Treść opublikowana przez dayd_4
-
S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250
- Pobór oleju na autostradzie
Kolego, prawda jest taka, że jak dopiero kupiłeś samochód (a domyślam się, że tak jest), to musisz go "wyczuć", czyli między innymi właśnie sprawdzać sobie jego zachowanie, pracę poszczególnych podzespołów po przejechaniu różnych dystansów. Po to właśnie, żebyś wiedział co kupiłeś i z czym się liczyć w przyszłości. Więc fajnie, że kontrolujesz stan w różnych warunkach. Oczywiście to co wcześniej mówiłem, że musi wziąć olej, to prawda. Porównywanie się z kimś innym, że jemu w trasie wziął lub nie wziął jest bez sensu, bo trasa trasie nierówna, tak samo jak samochód samochodowi i kierowca kierowcy. Swoim BEXem zrobiłem ponad 60000km i raczej oleju nie bierze, ale po różnych trasach i różnym stylu jazdy widzę różnice na bagnecie. Powiem ci, że sam olej ma znaczenie, np. Liqui Moly, który obecnie stosuje, wg mnie sprawdza się najlepiej. Jego poziom zużycia między wymianami w moim Audi (czyli co 8000km.) to około 0-400ml. i to zależnie od tego jak traktuje auto. I nie mówię tu o pałowaniu. Ostatnio zrobiłem 3 trasy jedna po drugiej - Słowacja, Czechy i nad morze. Czyli ze 4000km na wysokiej temperaturze. Jeżeli silnik kręci się ileś godzin na nie małych obrotach, czyli olej ma cały czas wysoką temperaturę na poziomie 110-120st. C. to ma prawo go ubyć. I tutaj kłania ci się jakość oleju. Wysokiej jakości olej lepiej zniesie taką temperaturę przez długi czas i więcej go zostanie w silniku. Swoją drogą musisz też pamiętać, że silniki 1,6 niestety są znane z tego, że potrafią zużywać olej. Więc nie przerażaj się. Zaobserwuj sobie stopień zużycia, pojeździj trochę, i spróbuj zmienić olej na Np. Liqui, czy Valvoline. potem znowu obserwuj. Jeśli stopień zużycia będzie akceptowalny, to nic nie kombinuj, tylko ciesz się autem Pozdr!- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
- Pobór oleju na autostradzie
Bo masz najlepszy silnik świata, a kolega pisał, że ma 1,6- Pobór oleju na autostradzie
Tak ma być. Przy takiej prędkości musi ci zużyć olej, to normalne. Zwróć uwagę, że obroty silnika miałeś pod czerwonym polem... więc nie ma co się dziwić.- S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250
Właśnie o to przyjemne "pomau" chodziło, jak obmyslalismy co tu kupić...- S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250
Żeby się fura nie zorientowala, że się właściciel zmienił- S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250
Gustowne klapki- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
AAN, jest też do sprzedania i nawet za normalne pieniądze, więc marzenie możesz spełnić. Stoi kilka lat w stodole, ale zapalił nam na dotyk i pięknie równo pracował, nawet klima się uruchomiła! Jak coś, to pisz na Priv.- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
A miałem wrzucić to zdjęcie właśnie, ale nie miałem czasu wcześniej, a tu proszę- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Mój BEX Nie znosi V-powera. Za to w baku ma cały czas 98, bo tak został wystrojony przez @gregor10 Zrobiłem nim już ponad 60000km i nie przeszkadza mi toprzełożenie. Od 150km/h robi się zupełnie cicho i słychać tylko szum wiatru. Ewentualnie przeszkadza mi tylko ta myśl, że wał niepotrzebnie robi tyle obrotów...- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Panowie, cały czas coś się dzieje w temacie. Nie zawsze są to mody, czasami też trzeba trochę pojeździć! Więc wrzucam foty z kolejnego, tym razem udanego wyjazdu za granicę, po S4 DTM dla @HOLMATRO- S4 DTM 25th Anniversary QUATTRO 1 of 250
No właśnie ORI powinna być USA...- HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
- HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
Powiedziałbym raczej wnikliwy, spostrzegawczy, a nie błyskotliwy...- HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
a jakże!!- HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
To kupujesz gnój na złomie za parę złotych i przerzucasz graty. Ileż to roboty w tak starym aucie.- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
@black4, masz tu link do Ur quattro, kolega sprzedaje, trzymał w garażu parę lat... na pewno można się dogadać z ceną. Audi UR Quattro 2.1 10V Turbo 4x4 Legenda Wolibórz • OLX.pl WWW.OLX.PL Sprzedam jedno z mojej prywatnej kolekcji, legendę rajdową Audi UR Quattro z silnikiem 2.1 10V Turbo i napędem na cztery koła! Auto jest w dobrej kondycji blacharskiej, oczywiście wymaga poprawek w kilku...- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Trzeba było sobie zostawić dla "fanu" na weekendy, a do firmy na co dzień dojeżdżać nową Apiątką Bez urazy, ale nie czuje "nowej" motoryzacji. Może jestem za stary, może za dużo życia spędziłem w warsztacie. Rozumiem leasingi, koszty, te sprawy, handluję tym na co dzień. Ale gdzieś w garażu MUSI stać "normalny" samochód, który daje ci frajdę.- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Nie, nie poszedł pod młotek. Ma u mnie dożywocie. Chyba, że ktoś z was podsunie coś alternatywnego do jeżdżenia... A ostatnie zdjęcie, to negocjacje DTMa przez @HOLMATRO , byliśmy właśnie moim BEXem gdzieś za granicą..- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
- Black BEX quattro 225KM/345Nm by Gregor10/FULLLL/Milltek/Vfiz/Brakes-345/300/ATS GTR908/KierownicaRS
Witajcie! Cisza w temacie, to się pochwalę, że przerzucilismy się ze szwagrem @HOLMATROna nowsze wózki @HOLMATRO miał kupować coś grubszego, ale po sprzedaży swojego quattro, zakupił też 4x4, ale zamiast ma? na masce- Nowicjusz prosi o pomoc i dobre rady na temat tuningu A4 B6 1.8T
@paolo555 i jak z tematem? Coś zrobiłeś, czy dałeś sobie spokój? Pozdrawiam. - Pobór oleju na autostradzie