Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00


Arkadiush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, czy w 2.7 tdi wystepuje grzałka płynu chłodzącego, która dogrzewa płyn podczas pracy silnika przy niskich temperaturach ?

I czy macie jakiś warsztat, który zająłby się fabrycznym webasto ? Webasto się załącza, ale nie odpala, słychac tylko pompke i śmierdzi ropą. Na kompie u znajomego wyskoczył błąd "no flame", czyli pewnie padła świeca żarowa w webasto... No i żeby taki warsztat wyregulował webasto, żeby nie skopciło się coś... Mam ten bajer a nie miałem zbyt okazji go używać... A warunki takie, że przdałoby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Madas

    16552

  • nike21

    8875

  • Musashi

    5707

  • variocustoms

    5052

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Panowie, czy w 2.7 tdi wystepuje grzałka płynu chłodzącego, która dogrzewa płyn podczas pracy silnika przy niskich temperaturach ?

I czy macie jakiś warsztat, który zająłby się fabrycznym webasto ? Webasto się załącza, ale nie odpala, słychac tylko pompke i śmierdzi ropą. Na kompie u znajomego wyskoczył błąd "no flame", czyli pewnie padła świeca żarowa w webasto... No i żeby taki warsztat wyregulował webasto, żeby nie skopciło się coś... Mam ten bajer a nie miałem zbyt okazji go używać... A warunki takie, że przdałoby się.

Jak masz webasto to dodatkowej grzałki się nie montuje (i odwrotnie, jak nie ma webasto - jest grzałka). No flame to najprawdopodobniej świeca ale 100% pewności nie ma. W sprawie ogarnięcia ogrzewania postojowego pisz do forumowicza _Mario. Będzie u mnie za kilka dni - montujemy webasto w moim Pasku więc możemy się zgrać i podjedziesz na diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, czy w 2.7 tdi wystepuje grzałka płynu chłodzącego, która dogrzewa płyn podczas pracy silnika przy niskich temperaturach ?

Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku ale takie rozwiązanie występowało w wielu modelach i różnych silnikach Audi ale to było chyba uwarunkowane krajem przeznaczenia - chodziło chyba o Skandynawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie, czy w 2.7 tdi wystepuje grzałka płynu chłodzącego, która dogrzewa płyn podczas pracy silnika przy niskich temperaturach ?

Nie wiem jak w tym konkretnym przypadku ale takie rozwiązanie występowało w wielu modelach i różnych silnikach Audi ale to było chyba uwarunkowane krajem przeznaczenia - chodziło chyba o Skandynawię.

Grzałkę dodatkową otrzymywał każdy TDI bez webasto (przynajmniej od modelu B6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-s nie wyskakuje mi nikt o takim nicku na forum.

Bo długo rozgrzewa mi się do temp roboczej, czyli pewnie termostat będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, odebrałem części z Suchego. Dzięki jeszcze raz :thumbup1:

NP.

---------- Post dopisany at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:42 ----------

Bart-s nie wyskakuje mi nikt o takim nicku na forum.

Tu masz: http://a4-klub.pl/members/mario-10947/

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 18:45 ----------

Bo długo rozgrzewa mi się do temp roboczej, czyli pewnie termostat będzie do wymiany.

Tak - termostat również możesz mieć do wymiany (trzeba też sprawdzić czujniki temperatury płynu chłodniczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukałem z podkreślnikiem _Mario :facepalm:

Napisałem już do Mario, zobaczymy co odpisze.

Gdyby udało się zgadać na ten termin u Ciebie, to sprawdziłbyś mi te czujniki ?

Edit: Mario odpisał, że może mi oblukać to webasto, więc Bart-s jak będziesz znał termin to daj mi cynka na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szukałem z podkreślnikiem _Mario :facepalm:

Napisałem już do Mario, zobaczymy co odpisze.

Gdyby udało się zgadać na ten termin u Ciebie, to sprawdziłbyś mi te czujniki ?

Edit: Mario odpisał, że może mi oblukać to webasto, więc Bart-s jak będziesz znał termin to daj mi cynka na PW.

OK - zgadamy się. Będzie grupowy sex bo jeszcze Touran wpadnie - także na diag webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek, od czego to sa pompki? 038 130 073 BQ , podejda do mojego bpw? ze tak powiem okazja cenowa :)

---------- Post dopisany 23-01-2014 at 00:16 ---------- Poprzedni post napisany 22-01-2014 at 23:20 ----------

yyy... co tu taka cisza rezacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek, od czego to sa pompki? 038 130 073 bq , podejda do mojego bpw? Ze tak powiem okazja cenowa :)
a3 2004-2007 bmm 2.0tdi.

---------- Post dopisany at 00:21 ---------- Poprzedni post napisany at 00:21 ----------

yyy... co tu taka cisza rezacze?

Zbieramy siły na jutro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - wziąłem wolne. Slo robi za kierowcę - wieziemy 2.5TDI do malowania a potem kilka spraw w Poznaniu/Swarzędzu i powrót do WRZ. Potem garaż i składam skrzynię w innej 2.5TDI - będziemy ryć z Michem do rana :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kilka małych pytań...

1. barts jak wyciagne radio, na spocie ogarnalbys mi ten fotel?

2. ile moze kosztowac wklad do prawego lusterka zeby tez bylo grzane?

3. czy mozna na kompie vag zmienic dlugosc lub czestotliwosc migania kierunkow podczas zamykania i otwierania auta? (np. teraz jak otwieram mam dwa mrugniecia a chcialbym 5 to mozna czy nie? - czysta ciekawosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kilka małych pytań...

1. barts jak wyciagne radio, na spocie ogarnalbys mi ten fotel?

2. ile moze kosztowac wklad do prawego lusterka zeby tez bylo grzane?

3. czy mozna na kompie vag zmienic dlugosc lub czestotliwosc migania kierunkow podczas zamykania i otwierania auta? (np. teraz jak otwieram mam dwa mrugniecia a chcialbym 5 to mozna czy nie? - czysta ciekawosc)

1. Przetestował tak - zrobić na pewno tego nie zrobimy ale pójdziemy krok dalej (no chyba, że Pepin do tego czasu coś rozkmini).

2. Wyciągnij najpierw szkło które masz - może kable od grzania są po prostu rozłączone.

3. Nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem, ze przetestowal - zle sie wyrazilem - no ale przynajmniej wiedzialbym o co chodzi(jak radio wyciagne :facepalm:)

no raczej nie jest grzane (od strony kierowcy mam taka kreske na szkle - to chyba wlasnie od grzania - a od strony pasazera jej wlasnie nie mam :(

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...