Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Przebieg jest co najmniej dwukrotnie większy według mnie. Dolewaj i jeździj. To nie jest litr na tysiąc, a auto ma swoje lata. Nie ma sensu tego naprawiać, nic ci się z tym nie zadzieje. One jak mają trochę najechane kilometrów to podpijają oleju, co nie znaczy wcale, że do remontu. Niemce lubia wypić, nie to co francuzy... Płukanki mogłyby pomóc na zapieczone pierścienie, ale przy takim zużyciu to one zapieczone raczej nie są.
  2. Emejcz opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam. Posiadam maglownice Koyo 8D1422072Q. Czy ktoś się orientuje czy te z innymi literkami na końcu też podejdą? Czy tylko i wyłącznie ta?
  3. Emejcz odpowiedział(a) na Sidżej temat w Audi A4 B5
    "WA" i wszystko jasne
  4. Emejcz opublikował(a) temat w 2.8
    Witam, czy jest ktoś w stanie powiedzieć jak zachowuje się ten silnik przy 500 tys. przebiegu? Czy daje radę tak jak 1.8t czy trzeba już liczyć się z tym, że będzie to padaka? Ma ktoś doświadczenia z takimi przebiegami?
  5. Ja wymieniam nieregularnie - tylko jak coś się zepsuje - i banan SKV ma już 45 tys. km i sworzeń chodzi ciężko, a guma cała. Jeździłem też na MS. Sworznie nie padają tak szybko, ale gumy mają jednak tendencje do szybszego pękania mimo skręcania na kołach. 30- 50 tys. się na nich zrobi bez trudu. Miałem założonego albo moog albo swag banana i on przeszedł ponad 100 tys... to jeździł poprzedni właściciel i jeszcze ja. Według mnie na dziś SKV wypada minimalnie lepiej od MS.
  6. Emejcz odpowiedział(a) na Sidżej temat w Audi A4 B5
    Było trochę ruszyć głową i dać zdjęcie miejsca w którym to występuje.
  7. Witam, czy ktoś miał okazję samemu wymieniać uszczelnienia maglownicy w przypadku gdy ciekną? Tylko te które są przy samych drążkach.
  8. Ogólnie co jakiś czas się ta szklanka odzywa. Pewnie będę musiał to zmienić przed sprzedaża, bo przy zakupie ktoś powie, że silnik śmietnik jak usłyszy
  9. Czy jak gruszki w ogóle się nie ruszają to będzie spadek mocy?
  10. Emejcz opublikował(a) temat w 3.0
    Witam, byłem oglądać ASN'a. Miał trochę błędów starych: 10 Faults Found: 16544 - Oxygen (Lambda) Sensor B2 S2: No Activity P0160 - 004 - No Signal/Communication 17548 - Oxygen (Lambda) Sensor: B2 S2: Internal Resistance too High P1140 - 008 - Implausible Signal 17516 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B2 S1: Performance too Low P1108 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal P1539 - 004 - No Signal/Communication 17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High P1114 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal P0501 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent 17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Performance too Low P1103 - 008 - Implausible Signal - Intermittent 16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 16687 - Cylinder 3 Misfire Detected P0303 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent 17550 - Load Calculation Cross Check: Lower Limit Exceeded P1142 - 002 - Lower Limit Exceeded - Intermittent Readiness: 0110 0001 Usunąłem to i po późniejszej jeździe pojawiały się tylko błędy sond. Czy trzeba liczyć się z tym, że katalizatory do wywalenia, czy rzeczywiście jest opcja, że sonda padła? Rozrząd jest ustawiony znośnie, ale ma już z 70 tys. na tym ustawieniu zrobione. Jakoś było 3,5,8,10 czy coś takiego (kolejność pewnie trochę inna).
  11. Emejcz odpowiedział(a) na piter8706 temat w 1.8T
    W takim układzie może być potrzeby abyś dał w górę, zawsze przesuwam góra/dół na podstawie obserwacji więc... czy to taki problem pomyśleć samemu? Ruszaj góra dół tak aby było dobrze i w końcu będzie ok. Tylko pamiętaj też, że jak już wyregulujesz i podłączysz to za tydzień to odchyłka i tak ci sie może zauważalnie zmienić, ona jest bardzo dynamiczna i nie sugerowałbym się nią aż tak bardzo.
  12. Emejcz odpowiedział(a) na piter8706 temat w 1.8T
    Po pierwsze dalej nie przeczytałeś: http://www.ac.com.pl/pub/files/Instrukcje/STAG-4/PL_STAG_200_STAG_4_STAG_300_PLUS.pdf Pierwszą i drugą kropkę od lewej musisz jeszcze dać w dół. Przy czym tą pierwszą od lewej więcej niż drugą. Jakoś to będzie, ale ogólnie to ciśnienie i tak jest za wysokie, póki co będzie to działalo, ale zmień wtryski na wydajniejsze najlepiej. Sprawdź czasy te o których ci napisałem PB/LPG a PB/PB.
  13. Emejcz odpowiedział(a) na jankesik1995 temat w Audi A4 B5
    Ja się bujam na GSP od ponad 2 lat i rewelka. Tylko osłony żal. Kupiłem Loebro i padła po roku, na szczęście na czas zauważyłem i założyłem nową.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na mpiotrek7 temat w 1.8T
    Szkoda, że jeszcze większy ten plik nie jest. Mogłeś chociaż na youtube wrzucić.
  15. Emejcz odpowiedział(a) na piter8706 temat w 1.8T
    Zaczynasz od d*py strony tak powiem. Po pierwsze przeczytaj instrukcję regulacji staga i po drugie przeczytaj instrukcje regulacji staga. Mnożnik może mieć dużą rozbieżność sam w sobie, ale kwestia tego czy pętli czy nie. Tu trzeba pokorygować cisnieniem/dyszami. Ciśnienie bazowo NA MOCNO ROZGRZANYM powinno być między 1 a 1.3 bar. Przy dobrze ustawionym cisnieniu trzeba sprawdzić jak wygląda mnożnik i to czego nikt tu nie wspomina, a jest bardzo ważne - czasy między PB/PB a PB/LPG nie powinny się różnić o więcej niż 0.2 ms, a pewnie się różnią. Sam mnożnik wygląda jak mount everest, powinien być płynnie wyprofilowany i zamykać się mniej więcej w przedziale 1.4-0.8.
  16. Valvoline 5w40 Synpower, ale do tej pory jeździłem na Valvoline 5w40 Max Life, więc różnica kosmetyczna.
  17. 300km od wymiany oleju zrobione i póki co cisza.
  18. Teoretycznie jak gaz w dolocie to może mieć problemy, ale równie dobrze winowajcą może być pompa paliwa która już nie daje ciśnienia - ja tak miałem i w pewnym momencie mogłem odpalać tylko na gazie
  19. No ale ja mam mniej, a nigdy mi się kontrolka nie zapaliła.
  20. No spoko, ale wszędzie widzę tylko jakieś szacunki a nigdzie źródeł dlatego się zastanawiam. Ile masz w takim razie u siebie na jałowym? Zrobilem płukanke i nowy olej dziś. Już po kilku minutach od wlania plukanki przestało szukać klekotac. Zmieniłem olej i póki co cisza, zobaczymy na dniach czy powróci.
  21. Emejcz odpowiedział(a) na jacjacek temat w 1.8T
    Jest utopiony trójnik łączący z odma. W tym trójnik jest zaworek. Trójnik kosztuje kilkanaście zł w ASO.
  22. Ok a gdzie są takie dane? Ja czytałem, że 1.2-1.4 jest ok.
  23. Zrobiłem pomiar ciśnienia. Po nocy 5.5 bar jałowy, 6 bar przy 3000 obr. Na rozgrzanym podczas klekotania 1.35 bar na jałowym, 5 bar przy 3000 obr.
  24. Rozważałem nawet przemeldowanie na wieś, bo różnice są kolosalne. rozważam kupno większego silnika, ale jak mam płacić 2 tys. za OC to już wolę kupić kolejne 1.8t i chipa zrobić tak jak i teraz.
  25. Wy to grosze płacicie, pewnie na jakichś wsiach mieszkacie. Mi na full zniżkach 900zł 1.8t na początku tego roku samo OC, a teraz pewnie by jeszcze więcej wyszło.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.