Treść opublikowana przez kawowy19
-
Wypadanie zapłonu cylinder 1
mają coś podobnego, wiadomo o co chodzi
-
[AVJ] Wyciek z tyłu silnika
patrzyłeś na nastawnik? wsadź rękę w miejsce łączenia jego z głowicą albo lusterko i może dojrzysz czy podsącza gdzieś. Generalnie wiadomo jako to jest na odlegość. najlepiej na kanale zobaczyć od dołu, pokombinować żeby zlokalizować wyciek. Może też z któregoś z przewodów. idzie z tyłu odma - chociaż z niej nie powinno sikać olejem, może być przypocona jeśli jest dziurawa. Osłonę rozrządu z przodu ściągałeś? Ktoś miał przypadek że simering na wałku puścił i bokiem głowicy czy jakoiś wyciągało olej . przeczytałem to jeszcze raz i ciężko z tego wnioskować cos logicznego ale wracając do wycieku to niestety musisz sam go zlokalizować
-
[AVJ] Wyciek z tyłu silnika
to jest simering od strony skrzyni biegów - byłby wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem. Uważam że bezsensu pytać o wyciek jak nie wiesz nawet mniej więcej skąd leci. Napisz czy mokro jest z góry z boku cokolwiek. Może cieknąć z pokrywy, z nastawnika, z smieringu na wałku rozrządu, na wale z przodu, na wale z tyłu, z miski itd itp
-
Cieknie delikatnie olej na katalizator
Ciężko Ci pomóc na odległość. U mnie zanim zmieniłem uszczelkę pod pokrywą i pod napinaczem leciał olej po rancie pokrywy i gdzieś sobie skapywał na katalizator. Silnik jest pochylony i są możliwe takie dziwne zachowania. Musisz to dokładnie umyć i zobaczyć, innego wyjścia nie masz. A lepiej 5 razy umyć i 5 razy szukać wycieku niż podnosić głowicę. Staramy Ci się podpowiedzieć ale musisz dokładnie samemu się przyjrzeć
-
Wypadanie zapłonu cylinder 1
może kabelki przy cewce. A świeczki oglądałeś w ogole?
-
Cieknie delikatnie olej na katalizator
w necie można kupić albo trochę pogłówkować i sobie dorobić samemu:)
-
Cieknie delikatnie olej na katalizator
uszczelka pod napinaczem łańcucha zmieniłes???
-
Błąd i kontrolka silnika proszę o pomoc
Najlepiej wymienić. Ale u mnie kiedy silnika łapał lewe obroty itd to wystarczyło ścisnąć wężyk podciśnienia idący od przepustnicy bodajże, właśnie do tego zaworka i objawy ustępowały natychmiastowo.
-
Nowy rozrzad a po 1000km niespodzianka
w B6 jest na rozrządzie i koniec kropka. Nie było innej opcji w B6. Ruville raczej jakościowo pompy robi średnie więc przyjrzałbym się pompie no i rolkom bo wiadomo, żeby potem nie było skuchy.
-
Lokalizacja termostatu (z błędu)
sciana grodziowa to blacha-fragment karoserii za silnikiem odzielający komore silnika od wnętrza pojazdu. Czujnik temp jest osadzony w plastikowym króćcu właśnie z tyłu silnika. Jest tam mało miejsca i kiepski dostęp ale do ogarnięcia. Z góry popatrzysz to go dojrzysz
-
Nowy rozrzad a po 1000km niespodzianka
nie ma żadnej podkładki z tego co pamietam. Może źle napięty rozrząd był? Pompa wody cała jest? Jak rolki? Może gdzieś jest luz i dlatego się zsunął.
-
Lokalizacja termostatu (z błędu)
z tyłu przy scianie grodziowej.
-
Błąd i kontrolka silnika proszę o pomoc
U mnie był identyczny błąd a przyczyną był zaworek odmy, tak jak pisał Łukasz
-
Wycieki oleju i plynu chlodniczego BFB
chlodniczka oleju jest bezpośrednio na filtrem oleju.
-
Napinacz rozrzadu b6 1.8t
zestaw CT909k3 pasuje do A3, golfa IV itd. Być może chodzi o silniki umieszczone poprzecznie, nie mam pojęcia... Ale do nich napinacz wygląda jak ten Twój z zestawu k3
-
Napinacz rozrzadu b6 1.8t
k10 albo "stary" zestaw z tradycyjnym hydraulikiem i roilka nap. jak w Twoim pierwszym wpisie (foto z instrukcji)
-
Napinacz rozrzadu b6 1.8t
ale ct909k3 faktycznie wygląda tak jak Twoje foty. O co kaman.... Tak w k10 hydraulik jest usuniety z uchwytu rolki prowadzącej. Jest zintegrowany w rolce napinającej. Ale to k3 to nie wiem....
-
Napinacz rozrzadu b6 1.8t
https://www.google.pl/search?q=ct909k10&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=tmtmVMejC4fOygOTxILoCw&ved=0CAcQ_AUoAg&biw=1680&bih=935#facrc=_&imgdii=_&imgrc=CyiEfwYF3eJVsM%253A%3Bttiv4TVkv7qS5M%3Bhttp%253A%252F%252Faam-europe.contitech.de%252Fpages%252Fnewsletter%252Fnewsletter-technical-info%252F13_035%252Fimg%252F02.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Faam-europe.contitech.de%252Fpages%252Fnewsletter%252Fnewsletter-technical-info%252F13_035%252Fservice_einbautipps_13_035_en.html%3B245%3B115 tak wygląda "nowy" prawidłowy zestaw do naszych 1.8t
-
Wycieki oleju i plynu chlodniczego BFB
Słuchaj. Zrób tak. Umyj to możliwie najdokładniej. Przy wtryskach wytrzyj dokładnie szmatą. Odpalisz, pojeździsz i zobaczysz czy to z pokrywy czy z wtrysków. Cokolwiek by nie leciało z nich to ma to być szczelne więc bedziesz musiał zmienić jeśli z nich leci. Oringi wtrysków dostaniesz w aso za nie duże pieniądze. A intercooler i przepustnice masz sprawdzić żeby stwierdzić czy jest tam olej, np. jakby turbo puszczało itd Takie gdybanie nic nie da
-
Napinacz rozrzadu b6 1.8t
dokładnie jak pisze Łukasz. Przerabialem ten temat. CT909K10 taki zestaw kupiłes? Wyrzucasz hydraulik zakładasz nowe elementy i wsio pasi zrob inne foto bo wydaj mi sie ze ta rolka to nie od tego ;p
-
Wycieki oleju i plynu chlodniczego BFB
na pewno uszczelka pokrywy ( przy okazji warto zmienić uszczelkę pod napinaczem) i chyba nie kolektor (uszczelka) tylko wtryski leją. Chyba że ten cały syf to z wtrysków olej na skrzyni może to być zaciek z pokrywy.
-
Pompa wody- proszę o pilną pomoc
ten osad to wygląda "trochę" jak utlenione aluminium, ciekawe faktycznie czym to też było zalane. Ale na 2 miesiące to za bardzo nie wygląda
-
Pompa wody- proszę o pilną pomoc
jak to nie ASO to ciekawe czy faktycznie kupowali w ASO regenerowana ori pompe. Mogło tak być ale zazwyczaj większość warsztatów kupuje w hurtowniach zamienniki. Ciekawe jak pozostałe elementy czy tez "ori" czy zamienniki.
-
Pompa wody- proszę o pilną pomoc
robiłeś to w aso??
-
Lokalizacja termostatu (z błędu)
raczej powinno. Sprawdź czujnik temp silnika, podciśnienia i zaworek jednokierunkowy w trójniku przy odmie. przecież pisałem... do wyjęcie trzeba spuścić płyn, zdjąć górny wąż nad kolektorem ssącym, zdemontować alternator i wtedy masz wszystko na widoku.