Treść opublikowana przez Tomnik
-
Problem z dpf
Jeśli tak by było, to efekt nadmiernego, niepokojącego koloru zadymienia spalin, widoczny byłby od około 79 tysięcy kilometrów. A nie jest, prawda ? Od jakiego ? Jaki przejechany dystans od zakupu ?
-
A4 b8 2.7tdi dziwny dźwięk video
Nie odnotowuję tego na tym materiale ale domyślam się, że słyszysz tzw. sowę... Dźwięk ten pochodzi od turbosprężarki po puszczeniu z iluś tam obrotów pedału gazu na postoju. Mam ten sam efekt. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować. A jeśli chcesz się zmartwić poprzez przeczytanie, co niektórych wieszczących defekt/bliską śmierć turbiny i nadchodzący armagedon, proszę :
-
Kody błędów silnika
Znalezione za pomocą narzędzia Google.... : 5555 - Exhaust Gas Temperature Sensor 4 Bank 1: Implausible Signal 4984 - Cylinder 1 Glow Plug Circuit (Q10): Electrical Fault
-
Jakie żarówki H7 do audi a4 b6
Siedemnaście stron istniejącego już wątku :
-
Drżenie Audi A4 B9 przy większych prędkościach
Tak. Dostaniesz wydruk, na którym widnieje wizualizacja kół z wynikami (bodajże przed i po) i informacją, o proponowanym umiejscowieniu (przód/tył, prawo/lewo) danego koła. Edytowałem, dodałem zdjęcie wydruku. Po bokach kół dane odchyłki w gramach (wyważarka) - na marginesie koła po (oczywiście nie bezpośrednio po) wyważeniu na "normalnej" wyważarce z odchyłkami 20-50g, jak to możliwe ..? Na dole koła "sprężynki" z danymi liczbowymi(słabo na zdjęciu widocznymi) - siły promieniowej wyrażone w N. Kosztu nie pamiętam (ponad rok temu), 100-150 zł (?). Pamiętam, że zależny jest od ewentualnego demontażu opony z felgi i poprawienia (zmiany) jej położenia. Mnie proszono o telefon z informacją, co do ewentualnej zmiany w zachowaniu auta (wibracje), który nie omieszkałem wykonać i podzielić się moim zadowoleniem. Możesz sprawdzić opinie o firmie w Google, ze szczególnym uwzględnieniem tych, dotyczących usługi na Hunterze. I zapytać (grzecznie, aby nie obrazić fachowców ), czy sprzęt jest dobrze skalibrowany. No ale cóż możesz usłyszeć w odpowiedzi..., że nie jest ? Namawiam (pewnie nie muszę tego pisać, bo pewnie i tak to zrobisz) na opisanie problemu, z którym ich odwiedzasz i liczysz, opierając się opiniami, na pełny sukces. Aha, nie jestem właścicielem/nie prowadzę punktu wulkanizacji ze wspomnianym sprzętem (Hunterem), jak i też jego dystrybutorem .
-
Drżenie Audi A4 B9 przy większych prędkościach
Z własnego doświadczenia. Podobny/taki sam irytujący problem, na dwóch kompletach kół. Pomogło wyważenie na Hunterze i podpowiedź maszyny, co do zmiany lokalizacji kół. Prawdę mówiąc, nie wierzyłem (przecież przynajmniej jeden komplet był szczególnie "dokładnie" wyważony z uwzględnieniem objawów, o których poinformowałem "gumiarza") , że skorzystanie z tego sprzętu, co wiązało się z wycieczką do najbliższego miasta (w moim przypadku Kielce), w którym można było z niego skorzystać, cokolwiek zmieni...a jednak Od tego też proponuję Ci zacząć.
-
Inspekcja żarówek
Nie, nie jest to możliwe.
-
Dymienie z wydechu po wymianie rozrządu
Ta aplikacja działa tylko w autach, w których protokołem komunikacji jest UDS. Nie będzie działać w przedmiotowym tu aucie (A4 B7 silnik BPP). Niestety...
-
Dymienie z wydechu po wymianie rozrządu
Przez jaki okres czasowy podczas jazdy obserwujesz to zjawisko ? Do minuty, kilka minut ? To najprawdopodobniej dym niedopalonego paliwa w czasie fazy nagrzewania DPF podczas procesu jego regeneracji. Dane odpowiednich grup (104, 102) DPF raczej konieczne.
-
Wypalanie DPF w A4 B8
Konieczne dane takie, jak np. przedstawione tu : Zaznajomiłeś się z tym tematem ? : W jaki sposób - w warsztacie specjalizującym się (na odpowiednim urządzeniu), myjką ciśnieniową, wężem z bieżącą wodą ? Po za tym mogłeś dołączyć się do istniejących już na Forum tematów DPF.
-
Wstępna pompa paliwa 2.0 tdi CJCA
Według Etki pompa paliwa o podanym nr-e 8K0919050 Q jest przeznaczona do A4 B8 silnik wysokoprężny (diesel), napęd przód/quattro.
-
Auto zaczęło dymić do wypalaniu DPF
Z uwagi na poniższą wypowiedź @Pieterb i po sprawdzeniu, co do jej zasadności, wycofuje (czytaj kasuję) moją próbę diagnozy i pomocy. W założonym wcześniej przez machem1 już temacie dostarczono niezbędnych informacji. A kolega "naprawił" auto przez reset zawartości popiołu i teraz, jak to się potocznie mówi, udaje Greka.
-
Jaki płyn do wspomagania?
Cały wątek w tym temacie, proszę Od siebie - nie łam sobie głowy, kup oryginalny G004000. W swoim aucie wymieniłem właśnie na ten 004. Wszystko w najlepszym porządku, nic się nie zatarło, nic nie buczy/wyje itp.. Wspomaganie działa b.dobrze.
-
Reset wyuczonych wartości DPF bez jego wymiany/prania
Pisałeś, że filtr został poddany procesowi czyszczenia. Czy po tym zabiegu zresetowano zawartości popiołu? Z przedstawionych tu danych 0,3 g(?). Należy przeprowadzić reset tej wartości (procedura VCDS).
-
Reset wyuczonych wartości DPF bez jego wymiany/prania
Opór przepływu DPF sprawdza się (podczas przyspieszania) funkcją zależności różnicy ciśnienia (w mbar) do natężenia przepływu (w m3/h). Przykład z zeszytu szkoleniowego Audi :
-
1.9 TDI awx odcina turbo
"Sztanga" nie będzie pracowała w pełnym zakresie, to pewne. Gdyby autor tematu przeczytał klika wątków odnoszących się do problemu przeładowania turbosprężarki, dowiedziałby się, że większość (jak nie wszystkie) przypadki, spowodowane są zaciętym mechanizmem zmiennej geometrii (kierownice/tzw. "żaluzja"). Mechanizm stoi. Turbosprężarkę trzeba zdemontować i wyczyścić, szczególnie mechanizm jej zmiennej geometrii.
-
Od czego jest ta wtyczka? (pod schowkiem pasażera)
Naprawdę, wystarczy wpisać nr części w google... :
-
Stopki pompowtrysków 1,9
Nie napisałem : "dostępne tylko w Aso".
-
Stopki pompowtrysków 1,9
Etka : Płytka dociskowa - 038130069B Śruba z łbem walcowym - 038103385A Dostępne w Aso.
-
Światła postojowe przód LED błąd
Can-BUS nie ma nic wspólnego z działaniem/niedziałaniem, wyświetlaniem się info o uszkodzonej żarówce, po zamontowaniu zamiennika led. Zamiennik led żarówki postojowej przedniej do auta z diagnozą uszk. żar. jest problematyczny, nie ma takich działających wiecznie/długowiecznie. Wynika to z potrzeby umieszczenia na małej powierzchni płytki, jaką mamy do dyspozycji, (wynikającej ze średnicy otworu w lampie na montaż żarówki postojowej, płytka nie może też być za długa) : -rezystancji dopasowującej, zwiększającej natężenie prądu w obwodzie (do wartości "progowej" przy której sterownik nie zgłasza uszkodzenia żarówki) -lub odpowiedniej ilości elementów led, która stanowić będzie odpowiednie obciążenie w obwodzie (do wartości "progowej" przy której sterownik nie zgłasza uszkodzenia żarówki) -lub odpowiedniej mocy elementu led, ta opcja nie jest stosowana i nie bierzemy jej w tej chwili pod uwagę We wszystkich wyżej wymienionych pozycjach problemem, który eliminuje taki zamiennik, jako długowieczny w działaniu, jest energia cieplna emitowana przez : -rezystancję dopasowującą (nieodpowiednią do potrzeb, za mało miejsca na odpowiednią moc tego elementu/elementów) -elementy led, ich ilość każdy z elementów led wytwarza ciepło x ich ilość....brak odpowiednich odstępów pomiędzy nim (mała powierzchnia płytki) Ciepła, wręcz gorąca jest b. dużo, nie jest, nie może być odpowiednio odprowadzone z zamiennika (mała powierzchnia płytki, za mało miejsca na zastosowanie odpowiedniego radiatora). Powoduje to dość szybkie jego uszkodzenie, a nawet w skrajnych przypadkach uszkodzenia lampy (nadtopienia plastikowego odbłyśnika, gniazda żarówki). Czas bezawaryjnego działania takich zamienników led zależny jest od : -wyposażenia auta w światła do jazdy dziennej (żarówki postojowe nie działają z DRL) -długości pokonywanych odcinków przez auto, czyli długości działania zamiennika szczególnie w okresie letnim, szczególnie w dzień
-
Błąd związany z żarówką przeciwgłową - lewa tylna
Zgadza się ale info będzie dotyczyło nie odpiętego wkładu/lampy, a uszkodzenia poszczególnych żarówek, o których wiesz, że nie są wpięte w obwód. Jeśli przy wpiętych przewodach z testową żarówką i wypiętym wtyku z lampy brak będzie tylko info o żarówce przeciwmgielnej, to (jest to oczywiste) usterka dotyczy wkładu lampy. Oczywiście podpowiedź @Muskel1 jest prawidłowa.
-
Błąd związany z żarówką przeciwgłową - lewa tylna
Podłącz żarówkę P21W bezpośrednio do odpowiednich przewodów (obwód światła przeciwmgielnego), kostki podłączeniowej lampy. Brak pojawienia się info o uszkodzonej żarówce świadczyć będzie o usterce we wkładzie lampy. Pamiętaj, że podczas testu, styk przewody podłączeniowe-przewody w kostce, przewody podłączeniowe-żarówka, musi być pewny. Proponuję dwa przewody "testowe" przylutować do żarówki, ich pozostałe dwa końce dobrze "zablokować" na połączeniu z przewodami obwodu w kostce. Wynik negatywny testu (pojawienie się info) świadczyć będzie o uszkodzeniu w sterowniku lub na odcinku ster.-lampa. Aby wyeliminować możliwość usterki pomiędzy sterownikiem, a wkładem lampy i być w 100% pewnym, co do uszkodzenia sterownika, przewody z dolutowaną żarówką należy podłączyć w ramach testu z odpowiednimi w kostce podłączeniowej sterownika.
-
moduł centralnej elektryki błąd
- czy mogę zamontować napęd quttro
- Nieszczelna blenda?
Problem leży w przedostawaniu się wody do pokrywy, a nie z niej... Szybko pojawiające się rdzawe zabarwienie "szkiełek" lampek ośw. tab. rej. świadczyć może, o usterce mechanizmu wycieraczka/spryskiwacz. Przed zakupem blendy, zalecałbym demontaż plastikowej osłony pokrywy i inspekcję. Rdzawy ślad powinien doprowadzić Cię do celu - czy mogę zamontować napęd quttro