Treść opublikowana przez kawowy19
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
ehhhh....Słuchaj przecież jest opisane wszystko w tamtym temacie. Jeśli masz wątpliwości to sobie odpuść i po temacie
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
Było w tym temacie to opisane jakie zaworki itd. Twoja decyzja co robic
-
Olej na świecy i cewce zapłonowej
Mi akurat nie na ori ale jak czytałem to były i takie przypadki. U mnie ori uszczelka fabrycznie była tez w niektórych miejscach wklejona na silikon
-
Olej na świecy i cewce zapłonowej
poczytaj temat o uszczelce w 1,8T. Zazwyczaj wiekszość użytkowników daje na silikon ( ja też) bo potrafi na nowej cieknąć. U mnie też tak było ale kupiłem zamiennik do tego silikon Wurtha. Czysto i sucho prawie dwa lata. pozdro!
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
z przegladarki. Looknij wtedy posty około dnia 04,02,2015
-
16891 - podwyższone obroty biegu jałowego
pod kolektorem ssącym. Przyjrzyj się dokładnie
-
V6 Bex/APX
Pod kolektorem ssącym w gumowym kolanku. Zaworek jednokierunkowy, który po dmuchnięciu ma puszczać powietrze tylko w jedną stronę
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
poczytaj dokładnie temat bo na np.11stronie drugi post
-
Wypadanie zapłonu 16684, 16685
też polecam viakena
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
jest to w temacie w którym pisałeś... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/254579-napinacz-lancuch-rozrzadu-bex-avj/page-11
-
Wypadanie zapłonu 16684, 16685
powinien ogarnąć
-
metaliczny odgłos z silnika przy mrugającej lampce ciśnienia oleju 1.8T BFB
trzeba zrzucać, nie ma opcji przez czujnik. Uszczelki nie ma, jest silikon
-
Dziwny metaliczny dźwięk z silnika
a po co piszesz w dwóch tematach to samo? poszukaj na forum był podany nr tego zaworka
-
1.8t Q słabiej od dołu bierze ,nie wkręca się?
ja u siebie mam podobnie i pytałem już też tutaj na forum i chyba to jest normalne. Ten typ chyba tak ma... Bo po logach jest wsio okey, turbo, zapłony, powietrze,paliwo itd i ja Ciebie rozumiem. Chodzi Ci stricte o reakcje na gaz. U mnie też gwałtowne wduszenie kończy się delikatnym wzrostem obrotów. Mi też się wydawało że jest coś nie tak ale niby one tak reaguja - m.in. elektroniczna przepustnica podobno tworzy taki efekt
-
Audi A4 B7 1.8T quattro błąd 16395, 17748
raczej tak żeby nie narobić dalej bałaganu
-
Audi A4 B7 1.8T quattro błąd 16395, 17748
nie no bez przesady rozrząd nie kosztuje 1tys złoty - jeśli mówimy o "przodzie" - o pasku rolkach i pompie. Bo z tyłu jest łańcuch i napinacz (2,5tys) kwestia jak to działa itd uszczelka pokrywy i pod napinaczem kosztuje niewiele. nie ma co gdybać, ogarnij ciśnienie i wtedy reszta.
-
Audi A4 B7 1.8T quattro błąd 16395, 17748
sam napinacz( mówię o napinaczu łańcucha) w serwisie kosztuje 2,5 tysia sprawdź co z ciśnieniem a potem sobie wymień rozrząd itd
-
Audi A4 B7 1.8T quattro błąd 16395, 17748
zapaliło Ci się niskie ciśnienie oleju więc pewnie smok zabity, pompa padła, napinacz.... Musisz miske zdjąć, zobaczyć co tam się wyrabia, wyczyścić smok i mieć nadzieje że na tym się skończą problemy z niskim ciśnieniem. Jak to zrobisz możesz zabrać się za błędy z vcds'a to moje zdanie w tym temacie.
-
BFB - 2 nurtujące błędy.
no przestań. Odkręć zbiorniczek od płynu to będziesz miał dobre dojscie. Idzie to zrobic a ja też cierpliwości nie mam
-
1.8t Q słabiej od dołu bierze ,nie wkręca się?
raczej nie ale czasami.... kwestia jeszcze ile tego oleju bo jak zapocone to nie to na pewno. Aczkolwiek świece możesz przejrzeć, zobaczyć w jakim są stanie
- BFB - 2 nurtujące błędy.
-
BFB - 2 nurtujące błędy.
to wydaje mi się że to nie jest przyczyna tego stanu rzeczy. On jak jest uszkodzony to auto wariuje na wolnych obrotach, czasami zawieszają się obroty np. na 1000obr po czym samoczynnie spadną do prawidłowych. Oczywiście nie mówię że na 100% bo czasami może to faktycznie to. Z drugiej strony wyjęcie to 10min roboty więc możesz wyjąc dla własnego spokoju. Wyjmij i zobacz powinien puszczać tylko w jedna stronę powietrze i nie może w nim nic latać.
-
BFB - 2 nurtujące błędy.
jesli autko Ci kuleje trochę na wolnych, nie trzyma obrotów to nie wymieniaj jeszcze nic tylko ściśnij ten wężyk i auto powinno zacząć od razu pracować prawidłowo. Jeśli tak się stanie to wiadomo że zaworek jest na bank do wymiany Chyba że to kwestia tylko błędów w kompie a praca jest ok
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
poczytaj temat olejowy bo to ogólnie temat rzeka
-
Silnik zgasł i nie odpala - prawdopodobnie panewka ?
hehe ostatnio tylko pare razy sie zdarzyło grunt że motor żyje;)