Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Miła lektura i moze juz bylo ale jasnosci nie mam a jest tu 19 stron...

Witam. Mam aktualnie zestaw hid, ale chyba go wywale, bo same z nim problemy...Chcialbym zrobic xenon na ori gratach tylko teraz jak:

1.przetwornice hella lub valeo d2s + zarnik hid h7 + takie adaptery--------> http://allegro.pl/d2s-d2r-adapter-gniazdo-przewod-kabel-ksenon-xeno-i1417482959.html

2.ori przetwornice + zarniki tez osram albo philips i rzezba na mocowanie w soczewce h7 - cos jak tu ----------> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16972.180

- ktos wie jak to sie ma do zwyklej lampy h7 w b6 ? tez da rade wyciac,zeby sie trzymalo, czy sa na allegro jakies adaptery mocowania? W ogole jak tak zrobie bez zmiany soczewki to bedzie jakos swiecic, bo widze,ze rozne sa tu zdania na ten temat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bez sensu co planujesz:

Miła lektura i moze juz bylo ale jasnosci nie mam a jest tu 19 stron...

Witam. Mam aktualnie zestaw hid, ale chyba go wywale, bo same z nim problemy...Chcialbym zrobic xenon na ori gratach tylko teraz jak:

1.przetwornice hella lub valeo d2s + zarnik hid h7 + takie adaptery--------> http://allegro.pl/d2s-d2r-adapter-gniazdo-przewod-kabel-ksenon-xeno-i1417482959.html

2.ori przetwornice + zarniki tez osram albo philips i rzezba na mocowanie w soczewce h7 - cos jak tu ----------> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16972.180

- ktos wie jak to sie ma do zwyklej lampy h7 w b6 ? tez da rade wyciac,zeby sie trzymalo, czy sa na allegro jakies adaptery mocowania? W ogole jak tak zrobie bez zmiany soczewki to bedzie jakos swiecic, bo widze,ze rozne sa tu zdania na ten temat. Pozdrawiam

Chcesz wsadzić ori przetwornice i do nich połączyć kombinowane hidy H7 albo D2S i przyczepić to do soczewek (i pewnie odbłyników) H7? Bez sensu. Kasę którą chcesz wydać na przetwornice lepiej zainwestuj w soczewki i odbłyśniki z xenonów. ORI. Uwierz mi, że się opłaci. A przetwornica sama w sobie może być jakakolwiek. Nawet najtańsza. Przetwornica nie ma wpływu na sposób działania żarówek albo optykę. Albo świeci albo nie. Znajdź takie dzięki którym żarówka zaświeci. Nic lepszego nie potrzebujesz. Natomiast odbłyśniki i soczewki są istotne i muszą być przystosowane do xenonów. Inaczej wydasz kasę i narzeźbisz się a efekt będzie siusiaka warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miła lektura i moze juz bylo ale jasnosci nie mam a jest tu 19 stron...

Witam. Mam aktualnie zestaw hid, ale chyba go wywale, bo same z nim problemy...Chcialbym zrobic xenon na ori gratach tylko teraz jak:

1.przetwornice hella lub valeo d2s + zarnik hid h7 + takie adaptery--------> http://allegro.pl/d2s-d2r-adapter-gniazdo-przewod-kabel-ksenon-xeno-i1417482959.html

2.ori przetwornice + zarniki tez osram albo philips i rzezba na mocowanie w soczewce h7 - cos jak tu ----------> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16972.180

- ktos wie jak to sie ma do zwyklej lampy h7 w b6 ? tez da rade wyciac,zeby sie trzymalo, czy sa na allegro jakies adaptery mocowania? W ogole jak tak zrobie bez zmiany soczewki to bedzie jakos swiecic, bo widze,ze rozne sa tu zdania na ten temat. Pozdrawiam

Kolego zajzyj do działu Warsztat - do b6 jest tam naprawde wszystko ładnie opisane !!!!

Bedziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadły mi w rece lampy DEPO pod D2S i mam pytanie jak mocowany jest żarnik w takich lampach, odkryłem fajny bajer w tych lampach, możliwosc przestawiania ruch LH,RH myslałem ze to tylko w ori lampach w B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 tez jest opcja przestawiania ruchu prawo lewo.

To zadne odkrycie fabrycznie jest taka możliwosc w lampach valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sie nie przyglądałem i ostatnio mnie tak naszło i sprawdziłem i byłem miło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno było gdzieś o tym gadane ale już się pogubiłem :embarrassed:. Mam lampy valeo soczewka h7. Od czego zacząc by zrobic ksenon :mysli: Niechcę tam nie wiadomo czego efektu 8000K czy coś. Chciałbym założyc normalne 4300K. Czy moja soczewka pod H7 jest ok czy muszę soczewkę specjalną kupic pod ksenon. Interesuje mnie normalny standardowy ksenon by świecił na biało nic więcej. Czy jakiś zestaw HID pod H7 może byc bez zamiany soczewki? Sory chlopaki ze sie może powtarzam ale jakos niekumaty jestem :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz wsadzić zwykły hid h7 w ta soczewkę, to nawet świeci, ale nie umywa się do prawdziwego ksenonu.

soczewka od ori ksenenonu ma inna ogniskową, a odbłyśnik soczewki jest supełnie inny. wiec jeśli chcesz mieć porządny ksenon, to musisz zmienić swoja zwykła soczewkę z odbłyśnikiem h7 na soczewkę z odbłyśnikiem pod d2s,

i będziesz miał lampy ori pod ksenon.

lampy pod żarówkę od ksenonowych różnią się jedynie soczewka i odbłyśnikiem soczewki. reszta to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz soczewki z tego samego modelu to będą pasować bez przeróbek :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś będę miał takie może na sprzedaż za jakiś czas :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys płącięłm za soczewki or ksenon po 50zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by za tyle znaleźć to można się bawić. Ja bym popchnął te oryginalne Valeo na allegro jakiemuś napaleńcowi i wziął nowe Depo na D2S, jeszcze by mu kasy zostało pewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by za tyle znaleźć to można się bawić. Ja bym popchnął te oryginalne Valeo na allegro jakiemuś napaleńcowi i wziął nowe Depo na D2S, jeszcze by mu kasy zostało pewnie :)

depo poza napisem na koloszu d2s nic wspólnego z d2s nie ma, soczewka jest standardowa na zarówke h7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a tyle było trąbione na forum że Depo się pod xenon nadają, a Valeo nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos zamontowane pod orginalne Valeo zestaw taki jak na allegro HID na H7 ? Interesuje mnie jak swieca i jak sie sprawuja czy jest sens zmieniać bo sam efekt bialych swiateł mnie nie interesuje ma byc leprza widocznośc na mokrej nawirzchni i tyle. I nie chce slychac ze kokito sa super bo juz to przeczytalem 120 razy w calym poście a nikt nie pisze jak sprawuja sie zwykle zestawy sprzedawane na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...