Treść opublikowana przez Tomnik
-
Naładowanie akumulatora - brak możliwości z poziomu podszybia
Nie jest to prawdą. Prąd ładowania akumulatora jest zawsze taki, jaki akumulator może przyjąć (aku, niejako go wymusza). Jest zależny od akumulatora. Nie bój się Nic mu się absolutnie nie stanie. Lepiej mu zrobi Twoje doładowanie "pozaustrojowe", niż to, w jakich okolicznościach "prądowych" jest teraz.
-
Montaz tmps
- Wibracje Audi a4b7 3.0d
Dodam jeszcze, że po wyważeniu jednego kompletu, będąc w pełni zadowolonym, po kilku miesiącach przed zmianą zima/lato, skorzystałem z Huntera ponownie (oczywiście). Efekt się powtórzył - drugi komplet, wibracje pożegnałem.- Wibracje Audi a4b7 3.0d
Na dwóch kompletach ale z innym natężeniem wibracji. Wibracje pojawiały się około 120-130 km/h, po przekroczeniu słabły. Za chwilę powracały z dużym natężeniem. Nie wymieniałem części zawieszenia, ponieważ takie dziwne pojawianie się wibracji nie pochodzi od niego. Już miałem dla testu wymienić półoś/półosie ale postanowiłem jeszcze skorzystać z Huntera (o którym przeczytałem w sieci dużo pozytywnych opinii w temacie wibracji) i to był strzał w 10. Wydałeś już sporą sumę. Wydanie następnych około 100zł aby się przekonać nie jest chyba dużym wydatkiem. Nie namawiam, sugeruję Proponuję w warsztacie z Hunterem zadać pytanie, czy jest on (hunter) dobrze skalibrowany. Wiadomo, nie zaprzeczą ale nie zaszkodzi...- Wibracje Audi a4b7 3.0d
Miałem. W moim przypadku pomogło wyważenie na maszynie Hunter z tzw. testem drogowym. Na marginesie - nie wymieniałem żadnych części w zawieszeniu.- 1.9 AVF przeładowuje
Widzę, że czytałeś (nie czytałeś) wypowiedzi, do której podałem link. Prawdopodobnie jest to " wynikiem zmniejszania się długości(grubości) trzech dystansów(tulejek- przechodzą przez nie trzy śrubki typu torx) umiejscowionych, pomiędzy bieżnią "muszli" strony gorącej turbiny, a kołem kierowniczek. " Jest tam też podane jedno z rozwiązań problemu. To jest przyczyna braku regulacji ciśnienia doładowania, kiedy czyszczenie pomaga na krótka chwilę.- zakładanie elektrycznie składanych lusterek
- 1.9 AVF przeładowuje
Prawdopodobnie zmniejszenie się odstępu/dystansu pomiędzy bieżnią "muszli" strony gorącej turbiny, a kołem kierowniczek/żaluzji. Po rozbiórce turbiny, sprawdź bieżnie na okoliczność śladów, które zostawiają przycierające się kierownice. Turbina - czyszczenie kierownic - strona 50 - Poradniki i instrukcje - Passat Forum FORUM.VW-PASSAT.PL- Wymiana żarówki w oprawce b6 avant
W lampkach podsufitki oświetlenia wnętrza A4 B6 nie ma żarówek z "wąsami" (np. W5W). To żarówki : - lampka przednia 2 szt rurkowe 10W, 2 szt t5w z metalowym trzonkiem Ba9s. -lampka tylna 2 szt t5w z metalowym trzonkiem Ba9s Demontaż żarówek z metalowym trzonkiem Ba9s polega dociśnięciu żarówki w kierunku gniazda żarówkowego, obróceniu o kąt około do 45st i jej wyjęciu.- B8 TrOOOOp
Dziękuję polecającym mój produkt. Kontakt : Adres firmowej skrzynki mail [email protected] (kontakt mailowy zawsze konieczny) Nr tel. 510 719 221(proszę nie "bać" się, nie "gryzę", jak co niektórzy bożkowie z allegro )- Muzyka z telefonu
- Pompowtryski do wymiany? Szarpie autem
Dognij konektory wtyczek pompowtrysków. Poprawisz tym ich kontakt elektryczny.- Błąd żarówek DRL
Nie jestem właściwym adresatem tego pytania. Nie zajmuję się przeróbkami aut (jeśli, już tylko we własnym/własnych). Nie miałem do czynienia z A4 B7. Sterownik centralnej elektryki - napisałem "wymiany sterownika centr. elektr, (mniemam, że konieczna). "Mniemam" to tryb przypuszczający. Na podstawie auta, które użytkuję (A6 C6-podobna platforma do A4 B7) - tak konieczna. W przypadku A4 B7 nie mam pewności. Zgodnie z wymogami : -układ samo-poziomowania (czujniki przedni, tylny na wahaczach), sterownik "zasięgu" świateł -układ przemywania lamp Być może tu coś znajdziesz :- Błąd żarówek DRL
Pisałem to w odpowiedzi na post Muskel. Jeśli uważnie przeczytałeś, to co napisałem i zrozumiałeś, powinieneś już znać odpowiedź, co może powodować pojawienie się takiego info na liczniku Twojego auta.- Błąd żarówek DRL
Pozwól, że nie będę do tego przekonany. Domyślam się, że w przykładzie założyciela wątku i wszystkich tych, którzy zamieniają zwykłe lampy (żarówkowe) na lampy ksenon (bi), i wykonują to "na skróty" bez wymiany sterownika centr. elektr, (mniemam, że konieczna), bez układu mycia, bez poziomowania (potrzeba kilku komponentów wraz ze sterownikiem), czyli jednym słowem niepoprawnie, występuje problem ze światłami tzw. długimi. A mianowicie, długie w lampie żarówkowej realizowane są na osobnej żarówce. Zaś w lampie ksenon, światła długie uzyskuje się poprzez zmianę położenia przesłony. Prawdopodobnie przy przekładkach, przewód idący do żarówki świateł długich, wpinany jest do silniczka przesłony lampy ksenon. Przez silniczek ten przepływa znacznie mniejsze natężenie prądu w stosunku do żarówki, która powinna znajdować się w tym obwodzie. Sterownik odczytuje to jako brak/awarię żarówki. O niepoprawności przekładki może świadczyć też brak świateł długich przy próbie ich wywołania chwilowego, ręcznie, manetką(przyciągnięcie manetki) - brak "błyśnięcia" przy niewłączonych światłach mijania. Tu znaleziony temat o błędzie DRL : Myślisz, że informacja była w postaci "Main Beam Headlight" ? Wątpię.- Błąd żarówek DRL
Dipped Beam Headlights - Światła mijania (potocznie zwane krótkimi).- Błąd żarówek DRL
Main Beam Headlight to światła drogowe, tzw. długie, czyli info o uszkodzonej żarówce/żarówkach dotyczy właśnie tych świateł, a nie DRL. Mylę się ?- [A4 B5] Tajemniczy ukryty przycisk??
Przełącznik taki montowany w autach był/jest zwykle częścią alarmu /urządzenia blokującego i służył do wyłączenia funkcji blokady silnika, awaryjnego wyłączenia tych urządzeń. Może służyć też do innych elektrycznych "projektów". Do czego jest podpięty, dowiesz się stosując metodę "po nitce do kłębka". Ale to chyba oczywiste....- SWAP A4B7 PRZÓD TYŁ
Nie rozejrzałeś się po Forum w poszukiwaniu odpowiedniego/interesującego Cię tematu ? Bo nie miałeś kiedy .... Proszę :- Błąd po montażu żarówek LED
Autor (pięcioletni użytkownik Forum) wątku, odpowiedź na swoje pytanie ma już w niejednym, istniejącym już temacie na łamach forum. Naprawdę nietrudno je znaleźć.- Błąd po montażu żarówek LED
A żarówki tradycyjne też muszą być z "Can Bus" ? Zamiennik led zamontowany w obwodzie oświetlenia zewnętrznego auta z diagnozą tych obwodów, powinien być przystosowany do pracy w takim właśnie obwodzie. W jaki sposób "przystosowany" ? - po zamontowaniu w obwodzie musi przepływać prąd elekt. o natężeniu "akceptowalnym" przez sterownik (diagnoza ciągła/"gorąca"). Can, Can Bus nie ma z tym nic wspólnego. Przypominam, że jest to tzw. magistrala danych cyfrowych, którą połączone są sterowniki w aucie. Nie jest podłączona do żadnej żarówki w aucie. Został wykorzystany przez sprzedawców, aby dodać "nadprzyrodzonych mocy"/prestiżu swoim produktom. Z ubolewaniem stwierdzam, że tacy znani producenci, jak Philips, czy Osram też używają tego terminu w opisach swoich produktów led.- Analiza DPF - większe spalanie
Dodając do do tego, co już napisał Muskel : W błąd wprowadzić może nazewnictwo "regeneracja serwisowa". Szczególnie to "serwisowa". Sugerować może, że proces ten jest czymś więcej niż ta "zwykła" przeprowadzana cyklicznie w czasie jazdy autem. Nie, nie jest. Jest identycznym procesem tylko wykonywanym na postoju. W przypadku niektórych aut r. serwisowa wymaga poruszania się autem. I ma za zadanie pozbycie się z filtra tylko i wyłącznie sadzy. Popiół nie jest usuwany z filtra podczas żadnego procesu regeneracyjnego, zarządzanego przez sterownik auta. Nie powinno wykonywać się tego procesu "ot tak sobie", bez wyraźnej przyczyny (przyczynę opisał Muskel). Można odnaleźć informacje, że proces ten (reg. serwisowa) powoduje przedostanie się zbyt dużej ilości paliwa do oleju i po jego przeprowadzeniu olej ten należy wymienić.- Tylne lampy LED gasną
Rezystancja (10 Ohm) rezystora, który zamontowałeś jest o wiele za mała (przez element przepływa za duże natężenie prądu)w stosunku do potrzeby, którą narzuca sterownik w przypadku zastosowania zamiennika led. Jeśli ilość żarówek tylnych pozycyjnych na lampę, to sztuk jedna, żarówka 5W : - natężenie prądu w obwodzie to około 0,36 A (przy większej ilości żarówek mnożymy razy ich ilość) -próg natężenia przy którym sterownik zgłasza usterkę w obwodzie jest mniejszy od 0,36 i większy od 0, jego dokładna wartość nie jest mi znana. Aby zamiennik led mógł prawidłowo pracować (w miejsce żarówki) w takim obwodzie poddanym diagnozie (diagnozie ciągłej/"gorącej", istnieje i niekoniecznie w B6, jeszcze typ "zimny"- ale to już temat na osobną "prelekcję"), natężenie prądu musi być równe lub większe od progu, o którym wspomniałem wyżej. Większe ale też do pewnej granicy, granicy przy której sterownik uzna to za stan zwarcia. W przypadku rezystora 10 Ohm mamy do czynienia z natężeniem około 1,36A + natężenie prądu przepływającego przez zamiennik led, co może być już interpretowane przez sterownik właśnie, jako zwarcie w obwodzie. Po za tym przy takiej konfiguracji występują zbyt duże straty (w stosunku do zamontowanej żarówki) przez co pozbywamy jednej z zalet, jaką jest zastosowanie led w obwodzie, czyli energooszczędności. Aby prawidłowo ustalić rezystancję dodatkowego rezystora, należy znać : - próg poniżej którego sterownik zgłasza awarię żarówki, nie znamy go dokładnie posługujemy się, więc natężeniem prądu żarówki (w tym przypadku pięcio-watowej sztuk jedna tj. 0,36A) -natężenie prądu przepływającego przez odbiornik, czyli nasz zastępnik led, nazwijmy ją O (jak odbiornik) i powiedzmy dla przykładu, że jest to 0,15A Od 0,36A odejmujemy wartość O. Wynik wyrażony w Amperach jest wartością natężenia prądu, jaka powinna przypływać przez nasz szukany dodatkowy rezystor (w przypadku naszego przykładu 0,21A). 13,6V "średnie" napięcie instalacji elektr. auta w czasie działania alternatora, dzielimy (zgodnie z prawem Ohma) przez poprzedni wynik i otrzymujemy rezystancję potrzebnego rezystora (w naszym przykładzie 65 Ohm). Wynik poszukiwań w naszym przykładzie 65 Ohm, instalujemy rezystor (oczywiście równolegle, tak jak odbiornik do plus i minus) który może mieć nieznacznie mniejszą lub większą wartość (raczej większą -mniejsze straty) rezystancji - kilka Ohm mniej/kilka Ohm więcej. Oczywiście rezystor taki powinien legitymować się odpowiednią mocą (wyrażoną w "W" - watach. Nasz przykład 0.21A x 13,6V = 2,8W i tu ważne aby zapobiec zbyt dużej temperaturze zaistniałej na obudowie rezystora podczas jego pracy, stosujemy rezystor o co najmniej trzykrotnie (w stosunku do wyniku obliczeń) większej mocy. Osobiście w tym obliczanym przypadku zastosowałbym ten element o mocy 15W. Rezystor montujemy do metalowego elementu, który odbierze od niego ciepło. Jak widzisz, przez zamontowany przez Ciebie rezystor (10 Ohm), przepływa 3,7-krotnie większe natężenie prądu, aniżeli przez żarówkę (zakładam,że jest to jedna żarówka w lampie), którą normalnie obsługuje sterownik. Co może być (nie musi) interpretowane przez niego, jako zwarcie w obwodzie. Straty są zbyt duże. Wszystkie wyżej poczynione obliczenia podałem dla przykładu i ich wyniki nie muszą/nie odnoszą się do Twojego przypadku/potrzeb - nie znałem natężenia prądu (poboru prądu) przepływającego przez zamiennik led światła pozycyjnego tylnego jednej lampy.- Problem z klima
https://a4-klub.pl/topic/24729-odgrzybianie-klimatyzacji-od-a-do-z/ https://a4-klub.pl/topic/279794-śmierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/- Doposażenie Lane Assist !
- Wibracje Audi a4b7 3.0d
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.