Treść opublikowana przez Emejcz
-
Trzesienie nadwozia
Wtryski na pewno nie - wymieniałem.
-
Dwumas
No tak, sprzęgło chodzi wręcz lekko w porównaniu do b5, ale ja się odnosiłem do silnika i budy - cisza i brak wibracji w b5.
-
Dwumas
Mam B5 i B7 z 1.8t i różnica jest zauważalna.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
No nie jest to wcale takie oczywiste, dlatego opisałem dla potomnych, bo pewnie nie jedna osoba tego nie zauważy.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
No dokładnie na to wygląda. Ja kupiłem 8E0117336J, bo taką podał kolega w opisie, ale trzeba było wziąć tą drugą to by pasowała bez problemu. Ogólnie docięcie to nie problem, tylko dodatkowa strata czasu jak zakładało się plug&play.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Nie wiem. Może coś się minimalnie zmieniło w nowszych rocznikach? Ja nie mam nigdzie takiej długiej rurki do DV. U mnie są krótkie. W moim przypadku od DV w dół idzie krótka rurka do plastikowego trójnika. Od trójnika idzie kolejna krótka rórka w bok do rezonatora i na dole łączy się z rurą turbina/pas przedni. Co do kierownicy, może kwestia, że mam zderzak od SLine i coś tam inaczej jest rozwiązane? Nie wiem. Trzeba było rzeźbić, bo nie szło wcisnąć zderzaka. Na zdjęciu na stronie 11 też wygląda, że ta kierownica jest docięta.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Dobra, mogę podsumować montaż IC od 2.0TFSI do B7 BFB. Kosztowo wychodzi to bardzo fajnie, bo jakieś 200-250zł za wszystkie elementy. W kolegi opisie zabrakło kilku elementów które sprwiają problem. Po pierwsze występuje u mnie coś takiego jak rezonator który powoduje chyba trochę inny układ rurek w okolicy DV niż w autach bez rezonatora (docelowo poprawię i go wywale, ale podczas montażu nie wiedziałem co z nim). Efekt jest taki, że po montażu IC i przełożeniu rury idącej od turba do dolnej rury pasa przedniego nie ma jak podłączyć DV. Trzeba dosztukowywać rurkę/kolanko. Ja u siebie na szybko miałem jakieś kilanko i rurę od LPG więc udało mi się to złożyć - DV zostało w tym samym miejscu. Druga sprawa która powoduje dodatkową stratę czasu to docinanie kierownicy powietrza. Niestety te od 2.0TFSI też nie pasują plug&play i trzeba rzeźbić. Z początku też nie wiedziałem co mi tam nie pasuje, bo zakładałem, że idzie bez przeróbek, ale trzeba to konkretnie podocinać aby pasowało. Wtyczka od pompy SAI póki co wisi zaizolowana i jeszcze nie wyskoczył check.
-
Dwumas
B5 pracuje aksamitnie. B6/B7 nie. Więc nie ma co porównywać.
-
[A4 B7] Malować, wymieniać czy naprawiać bez malowania?
Ja szukam teraz błotika. Ogólnie prawdopodobieństwo, że znajdziesz błotnik bez korozji i to jeszcze w tym samym kolorze jest bardzo małe. Także jak chodzi o błotnik to rozważałbym naprawę. Sprzedający twierdzą, że błotniki bez korozji, ale w praktyce na rancie to na każdym prawie wychodzi. Pozostałe elementy szukałbym używek w oryginalnym kodzie lakieru. Niestety przekonałem się ostatnio, że nawet jak masz kod lakieru i jest oryginalny, to odcienie się różnią. Mam wrażenie, że w B5 bardziej się trzymano tego samego koloru.
-
Skręca przy mocniejszym hamowaniu.
Witam. Przy mocniejszym hamowaniu skręca mi auto w lewą stronę. Logika podpowiada, że lewa strona hamuje lepiej od prawej i to jest przyczyną. Lewy zacisk jest nowy (ktoś go wymieniał). Zaglądałem do prawego i rzeczywiście tłoczek chodził ciężko, ale oczyściłem go, nasmarowałem, rozruszałem i powinno być już w zasadzie ok, ale nie jest. Zacząłem się zastanawiać czy wymieniać prawy tłoczek/gumki prowadnic itp. czy może np. niepoprawne ustawienie zbieżności (byłem na robieniu pełnej geometrii) może też powodować skręcanie auta w tym przypadku? Logika podpowiada, że nie, bo jednak przy normalnej jeździe mnie nie znosi i przy lekkim hamowaniu też nie skręca. Ktoś ma jakieś doświadczenia w podobnym temacie?
-
Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów
Już rozwiązałem. Problemem było to, że płyn jeszcze nie doszedł do sprysków po wymianie pompki Niby psikałem długo aby doszedł, ale jednak trzeba było jeszcze więcej.
-
Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów
Przyczyną tego, że nie działają mi spryski jest to, że nowa pompka jest zgnita? No chyba nie bardzo. Stara była, a i owszem.
-
Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów
Napisałem, że nową ori wsadziłem.
-
Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów
Ja wymieniłem pompkę na ORI, bo była padnięta - podłączałem na krótko - i jak nie psikało tak nie psika... Ciekaw jestem, co może być przyczyną.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
No niestety, ale ta rura u kolegi wygląda inaczej niż to co u mnie jest. Nie mam nigdzie takiej długiej rury do DV i nie ma szans aby starczyło. Dziwna sprawa, bo rozebrałem i pewnie skończy się niepowodzeniem póki co.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
Jaki dałeś przekaźnik?
-
Rurka chłodzenia turbo.
Jak ASO odpada to nie ma nic pewnego.
-
Rurka chłodzenia turbo.
Kiedyś w b5 wymieniałem to kupowałem w ASO, ale jakbym miał czas to szukałbym używki. Tymczasowo, żeby jeździć pewnie możesz skręcić to opaskami. Tylko, żeby ci nie spadły, bo płyn wyleci.
-
Rurka chłodzenia turbo.
W ASO nowa - pewnie około 300-500zł. Jak nie to używka.
-
Za duże spalanie gazu
Spalanie poprawne. Nie ma czego szukać.
-
Olej do LPG 1.6
Skąd taki pomysł? Ile tego oleju ci bierze?
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
No hamulcowy płyn. Jest obok tej kulki wybieraka przy skrzyni.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Dziś wymieniłem płyn w wysprzęgliku. W moim przypadku pomogło na jedynkę. U mnie było jeszcze tak, że jak zmieniałem na inny bieg to jedynka stawiała opór przy wybijaniu. Zestaw do wybieraka też zrobię za jakiś czas, bo luzy na kulce są.
-
Urwane mocowanie reflektora
No i super Trzyma i trzymać będzie
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Mimo pewnych komplikacji na końcu roboty, wymieniłem uszczelkę pod kolektorem wydechowym, bo nakrętki były luźne. Przy okazji chciałem reanimować pompkę spryskiwaczy reflektorów, ale niestety nie było co naprawiać. W ASO prawie 300zł nowa, ale udało mi się znaleźć w sklepie oryginał za 120 zł także biorę i się nie zastanawiam.