Treść opublikowana przez kawowy19
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
Panowie znajomy kupił b7 2,0tfsi. Ma na zegarze 146tys i jest to przebieg oryginalny. Audi ma zalany olej 5w30 ale jaki nie wiadomo. Wiadomo że te motory lubią łyknąć trochę oliwy więc co proponujecie nalać? Mysłałem nad motulem ogólnie z tego linku wczesniej wrzuconego http://postimg.org/image/5dmhht55n/ Tylko sie zastanawiam którego będzie pił najmniej ale żeby był też najlepszy dla silnika. Z góry dziękuje za porady a może LM SHT 5w40 ?
-
[BFB A4 b6 1.8T 163KM] Brud w korku wlewu oleju?
na sankach wystarczy popuścić i u mnie nie było ustawiane a jest wsio okey
-
[BFB A4 b6 1.8T 163KM] Brud w korku wlewu oleju?
tak, wtedy jest dużo łatwiej
-
Brak mocy (doładowania) w 1.8 t
002+033 i 115+118 te standardowo. Jak wrzucisz to chłopaki Ci powiedzą co i jak;)
-
Bledy silnika. Falowanie obrotow na jalowym biegu.. Nierowna praca silnika. Bledy 17705, 17887 17544. ktos ? Cos ?
pod kolektorem ssącym. poszukaj na forum było często.
-
Brak mocy (doładowania) w 1.8 t
logi dynamiczne na pewno by coś podpowiedziały.
-
Falowanie obrotów
ja kupiłem zamiennik duzo tańszy;) bo w ASO chyba ok 130zł jak pamietam?
-
Falowanie obrotów
z tym grzybkiem raczej nie powinno tak być,chyba...U mnie na starym było tak jak u Ciebie. Natomiast nowy trzyma i nie puszcza kiedy jedno wyjście zatkane a w drugie dmucham. A zauważyłem dopiero to kiedy koło małego otworka zaczeło mi się pocić delikatnie takie tłuste itd. Wyjąłem, zatkałem jeden, dmuchnąłem w drugi i powietrze zaczeło wychodziło przez ten malutki. Chyba że w nowy trzeba mocniej dmuchnąć ale ja nie dałem rady. Bo stary nie trzymał u mnie nic
-
Falowanie obrotów
podłącz kompa to może będzie ślad. czujnik temp silnika pokazuje to samo co zegar? od tego zacznij
-
Dziwne "załamywanie" się obrotów
da sie w prosty sposób. Scisnij rurkę idącą od kolektora do tego zaworka. Ale to raczej nie to-moim zdaniem. jakby na wolnych kulał to wtedy może być zaworek ale jak losowo co jakiś czas wypadają zapłony to raczej nie wina zaworka. Może problem tkwi gdzieś w intalacji. jakaś śniedź w skrzynce albo coś z okablowaniem cewek,wtrysków... No ale ten zaworek zawsze warto sprawdzić
-
Dziwne "załamywanie" się obrotów
- ustawienie rozrządu
myślałem że zastanawiasz czy faktycznie był zrobiony- ustawienie rozrządu
to nie zgaduj tyko wymień- ustawienie rozrządu
z tego zdjecia ciezko okreslić cokolwiek bo nie widać nic0. Jesli masz datę i przebieg to możliwe że to data wymiany i przebiegu przy którym był robiony rozrząd- ustawienie rozrządu
to by sie zgadzało bo u mnie prz 2,0cf obroty mam też 720- ustawienie rozrządu
ja u siebie sprawdziłem i mam 2cf a nie -2 więc chyba jest okey. łańcuch nie ruszany, nie chodzi głośno więc nie mam zamiaru tego ruszać. Tomek a na bloku na dole nie ma znaka dla dolnego koła? Wydaje mi się żę był to ustaw do niego skoro nie masz na osłonie- ustawienie rozrządu
Podczas pracy u mnie jest -2.0,kwestia czy to nie ma być na zgaszonym kiedy pierwszy cylinder jest w GMP i wtedy ma być 0.- Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
hmmm ja ją ściągałem jak zdejmowałem kolektor ale faktycznie się zastanawiam czy jest sens bo ona jest nad kolektorem ale chyba była kwestia dojścia do śrub- Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
bo masz rurkę nad kolekorem od chłodzenia przecież- Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
uważaj przy spuszczaniu płynu i chyba tyle.- Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
u mnie na sprawnym - nowym zaworku jest tak. Zatkam jedną stronę, dmucham w drugą i jest szczelne. Na starym zaworku po dmuchnięciu uchodziło tym małym odpowietrznikiem pod deklem tego grzybka- Błąd 16496 17700
nie mozna samego bo jest on chyba zalany na stale czy jakos tak. Poszukaj na forum był temat chyba jak naprawic ta grzalke- Buczenie chrobotanie z filtra powietrza
te wasze stare tak właśnie pierdziały jak sie w nie dmuchało?- Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
zaworek odmy wyjąłem, lekko puszcza ale czy to jest przyczyna? wątpliwe. To wygląda tak jakby przepustnica blokowała powietrze żeby poszło dalej. Bo węże widać że ten przy filtrze w szczegolności nabiera powietrza ale nie idzie napompować.... i to bulgotanie na maksa. przytrzymałem dłuzej w końcu nabiło ciśnienie i ukazał się pękniety weżyk na przewodzie odmy w który dmuchałem. Zastanawia mnie tylko czy to bulgotanie to normalne....- Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
zawór nr 6 puszcza tylko w jedna strone, czesta usterka - wtedy cisnienie z doładowania ucieka w odme. Musisz musowo to wymienić. Grzybek ze zdjecia to Ci napisałem jak ma działać. Popatrz na niego dokładnie, pod deklem ma taki otworek. Wprowadziłem małe zamieszanie... Faktycznie oni nie zaślepiają DVki tylko ten grzybek z góry od odmy, coś mi się pomyliło. https://www.youtube.com/watch?t=184&v=s29Q77hK-i4 Sprawdziłem u siebie szczelność. Tylko zrobiłem na odwrót, zaślepiłem przy filtrze a dmuchałem w przewód od tego zaworka-grzybka na ścianie grodziowej który idzie w dolot ale to chyba nie ma różnicy. A teraz najlepsze. Po dmuchnięciu praktycznie nie trzyma żadne ciśnienie tylko słychać jakieś bulgotanie.... myślę że to olej w silniku. O co chodzi? Czy to coś z zaworem odmy w tym trójniku? - ustawienie rozrządu