Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Makale

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Makale

  1. Pompę ABS mam od B6 3.0 Quattro manual, obecna odpada bo zależy mi na EDS z tyłu. Bak też w 3.0 B6. Co do skrzyni - specjalajnie chciałem długą. 2.0 zbyt długo nie zagości u mnie. Kodowanie ABS podam jak tylko przełożę już wszystko. Co się stanie gdy będę jeździł na sterowniku silnika zakodowanym na automat ? Co do prędkości, który pin z kostki ABS do którego pinu w zegarach ? Co do kodowania zegarów to jeszcze coś trzeba zmienić żeby zaczęły czytać prędkość z ABS a nie z czujnika w skrzyni ?
  2. Pompka sprzęgła (przy pedale) jest też taka sama w wersji EU / Anglia ? To będzie to: http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-pompa-sprzegla-8e1721401aj-i6967014105.html bo znalazłem jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/pompa-sprzegla-pompka-audi-a4-b6-b7-8e0721257b-vat-i4782916556.html
  3. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    A jaką farbą to malowałeś ? U mnie jakieś tragedii nie ma, no ale pomalowałbym zaślepkę pod ręcznym, tunel mam przyatrty głównie z tyłu przy popiołce i z przodu przy lewarku / wybieraku. Prysnąłbym też sobie front od schowka.
  4. Witajcie. Robię swap multi ośka -> Q manual. Skrzynia, dwumasa i ogólnie naped pochodzi z 2.0 TFSI Quattro z 2007 roku. Pedały mam z 3.0 ASN z B6 2003 rok. Wysprzęglik w skrzyni jest z kawałkiem przewodu. Pedały mam gołe tzn. Aluminiuowy uchwyt/stojan, pedał sprzęgła i pedał hamulca. Na Allegro i w ETCE widzę różne numery, a na allegro pompy sprzęgła różnią się wyglądem. Zgłupiałem już. Oczywiście chodzi mi o pompke, która jest przy pedale sprzęgła.
  5. A kiedy ostatni raz wymieniałeś olej w skrzyni ? Olej sam z siebie nie ucieka ze skrzyni. Wiesz jaki olej był poprzednio w skrzyni ? Lepiej od razu wymienić olej, ale jeżeli musisz pilnie dolać to tak, ten olej będzie odpowiedni.
  6. Makale odpowiedział(a) na Makale temat w Audi A4 B6/B7
    Też myślałem nad oklejeniem, ale słabo mi to wychodzi i raczej szczerze wolałbym zostawić tunel w oryginalne. I też mam ten uchwyt
  7. Makale opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witajcie. Regenerował może ktoś z Was tunel cały? Autko 2001r, więc te powłoki są tragiczne, a znaleźć używkę w idealnym stanie 2din w normalnej cenie też ciężko. Wiem, że są firmy, które regenerują deski rodzielcze po wystrzale airbagów, ale macie coś poleconego ? Szczególnie najlepiej mazowieckie, łódzkie, kuj-pomorskie, tak żebym nie musiał tego nigdzie wysyłać, a podjechać jedynie i zostawić.
  8. Zbyt mało informacji. Sterowniki od kabla zainstalwoane ? Kabel w menedżerze urządzeń jest widoczny ?
  9. Makale odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Jak oczekujesz od auta dużo to tylko Lemforder i nie musisz wszystkich wymieniać.
  10. Sprzęgło powinno być takie samo. Do alt wkładam teraz manual 6 bieg z 2.0 tfsi i sprzęgło z 2.0t pasuje do 2.0 alt, ktore ori w manualu miały 5bieg i sprzęgło jak 1.8t.
  11. Pierścień możesz dać na piastę i na piastę dajesz dystans. Wtedy dystans pasuje Tylko, że felgi już nie bedą pasować i felgi od B8 by musiały być. Lepiej wyjdzie sprzedać te i kupić drugie.
  12. Czek. Robisz przekładkę z 6 bieg na 5 ?
  13. Ktoś z Was patrzył w ogóle w karty charakteryski tych olei ? Febi znacząco odbiega od oryginału. Ja też dwie pierwsze wyamiany tylko ASO. Trzecia i czwarta wymiana Valvoline CVT - zero problemów.
  14. Nie będzie problemu tylko musisz centrowanie dokupić. B8 ma średnice 66,6, a B6 57. Więc dystanse z większym centrowaniem z B8 podejdą do B7 o ile zakupisz pierścienie. Jak kupiłeś ze sklepu to zwrot musi powienin być.
  15. S4 B7 ma z przodu Torsena ? Żeby przeskakiwały koła z prozdu przy skręcaniu musi być mechanizm różnicowy o ograniczym uślizgu czyli szpery. Z tego co wiem to w B6 B7 Torseny mają tylko w skrzyni, ale z tyłu, jako centralny mechanizm, a nie osiowy.
  16. Mam na części wybierak. Można to wymienić. Sprawa banalna. Wszystko jest rozbieralne ttuaj.
  17. Makale odpowiedział(a) na Wojtek95 temat w 1.8T
    Świec się nie sprawdza a wymienia. Dobre świecie to 100 zł 4 sztuki.
  18. Widziałem na FB ostatnio Gościu sprzedawał adapter na 2 zaciski na tył. Ręczny od Audi R8, a główny zacisk od Porsche jakiegoś, ale nie mogę teraz tego znaleźć. OT: Pokaż fotkę 6-tłoczku z przodu Na jakiej tarczy to siedzi? Mam 6 tłoczek Brembo w touaregu ale tam tych hebli nie widac przy feldze 21.
  19. Też mam Rotingery już w 3 aucie z klockami ATE Ceramic. u mnie gładkie 288 vs rotingery 312 - różnica wielka, w 6 tłoczkowym brembo 350 w 3 tonowej krowie na rotingerze i ATE Ceramic po prostu bajka. Gładkie tarcze mogłem zagotować po 5 minutach jazdy. Hamowanie od 250 to była masakra, przy 200 już skuteczność hamowania drastycznie spadała.
  20. Witajcie. Jaka jest różnica w okablowaniu między pompą ABS z roku 2001 CVT ośka, a z pompą z 2007 roku z 2.0 TFSI Quattro manual ? Widziałem schemat, że pierwsza różnica była już w 2002 roku, a druga w 2004. Z tego co się orientuje to pierwsza to chyba pin 28 i 13 był zamieniony tylko (różnica ośka / Quattro), a dalej w 2004 roku ? Które piny w kostce od pompy ABS muszę jeszcze zamienić?
  21. Kierunkami steruje MCE. Podłącz się pod kompa i sprawdź błędy. To ułatwi sprawę.
  22. Panowie jaki jest problem z bakiem z 2.0 TFSI do B6 ? W czym jest problem jeśli będę miał cały bak z pompą i pływakiem ? I też co z pompą ABS'u ? Mam 2001 rok a będę miał pompę z 2007. Pompa p&p czy ostra rzeźba jakaś ?
  23. Witajcie. Zaraz będzie 2.0 ALT w 6 bieg Quattro Tak czekam na hejty. (Tak BTW to widziałem, na allegro ori 2.0 ALT z Quattro w tiptronicu. Z fabryki alt z quattro wyjechał). Panowie jak z kodowaniem. Dawca swapu to a4 b7 2.0 TFSI 2007 rok, moja to B6 2.0 ALT 2001 rok. Jak będzie z zakodowaniem sterownika ABS bo ten też będzie z tej B7. Czytałem, że bez podania loginu sterownik ABS nie przyjmie nowego kodowania. Jaki będzie login do sterownika ABS z B7 2.0t ? Nie wiem czy to dobrze rozumiem ze strony Ross-Tech: Login Note #1: After Login has been carried out you need to recode the control module. Note #2: Special Login 09399 is used for BFB Engine with 1LT Brakes and Multitronic. Note #2.5: Special Login 07499 is used for 6-Cylinder Diesel Engine with 1LG Brakes and Multitronic. Note #3: The Production Codes (PR-Code) such as 1LX can be found on a Sticker near the Spare Tire Well and/or the 1st Page of the Service Manual. Click here to see an Example of a Sticker. 0?xxx: Chassis 9 = Audi A4 0x?xx: Brakes 2 = Brembo 17" (PR-1LJ) 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) 4 = HP2 16" (PR-1LX) 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG) 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE) 6 = C54 (PR-1LZ) 0xx?x: Engine 5 = 4/6 Cyl. Diesel 7 = 4/5 Cyl. Gasoline 9 = 6/8 Cyl. Gasoline 0xxx?: Transmission 5 = Manual 7 = Automatic (5HP19, 5HP24, AG4, AG5) 9 = Multitronic (01J, CVT) Jeżeli dobrze rozumiem to login będzie 09x75 nie wiem jaki kod hebli tam będzie. W 2.0t to pewno 320/288, tylko ktore to są? Kodowanie: Coding Note #1: Coding is accepted after a specific login has been carried out. Note #2: After successful coding the steering angle sensor basic setting needs to be carried out within the same diagnostic session. Note #3: Special Coding 04499 is used for BFB Engine with 1LT Brakes and Multitronic. Note #4: The Production Codes (PR-Code) such as 1LX can be found on a Sticker near the Spare Tire Well and/or the 1st Page of the Service Manual. Click here to see an Example of a Sticker. Note #5: In some cases, you will need to enter a non-zero WorkShop Code, such as 12345. 0?xxx: Chassis 4 = Audi A4 0x?xx: Brakes 1 = C54 (PR-1LZ) 2 = FN3 15" (PR-1LB/1LE) 3 = HP2 16" (PR-1LX) 3 = FNR 16" (PR-1LA/1LG) 4 = FN3 16" (PR-1LT/1LF) 5 = Brembo 17" (PR-1LJ) 0xx?x: Engine 5 = 4/6 Cyl. Diesel 7 = 4/5 Cyl. Gasoline 9 = 6/8 Cyl. Gasoline 0xxx?: Transmission 5 = Manual 7 = Automatic (5HP19, 5HP24, AG4, AG5) 9 = Multitronic (01J, CVT) 04x75 Tutaj też nie wiem heble dać. Przód mam 312mm, a tył będzie 288mm albo 300mm jeszcze nie wiem. Czy może sterownika ABS nie trzeba nawet ruszać będzie od razu dobre kodowanie? Kodowanie zegarów i czujników parkowania już mam. Z tym problemu nie będę miał. Teraz dalej: "Odblokowanie rozrusznika". Po wyjęciu wybieraka pewno przekaźnik, który jest pod ECU nie pozwoli nawet zakręcić rozrusznikowi. Dobrze myślę, że wystarczy tylko taka zworka: http://www.4cefed.com/drj/audi/03June11transswap/jumper.jpg ??? Co z czujnikiem sprzęgła? Temat jest ale dla 1.9 TDI. Wiem, że Pin 1: mostkujemy z pinem 3 w czujniku hamulca (kolor czerwono-biały, a pin drugi poleci do ECU tylko do którego pinu. I najważniejsze: co z prędkościomierzem? Zegary z 2001r. z tego co kojarzę biorą prędkość z czujnika w skrzyni, a skrzynia z 2007r. pewno nie ma tego czujnika bo tam sygnał idzie po CAN z ABS tak? Zegary będę miał do wymiany czy jest jakiś patent na to ? I to chyba wszystko, no chyba, że jest coś jeszcze do zakodowania / zrobienia tak jak fabryka przykazała?
  24. Zimny silnik = silmny olej - olej ma dużą lepkość Ciepły silnik = ciepły olej = olej ma mniejszą lepkosć i gestość i pali olej.
  25. I wymienić po kolei sto rzeczy bo są tańsze? U mnie w 2.0 ALT ten sam objaw miałem jak zalałem ECU wodą (przy regeneracji mechanizmu wycieraczek uszkodziłem obudowę ECU i woda z szyby się lała) i spalił się bezpiecznik od wentylatorów i tym samym termostat (a raczej regulator temp.) otworzył się na stałe. Podczas jazdy 70stopni max, na postoju w korkach 90 było, ruszyłem i znów spadało bo cały czas był duży obieg. Możesz pod VAG'a się poodpiać i sprawdzić odczyty z czujników temp. Jeżeli termostat jest taki jak w ALT to możesz sprawdzić też jego stopeiń otwarcia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.