led) spada do zera/zanika. Diagnoza zimna i objaw jej działania na zamiennikach led (błysk/błyski "stroboskopowe") jest widoczna przy włączonym zapłonie i nie załączonym danym obwodzie oświetlenia zewnętrznego . Tu mamy do czynienia z przypadkiem błysków/przerw działania odbiornika led w aktywnym obwodzie oświetlenia zewnętrznego (światła postojowe) w chwili działania rozrusznika. W tym momencie napięcie akumulatora spada do/poniżej granicy napięcia wejściowego układu zasilającego i zaprzestaje on zasilać elementy led. Nie jest to spowodowane działaniem zimnej diagnozy.
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Na podstawie informacji zawartej tu : Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6 0?xxx: Czujnik światła 0 – brak 1 – zainstalowany 0x?xx: Moduł haka 0 – brak 1 – zainstalowany 0xx?x: Reflektory 0 – Halogenowe 1 – Ksenonowe 0xxx?: Kraj 1 – Reszta Świata 2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie) 3 – USA 4 – Canada wnioskować można, że MCE w Twoim aucie nie ma zaznaczonej opcji zainstalowanych lamp ksenonowych. Powinno być 00011. W MCE Twojego auta jest 00001. Myślę, że to jest właśnie rozwiązaniem problemu
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
W trakcie jazdy ale na załączonym obwodzie, tj. włączonych światłach ksenon, tak ?
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Napiszę, co zrobiłbym na Twoim miejscu, aby przekonać się, jaki podzespół powoduje zaistniałą sytuację : Należałoby znać rezystancję wejściową przetwornicy (i tu nie mam wiedzy), zastąpić przetwornicę rezystorem o takiej właśnie rezystancji, włączyć zapłon i poczekać na ewentualne info o uszkodzeniu żarówki, czyli na wynik działania diagnozy zimnej. Absolutnie nie włączałbym obwodu świateł na podłączonym rezystorze ! Brak info świadczyć będzie o usterce przetwornicy. Z kolei pojawienie się info, o usterce sterownika, pod którego przetwornica jest podpięta (moduł centralnej elektryki, jest taki w pierwszych modelach B6 ?). Nie znam "infrastruktury" sterowników B6, nie znalazłem schematu.
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Ja zrozumiałem, posiłkując się tym co napisałeś, cytuję poniżej, że info o awarii żarówki/obwodu pojawia się jako wynik diagnozy ciągłej, czyli tej która diagnozuje załączony obwód. Owszem, dalej opisujesz też o sytuację, która wskazuje na działanie diagnozy zimnej, czyli tej która testuje obwód po włączeniu zapłonu i nie włączonym danym obwodzie oświetlenia zewnętrznego. A po za tym - czy ksenon w Twoim aucie jest oryginalny ? Nie jest wynikiem Twojej modyfikacji ?
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
A czasem pierwsze wyrzuci lewa na fis A następnie prawą Tak. Ale rada ta była na podstawie tego, co napisałeś : prawa strona jest tą częściej, permanentnie zgłaszaną, jako awaryjna.
-
Audi A4 B6 - Right / Left Dipped Headlight
Zgadzam się z Muskelem. Jeśli to możliwe zamień przetwornice miejscami, a dalej się już domyślasz.. ? Jeśli info "przejdzie" na lewą stronę, to będzie świadczyć o usterce tego właśnie elementu.
-
Malowanie szarych dokładek.
Polecam : - zasięgnąć podstawowej wiedzy choćby tu : Lakierowanie elementów plastikowych - Mój Garaż JAKTOZROBILEMWGARAZU.PL Często trzeba polakierować jakieś elementy plastikowe, jest ich sporo w każdym samochodzie czasem chcemy polakierować w kolor auta spoiler, lusterka, zderzak czy choćby klamki. By poprawnie wykonać... Jak naprawić pęknięty zderzak. - Mój Garaż JAKTOZROBILEMWGARAZU.PL Opiszę tutaj jak naprawić pęknięty zderzak, łącznie ze spawaniem plastiku, przygotowaniem powierzchni i podkładowaniem. Wszystko na bazie pracy, jaką wykonałem podczas naprawy zderzaka od Fiesty... - nie iść na tzw. skróty, które wydają się na początku lepszą/łatwą opcją, a w praktyce, użytkowaniu niepoprawnie pomalowanych elementów, niestety nie są. Farby w spraju nie osiągną odpowiedniej twardości w porównaniu z tymi do których dodaje się utwardzacz (pistolet).
-
Czujnik stop
Elsa online. ElsaWin. ElsaWeb. AudiRunning gearBrake systemABS, ADR, TCS, EDL, ESPRemoving and installing parts of ABS/ESP systemRemoving and installing brake light sensor WWW.KOLHOSNIKI.RU Wersja online oprogramowania Elsa lub elsawin dla Audi, Skoda, Volkswagen, Seat. Wszystkie stare i świeże bazy w jednym Elsaweb.
-
nietypowa spinka
Żadna "wielkość". Wystarczyło spojrzeć do Etki, choćby tej online. Przypomnę : IFI :: Free services IFINTERFACE.COM Программа ETKA, Program ETKA, ETKA онлайн, ETKA-онлайн, этка онлайн, этка-онлайн, ETKA online, ETKA-online, VOLKSWAGEN, AUDI, SEAT, SKODA, PORSCHE, ETKA, ETKA7, ETKA7.4, ETKA7.5, ETKA7.0...
-
nietypowa spinka
Sedan - 8D0867549 niedostępna Avant - 8D0867549C w Polsce dostępna w ASO i z tego co widzę w sieci, tylko tam. Porównując spinkę z Twojego zdjęcia do tych. ze zdjęć dostępnych w sieci, to jest to ta od wersji avant.
-
Problem z odpaleniem i kontrolka świeć żarowych
Jeśli przekażesz nam więcej informacji, tj. odczyt błędów zarejestrowanych w pamięci sterowników silnika, skrzyni biegów, a najlepiej cały tzw. autoscan, to ewentualnie jesteśmy w stanie postawić diagnozę obarczoną pewnym błędem. Bez tego nie mamy możliwości stawiania diagnoz przy braku zdolności (przynajmniej ja nie mam) paranormalnych