Treść opublikowana przez GILI
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć
-
Nowicjusz - wątek powitalny
- Nowicjusz - wątek powitalny
- Nowicjusz - wątek powitalny
- Zima kontra nasze niunie:)
Jedynym objawem zimy w Audi jest zamarzający zimowy płyn na szybie. W Busie już zgubiłem lewe lusterko, zauważyłem,że im mniejsze auto tym więcej miejsca potrzebuje na drodze zwłaszcza obwieszone światełkami golfy3 i ospojlerowane calibry. Tradycją przed świętami są wycieczki krajoznawczozakupowe, które są plagą na wąskich,źle odśnieżonych Kaszubskich drogach. Auta z koncernu VW są od lat odporne na zimowe warunki i nie miałem z żadnym najmniejszych problemów związanych z zimową aurą- Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć Dawid- Nowicjusz - wątek powitalny
Cześ Szymon- Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć- Spoty Kościerzyna
Zimnawo troszeczkę. Jak coś się poprawi to możemy znowu się zebrać, tak żeby na wiosnę grubszą ekipą atakować Pypkowskie Wybrzeże- Nowicjusz - wątek powitalny
- Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Pewnie siedzisz w domu i patrzysz przez okno zdziwiony :D fajnie jest można tczwórką bokami polatać- Kto z was pamięta Stan Wojenny?
Jako dziecko musiałem często pracować i może dla tego nie mam z tym teraz problemu, miałem za to gdzieś szkołę, mimo że nieźle mi w niej szło. Mój najstarszy syn ma 9lat i nie robi nic,ale uczy się w dwóch szkołach,a jego główną rozrywką są wszelkiej maści gry i wydaje mi się że chwilami traci kontakt z rzeczywistością.Pamiętam z dzieciństwa,że miałem wielu przyjaciół i większość popołudnia spędzało się na podwórku żyło się w społeczeństwie, a teraz życie młodych kreuje świat złudzeń i iluzja płynąca z elektronicznych pudeł i wydaje mi się,że źle pojmują wolność,a poziom agresji jest znacznie wyższy jak kiedyś. Więc jako dziecko nie wspominam źle tamtego systemu, bo nasze życie było rumiane jak cycki łowickiej panny, a to obecnych małolatów przypomina mi bardziej sylikonową Pamelę. Jednak start w dorosłość jest moim zdaniem nie porównywalnie łatwiejszy,za granicą zaczynają się coraz bardziej liczyć nasi studenci, a kiedyś jeździliśmy tam prosić o azyl polityczny i kawałek roboty na czarno. Dziś możemy mieć coś na własność, kiedyś dom moich rodziców był państwowy mimo,że nam go dali trzeba było wykupić na własność w latach dziewięćdziesiątych. Rozumiem,że teraz się ciągle trzeba dorabiać i pędzić do przodu,żeby przeżyć, jednak co bardzo pamiętam, to niesamowita szarość i dni podobne do siebie jak by je ktoś odbijał na czarno-białym ksero,rzeczy zwyczajne jak zakupy w sklepie,czy droga do pracy zabierały tyle czasu że nie starczało już go na zbyt wiele, nie chciał bym teraz żyć jak moi rodzice gdy mieli 30parę lat.- Kto z was pamięta Stan Wojenny?
W czasach głuchej komuny mój dzadek był dyrektorem kółka rolniczego,ciotka naczelnikiem poczty, wujkowie sekretarzami w sąsiednich gminach, co się z tym wiązało połowa mojej rodziny miąła ciepłe posadki u boku krewnych, a w kolejkach po węgiel, czy inne egzotyczne wtedy(teraz zwykłe) produkty byliśmy pierwsi na liście. Jak padł stary system wszystko się posypało. Nie żałuję,że musiałem zaczynać od zera, bo jestem kim chcę być,a nie kim akurat mogę- Zwracają Opłatę recyklingową
- Zwracają Opłatę recyklingową
Nic nie oddadzą na pewno coś wymyślą, jak zwykle Na kciuka usiądę jak mi oddadzą 2,5tyś- Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć Paweł- Kto z was pamięta Stan Wojenny?
Powiedz kolego vario w jakiej rodzinie dzieci bedą grzeczniejsze, w takiej której rodzice dają im dużo luzu i ogólny dostęp do kasy i mediów, czy takiej gdzie ojciec bedzie głupi jak but, wmawiał im ciągle jakieś bzdury i notorycznie lał ? Komuna to była ta druga rodzina. Ktoś kiedyś powiedział: Kapitalizm jest to nie równy podział bogactwa, a Komuna to równy podział biedy. Sam powiedz który system wolisz, bo ja zdecydowanie obecny. Teoria komunizmu, była idealna, ale niemożliwa do wprowadzenia w życie,bo jesteśmy tylko ludźmi.- Domy szkieletowe
Polski klimat jest specyficzny dużo materiałów i technologi nie zdaje tu egzaminu,przede wszystkim pokrycia dachowe (niektóre rodzaje dachówek i okien dachowych) oraz płytki i kleje uzywane do pokrycia balkonów i tarasów oraz niektóre technologie stosowane w wykonywaniu elewacji. Problemem jest częste dobowe przechodzenie temperatur przez 0stopni, co za tym idzie przesuwanie strefy skraplania i zamarzania w konstrukcji budynku. Tak więc może się okazać,że w takim domu wybudowanym w Polsce pojawi sie wilgoć,a konstrukcja będzie starzeć się szybciej od stawianych w Kanadzie czy USA. Jakieś 15km od mojego domu wybudowano w Egiertowie dużą restauracje właśnie w tej technologii i jest w okolicy kilka takich domów, jednak w budowlach z drewna przeważają domy z bali.- Domy szkieletowe
Juz wiem, koleś w takim mieszka, narazie dom stoi, znajomi różnie się do tego odnoszą,ale myślę,że jest to tani w utrzymaniu i zdrowy dom. Jest to technologi przywieziona ze Stanów,a tam się buduje tak od lat więc mozna uznać,że jest to pewien system budowania.- Co sądzicie o Nokii n85 ??
Mam wymianę telefonu interesują mnie tylko Nokie i to takie z mocną baterią. Zaproponowano mi E52 i N85. Chcę wziąć tę drugą, miał ktoś ją w rękach? Jakie wrażenia z użytkowania?- Domy szkieletowe
Dorzuć coś jeszcze bo obiło mi się o uszy,ale jeszcze nie wiem o które- Kto z was pamięta Stan Wojenny?
Święte słowa,ale nie nam już,go wsadzać do więzienia,mam nadzieję,że historia uczciwie oceni jego występki. Gościu panicznie trzymał się u władzy i likwidował opozycję ciągle umywając ręce, a najbardziej rozwala mnie jego stwierdzenie,że zawsze chciał usiąść do rozmów, a nikt nie chciał z nim gadać,to on był władzą i kto pamięta tamte czasy wie,że władza wszystko mogła. Do wszystkiego można było zmusić,metody były różne długopis w ucho,czy 100razów pałą po nerkach,nieważne jak zawsze chodziło o to samo.Jednak patrząc w tamtych dniach oczami dziecka wszystko wyglądało jak by tak miało być, ale tym teatrzykiem kierowali Pierwsi...- Czy w DE występuje homologacja cięzarowa?
Siedzenia zostają wszystkie,cały sens tej przeróbki polega na tym,że robisz ją w Niemczech, przywozisz do Polski Lkw. Wszystko opiera się głównie na papierach.Jeśli bedziesz brał auto o dilera istniej możliwość zrobienia tego na miejscu.Cały zabieg staje się jakoś opłacalny gdy auto ma silnik powyżej 2.0. Oczywiście trzeba go w Pl zarejestrować na firmę. kosz 1000euro jest tylko przybliżony, bo słyszałem też o 1500e, nie wiem od czego to zależy. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej musisz zasięgnąć kompletnej informacji, to jest ślad pewne jest,że istnieje taka możliwość i jest już praktykowana.- Czy w DE występuje homologacja cięzarowa?
Hmm .... Omijam opłaty akcyzowe? Czyli nie muszę zapłacić akcyzy? A gdzie taką przeróbkę można zrobić? Czy jest to 100% zgodne z prawem? Ile to może kosztować? i Co obejmuje? Bo z auta typu A6 nie będę przecież robił wozu asenizacyjnego bądź koparko-ładowarki Wszystko jest zgodne z prawem przeróbka jest nie wielka ale kosztowna (ok. 1000e) najgorszy jest fakt,że Lkw jest czteroosobowe.- Czy w DE występuje homologacja cięzarowa?
Możesz kupić Pkw, przerobic w Niemczech na Lkw przywieźć do Polski omijasz opłaty akcyzowe i skarbowe. Zwrot to 19% bo tyle podatku jest w Niemczech. - Nowicjusz - wątek powitalny
Nawigacja
Szukaj
Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce
Chrome (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
- Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Wybierz Ustawienia witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (iOS 16.4+)
- Upewnij się, że witryna jest zainstalowana przez Dodaj do ekranu głównego.
- Otwórz Aplikację Ustawienia → Powiadomienia.
- Znajdź nazwę swojej aplikacji i dostosuj swoje ustawienie.
Safari (macOS)
- Przejdź do Safari → Preferencje.
- Kliknij kartę Witryny.
- Wybierz Powiadomienia w panelu bocznym.
- Znajdź tę witrynę i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Android)
- Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
- Stuknij Uprawnienia.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Edge (Komputer)
- Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
- Kliknij Uprawnienia dla tej witryny.
- Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Android)
- Przejdź do Ustawienia → Uprawnienia witryny.
- Stuknij Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.
Firefox (Komputer)
- Otwórz ustawienia Firefoksa.
- Wyszukaj Powiadomienia.
- Znajdź tę witrynę na liście i dostosuj swoje ustawienie.