Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Należy sprawdzić poprawność wyłączenia procesu/procesów regeneracji w programie/mapie. Proces regeneracji odbywa się/startuje na podstawie osiągnięcia pewnej (zależnej od stanu zapełnienia popiołem) wartości zapełnienia sadzą (obliczonej lub rzeczywistej) i prawdopodobnie "profilaktycznie" po osiągnięciu pewnej wartości przejechanych km. W omawianym przypadku nie ma pewności co do tego, czy sterownik nie rozpoczyna procedury "po dystansie" . Nie ma też pewności, czy sterownik nie będzie doliczał wartości popiołu (wartość została tu wyzerowana). Gdyby ją naliczał, to nie ma z kolei pewności, czy nie rozpocznie procedur, gdy wartość ta spowoduje obniżenie "progu" , od którego zaczyna regenerację. Wartość, przy której rozpoczynany jest proces zmienia się wraz ze wzrostem wartości popiołu. W przypadku mojego auta w nowym filtrze jest to 32. W filtrze po około 200-250 tys. km jest to około 16. Proszę zauważyć , że w omawianym przypadku wartości sadzy zostały "zatrzymane" na 30.95, a więc, jak mniemam zaraz przed wartością progową(przy wartości popiół "0"). Gdyby sterownik doliczał wartość popiołu, ta osiągnie taki poziom, przy którym próg zostanie obniżony do mniej niż 30.95 i proces regeneracji mógłby zostać rozpoczęty. Oczywiście są to tylko moje dywagacje na temat sposobu, w jaki zostało to "wyprogramowane". Uważam, że koniecznie trzeba skontaktować się z fachowcem ( Fachowcem) w celu weryfikacji. W tym aucie filtra nie ma. Został usunięty.
  2. W przypadku diesla bez DPF lub wykastrowanego z DPF wystarczy tylko spojrzeć na końcówkę wydechu..... Jest po prostu czarna. Auto ze sprawnym systemem ma ją matową (ślady po wodzie) i/lub lekko "przyrdzewiałą" (osady po procesach reg.). W omawianym tu przykładzie (56tys. km bez regeneracji) "rurka" będzie wyglądać, jak obiekt kosmiczny zwany czarną dziurą - Brak regeneracji/brak podzespołu zatrzymującego sadzę równoznaczne z jej wydalaniem poza auto. Oczywiste.
  3. Dostatecznym testem na to jest umieszczenie i pociągnięcie po wewnętrznej powierzchni końcówki wydechu, palca wskazującego . Usmolony, to brak DPF. https://a4-klub.pl/topic/153458-procedura-wypalania-dpf-a4-b8-20-tdi-cr/?do=findComment&comment=5404157 https://a4-klub.pl/topic/439886-analiza-dpf-w-jakim-jest-stanie/?do=findComment&comment=5404446
  4. Odpowiedzi udzieliłem tutaj.
  5. Odezwij się do mnie na PW. Mimo tego, że jak mniemam mieszkasz poza Polską, podam Ci mój nr tel. , będziesz mógł skontaktować się ze mną telefonicznie. Temat DPF ma wiele wątków, postaram Ci to wytłumaczyć.
  6. Odpowiedź na tak postawione pytanie nie może być jednoznaczna. Ilość przejechanych kilometrów między regeneracjami zależna jest od : -stanu zapełnienia filtra popiołem (nie sadzą) -od stylu jazdy -od warunków, w którym poruszało się auto (miasto/poza miastem) -od obciążenia silnika (przewożone kilogramy - ilość osób, bagaż) Dla przykładu(filtr nowy-wartość popiołu 0) auto poruszające się głównie poza miastem, trzy osoby na pokładzie o wiele, wiele więcej kilometrów przejechanych między regeneracjami, niż w przykładzie, gdzie auto używane jest tylko w mieście tylko z kierującym. W pierwszym przypadku może to być nawet ponad tysiąc kilometrów, w drugim trzysta km.
  7. Może. Ale potrzebne są dane, co najmniej takie jak tutaj. Podaj też dane z czujników temperatury na wydechu.
  8. W tym przypadku jest. Jest nieprawidłowa. Nie ma opcji aby system DPF w tym aucie był sprawny. Pięćdziesiąt sześć tysięcy kilometrów od ostatniej przeprowadzonej regeneracji (???) - to nie jest możliwe. Zwróć uwagę na wartość sadzy na okoliczność narastania tego parametru. Musi narastać wraz z przejechanymi kilometrami. Proszę zauważyć, że zawartość popiołu jest zerowa. Ma to miejsce tylko w wypadku nowego filtra lub zresetowania tej wartości. Obstawiam, że nastąpiła tu próba (nie wiem, czy udana) wyłączenia systemu oczyszczania spalin. Podaj wartości (silnik rozgrzany, włączony), temperatur z czujników umiejscowionych od turbiny do DPF. Edit : Napisałeś - "zrobiłem może od ostatniej kontroli może z 4000 masa sadzy ta sama" - To dobitnie sugeruje, że doliczanie jednostek sadzy w aucie jest wyłączone. Moim zdaniem w przedmiotowym aucie filtr DPF został usunięty. Ostatecznym testem na to jest umieszczenie i pociągnięcie po wewnętrznej powierzchni końcówki wydechu, palca wskazującego . Usmolony, to brak DPF.
  9. Z tego, co wiem, obserwując dane publikowane na różnych forach przez użytkowników aut z silnikami diesla DPF, jest to "prawidłowość".
  10. Wartość, o której piszesz, to obliczona (?) ilość sadzy. Ta druga, rzeczywista, powinna spaść po przeprowadzonej regeneracji do okolic zera. Powiem Ci, że pomimo wiedzy na temat procesu regeneracji, którą nabyłem, pozostało kilka pytań bez odpowiedzi. Jednym z nich jest - dlaczego po przeprowadzonej i zakończonej sukcesem regeneracji, wartość obliczona nigdy nie spada do zera (jeszcze nigdy nie widziałem w swoim aucie wartości poniżej 7) ? Logicznym byłoby, gdyby sterownik po regeneracji, przepisywał wartość rzeczywistą do "okienka" wartości obliczonej od niej właśnie rozpoczynał naliczanie jednostek - dlaczego tak nie jest ? Nie wiem.... "Tracimy" kilka jednostek do następnej regeneracji....
  11. Tomnik odpowiedział(a) na unreal159 temat w 1.8T
    Nie po naszemu ale na pewno zrozumiesz (jeśli nie znasz angielskiego) https://www.youtube.com/watch?v=qPt2qpN4grM
  12. Ostatnie trzy znaki oddzielone przerwą od nr-u "głównego" lusterka wewnętrznego (jak i innych "plastików" wnętrza) to oznaczenie koloru : -1YE srebrny -2UQ wanilia 4PK soul(czerń) -8X5 torrone(beż) Nazewnictwo kolorów za Etką.
  13. https://www.youtube.com/watch?v=JkUrvOzElSA Osobiście nie brał bym pod uwagę zakupu tego "sprzętu". Radość za 200zł chwilowa.
  14. Być może poratują Cię te wpisy : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3045783.html https://forums.ross-tech.com/showthread.php?1546-2009-Passat-2-0-TDI-(UK)-P2196-000-Signal-too-High-(Rich) Z tego, co pamiętam, czytając wątki o sondzie lambda w dieslu i błędzie zbyt bogatej mieszanki, wymiana jest właśnie rozwiązaniem problemu. Oczywiście, zważając na niemały koszt nowego tego czujnika, upewniłbym się, co prawidłowego działania podzespołów, mających wpływ na proporcje paliwo/powietrze. Myślę jednak, że takie nieprawidłowe działanie tych podzespołów, powinno zostać zgłoszone przez sterownik silnika (w postaci błędu/błędów), co z kolei prowadzi raczej do wniosku, o uszkodzeniu sondy. Nie namawiam jednak na jej nie przemyślaną wymianę
  15. Np. https://a4-klub.pl/topic/344553-sterowanie-z-kierownicy-nieoryginalnym-radiem/
  16. Prawdopodobny powód - Podgląd wartości mierzonych odbywa się za pomocą funkcji "Adv. Meas. Values" - zaawansowane wartości pomiarowe, a nie przez "Meas. Blocks -08"
  17. Tomnik odpowiedział(a) na TomekM1 temat w 1.8T
    Odwiedziłem ten temat z czystej ciekawości - forum motoryzacyjne, ktoś żali się na sądownictwo... Masz problem z sondą/sondami. Popraw te błędy. ... ?
  18. Tomnik odpowiedział(a) na gregski temat w 3.0TDI
    Chłodnica spalin EGR, to nie jest element typu filtr DPF. Tu nie zachodzi żaden proces przemiany związków chemicznych. Chyba nie muszę dodawać, że program diagnostyczny nie ma funkcji jej regeneracji.... Skąd ten pomysł ?
  19. Tomnik odpowiedział(a) na gregski temat w 3.0TDI
    A ja jestem pewien. Tu nie ma innej opcji. Dziwne/skaczące odczyty rzeczywistej/mierzonej wartości zapełnienia sadzą wskazują jednoznacznie na przedmiotowy czujnik ( lub jego układ elektryczny-połączenia/przewody, układ ciśnienia -przewody ciśnieniowe). Po za tym pojawił się w sterowniku błąd : Exhaust Pressure Sensor 1 (G450): Implausible Signal Na marginesie każdemu ciekawskiemu, pragnącemu kontrolować proces regeneracji DPF gorąco polecam aplikację VAG DPF, którą rekomendowałem Dawidowi, i którą z powodzeniem (zamieszczone screen-y) użył . Aplikacja ta (instalujemy w komórce z systemem Android) współpracuje z silnikami diesel grupy VAG ale tylko takimi, w których w sterownikach silnika, odczyt danych w czasie rzeczywistym, odbywa się na zasadzie Advance Measuring Blocks protokołem UDS . Ubolewam, że mimo tego, iż w mojej A6 C6 znajduje się EDC 17, to odczyt danych następuje "tradycyjnie" (inny protokół przesyłu danych ?) i niestety nie mogę użyć tej niezwykle pomocnej/przydatnej aplikacji.
  20. Tomnik odpowiedział(a) na gregski temat w 3.0TDI
    Cieszę się Dawid, że usterka znaleziona/potwierdzona, tym bardziej, że o tym czujniku właśnie, rozmawialiśmy (telefonicznie) .
  21. Proponuję sprawdzić czujnik różnicy ciśnienia DPF. W chwili lawinowego przyrostu wartości rzeczywistej zapełnienia filtra, obserwuj również wartość podawaną z czujnika. Najlepiej logować/zapisać właściwe grupy, następnie przeanalizować. Nie jestem zwolennikiem wymiany części na przysłowiową "pałę" ale myślę, że informacje, które podałeś wskazują na usterkę wspomnianego czujnika. Oczywiście analiza danych powinna zweryfikować i potwierdzić konieczność wymiany.
  22. http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu_12688.html "Miejsce montażu: w prawym tylnym panelu, pod zestawem narzędzi"
  23. Niestety nie ma takiej możliwości (obojętnie przed, czy po po FL). Sterowniki nie mają takich opcji. Jedynie ingerencja w elektronikę sterownika.
  24. https://www.a6klub.pl/a6-c6-27-190-blad-p164b-czujnik-cisnienia-oleju-vt90860.htm
  25. Marta, na podstawie Twojego opisu usterki można jedynie dywagować na temat ewentualnych przyczyn, wymieniając kolejne części... Aby móc choć w przybliżeniu podjąć próbę diagnozy na odległość (nie widząc silnika auta, nie przysłuc**jąc się jego pracy), potrzebne są dane z logowania (VCDS) odpowiednich grup sterownika silnika + skan błędów zapisanych w jego pamięci.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.