Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bart-S

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bart-S

  1. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nosb - możesz podać numer tej kiery? Znajdziesz chwilę aby odkręcić poduszkę? Nie ma łopatek a cool z tego co pamiętam chce tą funkcję u siebie...
  2. Siemian sprawdzał i nie banglała. Andy twierdził, że pasuje ale tylko na podstawie ETKI - jak widać kolega będzie mógł to wreszcie zweryfikować
  3. Dzięki Grześ Zaraz poczytam Chyba Ci się trochę parametry pomieszały Andy Andy podawał pewnie prąd rozruchowy w normie EN Mu operujemy w DIN Raczej o te podkreślone elementy mi chodziło. Chyba na odwrót powinno być Fakt Artur - podeślij mi linka do ostatnich logów Twojej skrzyni. Nie mogę znaleźć a chciałbym coś sprawdzić. Dasz radę zrobić nowe ale bez robienia adaptacji? Na odpalonym ale zimnym?
  4. Dzięki Grześ Zaraz poczytam Chyba Ci się trochę parametry pomieszały Andy Andy podawał pewnie prąd rozruchowy w normie EN Mu operujemy w DIN
  5. Tylko jeszcze żebym dał rade ustawić to tak pięknie jak Ty (ZERO dymienia ). Mógłbyś Grzesiu zrobić jakiś materiał na temat kontroli/regenracji piecyka Seryjny aku to 72Ah/380A. 100Ah to już sporo - nie wiem czy alternator 140A to udźwignie... Z tego co pamietam to Dawid_n miał dokładnie taki sam alternator 140A a aku seryjny 95Ah. Kiedyś to na szybko sprawdzałem w kodach wyposażenia. Jutro przed montażem pogadam ze specem. Zobaczymy co zaproponuje.
  6. Seryjny aku to 72Ah/380A. 100Ah to już sporo - nie wiem czy alternator 140A to udźwignie... W zasadzie tylko to zostało i solardach Tero na zimę
  7. No dzięki Tobie robota była na pewno znacznie przyjemniejsza
  8. a dlaczego nie poszło ? za wysoka temperatura ? czy sterownik ?..jutro rano zobaczę bo dzisiaj nie jeździłem..od rana miało być rezanie ale będę jechał do ragi z podsufitką... Dziś okazało się, że uwalone było zasilanie w wiązce przetwornika. Detale masz w mojej B6 lub tutorialu Grześka... Napisz mi Adaś jaki masz numer sterownika klimatyzacji...
  9. OK problem rozwiązany - bawiliśmy się dziś z Marcinem i udało się znaleźć usterkę... Wiązka "+" przetwornika napięcia ma dwa przewody (grubszy i cieńszy). Nie znam przeznaczenia ale najprawdopodobniej ten mniejszy zasila jakiś układ sterujący a większy to ogólne zasilanie. W/w przewody lecą z przetwornika do bezpiecznika - dalej do aku leci już tylko jeden kabel. W moim przypadku uwalony był właśnie ten mniejszy przewód - na łączeniu z bezpiecznikiem. Poniżej fotka aby było wiadomo o co chodzi... Trzeba ściągnąć izolację aby dostać się do osłony (rurki) bezpiecznika - wtedy będzie można zweryfikować poprawność połączenia i w przypadku usterki wykonać naprawę. DIAGNOSTYKA: Wchodzimy w sterownik klimatyzacji [08 – HVAC] --- > Bloki pomiarowe [08 – Meas. Blocks] --- > Grupa 15. Interesuje nas drugi indeks. Wartości, które tu odczytamy to: Not fitted – układ klimatyzacji nie jest zakodowany pod grzaną szybkę 00 – przycisk odmrażania (lub automatyczne wysterowanie w trybie AUTO) nie aktywny / grzana szyba wyłączona 10 – przycisk odmrażania aktywny (lub AUTO) / grzana szyba wyłączona 11 – przycisk odmrażania aktywny (lub AUTO) / grzana szyba włączona Wartość 10 pojawi się jeśli nie ma warunków do uruchomienia grzanej szyby: - napięcie akumulatora poniżej 12,7V - temperatura powyżej 5+ - przegrzanie przetwornika napięca Jeśli chodzi o wizualną kwestię potwierdzenia zadziałania układu – u mnie LED w przycisku odmrażania nie mruga. Całkiem możliwe, że starsze wersje panelu klimatyzacji (a taki siedzi u mnie 8E0 820 043 G) miały inny program (taki, w którym LED po włączeniu grzania nadal świeci tak jak w przypadku standardowego trybu odmrażania). To tylko teoria – musiałbym podłączyć swój stary panel klimy aby to potwierdzić. Wnioskuję po tym, że np. obecny sterownik nie zmniejsza skali dmuchawy w momencie gdy załączę SDS (a tak miałem w wcześniej w sterowniku AD więc zmiany programowe na pewno jakieś są). Ufff - teraz z czystym sumieniem mogę dodać 4GM do listy modów :>
  10. No to webasto będzie exclusive dla 4-cyl :polew: Jedyny rodzynek to Andy
  11. Nie - jest tylko jeden model grzanej szyby: 8E0 845 099 L. Ten element wyposażenia montowano tylko w B6. AG z tego co widzę - jest to szybka dla B7.
  12. Pobór spory masz praktycznie od razu... Startuje od 200W (aby nie obciążać układu) i co sekundę rośnie o kolejne 200W. W ciągu 5 sekund masz maksymalną moc czyli 1000W.
  13. Wczoraj sprawdzałem rozmrażanie standardowe (auto zimne, po nocce na dworze). Po lekkim przymrozku całą szybę wyczyścił mi w ok. 6 minut. Zastanawiam się ile to zajmie grzanej szybie
  14. Skoczyły ceny na zimę - jeszcze 2 miesiące temu 250/300zł. 2,7 przyjacielu I na koniec... Grzesiu - nie wiem czy w tutorialu jest błąd czy też mój driver dedykowany dla B6 (8E0 907 133 E) potrzebował innych części. Wtyczka dla wiązki kabelka sygnałowego do panelu klimy (ta w którą wtykamy kostkę wychodzącą z przetwornicy) to 1J0 973 722. Pin do tej wtyczki to 000 979 133. Tak sobie mysle Bartku skad te blad jest Moze sprawa napiecia do sterownika ? W instrukcji pisze ze napiecie na sterowniku ogrzewania przedniej szyby musi byc wyzsze niz 12,70 V. A z tego co pisales to ci aku niedomaga i bedziesz wymieniał . Gdzies cos o uszy mi sie obiło chyba cos czytalem przegrzewajacym sie sterowniku i moze cos w nim jest uszkodzone . Umnie do tego sterownika pasowaly a ta wlasnie tyka 1J0973752 .Wtedy podejerzewam ze nie mialem ze pelnego info w sprawie okablowania . Z tego co pamietam u adamoo0 ma jeszcze inna instalacje . Tyrkne do niego i niech spisze numerki Czyli jest kilka wariantów - no nic ogarniemy ten temat [br]Dopisany: 17 Listopad 2011, 13:28_________________________________________________ UPDATE: OK problem rozwiązany - bawiliśmy się dziś z Marcinem i udało się znaleźć usterkę... Wiązka "plus" przetwornika napięcia ma dwa przewody (grubszy i cieńszy). Nie znam przeznaczenia ale najprawdopodobniej ten mniejszy zasila jakiś układ sterujący a większy to ogólne zasilanie. W/w przewody lecą z przetwornika do bezpiecznika - dalej do aku leci już tylko jeden kabel. W moim przypadku uwalony był właśnie ten mniejszy przewód - na łączeniu z bezpiecznikiem. Poniżej fotka aby było wiadomo o co chodzi... Trzeba ściągnąć izolację aby dostać się do osłony (rurki) bezpiecznika - wtedy będzie można zweryfikować poprawność połączenia i w przypadku usterki wykonać naprawę. DIAGNOSTYKA: Wchodzimy w sterownik klimatyzacji [08 – HVAC] --- > Bloki pomiarowe [08 – Meas. Blocks] --- > Grupa 15. Interesuje nas drugi indeks. Wartości, które tu odczytamy to: Not fitted – układ klimatyzacji nie jest zakodowany pod grzaną szybkę 00 – przycisk odmrażania wyłączony, sygnał z przetwornika napięcia nie jest sprawdzany 10 – przycisk odmrażania włączony, przetwornik nie aktywowany (za niskie napięcie = mniej niż 12.7V) 11 – przycisk odmrażania włączony, przetwornik aktywowany -> grzana szyba włączona Wartość 10 pojawi się jeśli nie ma warunków do uruchomienia grzanej szyby: - napięcie w przetworniku poniżej 12,7V - przegrzanie przetwornika napięca - temperatura poniżej +5 stopni Jeśli chodzi o wizualną kwestię potwierdzenia zadziałania układu – u mnie LED w przycisku odmrażania nie mruga. Całkiem możliwe, że starsze wersje panelu klimatyzacji (a taki siedzi u mnie 8E0 820 043 G) miały inny program (taki, w którym LED po włączeniu grzania nadal świeci tak jak w przypadku standardowego trybu odmrażania). To tylko teoria – musiałbym podłączyć swój stary panel klimy aby to potwierdzić. Wnioskuję po tym, że np. obecny sterownik nie zmniejsza skali dmuchawy w momencie gdy załączę SDS (a tak miałem w wcześniej w sterowniku AD więc zmiany programowe na pewno jakieś są). To tyle z mojej strony – posprawdzajcie wszystko u siebie. Bartku jeśli mierzyłeś oporność na rozłączonej wtyczce szyby i wyszło Ci więcej niż 3.3 to niestety szybka jest walnięta. A samo sprawdzenie ciągłości obwodu miernikiem jak się kończy?
  15. 2,7 przyjacielu U mnie 32 :/ A szyba nowa z ASO. To jeszcze poprośmy Gregorego i Adasia aby zmierzyli...
  16. Możesz dołożyć funkcję tip (poza obręczą z manetkami nie wymaga to innych elementów). Po tym zabiegu trzeba jeszcze zmienić kodowanie sterownika kolumny kierowniczej z 0x0xx na 0x1xx i gotowe.
  17. Sprawdź czy sterownik klimatyzacji jest prawidłowo zakodowany (przedostatnia cyfra w kodowaniu ma mieć wartość "1"). No i czy klima ma w buforze jakieś błędy? Szyba na bank działa u Grzesia
  18. Daj spokój - ważne, że wszystko jasne
  19. Adaś, szybkę odpaliłeś? U mnie nie poszło
  20. Bartku - nie wyrobię się w tym tygodniu. W piątek mam wyjazd - wracam w niedzielę to zahaczę o spota (może wtedy się spikniemy, wjechałbym na myjkę i zaraz po tym zrobimy co trzeba ). Co prawda będę w piątek w Pozku - ale w godzinach południowych i tylko przejadem (chcę podskoczyć do Akumy po nowy akumulator). ...no i co wy mi tu kurde o chwytaniu się za "telefony"
  21. Dobra - jestem po montażu, pora na garść newsów... Zaczniemy od błędu 1593 w sterowniku klimy o który pytał Grzesiek. Ten error generuje dwie możliwości usterki: 1. Uszkodzony przewód sygnałowy między panelem klimy a przetwornikiem napięcia (sterownikiem) grzanej szyby. 2. Uszkodzony obwód zasilania przetwornika napięcia (zasilanie lub masa są nie podłączone lub uwalony jest sam przetwornik) Dziś po montażu przetwornicy i zakodowaniu klimy sypnęło mi właśnie tym błędem. Sprawdziłem kabelek sygnałowy i jest OK - pozostaje przetwornica 2,7 przyjacielu I na koniec... Grzesiu - nie wiem czy w tutorialu jest błąd czy też mój driver dedykowany dla B6 (8E0 907 133 E) potrzebował innych części. Wtyczka dla wiązki kabelka sygnałowego do panelu klimy (ta w którą wtykamy kostkę wychodzącą z przetwornicy) to 1J0 973 722. Pin do tej wtyczki to 000 979 133.
  22. Chłopaki wszystko Wam ogarnę - tylko doba musiałaby mieć 48h Dave - jeśli rzeczywiście ruszę z tematem na początku grudnia to ten sam miesiąc dla Ciebie jest jak najbardziej realny (tej zimy jeszcze zdążysz potestować Aux Heat ). [br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 16:10_________________________________________________UPDATE: no i piz**. Najprawdopodobniej uszkodzona przetwornica - klima wywala mi otwarty obwód układu grzejącego szybę... Są dwie opcje... 1. Uszkodzony kabel sygnałowy (między klimą i przetwornicą). To już wykluczyłem, ta część wiązki jest sprawna. 2. Uszkodzomy obwód zasilania przetwornicy - i to najprawdopodobniej będzie to. Dla pewności sprawdziłem też szybkę ale tam obwód ładnie zamyka. Jutro muszę wytachać przetwornicę i potwierdzić przyczynę usterki. FAKKK!
  23. Bart-S odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    http://audiforum.us/threads/audi-bluetooth-tel-interface-part-numbers.6858/
  24. Zostało webasto (może w grudniu bo graty skompletowałem już poprzedniej zimy - tylko nie ma kiedy założyć ). Solar szyberdach to ciężki orzech do zgryzienia - musi być zrobione profi inaczej się nie podejmuję. Poza tym nie mam teraz kasy na to, raczej latem w przyszłym roku jak już się odkuję finansowo. Co do obciążenia aku/alternatora - mój fabryczny aku to już szrot. Wykończyło go niedoładowanie i jazda na krótkich dystansach. Alternator 140A da radę - pojemność aku chcę zwiększyć do 80Ah. W piątek jadę po MOLL MK2 Plus 80Ah/380A i w zasadzie auto na zimę przygotowane

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.