Treść opublikowana przez kawowy19
-
2,0TFSI - apetyt na paliwo, opinie silnik, skrzynia itd
marka oleju to osobny temat. a jak z tiptronikiem?
-
Czy można zastąpić jednostkę AMB inną?
AVJ powinieneś znaleźć za 2-3tys nie wiem czy AWT jeszcze by nie pasował z passka ale tego AWT pewien nie jestem
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
trafił się swapik... 058133753D to jest chyba właśnie najnowsza. Kiedyś była końcówka "b" a teraz "d"
-
Ciśnienie oleju 1.8T BFB
był temat i doszliśmy tam że są dwa rodzaje itd. poszukaj a znajdziesz;)
-
2,0TFSI - apetyt na paliwo, opinie silnik, skrzynia itd
ok dzieki za te odpwiedzi miałen b61,8t bez lpg więc spalanie mi znane;) a co z automatem? warto tiptronica czy można trafić jakiegoś zajechanego? jak koszt serwisu takiej skrzyni? w przybliżeniu oczywiście. jesli w b7 jest jak w b6 - jak quattro to tip jak ośka to multi, to multi odpada całkowicie. na sprawdzenie jakich elementów polegałby taki serwis po zakupie? nie chodzi o filtry i rozrząd. mam na myśli odmy, rurki, cewki bo zauważyłem że tematy sie powtarzają. Ewentualnie jakie to koszty- oczywiście mniej więcej;)
-
Ciśnienie oleju 1.8T BFB
jest zaworek- było na forum
-
2,0TFSI - apetyt na paliwo, opinie silnik, skrzynia itd
Witam! Panowie szukam Waszych opinii, danych odnośnie spalania 2,0tfsi oraz ogólnych opinii o b7 z tym motorem. Chcę nabyć taki pojazd ale się zastanawiam nad spalaniem. Szukałem w necie ale wiadomo jak jest z opiniami. NIektórzy piszą że jakies wyniki z kosmosu inni z bajek;) Zastanawiam się również nad opcją zestawienia z automatem albo quattro. Miałem wcześniej B6 1,8T w ośce więc tam spalanie było naprawdę fajne. Wiem że TFSI wypije więcej i się z tym liczę. Chciałbym automat ale na pewno nie multitronic, nie wiem jak z kosztami obsługi tiptronica. Słyszałem też opinię, że w automacie mniej pali - co mnie zastanawia bardzo mocno. Najbardziej to bym chciał opcję quattro i tiptronic ale nie chcę żeby mi chlało 15l po mieście, bo w takim układzie to szukam 3,2FSI. Różnica nie duża a dochodzi niesamowity dźwięk. A może szukać jednak 1,8T? Ze względu na mniejszą awaryjność, bynajmniej w teorii. Ewentualnie jakieś sugestie na co zwrócić uwagę przy zakupie 2,0TFSI Z góry dziękuję za opinie i porady
-
Smród spalenizny
z pokrywy na kataryne
-
1.8T BEX Koszt zmiany rozrządu
Ja zakładałem nowy i jest na 100% wszystko jak należy, Cicho i prawidłowo. Skoro zmienili mechanizm napinania, to myślę że na pewno nie na gorszy;)
- Wymiana rurki bagnetu
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
ciekawe jak sprawdzą limit kilometrów...
-
1.8T BEX Koszt zmiany rozrządu
ja zakładałem nowy zestaw Conti +pompa skf i nie ma żadnej różnicy. Pracuje cicho jak na starym przelatało już z 30tys
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
ja bym go wyjął, zaniósł im i powiedział, że reklamuję tą część dlatego że nie działa prawidłowo i tyle. Niech sobie sami sprawdzają. Ale myślę, że najpierw warto byłoby zaznajomić się z kwestią reklamacji tej konkretnej części. Bo przypuszczam, że nie informowali o tym podczas zakupu (że tak wygląda proces reklamacji tego typu części). Może gdzieś wyżej zapytać, że tak Cie potraktowali i nie wiesz teraz co robić itd. Albo rzecznika podpytać
-
drgania przy 140km/h co z tym zrobić?
Według mnie lekkie luzy na tyle nie powodują tych drgań ale jak zrobisz to sie przekonasz. Aczkolwiek wszelkie luzu powinny być eliminowane od razu więc zrób to tak czy siak;)
-
Mechaniczny, a hydrauliczny napinacz paska rozrządu w Audi A4 B6 1.8T
zakładałem kiedyś o tym temat. Można założyć "nowszy" rozrząd z napinaczem w rolce i jest wszystko jak należy. Dodatkowo jest tańszy
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
tak wystarczy. Do gazu czy bez LM bedzie bardzo dobry
-
Wyciek oleju po prawej stronie silnika (strona pasażera)
ja zakładałem uszczelke elringa i silikon czarny wurth'a. czerwony to bym sobie odpuscił uszczelkę pod napinacz bez silikonu. co do mycia, to co możesz to wytrzyj ale ja żadna piana bym nie myl. Kup sobie zmywacze uniwersalne w spray i resztę zapsikasz i spłynie.
-
Halas po wcisnieciu sprzegla
sprzęgło i dwumas z SACHSa ? łożysko było też zmienione?
-
Zatkana odma i wyciek oleju w Audi A4 B6 1.8T
musisz zlokalizować wyciek. Umyj silnik o obserwuj. uszczelka pokrywy złożona na silikon? jak nie to może być przyczyna wycieku. Płyn na skrzyni to pewnie leci z króćca z tyłu silnika, nad skrzynią. Mechanika to zmień albo sam się przyjrzyj dobrze. Cudów nie ma gdzieś wyciek musi być
-
Wyciek oleju po prawej stronie silnika (strona pasażera)
ja tak samo - tylko pod uszczelkę pokryw. Tyle że dokrecałem szybciej po jakiś 20min. Pod napinacz bez silikonu
-
Wyciek oleju po prawej stronie silnika (strona pasażera)
potwierdzam na pewno to co pisał kolega wyżej. U mnie identycznie śmierdziało. Powód jest taki że silnik jest pochylony w prawo. Olej przesuwa się na prawą stronę i skapuje na kataryne i wtedy czujemy smród Nowa uszczelka pokrywy plus uszczelka napinacza załatwią sprawę. Polecam użyć cieniutko silikonu bo u mnie po pierwszej wymianie ( bez silikonu) ciekło dalej - być może mam juz krzywą pokrywę. Do wymiany uszczelki pod napianczem będziesz musiał zbudowac taki sciagacz. Potrzebny jest żeby go ścisnąć i móc unieść w celu wymiany uszczelki pod nim. Miłej pracy
-
cieknący olej - z pokrywy, z obudowy napinacza?
w 1,8 jest zupełnie inne rozwiązanie jak w 2.0 to idzie normalnie odkręcić obudowę wałków z tyłu czy nie??? bo będę musiał wymienić uszczelkę pod nią i pod pokrywą jakieś dodatkowe wskazówki przy tej robocie?
-
pompa wacum
nr oe są takie same więc pompy też. W kwestii wymiany musisz poczekać na innych kolegów z forum bo ja nie pomoge-nie pamietam jak tam jest to zamontowane.
-
BFB - 2 nurtujące błędy.
no popatrz co za dziad.... od góry wcale nie ma tragedii z dojściem dobrze że ogarnąłeś sprawe
-
A4 1.8T 163km BFB za duże spalanie stukowe na 2 cylindrze
a wtryskiwacz?