Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kawowy19

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kawowy19

  1. marka oleju to osobny temat. a jak z tiptronikiem?
  2. AVJ powinieneś znaleźć za 2-3tys nie wiem czy AWT jeszcze by nie pasował z passka ale tego AWT pewien nie jestem
  3. trafił się swapik... 058133753D to jest chyba właśnie najnowsza. Kiedyś była końcówka "b" a teraz "d"
  4. kawowy19 odpowiedział(a) na siwak temat w 1.8T
    był temat i doszliśmy tam że są dwa rodzaje itd. poszukaj a znajdziesz;)
  5. ok dzieki za te odpwiedzi miałen b61,8t bez lpg więc spalanie mi znane;) a co z automatem? warto tiptronica czy można trafić jakiegoś zajechanego? jak koszt serwisu takiej skrzyni? w przybliżeniu oczywiście. jesli w b7 jest jak w b6 - jak quattro to tip jak ośka to multi, to multi odpada całkowicie. na sprawdzenie jakich elementów polegałby taki serwis po zakupie? nie chodzi o filtry i rozrząd. mam na myśli odmy, rurki, cewki bo zauważyłem że tematy sie powtarzają. Ewentualnie jakie to koszty- oczywiście mniej więcej;)
  6. kawowy19 odpowiedział(a) na siwak temat w 1.8T
    jest zaworek- było na forum
  7. Witam! Panowie szukam Waszych opinii, danych odnośnie spalania 2,0tfsi oraz ogólnych opinii o b7 z tym motorem. Chcę nabyć taki pojazd ale się zastanawiam nad spalaniem. Szukałem w necie ale wiadomo jak jest z opiniami. NIektórzy piszą że jakies wyniki z kosmosu inni z bajek;) Zastanawiam się również nad opcją zestawienia z automatem albo quattro. Miałem wcześniej B6 1,8T w ośce więc tam spalanie było naprawdę fajne. Wiem że TFSI wypije więcej i się z tym liczę. Chciałbym automat ale na pewno nie multitronic, nie wiem jak z kosztami obsługi tiptronica. Słyszałem też opinię, że w automacie mniej pali - co mnie zastanawia bardzo mocno. Najbardziej to bym chciał opcję quattro i tiptronic ale nie chcę żeby mi chlało 15l po mieście, bo w takim układzie to szukam 3,2FSI. Różnica nie duża a dochodzi niesamowity dźwięk. A może szukać jednak 1,8T? Ze względu na mniejszą awaryjność, bynajmniej w teorii. Ewentualnie jakieś sugestie na co zwrócić uwagę przy zakupie 2,0TFSI Z góry dziękuję za opinie i porady
  8. kawowy19 odpowiedział(a) na damian1019 temat w 1.8T
    z pokrywy na kataryne
  9. Ja zakładałem nowy i jest na 100% wszystko jak należy, Cicho i prawidłowo. Skoro zmienili mechanizm napinania, to myślę że na pewno nie na gorszy;)
  10. kawowy19 odpowiedział(a) na mefjiu temat w 1.8T
    nie ma nic
  11. ciekawe jak sprawdzą limit kilometrów...
  12. ja zakładałem nowy zestaw Conti +pompa skf i nie ma żadnej różnicy. Pracuje cicho jak na starym przelatało już z 30tys
  13. ja bym go wyjął, zaniósł im i powiedział, że reklamuję tą część dlatego że nie działa prawidłowo i tyle. Niech sobie sami sprawdzają. Ale myślę, że najpierw warto byłoby zaznajomić się z kwestią reklamacji tej konkretnej części. Bo przypuszczam, że nie informowali o tym podczas zakupu (że tak wygląda proces reklamacji tego typu części). Może gdzieś wyżej zapytać, że tak Cie potraktowali i nie wiesz teraz co robić itd. Albo rzecznika podpytać
  14. Według mnie lekkie luzy na tyle nie powodują tych drgań ale jak zrobisz to sie przekonasz. Aczkolwiek wszelkie luzu powinny być eliminowane od razu więc zrób to tak czy siak;)
  15. zakładałem kiedyś o tym temat. Można założyć "nowszy" rozrząd z napinaczem w rolce i jest wszystko jak należy. Dodatkowo jest tańszy
  16. tak wystarczy. Do gazu czy bez LM bedzie bardzo dobry
  17. ja zakładałem uszczelke elringa i silikon czarny wurth'a. czerwony to bym sobie odpuscił uszczelkę pod napinacz bez silikonu. co do mycia, to co możesz to wytrzyj ale ja żadna piana bym nie myl. Kup sobie zmywacze uniwersalne w spray i resztę zapsikasz i spłynie.
  18. sprzęgło i dwumas z SACHSa ? łożysko było też zmienione?
  19. musisz zlokalizować wyciek. Umyj silnik o obserwuj. uszczelka pokrywy złożona na silikon? jak nie to może być przyczyna wycieku. Płyn na skrzyni to pewnie leci z króćca z tyłu silnika, nad skrzynią. Mechanika to zmień albo sam się przyjrzyj dobrze. Cudów nie ma gdzieś wyciek musi być
  20. ja tak samo - tylko pod uszczelkę pokryw. Tyle że dokrecałem szybciej po jakiś 20min. Pod napinacz bez silikonu
  21. potwierdzam na pewno to co pisał kolega wyżej. U mnie identycznie śmierdziało. Powód jest taki że silnik jest pochylony w prawo. Olej przesuwa się na prawą stronę i skapuje na kataryne i wtedy czujemy smród Nowa uszczelka pokrywy plus uszczelka napinacza załatwią sprawę. Polecam użyć cieniutko silikonu bo u mnie po pierwszej wymianie ( bez silikonu) ciekło dalej - być może mam juz krzywą pokrywę. Do wymiany uszczelki pod napianczem będziesz musiał zbudowac taki sciagacz. Potrzebny jest żeby go ścisnąć i móc unieść w celu wymiany uszczelki pod nim. Miłej pracy
  22. w 1,8 jest zupełnie inne rozwiązanie jak w 2.0 to idzie normalnie odkręcić obudowę wałków z tyłu czy nie??? bo będę musiał wymienić uszczelkę pod nią i pod pokrywą jakieś dodatkowe wskazówki przy tej robocie?
  23. kawowy19 odpowiedział(a) na abrazab temat w 2.0T
    nr oe są takie same więc pompy też. W kwestii wymiany musisz poczekać na innych kolegów z forum bo ja nie pomoge-nie pamietam jak tam jest to zamontowane.
  24. kawowy19 odpowiedział(a) na xamarx temat w 1.8T
    no popatrz co za dziad.... od góry wcale nie ma tragedii z dojściem dobrze że ogarnąłeś sprawe

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.