Treść opublikowana przez grzesioo
-
Wskaźnik paliwa
Mam to samo. Jak jadę ostro to wskaźnik opada szybko, wyhamuje i spokojnie to za chwile pokazuje więcej paliwa. Różnica na długim dystansie, nawet jednej kreski. (jechałem z Berlina miałem połowę baku a w połowie drogi do Zgorzelca deko ponad rezerwę, autostrada, na zegarze 160-180 ). Za granicą wolniej i wskaźnik pokazywał znowu około ćwiartki. Może oblicza sobie stan paliwa i na ile mu starczy jadąc z aktualną prędkością. Fajnie by było, chociaż to trochę mylące.
-
Pomocy
Szkoda ze tak późno zobaczyłem temat. Kiedyś widziałem jak gość otwierał bagażnik dmuchając w rurkę znajdującą się pod kanapą. Ale było to audi 100 C4. myśle że dało by się tak zrobić w A4. też mamy pneumatyczny zamek. Ja w swojej mam składane siedzenia:)
-
czyszczenie felg od wewnatrz
Ja za umycie 4 felg w myjni, specjalnym płynem zapłaciłem 10pln. Doczyścili wszystko nawet osad ze smoły. Potem tylko pastą tempo przeleciałem żeby nabrały połysku i jest GIT. Oczywiście oddałem same koła. Na aucie nie zrobili by tego tak dokładnie.
-
Jak zlikwidować gumę do żucia z siedzeń??
ja tak zrobiłem, wziąłem woreczki z lodem i zamrażałem i to daje się wykruszyć. Troche to trwa, to co się dało odkleić to odkleiłem reszta lód i cierpliwość. Słyszałem że jak się takie powietrze w sprayu (jak używają w serwisach komputerowych http://www.allegro.pl/search.php?string=powietrze&category=2&country=1 ) obróci do góry dnem i psika to mrozi ale czy na pewno to nie wiem, trzeba sprawdzić
-
skrzypiace drzwi..
też użyłem smaru w spraju i pomogło. WD-40 dało tylko chwilową ulge
-
[B5 AJL] na jaki kolor pomalowac zaciski?
Ja kiedyś do zacisków kupiłem zestaw firmy MOTIP. Pędzelek, farba, utwardzacz i spray do czyszczenia. Spray idealnie wyczyścił osad i rdze, wystarczyło przetrzeć szmatką. Pomalowałem i 2 lata (później sprzedałem auto) było extra! a nie raz tarcze były rozgrzane (zwykłe hamulce by się dawno skończyły, a klocki i tarcze EBC do tego DOT5 dawały rade polecam). Gruba warstwa lakieru spowodowała że poznikały chropowatości zacisków co znacznie poprawiło ich wygląd. Farba nie była w sprayu. Farby wystarczyło na 2 auta --> 1) zaciski i bębny 2) zaciski i zaciski. Polecam taki zestaw bo po myciu były znowu ładne, i nie trzeba było co chwile poprawiać. Wada: auto troche stało unieruchomione - przez 6 godzin bez kół na lewarkach. Ale się opłacało.
-
[ALL] Dlaczego miga panel klimatronika ?
Napisałeś że to luty popękane. a pytanie czy się zgadza że mruga i się po około minucie stabilizuje, nie było do ciebie tylko do autora postu. wyluzuj :twisted:
-
[ALL] Dlaczego miga panel klimatronika ?
no właśnie to nie luty!! Panel cały mruga (równomiernie), nie jedno okienko i po około minucie się stabilizuje- zgadza się ?? Kiedyś znajomy miał na oku A6 i tam też się tak działo. W ASO i we Wrocławiu i w Jeleniej Górze potwierdzili to samo że to jest jakaś awaria u wkładzie klimatyzacji (nieszczelność, zacięta klapa, itp..) najlepiej trzeba sprawdzić czy ruszają się wszystkie silniczki i klapy (odkręć schowek i wszystko widać - było już na forum) i szczelność klimy a dopiero wtedy poprzez vag-a usunąć błędy.
-
A4 Assistance
dobry pomysła. Wysłane!!
-
Klima A4
u mnie też po wyłączeniu silnika słychać syczenie.
-
silniczki położenia klapki nawiewów - problem !!!
Ja u siebie miałem zacięty silniczek od klapy temperatury, a że brat z elektroniką i silniczkami za pan brat to naprawił. (w aso chcieli całą konsole rozkręcać) Zdjął schowek i wszystko tam witać . Kazał wciskać przyciski i zobaczył który nie chodzi (zdaje się że są trzy silniczki). Wykręcił i rozkręcił jeden z nich, przeczyścił i nasmarował tryby i działa zblokowały się trybiki.
-
Przy włączeniu nawiewu coś (słychać) jakgdyby się odklejało?
dzięki za odpowiedz.
-
Przy włączeniu nawiewu coś (słychać) jakgdyby się odklejało?
Witam!! Co to może być: Przy włączeniu nawiewu coś jakgdyby się odklejało? Głos dodzodzi ze strony pasażera gdzieś z dołu kokpitu po prawej stronie. Coś w stylu rozklejania taśmy klejącej. Pozdrawiam.
-
na zielonej trawce zrobiłem kilka fotek mojej audawce
chlapacze być muszą, bo w okolicy gdzie się często poruszam drogowcy zasypują dziury smołą i grysem. P.S. Smołę z auta łatwo usunąć PLAKIEM do kokpitu!!
-
na zielonej trawce zrobiłem kilka fotek mojej audawce
A to moja Audi A4; 1,8 '95 Troszke brudna, ale ma kolor zielony, a w słońcu nawet granatowy 1. http://www.gwmaster.dlwlan.net/moja/olimpiada1.jpg 2. http://www.gwmaster.dlwlan.net/moja/olimpiada2.jpg 3. http://www.gwmaster.dlwlan.net/moja/olimpiada3.jpg 4. http://www.gwmaster.dlwlan.net/moja/olimpiada4.jpg 5 http://www.gwmaster.dlwlan.net/moja/olimpiada5.jpg
-
SPRYSKIWACZE W ZDERZAKU ROCZNIK 1995
czasami dobrze że tak mało wiedzą
-
SPRYSKIWACZE W ZDERZAKU ROCZNIK 1995
W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi). Każda inna "domowa" instalacja jest nielegalna i może stanowić podstawę do zatrzymania dowodu rejestracyjnego! Te wiadomości są też w prawie o ruchu drogowym.
-
Do sprzęgła jest linka czy jakaś pompa albo coś takiego??
to nie są dobre wieści tak aż na samej górze to nie jest, bo można delikatnie wycisnąć pedał, ale zdaje mi się że za wysoko. W tygodniu będę u mechanika to mi powie co i za ile. Chyba że ktoś już wymieniał, to niech się podzieli wiadomościami coi i za ile.
-
[ALL B5] Podświetlenie bagażnika nie działa
rozkręciłem tapicerke na klapie, odnalazłem włącznik z kulką, rozebrałem, przeczyściłem i działa. dzięki za porady i informacje.
-
Do sprzęgła jest linka czy jakaś pompa albo coś takiego??
Audi A4, B5 1995 1,8. 5V 92KW. Do sprzęgła jest linka czy jakaś pompa albo coś takiego?? Strasznie wysoko bierze mi sprzęgło, prawie na samej górze , a chyba powinno to być gdzieś na środku wciskania pedała sprzęgła. Co można z tym zrobić?? Jak to linka to chyba trzeba z kanału się za to zabrać.
-
[ALL B5] Podświetlenie bagażnika nie działa
To mam do sprawdzenia włącznik w zamku i kabelki przy zawiasie klapy. Żarówki są dobre. Nie zauważyłem w zamku włącznika - za słabo się przyglądałem
-
[ALL B5] Podświetlenie bagażnika nie działa
Witam!! (Audi A4- 1995, 1,8) Mam w bagażniku dwie lampki jedną na boku (po stronie kierowcy) a druga na suficie :)bagażnika, ale obie się nie palą Nie wiem dlaczego - macie jakieś sugestie?? A noże gdzieś się włącza?? (nie działają po otwarciu bagażnika, ani po włączeniu światełka w kabinie. Może jest jakieś miejsce, gdzie przecierają się kable??
-
Falujące obroty na biegu jałowym.....
Stawiam na sondę lambda. Miałem tak w BMW - czasami dobrze czasami źle. Jak zimny to wszystko gra, jak ciepły do kicha (aż zamulał się przy dodaniu gazu, zamiast obroty rosnąć to spadały). W ASO gość podłączył komputer i nic, nagle mówi o teraz jest za dużo powietrza i że to chyba przepływomierz, a po chwili sprawdzając sondę z pod osłony kabelków wylał wodę i sprawa była jasna, zrobiło się zwarcie i przypaliła się. (Czasami dawała się sterować a czasem brak reakcji). Po wymianie wszystko w normie. Pozdrawiam
-
[ALL B5] GAZ
Wcześniej miałem 2 auta i do obu założyłem lpg. WV golf i BMW. BMW E36 '95; 1,6 i palił średnio 8,5l gazu lub tyle samo PB(7l trasa - 10l miasto). Instalacja BRC sekwencja. Przy obecnej cenie paliwa w moim mieście PB 3,89 LPG 1,98 to LPG prawie o połowę tańsze paliwo. Jadąc w trasę 300km PB tankowałem za jakieś 100pln a gazu za 50pln. Dwie takie trasy i zwracał się koszt droższego przeglądu, a po około 20 000 km zwraca się instalacja. Po prostu gaz jest 2 razy tańszy tyle tylko że trzeba wywalić 3,5 tysiąca na instalacje. A szybsze zużycie?? - Audi to nie Polonez. Golfem 1,3 '88rok jeździłem 4 lata i nic mu nie było (instalacja do silnika z gaźnikiem) a przed sprzedażą przebieg 250 tys. i motor igła. Sam oceń czy warto, no chyba że rocznie robisz 5000km to odpada, ja robie około 20 25tys. Pozdrawiam