Treść opublikowana przez banshee
-
[B5 AHU] [B5 AHU] Prośba o analizę Logów
Kolego, a nie zauważyłeś, że excel zamienił ci wartości na daty????????????
-
[B5 AFN] Błąd 65535 - brak mocy i w ogóle nie kopci
te korekcje są po wymianie wtrysków?????? Na moje końcówka wtrysku sterującego do wymiany - leje gorzej niż u mnie (miałem waertości w granicach 0,6-1,2, a na przyrządzie pomiarowym wyglądało jakby ktoś lał z węża - zero mgiełki). U ciebie jest na moje jeszcze gorzej.
-
[B5 AHU] Dlaczego taka mała dawka i jak ją zmienić ?
Wtryski przyszły pocztą - pojechałem po podkładki miedziane do serwisu boscha i przy okazji mi je sprawdzili. Okazało się, że sterujący leje i trzeba wymienić końcówkę a pozostałem miały około 175bar. Trzeba je wyregulować. Z ciekawości sprawdziłem je na aucie - różnica odczuwalna i boje się pomyśleć co będzie po modzie programu (oczywiście będzie zupełnie nowy) i chyba polecę do Witka (trochę mam do niego km, ale myślę, że to moja ostatnia modyfikacja pod osiągi, więc chyba warto do niego skoczyć). Jednak po zvagowaniu korekcje są do d.... przez ten lejący sterujący. No więc trochę muszę poczekać... Pozdrawiam i dam znać jak coś się zmieni Wszelkie komentarze wskazane P.S. Jeszcze się sypnęła pompka od centralnego... [br]Dopisany: 19 Maj 2008, 20:54 _________________________________________________sorki - ten ostatni post wrzuciłem nie w ten dział --> leci do tuning...
-
[B5 AHU] Czy możliwe ze tak dużo pali
to nie uszczelniacze tylko jakiś wtrysk leje i widać to na zimnym silniku. Poza tym na rozruchu masz dawkę w granicach 21,2mg, więc co się dziwić. Jakbyś miał ubytek oleju to możesz podejrzewać uszczelniacze, turbulum, albo takie tam pozdro! P.S. Jak się mylę niech mnie gęś kopnie
-
[B5 AHU] Dlaczego taka mała dawka i jak ją zmienić ?
Ooo To fajnie, że lmm jest OK, warto tą kasę włożyć w inne mody :> Programu nikt nie pisał i nie robiłem jeszcze testu na hamowni po włożeniu programu. Był kupiony z niemiec (gotowiec). Auto dymi przy maksymalnej prędkości, poza tym czyściutko, nawet rurka nie okopcona. A tak OT (o tym w dziale tuning) Dzisiaj powinny przyjść wtryski od AFNa i wtedy zmiana programu (do 3500obr. ciągnie super, później czuć brak takiego kopa). Z drugiej strony wielkie koła (17"x235), na oryginalnych (15"x195) jedzie jak szatan. A co myślicie o tym aktualnym programie? Może chce ktoś kupić?
-
[B5 AHU] Dlaczego taka mała dawka i jak ją zmienić ?
-lmm do przeczyszczenia lub wymiany [najpierw to pierwsze+wymiana filtra powietrza] Udało mi się wyciągnąć siateczkę z jednej strony LMM i doszedłem wacikiem do serca :> - przeczyściłem to co trzeba i zamieszczam świeże logi. Czy ta przepływka jest do wymiany? Czy wartość powinna spadać tak jak jest to u mnie po przekroczeniu 3500 obr./min.??? Logi dynamiczne 000 http://img116.imageshack.us/img116/756/000dynnm2.jpg 003 http://img116.imageshack.us/img116/5610/003dynmv9.jpg 008 http://img263.imageshack.us/img263/472/oo8dynrt2.jpg 010 http://img263.imageshack.us/img263/1007/010dynyn0.jpg
-
[B5 AHU] Skromnie, ale chyba ładnie...??? :-)
myślałem o diodach :th: Tył na prostym dywaniku tak nie stoi - dziś ustawiłem tak auto po prostu. Poza tym mieszkam poza miastem i dojeżdżam jakieś 1000m po dziurach, więc szkoda byłoby mi coś urwać
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
wydawałoby się, że to prosty temat... wymiana wtrysków/końcówek A okazuje się, że zawsze jest jakieś "ale" Czyli podsumowując --> żeby wszystko grało i buczało mógłbym wymienić 3 końcówki i cały nowy sterujący? A tak odbiegając od tematu zrobiłem dzisiaj ładne fotki http://www.a4-klub.pl/smf/audi_a4_b5/b5_ahu_skromnie_ale_chyba_ladnie-t31996.0.html;new
-
[B5 AHU] Skromnie, ale chyba ładnie...??? :-)
Przedstawiam moją niunię :decayed: Ogólnie nie ma szału w wyglądzie i tak właśnie ma być 1. Felgi - 8x17" - polerowany rant + srebrny brokat ( opony tył 235x45x17", przód 215x50x17") - ciężka praca popołudniami 2. Ori lakier po polerce i woskowaniu 3. Polerowane ori końcówki wydechu 4. Tylne lampeczki... 5. W środku radyjko sony z nowej kolekcji pasujące do koloru środka A4 i zmienione głośniki. 6. Białe (xenon) podświetlenie pedałów kierowcy i wycieraczki pasażera (zapala się przy otwarciu drzwi) W planach w pierwszej kolejności zmiana chipa na program pod auto, a przed tym wymiana wtrysków od AFN lub ASV. Następnie wstawie alu ramki zegarów, obszycie skórą kierownicy (chcę mieć ori w tym roczniku) i jakieś dodatki chrom z abay Ocenę pozostawiam wam
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
pod wtrysk sterujący też jest ta sama końcówka? Może to banalne pytanie, ale pytam
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
Może niech parę osób się wypowie co lepsze: wymiana końcówek z modelu ASV (zestaw naprawczy), czy wymiana wtrysków z AFNa (link powyżej)? ? ? ? ? Proszę o dobrą radę. Dzisiaj będę wiedział ile mnie wyniosą same końcówki, zadzwonie też do pompiarza i zapytam czy przy wymianie końcówek trzeba ustawiać początkowe ciśnienie otwarcia i czy jest konieczność sprawdzenia na maszynie (byłaby wtedy pewność co się z nimi dzieje ). Podlicze koszty i zobaczę, jak to się ma do tych z allegro - choć wiadomo, co nowe to nowe :> [br]Dopisany: 13 Maj 2008, 07:15 _________________________________________________Podaje koszty: Wtryski do silnika AFN (190): 1szt.038 130 202 cena 480zł 3szt.038 130 201G cena 325zł/szt. Wtryski do silnika AFN (ale 220): 1szt.038 130 201S cena 480zł 3szt.038 130 202P cena 300zł/szt. Żeby kupić końcówkę muszę znać ich numery Ma ktoś dostęp do takich info??? Koszt wymiany końcówek w serwisie Bosch 37zł/szt.
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
A ma ktoś może numery takich z AFNa, żeby je sprawdzić? Żeby się nie okazało, że sterujący jest z innego modelu... A nówki po ile chodzą? Myslicie, że nie warto tych brać?
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
A co powiecie o tych???? http://www.allegro.pl:80/show_item.php?item=358342826 Są z AFNa i mają niby 140tys.km
-
[B5 AHU] Nie działa kontrolka rezerwy paliwa
Dzięki!! :th: Myślę, że ten błąd, który zczytałem z VAGa miał winę. Jak odłączyłęm wtyczkę to się znowu pojawił. Po skasowaniu i ręcznym ustawieniu pływaka na 0 zapala się rezerwa. :th: Pozdrawiam
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
marewel!! :oklaski: Właśnie na początku miałem na myśli dokładnie te słowa mówiąc o minusach wymiany samych końcówek - temat jest wyczerpujący, ale jak to bywa - trzeba zasięgnąć opinii... Czyli wiadomo - najlepiej całe wtryski... Tylko skąd będę miał pewność, że są w dobrym stanie???????????????????? Przecież nawet jak ktoś sprzedaje to nie podaje prawdziwego przebiegu...
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
dzięki za te numery! Właśnie takiego oczekuje skutku!! [br]Dopisany: 12 Maj 2008, 15:52 _________________________________________________a ten gostek od którego kupowałeś ma jeszcze od ASV końcówki 205. Jaka jest różnica w porównaniu do 216? Dostarczają mniej paliwa?
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
:> Widzę że kupione przez ciebie :th: Możesz mi podać numery tych końcówek - mam możliwość załatwienia taniej (duży rabat) ale nie znam numerów. Sam je zakładałeś, czy dałej do zakładu w celu regulacji?
-
[B5 AHU] Zmiana seryjnych wtrysków, czy wystarczy zmiana końcówek? Jakie?
Witam! Chciałbym dowiedzieć się od kolegów, jakie modyfikacjhe najlepiej zrobić z wtryskami, aby mieć więcej HP, Nm i żeby korekcje były przy 0 ?? 1. Wymiana wtrysków na AFN, czy wystarczą końcówki (zestawy z trzpieńiem i przekładką) ???? Znalazłem info, że jak zmienia się sanme końcówki to później nie uzyska się dobrych korekcji, a silnik chodzi jak traktor... Wiadomo, kupując końcówki koszt będzie mniejszy, ale czy ich zmiana spowoduje te poważne minusy?? I co teraz wybrać??? 2. Potrzebowałbym również numery wtrysków od AFNa i numery samych końcówek (sterującego również) Może ma ktoś dostęp dio ETKI? Po tym modzie wiem, że trzeba zmienić program i pewnie skoczę do Rogalotti - niezłe wykrey chłopaki wrzucają po jego modach :>
-
[B5 AHU] Czy możliwe ze tak dużo pali
Po pierwsze! Prometeusz, powinieneś zrobić wiarygodny test - przejechać jakąś długą trasę jednym skokiem, żebyś sprawdził spalanie poza miastem. Po drugie! Zrobić to samo po mieście, rozgrzać silnik do właściwej temperatury i nawet w kilku etapach ale np. po 35-40 km za jednym razem przez miasto. Uzyskasz wynik, który będzie świadczył, albo o zbyt dużym zużyciu paliwa, albo będzie w normie. Wg mnie bez takiej próby nie ma co gdybać... Daj znać o wynikach, jeśli postanowisz to sprawdzić! Pozro
-
[B5 AHU] Czy możliwe ze tak dużo pali
Nikt nie karze ci wierzyć Raz wyszło mi 4,2 w trasie, ale z reguły wychodzi 4,3 góra 4,5l/100km. Pozdrawiam :th:[br]Dopisany: 11 Maj 2008, 22:14 _________________________________________________ Norbi, ja myślę, że nie większość ma AHU tylko osoby zainteresowane tematem próbują pomóc Prometeuszowi. A że wszyscy piszą o AHU to tym bardziej ma kolega porównanie co do swojego modelu. 1Z a AHU - co to za różnica...
-
[B5 AHU] Czy możliwe ze tak dużo pali
Faktycznie coś masz nie tak skoro tyle ci pali. Mój AHU na chipie po mieście pali do 6,2l/100km, a w trasie 4,3 przy 110-120km/h. i na felgach 235x45x17". Masz coś zj**... Wrzuć logi to może się wszystko wyjaśni
-
[B5 AJM] Drgania na wolnych obrotach
wg mnie takie objawy są wyikiem zużycia koła dwumasowgo. Właśnie to koło ma redukować drgania na wolnych obrotach, a skoro tłumiki drgań są rozsypane to będzie tak trząsł jak u ciebie. Sprawdź czy jak wyłączasz silnik to słychać jakieś odgłosy metaliczne z miejsca połączenia silnik-skrzynia. Jak tak to masz już diagnozę.
-
[B5 AFN] Jak w końcu sprawdzac poziom oleju
Co za bzdury piszecie! Jak można sprawdzać poziom oleju w silniku po jeździe? ZAWSZE OLEJ SPRAWDZA SIĘ NA ZIMNYM SILNIKU, NP. PO NOCY!! SAMOCHÓD MUSI STAĆ NA POZIOMEJ PŁASZCZYŹNIE, A SAM POZIOM POWINIEN WYNOSIĆ OKOŁO 2-3mm PONIŻEJ MAKSIMUM
-
[B5 AHL] Podświetlenie popielniczki
no to trzeba spróbować - nie mam żadnych planów, ale można sprawdzić czy masz dobry pomysł A co do polerki to mam spore doświadczenie...
-
[B5 AHL] Podświetlenie popielniczki
Klima, o jakim spolerowaniu mówisz??? Robisz ją na płasko (ścinasz) i polerujesz na lustro?