Treść opublikowana przez fireman tom
-
[B5 AHU] Ściągnięcie tapicerki z fotela
Widziałem ten link, może coś wykombinuję ale drażni mnie już to i muszę się tym zająć.
-
[B5 AHU] Ściągnięcie tapicerki z fotela
Dzieki zaraz poszukam Chyba ślepy jestem bo jakoś nic nie widzę
-
[B5 AHU] Ściągnięcie tapicerki z fotela
Bawił się już może ktoś w próbę zdjęcia tapicerki (materiału) z fotela? Mam już otarcie i dziurę na boczku oparcia kierowcy i chciałbym wstawić sobie łatkę w to miejsce ale nie wiem czy to jest wykonalne.
-
[B5 AHU] Wymiana skrzyni biegów
Dzisiaj ciężko znaleźć dobrego mechanika, zwłaszcza jeśli chodzi o skrzynię. Ja na szczęście dobrze trafiłem z moją przekładnią bo sprzęt chodzi jak trzeba a od remontu minął ponad rok
-
Polecane opony zimowe
Ja się powielę bo jeszcze zimą pisałem :gwizdanie: Mam zimówki Goodyear UltraGrip 7+ kupione przed poprzednią zimą. Pokazały się z bardzo dobrej strony minionej zimy więc z czystym sumieniem mogę je polecić.
-
[B5 AFN] Przednie koło bije FILM
To popatrz jeszcze czy zacisk albo klocki nie mają luzu
-
[ALL B5] Mycie silnika
Myślę, że następnym razem zrobię dokładnie tak samo jak opisałeś Cała operacja u mnie polegała na spryskaniu silnika Fularem, potem odczekałem jakieś niecałe 10 minut i spłukałem silnik wodą z węża tak jak ty :>. Teraz żałuję, że nie użyłem jakiegoś pędzelka do czyszczenia ale odstraszyło mnie dojście do niektórych miejsc
-
[ALL B5] Mycie silnika
U mnie mycie wyszło tak i przyznam się szczerze, że trochę robiłem to w pośpiechu więc efekt mógł być jeszcze lepszy. Używałem środka takiego jak kolega z pierwszego posta - FULAR, kupiony na CPN za 15zł. A tutaj umyte turbo - też w pośpiechu
-
[B5 AFN] Przednie koło bije FILM
Najpierw sprawdź czy masz koło dokręcone. Mi kiedyś szpilki same się poluzowały - masakra, dobrze że w porę się zorientowałem.
-
[ALL] Koło się rusza . Łożysko czy drążki???? Objawy --->
Ja też obstawiam wachacze - kto wymyślił to badziewie
-
[B5 AHU] Wymiana skrzyni biegów
To że zgrzyta to nie znaczy że skrzynia jest na złom. Pewnie zgrzyta Ci synchro a to się wymienia. Może trochę koszty odstraszają ale dokładasz jakieś 200zł i masz swoją skrzynie naprawioną, a nie wiesz co kupisz więc oceń sam czy warto wymieniać całą skrzynię. Ja w swoim AHU mam skrzynię DVS od Passata.
-
[B5 AHU] Napinacz paska wielorowkowego
A wymienialiście sami czy u mechanika??
-
[B5 AHU] Napinacz paska wielorowkowego
No tak, tylko czy jak zapodam napinacz SKF to będzie grać, kolega TOM77 ma SKF za 240 zeta. Pytam z tego względu że napinacz był wymieniany jak kupowałem auto razem z rozrządem, od tamtego czasu przejechałem 30tys. km, nie wiem jakiej był firmy ale uważam że jakaś lipa bo już po 20 tys. rolka mi piszczałą i nie napinał paska.
-
[B5 AHU] Malowanie felg stalowych
Ok, dzięki wielkie koledzy za podpowiedzi
-
Nowe lampy firmy TYC EUROPE
W katalogu Inter Cars są i to naprawdę za nie duże pieniądze - tak mi się wydaje.
-
[B5 AHU] Malowanie felg stalowych
Czyli wychodzi na to że najlepiej zwalić gumy i wyczyścić do stali
-
[B5 AHU] Malowanie felg stalowych
Piaskowanie odpada bo mam opony na felgach, raczej zabezpieczę opony i w ten sposób będę kombinował - pytanie tylko czym te felgi potraktować?
-
[B5 AHU] Malowanie felg stalowych
Hej! Przed zimą chciałbym odświeżyć trochę moje stalówki i stąd moje pytania bo są już trochę przyrdzewiałe: - czym wyczyścić rdzę, czy może być papier ścierny; - czym pomalować - czy może być zwykły lakier w sprayu taki jak dostanę np. na CPNie i czy prysnąć to jakimś podkładem - czym? Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam.
-
[B5 AHU] Napinacz paska wielorowkowego
Mam problem z tym badziewiem. Niecały rok temu wymieniałem rolkę napinacza bo piszczała na zimnym silniku, jak się rozgrzał to była cisza. Zaznaczam, że rolka Ruville + nowy pasek Continental. Mechanior wtedy coś wspomniał, że napinacz nie odbija i nie napina dobrze paska. Pasek ogólnie cały czas jest napięty ale rolka znów zaczęła piszczeć ale tym razem tylko na włączonej klimie i czasem zdarza się że pasek zapiszczy. Zauważyłem też, że rolka nie kręci się równo z pozostałymi rolkami przy pasku - jest lekko (w minimalnym stopniu) odchylona. W związku z tym moje pytanie: czy napinacz jest do wymiany i czy coś się może stać? Pasek jest cały i nie widać żeby coś go cięło lub coś w tym stylu. I drugie pytanie: jaki napinacz polecacie - ja biorę pod uwagę w pierwszej kolejności napinacz SKF lub ewentualnie INA. Czy miał ktoś do czynienia z napinaczem SKF? Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Podpinam się pod pytanie czy pchać piankę w kratki nawiewów bo słyszałem opinię, że później to wszystko się klei w środku i jest lipa
-
Ceny paliwa marzec 2026
Tankuje się zawsze na Orlenie, normalny ON: Gorzów Wlkp. - 4.49zł/l Ale często bywam w Poznaniu i też się tam tankuję, różnica zawsze na plus Poznania, 18.06. tankowałem za 4.29zł więc 20gr. mniej niż u mnie w Gorzowie
-
[ALL] Kupiłem co teraz?
Koleś się pomylił - zdarza się, trzeba być człowiekiem Dla ciekawości gość jest z mojej wsi
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Topran (Hans Pries) - zakładałem na górę te wachacze, oszczędź sobie nerwy. U mnie nawet rok czasu nie wytrzymały. Teraz śmigam na komplecie LMO
-
[ALL B5] Stuki na wybojach
Panowie nie wierzcie szarpakom i mechanikom. U mnie ewidentnie tłukło coś w przednim zawieszeniu. Szarpaki nic nie pokazały, mechanicy nic nie widzieli, żadnych luzów. Wymieniłem komplet wachaczy na LMO i dopiero po wykręceniu starych okazało się że wszystkie miały straszne luzy. Aż przeraziłem się że na takim czymś jeździłem z dzieckiem i to tylko przez tych pseudomechaników którzy nic nie wykryli.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ten wachacz febi to jakaś masakra Współczuję przeżyć i nie życzę nikomu. Ja wymieniłem komplet wachaczy na Lemfordery (miejsce na małą reklamę :>: kupione u kolegi TOM77 z forum). Koszt samej wymiany kompletu wraz z łącznikami - 200zł ale można też pobawić się samemu.