Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Diesel vs Benzyna


.i.KALI.i.

Jaki masz silnik w swoim Audi? (jak masz LPG zaznaczasz Benzyna)  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki masz silnik w swoim Audi? (jak masz LPG zaznaczasz Benzyna)



Rekomendowane odpowiedzi

To może porównajmy auta o podobnym maksymalnym momencie obrotowym ?? :gwizdanie:

zestawiacie 2 samochody które mają 150ps, tylko nie zwracacie uwagi na to ze diesel ma 2xtyle niutów

Miałem to samo zaproponować :good:

taka sama pojemność :naughty:

OK:

PB np. 2.0 bez turbo vs. Diesel 2.0 bez turbo;

PB np. 2.0T vs. Diesel 2.0Tdi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może porównajmy auta o podobnym maksymalnym momencie obrotowym ?? :gwizdanie:

zestawiacie 2 samochody które mają 150ps, tylko nie zwracacie uwagi na to ze diesel ma 2xtyle niutów

ja proponuję 1.9tdi 130 i bolid F1 - oba mają silniki po ~ 300 NM :naughty:

to pokazuje ile tak naprawdę jest warty słynny moment obrotowy w prawdziwej szybkości auta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego, co checie sobie nawzajem udowodnić? :mysli: Jeżeli wybór byłby taki prosty, to wszyscy jeździliby dieslami lub wszyscy benzynami.

Wygląda to wszysto jak rozmowa właścicieli BMW z właścicielami AUDI o wyższości swojej marki :gwizdanie:

Nawet jeżeli udałoby wam się dojść do tego który silnik jest lepszy na kresce to powiedzcie mi dlaczego ludzie jeżdzą zarówno samochodami ze skrzyniami manualnymi jak również automatycznymi? Biorąc pod uwagę kryteria co lepiej zapierd*ala to każdy jeździłby automatem, bo przecież żaden kierownik nie wiadomo jaki dobry nie jest w stanie zmienić biegów szybciej niż nowe automaty :wink4: Mimo to, dużo ludzi po prostu lubi sobie "pomachać" drążkiem gdyż sprawia im to frajdę i w życiu nie zamieniliby na automata, bądź też biorą taką skrzynię ze względu na mniejsze ryzyko awarii, itd itp etc. dlatego ta dyskusja i tak nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym ty jezdzisz ze 1.8T dla Ciebie nie jedzie ale skoro 1.8T nie jedzie to tym bardziej diesel w B5 ale nie o tym mowa bo co z tego ze jedzie skoro pali dwa razy tyle.

No bo nie jedzie :cool1:

benzynka + lpg do obu decayed

znaczy mówisz benzyna do auta gaz do kuchenki? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym ty jezdzisz ze 1.8T dla Ciebie nie jedzie ale skoro 1.8T nie jedzie to tym bardziej diesel w B5 ale nie o tym mowa bo co z tego ze jedzie skoro pali dwa razy tyle.

No bo nie jedzie :cool1:

benzynka + lpg do obu decayed

znaczy mówisz benzyna do auta gaz do kuchenki? :tongue4:

wuju dobrze gada...LPG do oszczedzania, PB do zapierdal*nia :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze w 2000 roku szał robiło... co to jest 8,5 s do 100? :gwizdanie:

a ile twoje 1.6 ma do 100 :naughty:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może porównajmy auta o podobnym maksymalnym momencie obrotowym ?? :gwizdanie:

zestawiacie 2 samochody które mają 150ps, tylko nie zwracacie uwagi na to ze diesel ma 2xtyle niutów

chciałem zaprzeczyć wczesniejszemu gadaniu że moment poza odczuciem nie daje prędkosci w dieslu, że benzyna bedzie szybsza i ze moment robi tylko wrażenie szybkosci, a teraz odwracacie kota ogonem i że jednak ten moment jest czynnikiem w duzej mierze wpływajacym na prędkosć auta, a moce maja te same przecież :gwizdanie:

wiec finalnie mówiąc diesel i turbo benzyna o mniej wiecej tych samych parametrach są równe w osiągach, plusem dla benzyny jest cisza(chociaż przy prędkosci wcale nie jest cicho), a dla diesla spalanie

Nie mówimy tu o autach że po chipie bedzie szybsze niz konkurent bo to juz nie seryjne, z takim rozumowaniem to nie seryjny trabant moze was wydymac również choćby w dieslu(ciekawe czy ktoś takie cos swapował :polew: )

Pozatym nie ma diesla 150konnego z momentem ok 200nm, a znowu benzyna majaca ponad 300nm, bedzie mocowa dwukrotnie większa niz taki diesel :gwizdanie:

Amen[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 23:23_________________________________________________A na pocieszenie :decayed:

http://www.youtube.com/watch#!v=k3t_RY2xx70&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie moze podobac w dieslu :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: Oprocz spalania przy przyjemnej mocy,nie widze plusow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec finalnie mówiąc diesel i turbo benzyna o mniej wiecej tych samych parametrach są równe w osiągach,

o których parametrach mówisz? 2:1 dla benzyny :gwizdanie:

o linku który wkleiłem na poprzedniej stronie

Według mnie idelane porównianie Golfa4 GTI TDI z Golfem4 GTI :gwizdanie: moc ta sama masa ta sama, a w efekcie osiagi praktycznie te same, wiec nie widze tej przewagi 2:1 jak piszesz :gwizdanie: a to że golf ma moment wiekszy to cóż, przecież benzyna kręci sie wyzej :gwizdanie: cos za cos. Wczesniej ktoś porównywał 150km do 110, ale co to za porównanie nie miarodajne.

Odrazu mówie nie jestem przeciwnikiem benzyny, bena bedzie kolejnym moim autem jeśli ceny ropy sie nie zmienią, ze wzgledów na większych mozłiwosci dłubniecia :gwizdanie: ale nie zgadzam sie z opinia że diesel jest wolniejszy od takiej samej mocowo benzyny :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze tej przewagi 2:1 jak piszesz

te same auta oczywiści.

pojemności te same benzyna zjada diesla,

moment ten sam benzyna zjada diesla

moce wygrywa diesel

:gwizdanie:

co do pojemnosci to niestety nie ma 1,8 diesla w audi wiec nie wiadomo czy tak zjada :gwizdanie:

co do momentu wiadomo benzyna zjada bo moc jest dwukrotnie wieksza przy tym samym momencie to chyba logiczne :gwizdanie:

A tu jest to małe ALE gdzie moje porównanie sprawdza sie dogłębnie :kox:

Wiem zaraz bedziecie porównywać 2,0TDI do 2,OTFSI z tym że to juz bedzie zupełnie inne porównanie bo poza pojemnoscia niczym do siebie nie są podobne :gwizdanie:[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 23:49_________________________________________________To co najciekawsze w tym momencie z tego porównania(test wykonany przez forum golfa)

Przyspieszenie 1,8t vs 1,9

0 – 80 km / h---------------------6,1-------6,1

0 – 100 km / h--------------------8,6-------8,6

0 – 140 km / h--------------------17,3------16,8

0 – 180 km / h--------------------33,9------34,1

1 km ze startu zatrzymanego s ----30,1------29,9 .

Elastyczność

Elastyczność

60 – 100 km / h (IV. /

V. bieg)

80 – 120 km / h (V. / VI. bieg)

1,8t

8,3 / 11,2

12,0 / -

1,9

6,3 / 8,7

8,4 / 11,4

Noi gdzie ta wielka przewaga benzyny :mysli: w autach o tych samych gabarytach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra.. tylko jeszcze które 1.8t do którego 1.9 tdi jest porównane :gwizdanie:

bo nie mów mi ze mój obecny avf objedzie bex-a :evil: pomijając ze to nie te same pojemności :decayed:

to możemy przytoczyć tak jak napisałeś 2.0 silniczki :kox:

nie ma co się rozwodzić diesel do jazdy benzynka do upalania

a lpg jest kompromisem, bo można pozapierdalać za niedużą kasę, a wszyscy którym żal d*pę sciska z tego podwodu niech piszą ze lpg jest do kuchenek :gwizdanie:

to na tyle ode mnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuju widzisz nawet nie spojrzałes w ta tabele z linka, że pytasz o którym 1,9 mowa, wiec przypomne obydwa seryjnie 150 konne montowane w golfie4, co do 2,0 tak jak pisałem jak by jeszcze były obydwa tej samej mocy to mozna by było porównywać :gwizdanie: a z twoich

te same auta oczywiści.

pojemności

moment

moce

to poza modelem auta i pojemnoscia to inne auta :gwizdanie: wiec to wyjdzie tak samo jak ktoś wczesniej porównywał AFNa do AEB :gwizdanie:

A co do PB+LPG jestem zaaa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 150 to najsłabsze 1.8t a najmocniejsze 1.9 wiec to nie ma sensu :cool1:

no wiadomo że jak inne silniki i moce to i auta trochę się od siebie różnią

ale bierzesz 2 takie same modele i porównujesz pojedynczo te parametry to jest 2:1 :kox:

tak że przy 1.8t i 1,9 150 koni takie same są moce wiec wygrywa tdi tak jak napisałem wcześniej :tongue4:

pozdro. i zielony niech zamknie i wywali bo to się nigdy nie skończy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...