Treść opublikowana przez Booster
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Polecam :: TURBOELITA.PL lub Chip tuning gdask podnoszenie mocy TDI TSI TFSI - Tune-up.pl
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
można szukać wtrysków RC albo siemens DEKA ale to już kasa rzędu 600-800pln ja jeżdżę na boschach 440cc i wcale głośno nie pracują
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
jakby co to mam wtryski Boscha 350cc/3bar 395cc/4bar pasują P&P do 1.8t wydadzą do 250KM spokojnie, dobra i tańsza alternatywa dla szarych 380cc z audi s3 BAM:decayed:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
to i tak dużo:decayed:
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
manometr przed listwę i jechane
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
okazyjnie kupiony B&M z przesyłką wyszło trochę ponad 350zł
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
Ale mi chłopaki burdel w wątku robicie:disgust: Mały update: dojechał nowy shifter, w przyszłym tygodniu przy okazji montażu nowego spieka się założy:decayed:
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
jeżeli do przyszłej środy będę miał poskładane auto to napewno się pokaże
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Moi rodzice robili u niego boczki w skórze w passku, robota naprawde profi i cena bardzo fajna, tylko to było jakieś 4 lata temu i niewiem jak cenowo teraz u niego wygląda
-
ostre ruszanie quattro a zywotnosc sprzegla
Jeżeli chodzi o TT 225KM to seryjne zrowe sprzęgło spokojnie sobie daje rade ze starzałami spod świateł i nie ma potrzeby aby je wzmacniać. w TT jest haldex i ma on trochę inny system działania niż stały napęd 4x4
-
[ B6 AVJ ] 1.8T Quattro - idziemy w 190 koni na starcie !
w B6 1.8T jest dwumas, czemu cie on martwi? zaczął drżeć? hałasuje? jeżeli nie to nie masz co się o niego martwić, samym programem na 190HP nie zabijesz dwumasa. wskaźnik boost wystarczy w zupełności, EGT montujemy jak idzie gruba rzeźba i jest obawa że tłoki popłyną. z wydechu nie postrzelasz nawet przy 4" , musiał byś go mocno podlać żeby tak było. Póki co graty z zakupu AVJ to jedna z lepszych jednostek 1.8T zaraz po AEB no i quattro ---------- Post dopisany at 17:41 ---------- Poprzedni post napisany at 17:37 ---------- za te skoki obrotów odpowiedzialny jest czujnik pedału sprzęgła, wymień go i będzie po kłopocie.
-
co to może być i do czego służy
to jest urządzenie ultradźwiękowe do odstraszania gryzoni, żeby kabli pod maską nie podgryzały
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
powiem szczerze, teraz bardziej się lasuję dźwiękiem turbo ładującym 1,5 bara
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Ja swojego czasu latałem na hybrydzie Forge splitter i sprawował się bardzo dobrze, The Sun cenią sobie za to ludzie w USA prawda jest taka, że poza dźwiękiem upuszczanego ciśnienia w atmosfere ten zaworek nic nie daje.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Wpadaj, Ja i Tomeks napewno będziemy, ogarnę sprzęt i zrobimy u ciebie logi.
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
Wrażenia są i to dość mocne, auto ogólnie zbiera się lepiej od S4 B6 tylko tak jak zauważyłeś na dole jest słabiej
-
czy te wtryski podejda do avj??
wtedy się pomyliłem, chociaż różne źródła podają inaczej, często można spotkać że mają one wydajność 317cc przy 3 barach ale wg Boscha mają tyle przy 4 jeżeli chodzi o silnik z kodem BEX BOSCH 0280156061 06A906031BA 289 cc/min/3bar 12.0 ohm
-
czy te wtryski podejda do avj??
B6 1.8T ma regulator ciśnienia paliwa w filtrze paliwa, wraz z pompą utrzymują stałe ciśnienie na listwie które wynosi 4 bary. wtryski 06A906031BA które siedzą w BEX-ie mają wydajność 289cc przy 3 barach, przy 4 320cc
-
czy te wtryski podejda do avj??
W 1.8T B6 będą miały wydajność około 420cc bo masz regulator 4barowy 380cc mają przy 3barach a taki właśnie jest w S3
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Dokładnie, od 2001 wszystkie 1.8T VAG miały szerokopasmową Bosch LSU-4, ale tylko 1.8T
-
Turbo K04
Grubo!!! może przy zakupie turbosprężarki zrobią też pedicure gratis
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
w 1.8t jest ten kłopot, że wystarczy mała nieszczelność w dolocie, na podciśnieniach lub walnięta przepływka i auto już sporo traci na mocy, ale to są małe piardy z którymi można sobie samodzielnie poradzić.
-
Czy to może zadziałać ? CHIP do ADR 125KM +20-40KM !!
za 2K PLN to może i kupi ale bez osprzętu i niewiadomo w jakim stanie, cała reszta osprzętu to drugie tyle. Co do wolnossaków to niema co porównywać japończyków, silniki wolnossące nissana, hondy czy mazdy są w wielu wypadkach wysokoobrotowe i takie silniki fajnie się dłubie, a aftermarkowych części do nich też jest cała masa.
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
przy pierwszych pomiarach dało ponad 410Nm, ale trzeba było zdjąć ze względu na sprzęgło, na wiosnę będzie mocne sprzęgło i korekta softu
-
1.8 Big Turbo ( stage 2 in progress )
Po długim czasie dłubania mojego grata zdecydowałem się pochwalić co udało się z niego ulepić. Pacjent to A4 1.8T AVJ quattro z 2001r legitymujący się mocą katalogową ( 150KM ) pierwszy pomiar przed modami dał 136KM co mnie jeszcze mocniej zmotywowało do skoksowania silnika. obecna specyfikacja stage 1: Turbo hybryda GT3071R kolektor wydechowy ATP wastegate Tial 38mm TIP 2,75" przepływka S3 3" filt K&N stożek FMIC + orurowanie Downpipe 3" wydech 2,5" z kwasa wtryski Bosch 440cc Blue Giants Pompa paliwa Bosch 979 wpieta inline Zawór DV Forge 008 Hamulce przód 320mm Audi s4 płyn hamulcowy ATE super blue racing Wskaźnik Boost Depo Racing Wskaźnik EGT Apexi 60mm Regulator ciśnienia paliwa D1spec wpięty w listwę + przerobiony układ powrotu paliwa zawieszenie gwintowane H&R Plany na stage 2 być może jeszcze z realizacją w 2013 i wyplucie 400+: Kute tłoki Wossner Kute korby Eagle Wałki od ADR-a Wtryski 630cc spiek na jednomasie zrobione Niedługo po zakupie: <br /><br /> Pierwsze przymiarki większego coolera: <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> Przymiarka turbo: <br /><br /> <br /><br /> <br /><br /> mocniejsze hamulce <br /><br /> gaugery w miejscu popielniczjki <br /><br /> Obecny image <br /><br /> <br /><br /> i wykres afkors <br /><br /> Za pomoc przy złożeniu auta do kupy w szczegulności dziękuję Olkowi i chłopakom z AZ Auto Serwis - Ul. Trakt Św. Wojciecha 167 D | 80-017 Gdańsk | Email: [email protected] Za strojenie i nieocenioną pomoc i wiedzę teoretyczną dziękuję Robertowi z :: TURBOELITA.PL kolejny Update projektu dopiero na wiosnę, do tego czasu auto jest zimowane w garażu