Treść opublikowana przez grzesioo
-
Co się stanie gdy się w terminie nie zapłaci mandatu?
Ja nigdy nie płace w terminie. Raz przyszedł komornik i od 100 po 3 latach zapłaciłem 114zł, albo przychodzi notka z US że potrącili mandat z pobranej zaliczki na podatek dochodowy.
-
[B5 1.9 TDI] AUDI A4 AVANT - RS BLUE - tuning-studio.pl
Ładne auto, kolorek i motorek, środek wypas. Tylne lampt też extra. Tylko te przednie lampy :???: Ładne jak się nie świecą, albo tylko na postojówkach, bo ze świateł mijania to chyba pożytku nie ma?? (wersja ze srebrnym środkiem jest do bani, świecą na środek jezdni i na pobocze a przed autem słabo).
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
a próbowałeś kontaktować się z tym magikiem? http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/meljey/lcdprob.htm
-
Lokalizacja centralki alarmu
Zdaje się że masz oryginalny alarm z pilotem w kluczyku. Z opisu wnioskuje że dział prawie normalnie. Prawie bo w oryginalnym alarmie jest klakson gdzieś koło tłumika i on pipka jak zadziała alarm albo jak zamyka i otwiera się auto. A syrena pod maską? Może ktoś zamontował dodatkowy alarm. Jeżeli tak jest to polecam jakiegoś fachowca od alarmów bo można więcej narozrabiać niż naprawić.
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Wymieniamy żarówki, naprawiamy przygasające ekraniki klimatronika, itp. (przypadek z fabrycznym radiem). Czasami klimatronik mruga równomiernie przez około 2 minuty i stabilizuje się. Wtedy rozbieranie jego nie pomoże. Potrzebna jest w tedy diagnostyka VAGiem żeby dowiedzieć się dlaczego mruga (np. nieszczelność układu, zacięta / zacinająca się któraś klapa, itp.) Potrzebne narzędzia: 1. Śrubokręt krzyżakowy 2. Klucz 8 - najlepiej nasadkowy, sztorcowy (jak kto tam sobie to nazywa) 3. Imbis 5/32 4. Dwie blaszki (mogą być pilniczki do paznokci, szczelinomierze, kiedyś pociąłem dyskietkę na paski i też się udało ) W całości wygląda to tak: Wciskamy dwie blaszki w otwory w radiu, jak na zdjęciu i wyciągamy radio, po czym odłączamy je. (mało estetycznie wygląda - nadmiar plaka) Po bokach, w górnych narożnikach widać dwie śrubki 8mm. Wykręcamy: Odciągamy ramkę, trzyma się na zatrzaskach, dwa są na dole po bokach klimatronika, (widać zatrzaski na foto niżej) i na górze pod i nad przyciskami. Nie ciągniemy ramki po środku jej szerokości, tylko po bokach a na środku tylko odciągamy delikatnie. Po zdjęciu wygląda to tak. Odkręcamy dolne zatrzaski ramki i tym samym panel klimatronika - imbus: Wyciągamy klimatronik. Od tyłu przyłączone są 4 wtyczki, są idiotoodporne czyli nie da się pomylić przy podłączaniu . Kolejność podłączania i od łączania nie ma chyba znaczenia. (Ja odłączałem od prawej do lewej, a podłączałem od lewej do prawej) Klimatronik odłączony, rozkręcamy dalej: Klimatronik leży w pozycji - przyciskami + - na dole. Na górze panela są dwie śrubki Obracamy panel na drugą stronę i odkręcamy jedną śrubkę Odciągamy przednią część, ale nie za daleko. Połączona jest z resztą taką tasiemką. Klimatronik leży w pozycji - przyciskami + - do góry. Taśma zaczepiona jest na wtyczce z zatrzaskiem. Odchylamy zaczep i odłączone Odłączony panel wygląda tak. Po wyprostowaniu metalowych blaszek (zaznaczone w kółeczku) i odchyleniu zatrzasków po bokach zdejmujemy ostrożnie płytkę drukowaną. Można wtedy poprawić zimne luty (najczęściej z drugiej strony wtyczki na taśmę) i przeczyścić gumowe łączniki. Żarówki od przycisków (to te po bokach) mają moc 2W a od ekraników 0,9W (dostępne pewnie tylko w ASO po 7 zł sztuka ). Po odklejeniu i odchyleniu zatrzasków po bokach można ściągnąć ten czarny plastik z przyciskami. Będzie to wyglądało tak: Potem prostujemy zaczepy metalowe wystające z płytki po stronie przeciwnej od ekraników i ściągamy ekraniki. Osobno wygląda to tak: Przeważnie winne są te luty w oznaczonym miejscu. Nawet delikatne pęknięcia na lutach mogą powodować mruganie ekraników. No to teraz jest już kompletny opis. Naprawiałem panel sąsiadowi więc skorzystałem z okazji by dokończyć opis. Można też sprawdzić płytkę drukowaną która znajduje się w drugiej części klimatronika. Tamtą płytką trzeba wypchać w stronę wtyczek, czyli do tyłu. Trzeba tylko delikatnie rozchylić tył obudowy i wypchać. Po wykonaniu czynności zaplanowanych, związanych z wyjęciem klimatronika składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Życzę owocnego rozbierania :smile: Myślę że wszystko dobrze opisałem, jeżeli nie to poprawcie mnie.
-
Jak rozkodować fabryczne radyjko??? PROBLEM JUŻ ROZWIĄZANY!!
:arrow: no fakt trzeba mieć kod :mrgreen: :mrgreen:
-
tacho test przy przekreceniu kluczyka...
Taki test jest chyba tylko w BMW.
-
Poduszki powietrzne
Sprawdź w liczniku czy jest żarówka od poduszek. Kontrolka poduszek jest na prędkościomierzu. Instrukcje ściągnięcia licznika znajdziesz w "naszej" książce i w dziale zrób to sam. System pewnie nie zadziała bo już zadziałał i sprzedający nie aktywował go skoro wyciągnął żarówkę (no chyba że się przepaliła).
-
Strefa Śmiechu
sposob na ograniczenie predkosci http://speedbandits.dk/ :mrgreen:
- Audi S4
-
mocno parują szyby
zmień filtr kabinowy, na bank to jest przyczyna. I polecam z aktywnym węglem. Deczko droższy ale skuteczniejszy.
-
jak to jest z odpalaniem w zimę?
Ja zimą olimpiady jeszcze nie odpalałem. Ale BMW odpalałem na wyciśniętym sprzęgle, chwilę czekałem aż spadną obroty z 1300 do 1100 (czas około 2-3 sekund) i jeszcze chwile na biegu jałowym sobie prykał (też około 5 sekund) i powoli wyjazd, a dopóki nie nabrała temperatury (około 80°C) to gaz max do 3000 obr. Myślę że z audi będę robił podobnie.
-
Czy można jeszcze odblkować radio??
haha :mrgreen: też dał sie na to nabrać!! dali mu kod i podmienili turbo :twisted: zawsze tak robią :twisted:
-
Wyskoczyły błędy na klimatroniku
11.7 Klapa centralna, czasem blokowana a 9.7 nie znam. Zdejmij schowek i widać wszystkie silniczki (po lewej, za konsolą środkową), ten bardziej w stronę silnika to silniczek od klapy temperatury (takie prostokątne pudełeczko z odstającym ruchomym ramieniem i doprowadzonymi kabelkami). Zresztą najlepiej w dwie osoby sprawdzić, bo jedna siedzi i manipuluje przy klimie (temperatura i po kolei miejsca nawiewu), a ty sprawdzasz gdzie i co działa lub nie. Używaj wyszukiwarki, to pomocne narzędzie.
-
[B5] odłączenie panelu klimatronika - jakie będą efekty?
Czy po odłączeniu panelu klimatronika nie trzeba go potem programować lub coś podobnego (wymagane podłączenie VAGa)? Dzisiaj zaczęły mrugać mi obydwa wyświetlacze (giną wszystkie symbole i cyferki), przyciski świecą normalnie. Jakby coś nie łączyło, (pomaga przyciśnięcie panelu w dolnej części i znowu świeci ale po przejechaniu kilki dziur znowu pomruga i gaśnie Ale nie ma co się użalać tylko zbierać potrzebne informacje, zakasać rękawy do roboty i robić post --> Zrób to sam
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
O tym jaki był/jaki powinien być napisane jest w kodach wyposażenia auta. (naklejka w miejscu na koło zapasowe, albo w książce serwisowej). Za słabym aku można zepsuć regulator napięcia i zagotować aku, a za duży będzie nie doładowany i szybko będzie można go sobie włożyć w ....
-
Wentylator od nawiewu piszczy
Jak odkręcisz schowek to będziesz już wiedział gdzie jest wiatrak. A jak jest z Twoim filtrem kabinowym :?: Musiał być często zapchany i kurz dostał się do niego, pewnie dlatego zaczyna piszczeć. U mnie w bmw wystarczyło wyczyścić i zakonserwować smarem w sprayu.
-
I urodziny Klubu Audi A4 - 2-3-4 marca 2007r
Obstawiam Sudety!! czyli przegłosowane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
[ALL B5] GAZ
Ja zawsze miałem instalacje BRC i nigdy nie było problemu. Mikser wymieniany miałem tylko raz z Golfie MK2, ale golf zrobił na gazie chyba ze 100tys, a wymianę miał po 80tys. W BMW miałem sekwencje BRC Sekwence 24 czy jakoś tak i BMW zrobiła w ciągu 6 miesięcy 40 tysięcy i nawet regulacji żadnej nie robiłem. Nie było różnicy w jeździe na potrolu czy gazie. (spalanie, moc). Nawet nie czułem kiedy się załącza. Podstawa to dobry warsztat, fachowa robota i jakość sprzętu. Trzeba też pamiętać że w takiej instalacji od czasu do czasu trzeba sprawdzić kilka miejsc, np. czy w mikserze nie ma za dużo takiego jakby "oleju", który wydziela się z gazu. Jest śrubka spustowa to tego przeznaczona. Teraz chyba gazu nie założę bo nie robię tyle km. Ale to się opłaca, jest dwa razy taniej. Chociaż niedawno dowiadywałem się o to i sekwencja BRC kosztuje już tylko 2800pln. A gadka że jak masz audi to ...... – to może właśnie dlatego stać mnie na Audi, bo umiem liczyć. To moje zdanie.
-
Opinie o Dunlopach SP SPORT 200E & 2000E
To jest napisane na oponie, tylko że najpierw jest tydzień produkcji a potem rok. Najczęściej jest to w takim owalnym znaczku i jest tam taki trójkącik (przed cyferkami) wskazujący na te cyferki. Znaczek jest odciśnięty chyba na ciepło i odróżnia się od innych oznaczeń na oponie. Chyba że coś zmieniło się ostatnio, to przepraszam. (pracowałem kiedyś w branży oponiarskiej, ale to było dawno i mogę się mylić)
-
Jak rozkodować fabryczne radyjko??? PROBLEM JUŻ ROZWIĄZANY!!
qrcze, jak zakoduje się radio to trzeba zostawić je włączone na około godzinę i po godzinie znowu można wpisać kod dwukrotnie, i tak bez końca. Jest to napisane w instrukcji obsługi.
-
naprawa tłoczka
Naprawa tłoczka - czyli amortyzator do bani. wyciekł pewnie i tyle. Są magicy co "regenerują" amorki. Wiercą w nich dziury, zalewają gęstym olejem zaspawają i jest "twarda" :twisted: zawiecha - sportowa. :twisted:. Jaka masz zamiar kupić sportową zawieche to skombinuj jeszcze z 800 - 900 pln, poczekaj do wiosny, dozbieraj mamone i kup coś nowego np H&R model c*p Kit albo coś z BILSTEIN'a, Supersporta albo inne sportowe, chyba już dostaniesz za tą kasę, a nie zawieszenie marki "czerwone" albo "żółte" albo co najgorsze :mrgreen: :mrgreen: "zielone". Wytłuczone i sprzedane jako złom i odsprzedane na giełdzie jako sprawne. To przecież zawieszenie, a chyba nie chcesz kupić czegoś co po 6 miesiącach zrobi ci z auta coś co przypomina odgłosami podczas podróży rozklekotanego busa (trzaski zgrzyty itp). Kup nowe a nie pożałujesz, chyba że jesteś pewny co kupujesz (stan, przebieg, itp.) H&R model c*p Kit miałem w Golfie MK2. progresywne sprężyny , -40mm, twarde kiedy trzeba i nie za twarde na wybojach. Polecam.
-
[ALL B5] Wymiana mieszka
Trzeba jeszcze tylko wspomnieć że po zdjęciu starego mieszka w jego górnej części pozostają jeszcze plastikowe tuleje. Należy rozkręcić te dwa plastikowe elementy - czarny na zewnątrz i biały od środka. (Ja na początku próbowałem wyrwać jeden z drugiego , ale po dokładnych oględzinach dopatrzyłem się gwintu ) Trzeba takze dodac, ze w nowszych autkach nie ma wkretow, a calosc jest na zatrzaski.
-
[B5 2,5] Biały dym z wydechu.
Sąsiad miał coś podobnego w A6 2,5tdi 99', oprócz dymu auto zaczęło trochę zamulać. Wymienili mu turbo, to nie dało efektu. Pojechał do innego warsztatu i tam wymienili mu jakieś filtry i to pomogło. Jak dowiem się co to dokładnie było to dam cynk.
-
osłona amortyzatora
Ta osłona w znacznym stopniu wydłuża żywotność amora. Osłania przecież uszczelkę tego tłoczyska a kurz szybko ją przetrze. wtedy zacznie wylatywać z amora olej albo uchodzić gaz i po ptoku Ja bym wymienił. Trochę czasu i wizja wydatku 600 pln zostaje dosunięta na trochę później.