Treść opublikowana przez rs dziadek
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Pany czy wymieniając skrzynię na tą z quattro przy audi a4 b6 1.8T V biegów trzeba zmienić też poduszkę pod skrzynią? Jest jakaś różnica poduszki dla skrzyni biegów ośka- quattro?
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
O jakim otworze przy bloku silnika mówisz? Rurkę nr 6 można całkowicie wywalić i zaślepić otwór w obudowie filtra powietrza. Rurkę nr 7 i 8 można wywalić i zaślepić dopiero rurkę nr 15?
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Pytanie do osób, które usuwały SAI. Po odkręceniu sai usuwamy wężyk nr 6 idący do filtra i zaślepiamy otwór w obudowie a następnie usuwamy wężyk nr 7? Po tym usuwamy rurkę nr 8, czy tylko ją zaślepiamy?
-
Jaki Wosk na zimę ?
Pytanie od nowicjusza.Dostałem w prezencie wosk Collinite 476S i cleaner Dodo Juice Lime Prime. Czy będzie on dobry do tego wosku i czy po jego zastosowaniu trzeba lakier przejechać jeszcze IPĄ i dopiero kłaść ten wosk? Lakier avussilber.
-
Audi A4 B7 1.8T
Auto widziane dzisiaj w Przeworsku. Felgi bardzo ładnie się komponują z całością.Gwint dalej masz ten kw? Co do nakładek to kiedyś go z daleka mijałem jak był zaparkowany i przez chwilę miałem zagwozdkę z tylnymi hamulcami. Dopiero później znalazłem temat, że są to nakładki.
-
Rysujące się szyby od uszczelek
U mnie też był problem z uszczelką drzwi przednich po stronie pasażera.Szyba zaczęła się rysować po opuszczeniu i podniesieniu. Powodem okazał się brud, który siedział niżej na uszczelce. Nie pomogło mycie pod ciśnieniem myjką, ani czyszczenie ręczne. Musiałem dopiero zdjąć tapicerkę z boczka, ściągałem lusterko zewnętrzne dla lepszego dostępu i ściągnąłem uszczelki z drzwi a później je dokładnie umyłem w wannie. Dodatkowo jak uszczelki z drzwi były ściągnięte, to można było szybę domyć w dolnej części. Po tym zabiegu montaż i od tego czasu szyba chodzi płynnie i nie ma problemu z rysowaniem. Żałuję jedynie, że tak późno się za to zabrałem, a wcześniej jedynie próbowałem wyczyścić uszczelkę od góry i myjką bo bym sobie oszczędził kilku rysek. Też myślałem wcześniej nad zakupem nowej uszczelki, ale po myciu już jakieś 5 miechów hula i zero problemów.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Ja brałem od niego i powiem, że przywozi auta zadbane.Po dwóch latach eksploatacji mogę stwierdzić, że był to dobry zakup.Facet rzeczowy i nie ma problemu z podpięciem kompa czy jazdą próbną samemu.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Tak.Co chcesz wiedzieć?
-
Numery tuleji sanek
Tu masz numer oryginałów : 2 tuleje mają numer 8E0505145AR a dwie mają numer 8E0505145AP Tutaj masz nawet temat z numerami http://a4-klub.pl/index.php?/topic/352180-tylne-zawieszenie-a4b6-fwd/
-
B6 DIVISION
Może być też tak, że był dokupywany później w aso a tam czasami numeracja części się zmienia zamiennie.
-
B6 DIVISION
Na pewno na końcu jest H? Tutaj masz cały temat o oznaczeniach sprężyn i amortyzatorów http://a4-klub.pl/index.php?/topic/42435-kolory-oznaczenia-sprezyn-i-amortyzatorow-1ba-1be-1bv/
-
B6 DIVISION
To nie występuje chyba jako osobna naklejka tylko jako cała maskownica ze znaczkiem http://allegro.pl/blenda-maskownica-glosnika-audi-a4-b6-b7-bose-lt-i5815841329.html
-
Wał napędowy 8e0521101 D
Według mnie to nie ma znaczenia. Taki wał według etki podchodzi do skrzyni 5 automat i 6b manual. Ja mam taki jeden luźny wyciągnięty właśnie z 6b manual avant. I miałem go zakładać do siebie na przekładkę ale będę dawał skrzynię 5b.
-
wymiana skrzyni audi a4 b6 quattro BFB- jaką można założyć
Czyli bez problemu można założyć skrzynię od AVJ lub AMB pod warunkiem że przełożenia się zgodzą? Korpusy skrzyni i mocowania są takie same? A co impulsatora to wtyczkę można zostawić niepodłączoną?
-
wymiana skrzyni audi a4 b6 quattro BFB- jaką można założyć
Tak. Tylko skrzynia o oznaczeniu GJW czyli 6 biegów szła fabrycznie do silnika BFB w quattro. W tym silniku w quattro były tylko dwie skrzynie 5 biegów skrzynia o oznaczeniu GDU 6 biegów skrzynia o oznaczeniu GJW I rozchodzi się o to czy można założyć inne skrzynie z AVJ lub AMB.
-
wymiana skrzyni audi a4 b6 quattro BFB- jaką można założyć
Pytanie może ktoś doradzi. 1.Czy do audi a4 b6 1.8T quattro z oznaczeniem silnika BFB podchodzi każda skrzynia quattro 5b jaka występowała w 1.8T AVJ lub AMB, czy tylko można założyć skrzynię jaka szła oryginalnie do tego silnika czyli o oznaczeniu GDU? Etka podaje, że do AVJ i AMB szły zamiennie te same skrzynie piątki o oznaczeniach FNU, FPT, GBT a do BFB tylko jedna skrzynia piątka o oznaczeniu GDU. 2.Czy przy silniku BFB mocowania skrzyni były inne, czy chodzi o fakt, że przy AVJ i AMB prędkość była zczytywana z impulsatora ze skrzyni a przy BFB z abs? Może zakładał ktoś inną skrzynię do swojego BFB i może podzielić się informacją.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Panowie jakby ktoś miał jakieś info to dajcie znać http://a4-klub.pl/index.php?/topic/342987-kupie-skrzynie-biegow-z-audi-a4-b6-18t-quattro-bfb/ http://a4-klub.pl/index.php?/topic/342894-kupie-zbiornik-paliwa-audi-a4-b6-18t-quattro/
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Tak przynajmniej z długościami pokazuje etka. Co do pierwszego pytania z skrzynią koś coś wie?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
A orientujesz się co do tego czy na przekładkę do audi a4 b6 1.8T BFB 5b potrzebuję skrzynię jaka była w BFB quattro 5b czyli o oznaczeniu GDU czy podchodzi każda skrzynia quattro 5b jaka występowała w 1.8T AVJ lub AMB?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Panowie czy na przekładkę do audi a4 b6 1.8T BFB 5b potrzebuję skrzynię jaka była w BFB quattro 5b czyli o oznaczeniu GDU czy podchodzi każda skrzenia quattro 5b jaka występowała w 1.8T AVJ lub AMB?
-
B6 DIVISION
Pany ktoś się orientuje w tym temacie http://a4-klub.pl/index.php?/topic/342552-wymiana-walu-napedowego-quattro-18t/
-
Wymiana wału napędowego quattro 1.8T
Panowie czy wał napędowy w audi a4 b6 quattro z manualną skrzynią pięciobiegową powinien mieć oznaczenie 8E0521101C? Takie oznaczenie wału dla skrzyni 5 i silników benzynowych AVJ, BFB i AMB podaje etka, ale wolałbym się upewnić. Jeżeli tak to czy taki wał czyli 8E0521101C jest wymienny z wałem 8E0521101F?
-
B6 DIVISION
Panowie pytanie techniczne z rana. Czy do audi a4 b6 1.8T można zastosować zamiennie zamiast dyfra o oznaczeniu ETT dyfer o oznaczeniu ETS. Z tego co znalazłem na internecie mają takie same przełożenia główne czyli 35:9.
-
Oznaczenia skrzyni i dyfra audi a4 b6 1.8T BFB
Witam. Mógłby mi ktoś podać oznaczenia skrzyni i dyfra dla audi a4 b6 1.8T BFB Quattro dla wersji 5 i 6 biegów, bo nie mam aktualnie dostępu do etki.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Orientuje się ktoś jak z tym jest? Przekładka różni się czymś czy nie? Panowie kolejne pytanie.Czy wał napędowy z A4 b6 manaula skrzynia 6 będzie się różnił długością od wału napędowego z manuala z skrzyni 5?