Treść opublikowana przez Bart-S
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Ja się nie boję - to Dev tu sieje zamęt
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tomek - zamiast niepotrzebnie mnie denerwować, napisz konkretnie o konsekwencjach i możliwych rozwiązaniach problemu. Podczas naszej ostatniej rozmowy telefonicznej nie biadoliłeś tak jak teraz... Rozumiem, że potrzebny jest po prostu porządny sprzęt do odpowietrzenia czy jeszcze jakichś dodatkowych niespodzianek mam się spodziewać?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Jaki kłopot? Odpowietrzy się blok i będzie OK.
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
I to mnie też czeka...
-
B6 DIVISION
Ma ktoś listwy drzwi S line na sprzedaż?
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Tak właśnie taką procedurę proponuje DEV. Wg ELSY należy dokonać wymiany płynu hamulcowego w układzie właśnie przy pomocy takiego ustrojstwa, tyle że tam po kolei każde koło. Ciekawe czy któreś ASO w Poznaniu tym dysponuje. ---------- Post dopisany at 14:16 ---------- Poprzedni post napisany at 14:14 ---------- ...mają na Krańcowej
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
jak to jest? Wszyscy zmieniają heble jak chcą m.in. Siemian i reszta a jedno z najbardziej zrezanych aut na forum "powiedziało" nie i uj "nie chcę takich hamulców"? To kwestia oprogramowania sterownika - jedne dają się przekodować a inne nie (tak jak np. przy swapie automata na manual, czasem trzeba wymienić ECU a innym razem da się go przekodować pod ręczną skrzynię). Miałem znów niezły, kilkudniowy maraton - dziś mam wolne i mogę zacząć odpisywać Jeśli chodzi o kodowanie ABS to tutaj Tomek podpowiada, że chodzi o zwiększenie/zmniejszenie częstotliwości uderzeń klocków w tarczę przy uruchomieniu się systemu ABS. To jedna kwestia - natomiast biorąc pod uwagę pracę hamulca... Artur mógłbyś opisać różnicę jaka nastąpiła u siebie?
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Macjar - już Ci napisałem co trzeba zrobić
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Mam w Volvo ori,telefon,ale trzeba przekładać kartę,da się to jakoś spiąć?,bo firmowy mam właśnie e52. Ten moduł raczej do Volvo nie podejdzie hej Andrzej mnie rowniez milo bylo poznac ) moj grat daje rade jak narazie smiga a juz 200kkm na zegarze ) ale Twoj tez sie dobrze odpycha ) Dzięki za nocną akcję chłopaki - graty po części są już u mnie Sprawdzone. VAS nie dał rady... Jeśli chodzi o skuteczność hamowania - pozostaje porządne odpowietrzenie bloku ABS.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Użyj innego kabelka (np. od 704.1 wzwyż).
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Czarna kostka w B6 to czujnik zapięcia pasów. W B7 w fotelu pasażera dodatkowo zastosowano czujnik zajęcia fotela pasażera. Kostki w boczkach są takie same (po prostu w wersji z oświetleniem jest więcej kabelków ale wtyki są identyczne). Wiem, że wymienić i poprowadzić kabelki to nie problem, szczególnie po moich przejściach z kabelkologią w B5 Problemem dla mnie jest znalezienie i zakup odpowiedniego MK, które strasznie cenią na all A powiedzmy mając MK z wersja z alarmem, dużo jest pracy z dołożeniem alarmu? Po prostu poczekaj trochę i prędzej czy później coś się trafi w normalnej cenie. Z dołożeniem alarmu jest trochę zabawy (3 kable na tył auta, wiązka do czujnika ruchu w podsufitce - kilka kabli do MK, no i panel w drzwiach // chyba że kupisz gotową tapicerkę).
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Jeśli masz 4 kable - 2 z nich to wspomniana już przez Ciebie elektryka fotela. Kolejne 2 to obwód lampki pakietu oświetlającego przestrzeń nóg. Po prostu założysz nowy boczek i dodatkowe oświetlenie (klamka i lampki) zacznie działać - nie trzeba nic "rezać".
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
No to tak... Przeczytałem cały wątek i pogubiłem się MY04, moduł z końcówką AR. Chcę założyć elektrykę szyb z tyłu i lampki ostrzegawcze (białe i czerwone) z tyłu i z przodu. Modułu nie muszę zmieniać, bo jak dołożę elektrykę szyb na tył, to do nich podłączam lampki, tak? Jakich silniczków/sterowników szukać do MY04? Czy to obojętne, czy A, D, czy E? Zasilanie jest wspólne z bezpiecznika 5A na pozycji 2 (bezpiecznik i jego piny także trzeba dołożyć - ewentualnie podłączyć się pod stały + z aku z pominięciem zabezpieczenia). Masa czyli sterowanie dla każdej z lamek leci osobno do modułu komfortu. A stanie się coś jak podłączę podświetlenie przestrzeni nóg, do lampek ostrzegawczych z drzwi? Bo jeśli mając moduł AR i dołożoną elektrykę szyb uruchomię ostrzegawcze, to wolałbym nie zmieniać modułu. Podświetlenie klamek jest podłączone pod MK, czy pod podświetlanie ogólne jak kratki nawiewów itp? Jeśli założysz elektrykę z tyłu to lampki w drzwiach również w nich uruchomisz. Połączenie lampek podłogowych do tych w drzwiach rozwiązałoby problem ze zbyt słabym MK ale z drugiej strony przewalanie kabli przez słupki A i B i te cholerne kostki 20-pin jest o wiele bardziej uciążliwe, niż wymiana MK i poprowadzenie przewodów zgodnie z myślą fabryczną. Klamki są podświetlane z tego samego źródła co np. przełączniki szyb. Odnośnie rezania pakietu podłogowego - naprawdę nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby wymienić MK. Przecież to żaden problem...
-
Nie mogę uruchomić auta, błąd czujnika G40
Wielkie dzięki za odpowiedź Bartek. Sprawdzałem według tego opisu : http://s11.postimage.org/sqpw0fu2n/sprawdzenieczujnikahall.jpg Po przyłożeniu końcówek do styków napięcie wynosiło ponad 14 V (tyle samo co na aku). Jutro sprawdzę bezpiecznik w ECU. Jeśli miałeś napięcie to znaczy, że obwód zasilający jest OK... Bezpiecznik już możesz sobie odpuścić. Teraz sprawdź czy jest przejście między pinem 2 w G40 a pinem 109 w ECU (fioletowo/niebieski kabelek).
-
Nie mogę uruchomić auta, błąd czujnika G40
Zacznij od sprawdzenia bezpiecznika znajdującego się przy sterowniku silnika - jak zrzucisz pokrywę ECU, to na panelu gdzie masz 4 przekaźniki są też z boczku miejsca na 3 bezpieczniki (u Ciebie będą 2 - 15A i 80A). Interesuje Cię ten mniejszy, 15 amperowy... ...jeśli będzie OK, włącz zapłon (bez uruchamiania silnika) i sprawdź czy na pinie 1 w kostce G40 jest 12V...
-
[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")
Nie chce ktoś oryginalnego mocowania dla Nokii E52?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
To by wyjaśniało sprawę.
-
B6 DIVISION
Jakiś kabel tam widzę. 200zł to dużo jak za sterownik 4 kanałowy - 100zł można dać (chyba, że załatwi wiązkę).
-
B6 DIVISION
No to cena super - a jakby miał do tego jeszcze wiązkę to już rewelacja.
-
B6 DIVISION
Zbierz graty i wleć to Ci założę. mam okazję (chyba) łyknąć zderzak z dokładką s-line na wydech po lewej str. z PDC ale nie w kolorze za 370PLN - opłaca się? Myślę, że OK. A czujniki są w komplecie?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Zakodowałeś w navi większą funkcjonalność? Sprawdziłeś gdzie w nokii zapisuje kontakty (skopiuj dane tak, aby były zarówno na karcie SIM jak i w pamięci telefonu).
-
B6 DIVISION
Zbierz graty i wleć to Ci założę.
-
B6 DIVISION
1.Zderzak + czujniki z wiązką 2.Sterownik 3.Głośnik 4.Przeciągnięcie 5 przewodów na przód auta (6-ty czyli masa można złapać na słupku D). Jak masz fabryczny hak to wszystkie potrzebne kable są w bagażniku.
-
B6 DIVISION
Tylko czujnik kąta skrętu - ale sam się zaadaptuje po przejechaniu kilkunastu metrów...
-
[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P
Dzięki. Może następnym razem w drogę do Bielska wybiorę się Paskiem