Treść opublikowana przez maciucha512
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Chłopy, dorzucę jeszcze moje Śmigam na MS już 4 lata i blisko 80kkm. Nie wiem jakim cudem, zaczynam myśleć, że może źle liczę, ale jednak. W sierpniu coś pukało coś waliło - czas na wahacze. Nic bardziej mylnego - końcówki drążka kierowniczego Odkąd jeżdżę na MS to już drugi komplet padł i drugi MS - teraz weszły Febiego. Nie mam pomysłu dlaczego niektórym padają tak szybko. Jakość dróg? Styl jazdy? 1BA vs. 1BE?
-
Ile wam bierze oleju a4 b5
Ha, na wszystko twierdząco: 5W30 Mobil super 3000, płukanki okazjonalnie co 2/3 wymiany, z tym, że na płukance jeżdżę 5 minut, miskę sam zdejmowałem bo lało się z uszczelki - teraz tylko się poci Mam dość zmienny styl - przeważnie miasto (70%) trasa różna: od zatłoczonych krajówek po S i A.
-
[B5 polift] Lampy przednie zamienniki - opinie
Żarówki wsadź najzwyklejsze H7 - niewiele słabsze, a nie padają jak muchy.
-
Ile wam bierze oleju a4 b5
AFN - nalatane 330 tyś(tiaa, chyba x 3 ), PSJ i zasadzie nie bierze więcej niż 0,5 l na 10kkm, autorstrada po 140-150 km/h - jeżdżę z bańką w wozie - ~0,1 l oleju na 100km.
-
Osłona pod silnik do B5
Gdzie Ty jeździsz, że taka osłona potrzebna? Nie sądzę, że silnik będzie się grzał przez taką osłonę. Najwyżej woda (olej ) będzie się zbierać.
-
[B5 polift] Lampy przednie zamienniki - opinie
Najlepiej oczywiście ori, ew ori używki, ale... jak długo masz zamiar jeździć wozem? 3-4 lata? Bierz zamienniki
-
Pytanie dotyczace miejsca do car detalingu.
Ano właśnie. Ma być dobrze to ma trwać. Mnie to bardziej po głowie chodzi wypożyczenie na weekend jakiegoś odkurzacza piorącego.
-
Przerywanie komunikacji z abs
Zrób loga z przejazdu do 20 km/h i zobacz, które koło gubi prędkość. Robiłeś coś przy kołach ostatnio?
-
A4 1.9TDi AFN olej w IC i czasem zakopci
Wrzuć logi chłopie To, co opisujesz, turbo łapie zawiechę przy 3 tyś. puści kopcia i idzie dalej to normalna rzecz. Olej w IC też norma, chyba, że z pół szklanki wyleciało
-
Pytanie dotyczace miejsca do car detalingu.
Ja to bardziej się boję czy dobrze wypiorą, koło mnie twierdzą, że upiorą w 2h.
-
Amortyzatory do 1BE
W IC masz amorki Sachsa do 1BE, mają krótszy skok + są twardsze niż z 1BA, ceno też przyzwoicie, np: https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2230321530160-557_837-O5311-amortyzator-przod.html
-
odpalanie afn
Co masz na myśli pisząc:
-
B5 1,9 tdi jak długo się nagrzewa zima/lato
W dużym zakresie temperatur zewnętrznych około 10 minut, niezależnie od stylu jazdy.
-
1.9 TDI AFN - prośba o analizę logów dynamicznych i statycznych
Przepływka ok, Turbo źle. AFN do '97 nie obsługuje BS 011. Zdejmij gruchę turbo i zobacz ręką jak chodzi sztanga turbo - 2 minuty pracy będziesz wszystko wiedział.
-
Naprawa scieżek w tylnej szybie
Lakier/klei elektroprzewodzący coś około 20 pln. Daje radę, ale jak powyżej, jak źle zrobisz będzie widać. Odtłuść, naklej na szybę dwa równoległe paski taśmy żeby nie pomazać całej i maluj
-
Przy około 120/h audi zamula
Zrób komplet logów i umieść w odpowiednim dziale. Na forum jest opis jak zrobić zrobić logi krok po kroku. W BS są podwyższone obroty - to jest ok. Możesz posprawdzać wizualnie czy wszystko jest jak powinno, ale podstawą są logi. Krótkie odcinki po mieście, często nie dogrzany, korki, na S-kę rzadko i krótki odcinek?
-
1.9 TDI AFN - interpretacja logów statycznych i dynamicznych
Jak masz tam stary typ przepływki taki z dużymi grubymi blaszkami w środku - czyścisz wacikiem + cleaner czy IPA, nic złego się nie stanie. Nowszy typ to już tylko płukanie w IPA zostaje.
-
Klima się na załącza
G17 czujnik pomiędzy zderzakiem a chłodnicą, zobacz czy na wtyczce się nie poluzował albo czy woda się nie dostała albo wymień - kilka złotych nie majątek. G89 obserwuj czy po wymianie temperatura nie będzie dalej szwankowała. Teraz doczytałem - ten czujnik przy chłodnicy jakiś polutowany masz? nie wypina się?
-
Problem ze światlami mijania i drogowymi.
Na spokojnie rozbierz w domu, wyczyść styki, nasmaruj gdzie trzeba i tak przygotowaną podmień, ew kup ori używkę i to samo. Styki się upalają i taki jest tego efekt.
-
A4 Dlugo kręci przy odpalaniu rano
Przed wymianą przewodów było ok? Do sprawdzenia: wszystkie węże w okolicy filtra i pompy - cybanty, pęknięcia. Na filtrze trójnik powrotu i pod filtrem odwodnienie sprawdź. Po jeździe zgaś wóz i niezwłocznie głowa pod maskę i słuchaj czy gdzieś nie syczy, popryskaj atomizerem połączenia węży i i słuchaj - może coś znajdziesz. Te czynności zajmą Ci z 5 minut. Potem, jak nic nie znajdziesz, możesz wstawić wężyk przezroczysty w miejsce gumowych, zamieniaj po kolei , przegoń wóz, a potem popatrz na zapalonym czy bąble się pokazują.
-
Klima się na załącza
I o tego białego pindolka pod filtrem chodzi Jest między grodzią a wentylatorem, przekręcasz 90 stopni i wysuwasz. Poczytaj jak i sprawdź temperatury na klimatroniku albo vcdsem i będziesz wiedział, który szwankuje.
-
Klima się na załącza
Przeczytałeś post powyżej?
-
Klima się na załącza
Poczytaj:
-
1.9 tdi po wymianie filtra paliwa ciezko pali jak postoi oraz powietrze w wężu do pompy paliwa
Dokładnie zbadaj wszystkie węże gumowe w okolicy filtra i pompy - są stare, mogą pęknąć/rozszczelnić od samego wygięcia. Najlepiej wymienić. Do sprawdzenia wszystkie cybanty i opaski stalowe, a najlepiej nowe. Sprawdzałeś czy po zdjęciu filtra nie zostały stare uszczelki na obudowie? Zaworek na dole filtra dokręcony? Nigdy nie zalewam filtra przy wymianie - składam na sucho, smarując uszczelki oleum, ściągam wężyk z filtra do pompy i zaciągam strzykawką - 2 minuty pracy i nigdy nie było problemów. Pali od strzała za pierwszym i każdym następnym razem. Póki co proponuje taki test: po jeździe gasisz wóz i od razu maska w górę i słuchaj syczenia w rejonie filtra.
-
Wymiana nagrzewnicy - ktoś chętny?
Wyciekający glikol będzie odpływał odpływem klimy, chyba, że nie drożny. Nagrzewnica też byłaby ok, gdyby poprzedni właściciele dbali o nią.