Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Tomnik odpowiedział(a) na 4ndr13j temat w Audi A4 B6/B7
    Czy auto wyposażone jest w oryginalne lampki oświetlenia przestrzeni dywaników ? Jeśli tak, to proponuję dwa w jednym, i tu przykładowy link : Zamontowanie kupionego przez Ciebie oświetlenia led, spowoduje zbyt dużą intensywność emitowanego światła podczas jazdy. Proponowane przez Ciebie podłączenie do dwóch osobnych obwodów auta, też nie jest właściwe. Jeśli dobrze zrozumiałem, jeden z nich będzie podawał "sztywne 12V", a drugi (ten od piktogramu kratki nawiewu) "12V" z możliwością regulacji (regulacja natężenia świecenia deski i oprzyrządowania). Podłączenie oświetlenia tylnych dywaników według logiki jego włączania, jaka Cię interesuje, to potrzeba pociągnięcia dodatkowych przewodów/przewodu (tu zależne od "elektryki" foteli przednich) do złącza i od niego, fotela/foteli.
  2. Ok Sebastian ale na jakiej podstawie, jakich doświadczeń, tak sądzisz ? Jeśli tylko swojego auta, to musisz poczekać na zmianę wartości (nie wiem jak dużą) w ash oil, żeby móc zauważyć zmianę. Wiem(piszę to na podstawie danych przedstawianych przez właścicieli tych aut), że w sterowniku A4 B8 nie ma(?) info o progach, o których wspomniałem. W sterowniku A6 C6 jest takie info, w grupie 107. I wyraźnie widać te zmiany. Widać liczbowo i oczywiście liczby/wartości mapa bierze pod uwagę - początek procesu reg. jest od nich zależny. Zależny jest też moment wyświetlania informacji na liczniku o niesprawności filtra (jeśli np. "przegapimy" kilka procesów). Zależna jest też wartość, przy której sterownik nie przeprowadzi już regeneracji i nie pozwoli na zainicjowanie tego procesu przez wymuszenie programem diagnostycznym. Ale przecież to jest logiczne i absolutnie uzasadnione, aby takie progi w mapie ustalić - popiół gromadzi się w filtrze i tym samym zmniejsza jego własności magazynowania sadzy, zmniejsza miejsce w filtrze na sadzę, prawda ? To dla mnie jest niezaprzeczalne. A wiesz, że przy regeneracji biernej nie są doliczane jednostki wartości obliczonej. I to jest logiczne - jeśli w DPF jest odpowiednia temp., pozwalająca na reg. bierną, to mapa jest tak napisana, że jednostki wartości obliczonej nie są doliczane. I to właśnie jest "objaw", czy mamy do czynienia w danej chwili (oczywiście dłuższej chwili) z reg. bierną. I to jest normalne "zachowanie". Oprócz tych wartości ujemnych, których absolutnie, logicznie na to patrząc, nie rozumiem. Dla mnie odwrotnie - wartość rzeczywista jest pewnego rodzaju strażnikiem tego, co kalkuluje sobie sterownik, co do produkcji sadzy na podstawie ilości zużytego paliwa, a w tym czasie zużytego w procesie spalania tegoż, powietrza. Zauważ, że niezaprzeczalnie możliwe jest obliczenie na podstawie zużytego powietrza i paliwa ile z tego procesu powstało sadzy, zgadzasz się ? Chemia organiczna + fizyka + matematyka. OK, więc jeśli przyjmujemy, że tak, to własnie wartość obliczona powinna być obligatoryjną. Obserwując wartość rzeczywistą (pamiętajmy, że i tak jest przecież obliczona, wiesz o czym mówię (?)) stwierdzam, że wskazania mogą być różne (na odcinku powiedzmy kilometra) w zależności od volumenu gazów wylotowych, inaczej mówiąc, od od obrotów silnika, od tego czy przyspieszamy, czy nie... Inklinacją tego jest to, iż te niestabilne odczyty wskazują na niewiarygodność/niemożliwość dokładnego określenia właściwej ilości sadzy w DPF. Najwiarygodniejszym pomiarem, byłoby ważenie masy filtra ... Dlatego też rozumiem dlaczego wartość obliczona jest niejako bardziej wiarygodną dla sterownika. Dodać muszę, że na początku mojej walki z zagadnieniem DPF, myślałem podobnie jak Ty - nie za bardzo rozumiałem koncepcji masy obliczonej Nie bardzo rozumiem, o jakiej dolnej wartości/progu piszesz ?
  3. Na pewno? Z tego co zauważyłem to w 2.0 regeneracja w wielu samochodach zaczyna się po osiągnięciu 22 g, za to sterownik nie prowadzi regeneracji do 0 g, tak jakby brał poprawkę właśnie na popiół. Pozwól, ze zacytuję sam siebie : A w skrócie - tak na pewno. I to jest to, czego nie do końca rozumiem (pisałem już o tym) i nie mogę zgodzić się* z opracowującym/cymi mapę zarządzającą pracą DPF. W przypadku A6 C6 sterownik zawsze(czy jest to filtr nowy, czy po przebiegu 200tys. km) kończy proces regeneracji (proces sprawnie przeprowadzany, nie przeciągnięty w czasie, ani w km) po osiągnięciu 7,5g. 7,5g sadzy obliczonej, to około 200 km przy jeździe po za miastem (oczywiście bez udziału regeneracji biernej). Mapa, zarządzająca pozbawia mnie tych 200 km. Moje pytanie i sugestia zarazem - Dlaczego po ukończonym procesie regeneracji (sprawnie przeprowadzonej) nie jest przepisywana wartość rzeczywista, do wartości obliczonej i od takiej właśnie startujemy następny odcinek do regeneracji ? Rozumiecie ? Powiedzmy, że po ukończonym procesie wartość zmierzona/rzeczywista to np. 0,5g . I ta właśnie wartość "powinna" zostać wstawiona jako początkowa obliczona i od niej rozpoczyna się jazda po regeneracji. *jeśli mogę tak powiedzieć z niewystarczającą z pewnością, wiedzą w porównaniu do Fachowców, opracowujących mapę
  4. Inicjacja procesu regeneracji następuje po osiągnięciu* progu zapełnienia sadzą wartości obliczonej lub zmierzonej, a nie tylko zmierzonej/"rzeczywistej". W zależności, która "do mety dotrze pierwsza". Zwykle jest to wartość obliczona. Gdy ta rzeczywista rośnie szybciej, wskazuje to na usterkę. *Przy sprzyjających(według sterownika) warunkach w jakich porusza się pojazd, proces regen. inicjowany jest przed osiągnięciem progu (u mnie A6 C6 próg w chwili obecnej to 30,5g, start procesu w odpowiednich warunkach 28-29g). Przypominam, że próg zależny jest od wartości popiołu. Zmniejsza się wraz ze wzrostem wartości "ash oil" (popiół).
  5. Najprawdopodobniej procedura regeneracji nie mogłaby być rozpoczęta. W procesie regeneracji następuje odłączenie recyrkulacji spalin, a więc podzespół EGR jest jednym z biorących udział w tym procesie. Jeśli, któryś z nich lub czujników jest niesprawny (w "rozumieniu" sterownika silnika), a wspomniane odłączenie wtyku elektr. od EGR byłoby tak potraktowane, procedura nie jest inicjowana. A dalej chyba się domyślasz - zapełnienie DPF-a sadzą do granicy, przy której musiałby być wymontowany z auta w celu jego przeczyszczenia z zaległej sadzy.
  6. Zgadza się Sebastian. Niemożliwym wydaje się wartość rzeczywista sadzy po przebiegu 1140km nawet, jeśli założymy, że w tym czasie regeneracje były inicjowane ale niedokończone. Ciekawe, co z ta obliczoną ? - Marcin (Ass), podaj dane po przejechanych następnych km.
  7. Pozwól, że pozostanę przy swoim zdaniu. Uwierz mi, zmienił byś zdanie w bezpośrednim porównaniu. Teraz wydaje Ci się, że lampki świecą na czerwono....
  8. Czerwone lampki ostrzegawcze wymagają innego podejścia do tematu zamiennik led, niż ten przykładowy podany wyżej. Podświetlenie czerwonego szkiełka lampki zamiennikiem led emitującym światło białe, da finalnie czerwień o nieciekawym odcieniu, będzie to właściwie róż. Lampki te wymagają zamiennika led emitującego światło czerwone.
  9. A6 C6 tylny zderzak pęknięcie na 5-10cm przerysowanie na podobna długość. Wycena "eksperta" z TU (bodajże Hestia) trochę ponad 300zł ... Nie wdawałem się w przepychanki (szkoda czasu i nerwów) - oddałem do ASO, zderzak nowy, rachunek opiewał na około 6000 (sześć tysięcy)....
  10. Tomnik odpowiedział(a) na Adam1994 temat w Audi A4 B9
    Oświetlenie wewnętrzne (włączone włącznikiem, czy też pozostawionymi otwartymi drzwiami, pokrywą bagażnika) zawsze zostanie wyłączone(powinno zostać wyłączone) przez sterownik po ściśle określonym czasie.
  11. A-Mega serii 5.
  12. Dane wskazują na awarię czujnika ciśnienia doładowania.
  13. Tomnik odpowiedział(a) na kubab5 temat w 3.0TDI
    Najprawdopodobniej : 059145834D "wąż ciśnieniowy"
  14. Tomnik odpowiedział(a) na kubab5 temat w 3.0TDI
    Poszedłeś na łatwiznę posługując się pewnie znalezionym w sieci zdjęciem, oznaczając umiejscowienie interesującego Cię elementu. Nie dziw się, że moja próby pomocy była raczej zgadywanką. Dopóki nie wykonasz zdjęcia uszkodzonego podzespołu nie jestem w stanie Ci pomóc. A z resztą - pomóc możesz sobie sam - Etka Online
  15. Tomnik odpowiedział(a) na kubab5 temat w 3.0TDI
    059129955AM Tłumik - Element pomiędzy plastikowym przewodem("rurą") dochodzącym/odchodzącym do/od filtra powietrza, a turbosprężarką i montowany do niej dwoma śrubami. 059129193C Uszczelka
  16. Wybacz ale - Jedź chłopie do mechanika tego od aut lub jeśli chcesz postawić diagnozę/lub ją zrozumieć, dokształć się od podstaw. Forum stoi dla Ciebie otworem. Brutalna prawda jest lepsza(dla Ciebie...i Twojego auta) od podtrzymywania Cię w przekonaniu, że "coś tam wiesz".
  17. Aby podjąć próbę diagnozy, potrzebne są dane odpowiednich grup logowane w czasie wystąpienia (log pokazujący prawidłową pracę i przejście w problem) opisywanych objawów - to oczywiste. Na początek oczywiście 13, 23, 18. Jedź i loguj. Tu najwyraźniej mamy do czynienia z problemem tkwiącym w układzie zasilania paliwem.
  18. Tomnik odpowiedział(a) na ario80 temat w 2.0TDI
    https://a4-klub.pl/topic/335438-wezwanie-na-serwis-ea189-23q4-diesel-gate/ Wyszukiwarka !
  19. https://a4-klub.pl/topic/277136-pompa-wysokiego-ciśnienia-opiłki/?do=findComment&comment=5614757
  20. https://a4-klub.pl/topic/245599-monta%C5%BC-sk%C5%82adanych-i-podgrzewanych-lusterek/ https://a4-klub.pl/manuale/manuale-a4-b8-2007-2015/monta%C5%BC-sk%C5%82adanych-i-podgrzewanych-lusterek-audi-a4-b8-r30/
  21. GBC (jeśli prawidłowo odczytuję ostatnią literę) Podany przeze mnie nr części jest odpowiedni do skrzyni GBC (według Etki). Rama o numerze 8E0399313BD jest też odpowiednia do GBC (auta o każdym innym zawieszeniu niż 1BV) ale (powtarzam to jeszcze raz) do zawieszenia 1BV (sportowe) etka wyszczególnia 8E0399313BG
  22. Według ETKI : nr przedmiotowej części jest identyczny do ośki(FWD) i quattro. Gdyby nie było różnicy dla części z zawieszeniem innym niż 1BV, numer byłby identyczny, czyli część byłaby identyczna. Ta rama musi się czymś różnić dla 1BV. Być może jest to niezbyt istotna różnica, która możliwa jest do "ominięcia", może to jednak być też poważna, dyskryminująca użycie części o niewłaściwym numerze ....
  23. Nie mam wiedzy. Pytałeś o nr części (A4 B6, manual, zawieszenie 1BV), i taki też podałem, powołując się na ETKę, w której to właśnie do 1BV podany jest ten właśnie nr OEM.
  24. Według Etki : 8E0399313BG - Rama pomocnicza manualna skrzynia biegów, zawieszenie sportowe 1BV.
  25. Do zgrubnej oceny stanu silnika i wtryskiwaczy potrzebne są logi 013, 23. Na podstawie podanych danych można stwierdzić : -początki zacinania się kierownic turbosprężarki (na razie nic groźnego) -lekkie niedoładowanie w pewnych momentach -sczytane dane przy niewłaściwej temperaturze płynu chłodzącego (być może termostat do wymiany)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.