Treść opublikowana przez Grzesiek234
-
[B5 1Z] Ciężko pali
Miałem dziś to samo w firmowym mietku, paliwo zamarzało po prostu i nie dało się jechać,poszedłem do spożywczaka kupiłem dwie flaszki denaturatu wlałem do baku i po sprawie jak ręką odjął. Dodam że paliwo to cały bak verwy z orlenu w Kazimierzu Dolnym, te nasze paliwa -15 i
-
[B6 AWX] Problem z mocą
wygląda na dziurę w dolocie , sprawdź przewody gumowe
-
[B5 AJM] Szumiące łożysko
W polifcie jest tak samo.
-
[ALL] Sprawdzenie oryginalności przebiegu
Ja sprawdzałem autko z Włoch w ASO Danelczyk w Lublinie to wiedzieli tylko że było takie autko wyprodukowane i tylko tyle, nic nie zapłaciłem ale mialo kosztować 80zł. Po odczytaniu przebiegu z ECU okazało się że miało ponad 340tyś. a na liczniku było 156tyś. -czyli norma.
-
[B5 AFN] Wibracie przy prędkości 80-100 km/h
Odnośnie tego co pisze Wichajter że plecionka robi drgania tylko na jałowym to dopiero bzdura, robi także drgania na każdym biegu w określonym przedziale obrotów a dotego dochodzi nieprzyjemne buczenie w tych obrotach. Wiem bo sam to przerabiałem i wielu kolegów z forum też to miało - po wymianie plecionki jak ręką odjął. U Ciebie sprawdzilbym przeguby, zwłaszcza wewnętrzne bo niedawno mój kolega miał identyczne objawy i przyczyną okazał się prawy wewnętrzny przegub. pozdrawiam
-
[B5 AJM] Wymiana POMPY WODY PYTANIA:)
Witaj Żeby wymienić pompę wody musisz rozebrać rozrząd bo jest ona napędzana paskiem rozrządu, czyli cały pas przedni, chłodnica itd., najlepiej zleć to mechanikowi bo to robota dla fachowca i trzeba postępować tak jak przy wymianie rozrządu. Swoją drogą to bardzo szybko poleciała ta pompa może jakaś felerna była a może pasek był zbyt mocno naciągnięty. Do ajm rzeczywiście były dwa rodzaje pomp do końca 2000r i od 2001 był inny model w inter carsie podają od jakiego nr. silnika był nowy ale niechce mi sie teraz szukać. Mechanik musi być godny zaufania i mieć sprzęt do blokowania kół rozrządu, klucz dynamometryczny do dociągnięcia istotnych śrub itd., wtedy będziesz cieszył się bezawaryjnością
-
[ALL TDI] Eksploatacja nowoczesnych silników diesla w czasie ostrej zimy
Witaj Jak silnik i akumulator ok to lej dobre paliwo i pali na dotyk, możesz profilaktycznie sprawdzić świece żarowe przed wyjazdem. pozdrawiam
-
[B5 AJM] Wymiana oleju - Motul Engine Clean, Motul Diesel System Clean
Każdy który spełnia normę do pompowtrysków 505.01 się nadaje, jeśli ma takie oznaczenie to możesz go spokojnie zalać.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju - Motul Engine Clean, Motul Diesel System Clean
Szkoda kasy, zalej ten nowy olej i już. Płukanki to warto zastosować przy zmianie oleju na inną lepkość lub jak nie wiesz co było zalane wcześniej. A ty zalewasz olej tej samej klasy tylko innej marki. Swoją drogą to sporo ci ubywa ja mam 189tyś i zużycie jest niezauważalne na 15tyś.
-
[B5 AFN] Filtr powietrza K&N - czy warto go zostawić czy włozyć inny ?
Filtr kosztuje takie pieniądze że nawet nie zadawaj takich pytań tylko poprostu wymień nawet na papierowy np. knecht, mann...
-
[B6 AVB] Dziwna praca silnika po wymianie oleju
Jeśli spełnia normę 505.01 to lej i nic się nie przejmój bo na forum to ile ludzi tyle opinii na temat marki oleju. Najważniejsze żeby spełniał tę normę do pompowtrysków.
-
[B6 AWX] Drgania auta w zakresie 100-140 km/h przy dodawaniu gazu
A sprawdzałeś wydech, ja miałem podobnie przymierzałem się do dwumasa ale wymieniłem plecionkę i po sprawie -drgania znikneły. Jej oglądanie właściwie nic nie daje bo u mnie wyglądała jak nowa - trzeba wymienić żeby się przekonać.
-
[B5 AJM] Wyciek znad filtra paliwa
Czemu on taki zdezelowany, do wymiany filtra nie trzeba zciągać przewodów. Miałem podobny problem i okazało się że uszczelka od starego filtra przylepiłam się po spodem i jak założyłem nowy to mi tak samo tryskało paliwo na wszystkie strony - może u ciebie jest tak samo?
-
[B5 AFN] Poważny problem po remoncie głowicy proszę o pomoc??
Nie wiem co to za wałek wsadzili ale ja kiedyś porównywałem wałek od AWX i AFN - to na 100% są inne.
-
[B5 AFN] Drgania silnika
U mnie za takie drgania odpowiedzialna była plecionka, po jej wymianie problem znikł. Ty niestety masz jescze problem z odpalaniem, więc może zalałeś dziadowskie paliwo?
-
[B5 AJM] Problem z drganiami
Witam ponownie Wymieniłem plecionkę i problem z drganiami znikł :>. Autko jest przy okazji sporo cichsze, dodam że plecionka wyglądała jak nowa i nie miała żadnych mechanicznych uszkodzeń z zewnątrz i od środka. Kupiłem plecionkę Fischer 55x105 z napisem VW za 70zł. wzmocnioną - pasowała idealnie. Oprócz drgań na jałowym miałem jeszcze buczenie tłumnika środkowego w przedziale obrotów 1600-1900, które też ustąpiło. Mam nadzieję że mój przypadek komuś pomoże. pozdrawiam
-
[B5 AJM] Problem z drganiami
U mnie identyko, zaczęło się dwa dni temu jak dojdę co to, to dam znać. Ja myślę o plecionce. pozdrawiam
-
[B6 AWX] Co myslicie o tym nalocie na kole paska rozrzadu ???
Ja miałem taki nalot jak ciekła mi pompa cieczy chłodzącej, ale ja mam pompę na pasku rozrządu więc u ciebie to pewnie co innego.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
184tyś. - sprawdzone w aso i na wszelkie możliwe sposoby - ale szukałem go prawie pół roku
-
[ALL B5] Dziwne chrobotanie
Jeśli chcesz uratować ten przegub to powinieneś wymyć go do czysta np.benzyną dać nowy smar i nową osłonę przegubu. Tak jak to zrobiłeś to tylko kwestia czasu jak się rozleci bo nie da się uszczelnić osłony silikonem.
-
[ALL B5] Jak Wam się podobają LED'y ?
Jeśli chodzi o FIS to masz pełny, jeśli chodzi o ledy to dla mnie wioska, ale to kwestia gustu.
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
A tak z ciekawości to jest to częsty przypadek w B5 czy tak jak korozją trójkącika w tylnych drzwiach, jeden ma a inny nie i niewiadomo od czego to zależy?
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
No i dalej nie wiem jak jest naprawdę bo piszecie że trzeba wycinać szybę a np. tu http://www.a4-klub.pl/smf/problem_z_uszczelka-t2111.0.html koledzy piszą że nie i jest to tylko listwa dekoracyjna naklejona na zewnątrz. Może zamiast teoretyków wypowie się jakiś praktyk który to rzeczywiście robił i zakończy temat. pozdrawiam
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
Chyba tylko my dwaj mamy taki problem, pewnie trafiły się nam jakieś felerne egzemplaże.... ;(
-
[B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
Witam Czy ktoś wymieniał tę górną część uszczelki przedniej szyby przy krawędzi dachu, bo mi trochę spuchła i paskudnie wygląda. Czy trzeba wyciągać szybę, czy jest to tylko listwa ozdobna i wymiana jest prosta? Ktoś kiedyś pytał na forum już ale nie było odpowiedzi więc odświeżę temat. pozdrawiam