Treść opublikowana przez Emejcz
-
Brak świateł przeciwmgielnych
No niestety największa szansa jest na to o czym sam powiedziałeś - że zjebano coś przy wymianie nagrzewnicy, albo coś źle podłączyli, niepodłączyli lub przetarli kabel. Ja bym do nich z reklamacją jechał. Możliwe, że jest jakieś zwarcie.
-
Stukanie przy skręcaniu na równej nawierzchni.
Taki mały problem mam. Stuka mi coś z bliżej nieokreślonego miejsca (to jest najgorsze) podczas skręcania na równej nawierzchni. Stuka przy lekko skręconych kołach nawet tak przy 60km/h. Zastanawiam się co to może być, bo to jest taki równy dźwięk kilkukrotny - du-du-du-du jakby się coś naprężało. Ma ktoś jakieś pomysły? Dziwi mnie to, że to na równej drodze, tak jakby kurde może jakaś sprężyna się tak zachowywała... ale zdejmowałem zawieche całą niedawno i wszystko było ok. Zastanawiam się może nad maglem. Doszedłem do tego, że to tylko przy skręcaniu w lewo. Kurcze... nie wiem czy to przegub, czy łożysko... bo niby słyszę trochę łożysko jak jest zimne auto i jadę tak koło 40-60, ale nie wiem czy ono wydaje takie dziwne dźwięki przy skręcaniu też.
-
Check spalonej żarówki na FIS'ie i brak lewego pozycyjnego z tyłu.
Problem rozwiązany, spalił się bezpiecznik. Sprawdziłem opis skrzynki i jest podział na lewe i prawe pozycyjne
-
Check spalonej żarówki na FIS'ie i brak lewego pozycyjnego z tyłu.
WItam, zamontowałem hak i próbowałem podłączyć wiązkę z tyłu, ale coś mi się tam kolory kabli nie zgadzały i próbowałem przytykać na różne kable do ścieżek (wiem, trochę bezsensu i póki co i tak mi się nie udało). Rozładował mi się przy tym aku no i jak go naładowałem i zapaliłem auto to wyskakuje kontrolka od spalonej żarówki i nie świeci się lewy tył pozycyjne. Przekładałem żarówkę od kierunkowskazu, ale nadal nie świeci. Może ktoś z was ma pomysł co się zjebało? Czy bezpieczniki są dzielone na prawą i lewą stronę może?
-
Nierówno stoi przód wzgledem tyłu
Tam mają takie pasujące do naszych, ale nie są dedykowane do audi tylko do jakiegoś VW dostawczaka chyba, więc szukaj po VW.
-
Nierówno stoi przód wzgledem tyłu
Nie zrozumiałeś, nic nie wciskasz między zwoje, bo to osłabia sprężyne i może pęknąć. Wkładasz podkładkę POD sprężynę na tej zasadzie co na tym zdjęciu http://img34.staticclassifieds.com/images_tablicapl/240683427_1_644x461_guma-podwyzszajaca-pod-sprezyne-bardzo-wytrzymala-pultusk.jpg W a4 akurat wygląda to trochę inaczej, bo sprężyna nie jest oddzielnie, ale zasada ta sama.
-
Brak ogrzewania - warsztat nie mógł znaleźć przyczyny
Jak oba węże nagrzewnicy gorące to wiadomo, że wina jest klapek. Nieźli spece.
-
Termostat czy czujnik do wymiany ?
Wahler kosztujr 60-70. Vernet Calorstat 20-30zł. Calorstat będzie ok, ale lubią być niedokładne i czasem trzeba zmienić ponownie, bo trochę za późno się otwiera. Jak na Klimatroniku kanał 49 jest tyle co i na wskaźniku to też obstawiam termo.
-
Montaż LPG Warszawa /okolice. Gdzie polecacie?
Jak wrócę do domu to napisze gdzie gość zakładał do mojego 1.8t. W okolicach Marek gdzieś to było, ale założona jest fajnie ta instalacja, a gość wziął tylko 2300 z wlewem pod klapką i hanami złotymi.
-
Pukanie przy kole od strony kierowcy
Guma zerwana więc do wymiany, teoretycznie mogłoby to stuknąć jak przesunie się do mocowania, ale według mnie mało to prawdopodobne. Prędzej na sworzniu jest luz.
-
Włączający się ABS
Słuchaj mam małe podejrzenie. Sam u siebie mam z lewej z przodu takie dziwne dźwięki, jakby nierównomierne piszczenie, ale u mnie to pewnie łożysko. Co do ciebie to jeżeli na tyle masz tarcze z łożyskami to jak zdejmiesz tarcze to tam pod tarczą na kolumnie jest osłona blaszana niska - kilka mm wysokości która chroni końcówkę tarczy - nie mogę znaleźć zdjęcia - ona rdzewieje i się wygina i może jest jakoś wygięta, że jak tarcze ściskają hamulce to zaczyna ci zgrzytać... Nie sprawdzisz inaczej niż zdejmując tarcze. Chociaż jak ty masz 1.6 to nie wiem czy tam są tarcze z łożyskami.
-
Trochę za wysoka temperatura, pytanie o czujniki itp.
Czujnik od razu przełożyłem z innego auta i był ok. Winowajcą był nowy termostat, założyłem stary który miałem na zbyciu i jest 91-93. Przy okazji wypłukałem nagrzewnicę i wsadziłem aluminiową rurkę w króciec, bo jest pęknięty... W lato pewnie będę musiał wymienić nagrzewnicę. Jedyne z czym się nie do końća uporałem to bulgotanie, ale to pewnie za ileś tys. km się okaże, że uszczelka pod głowicą, bo na forum passata 95% problemów z bulgotaniem to właśnie uszczelka, aczkolwiek ciężko to zdiagnozować, bo od momentu bulgotania do momentu jak będzie brał płyn to czasem mija nawet 100 tys. km.
-
Co myślicie o gazie do 2.4
Wspomniał o tempomacie w takiej sytuacji, więc sugeruje, że jeździ trasy w dużej części. Napisał, że 50% i to wystarczy aby uzyskać takie spalanie. Mi przy jeździe 150-160 pali 11,5. Na podstawie mocy którą ma podaną na tej stronce ma 2.4
-
Co myślicie o gazie do 2.4
A ciekawe na ile stopni masz ustawione przełączanie na lpg?
-
Climatronic sam przyśpiesza prędkość nadmuchu.
Naprawiłeś te zimne luty?
-
Kosztorys z Proamy.
Ciągnąłem od nich kasę z OC i też muszę powiedzieć, że tragedia. Tak jak np. w Uniqa da się coś targować i kiedyś na stłuczce starej polówki ugrałem 1000zł więcej, to tutaj po moich różnych odwołaniach nie podnieśli ani o złotówkę... Z tego co widzę, to oni robocizne liczą normalnie, ale ceny części dają jako najtańszych zamienników najczęściej. Błotnik nowy mi do a4 policzyli za 100zł więc...
-
Problem z odczytem działania przepływki
Wrzuć na vagloga.
-
Problem z gazem
Jaka instalacja? Jak KME to pewnie mapsensor leży.
-
Duze spadki cisnienia
Wtryski pętlą, ale najprawdopodobniej źle wyregulowane. Wymagana korekcja cisnienia na reduktorze/dysz i przeregulowanie. Podepnij się z interfejsem lpg i wrzuć screeny.
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
Może i być błąd czujnika, ale wcale nie musi. Sprawdzić zawsze wypada. Ale jak węże masz gorące to na 99% czujnik.
-
Podatek od kupna auta.
No właśnie mój kumpel też tak mówi, że mu zawsze kazali... ale u mnie nie.
-
Podatek od kupna auta.
Zadzwonie do wydziału komunikacji z ciekawości, ale jestem prawie pewien, że nie sprawdzają tego. Fajnie jakbym się mylił. W tym artykule nie jest napisane, że aby zarejestrować auto trzeba opłacić podatek. Dodam tylko, że artykuły z neta są często mało wiarygodne. Przykład z dzisiaj, w jendym napisali, że jak jestem w 1 grupie podatkowej i chcę uniknąć płacenia podatku od darowizny w wysokości do 9 tys. zł z groszami to muszę to złosić w ciągu 6 miesięcy od daty darowizny - bzdura, wcale tak nie jest, dowiadywałem się w urzędach i zgodnie mówią, że zgłaszać nie trzeba. Wiem już co zrobić z obecnym autem aby uniknąc kary - o ile skarbówka jeszcze o tym nie wie. Nie wiem jeszcze co ze starym...
-
Podatek od kupna auta.
Rejestracja nie ma nic do rzeczy. Obecne już przerejestrowałem i nikt nie pytał o podatek, jakby pytali to byłoby dobrze, bo bym zapłacił od razu. Za starego już się powinno przedawnić, a za tego muszę złożyć czynny żal...
-
Podatek od kupna auta.
A nie jest tak, że podaje swoją wartość i ona może się różnic do 33% od rynkowej?
-
Podatek od kupna auta.
Mam pytanie do osób zorientowanych. Jak kupiłem auto od prywatnego to muszę płacić skarbówce te 2% podatku tak? Jaką mam sobie przyjąć wartość do obliczenia kwoty podatku? W ogóle nie zapłaciłem tego przy kupnie poprzedniego auta, bo nie wiedziałem o tym i nikt mnie do tej pory nie poinformował o takowej potrzebie...