Treść opublikowana przez TOM77
-
[B6 AVF] Sprzegło halasuje
Tak, jest to główny objaw kończącego się sprzęgła (zużytej tarczy).
-
[B6 AWX] Jakie świece żarowe polecacie ?
Numer katalogowy Beru do Twojego modelu to GN 855(O 100 226 227) także pasować na pewno będą
-
[ALL B6] Jak to jest z zawieszeniem z B5 do B6 ?
Nie wszystkie wahacze w B6 są takie same jak w B5, chodzi tu przede wszystkim o dolne, poza tym też zależy to od rodzaju napędu i silnika. Amorki też są inne. Pzdr.
-
[B5 AJM] Kontrolka zużycia klocków hamulcowych.
W modelach z silnikami AJM z 2001 roku na ogół czujniki były, ale oczywiście możesz to sprawdzić tak jak pisał adadur
-
[B6 AVF] Sprzęgło po chipie ?
U mnie, jak też u wielu osób, z którymi na ten temat rozmawiałem(chodzi mi głównie o AVF-y) niestety po programie za jakiś czas zaczęło się "ślizgać" sprzęgło. Po wymianie kpl. sprzęgła i dwumasa Luka problem ustępował, ale czy pomoże to na długo-zobaczymy Ja mam nadzieję, że tak i że wcześniejsze zużycie sprzęgła wynikało z przebiegu, a nie z wgrania czipsa :gwizdanie: Łukaszr co o tym myślisz.
-
[ALL B5] wahacze sachs ?
Absolutnie Sachs nie produkował nigdy wahaczy do Audi, uważam, że mechanik miał raczej na myśli amortyzatory, bo te rzeczywiście były na pierwszy montaż. Co do wahaczy to wiadomo, iż najlepszy będzie Lemforder.
-
[B5 AFN] jaki koszt przegubu i jakiej firmy kupic?
Dobrej firmy przegub to np. Lobro, tak jak pisał Przemo koszt około 150 zł
-
[B6 AVF] Problem z przyspieszaniem
Koszt sprzęgła do AVF-a, czyli 6-biegowej skrzyni to około 750 zł za Sachsa plus koło dwumasowe Luka jakieś 1250 zł, niestety nie jest to mało, ale masz dobrego sponsora, czyli męża a od kiedy to przy wymianie sprzęgła dwumas się wymienia może docisk? to rozumiem, ale dwumas... To, że podałem opcjonalnie koło dwumasowe to nie znaczy, iż zawsze trzeba je wymieniać, choć wiem z doświadczenia, że często tak właśnie jest. Przecież są to elementy ze sobą współpracujące. Natomiast koszt samego sprzęgła do AWX np. z firmy Luk to 450 zł. Wcześniej piszać o AVF sugerowałem się opisem auta
-
[ALL] wahacze KRAFT AUTOMOTIVE
Niestety nie napiszę nic nowego , ale wahacze firmy Kraft to słaba jakość, wiem coś o tym, ponieważ znajomni z branży, którzy je sprzedawali mówili mi, że w większości przypadków klienci nie byli zadowoleni z tego produktu. Chyba lepiej będzie zainwestować w coś lepszego, ale to moja sugestia, Ty zrobisz jak uważasz. Pzdr
-
[B6 AVF] Problem z przyspieszaniem
Koszt sprzęgła do AVF-a, czyli 6-biegowej skrzyni to około 750 zł za Sachsa plus koło dwumasowe Luka jakieś 1250 zł, niestety nie jest to mało, ale masz dobrego sponsora, czyli męża
-
[B6 AWX] dziwne odgłosy
Dokładnie
-
[B5 AVG] Moja niunia (S4) -186 KM i 374Nm. SPRZEDANY
Furka super , czekamy na wykresik
-
[B5 AEB] Tłoczki do zacisków
Samych tłoczków nie dostaniesz, tylko kpl. zaciski i nie są to już teraz jakieś duże koszty
-
[B5 AVG] Pobieranie oleju
Rzadko się zdarza, aby przy takim przebiegu silnik nie brał oleju, także nie ma powodu do zmartwień
-
zakup auta dla żony
Vw Polo zdecydowanie lub ostatecznie Corsa, oba autka tanie w utrzymaniu. Francuzy jak dla mnie są zbyt awaryjne :gwizdanie:
-
[B6 AVF] 1.9 TDI 131KM Quattro czarna na 18" -> 183ps by DynoSoft
Autko niezłe, kolor słuszny, może tylko chromów brakuje, ale to kwestia gustu ogólnie
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
Zgadza się, ale może u kolegi jest już śnieg
-
Konkurs BoboVita - głosujemy na naszą małą klubowiczkę
Proszę 524
-
[B5 1Z] Wymiana wahaczy
Tak jak kolega wcześniej pisał Lemforder albo Febi, no chyba, że masz ograniczony fundusz :gwizdanie: to załóż coś tańszego np. MS, ale to tylko pozorna oszczędność
-
[B5 ARM 1.6] Akumulator
Koszt takiego akumulatora to około 200 zł i to już dobrej firmy. Być może jest on w Twoim przypadku tylko rozładowany, tym bardziej jak wspominałeś " trochę się elektryką pobawiłem" a jakiś tam pobór prądu na pewno nastąpił i samochód stał przez tydzien nie odpalany. Spróbuj go doładować na prostowniku i zobaczysz co będzie, może to pomóc, jeśli nie to czeka Cię zakup nowego. Pzdr
-
[B5 AVG] Brak mocy
Bez wcześniejszego zrobienia logów to wróżenie z fusów, przyczyn może być mnóstwo :gwizdanie:
-
[B5 ARG] jaki plyn wlac do hlodnicy???
Jeśli wymieniasz cały to bedzie ok Wiadomo najlepszy był G12 np FEBI, ale możesz go spokojnie zalać, skoro nie masz innego.
-
[B5 ARG] jaki plyn wlac do hlodnicy???
A możesz podać nazwę tego płynu?
-
[B6 AVF] Pomoc w doborze klocków i tarcz
Nie ma możliwości wstawienia tarcz wentylowanych zamiast pełnych, chyba że wymienisz zaciski, ale to już dodatkowe koszty :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Wymiana łożysk tylnych
Zdecydowanie SKF może i kosztuje więcej, ale naprawdę warto.