Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy znalazłem takie coś: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/99-01-AUDI-A4-B5-D2S-XENON-BLK-PROJECTOR-HEADLIGHT-BULB-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem231279721dQQitemZ150633804317QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Są to lampy depo D2S i właśnie z oryginalnym gniazdem D2S a nie h7, gniazdo jest całkiem inne.

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a mam takie pytanko czy ktoś robił wymianę soczewek w tych lampach po lifcie. Interesują mnie wymiary soczewki i od czego ewentualnie pasują soczewki z gniazdem d2s xenon lub bi-xenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, chce Ci się w to bawić? Kiedyś ktoś o tym pisał na forum, ale najlepiej kup sobie nowe Depo po 200 zł za sztukę i będziesz miał spokojną głowę. A żarniki i tak bez problemu założysz do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a mam takie pytanko czy ktoś robił wymianę soczewek w tych lampach po lifcie. Interesują mnie wymiary soczewki i od czego ewentualnie pasują soczewki z gniazdem d2s xenon lub bi-xenon

ja mam u siebie przerobione lampy na BIX-y z soczewkami od Q5,

podejrzewam że o 30% sa większe od ori, jak nie lepiej

przeróbką zajął sie w całości Gwerty, jego zapytaj co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, chce Ci się w to bawić? Kiedyś ktoś o tym pisał na forum, ale najlepiej kup sobie nowe Depo po 200 zł za sztukę i będziesz miał spokojną głowę. A żarniki i tak bez problemu założysz do nich.

Mam Depo założone właśnie. Po dopasowaniu żarnika d2s (tak jak na forum jest opisane) świeci to ładnie bo nie powiem że nie, bo w porównaniu do starych lamp to niebo a ziemia, ale jakoś nie jestem w pełni satysfakcjonowany... wcześniej miałem audi 80 a w nim lampy dayline w których założyłem soczewki bi-xenon z bmw e60 i tam to ładnie świeciło. I tak właśnie chciałbym się dowiedzieć od czego można przypasować. bo jeśli chodzi o wykonanie to dam rade samemu to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli Bixenon to audi A6 C6, mrogal wkładał od jakiegos merca

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=188610.0;highlight=rezanie+bixenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, z tego co widze to ja takie same soczewki wkładałem do 80-tki, takie soczewy były w bmw, audi, i mercach takie same więc musze poszukać takich samych i do dzieła :)

Dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś wstawić odbłyśnik i soczewkę h7 i d2s, chce zobaczyć róznice i porównać. Mam u siebie zamontowany ksenon na odbłyśniku h7. Moze ktos ma porównanie różnicy w świeceniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś wstawić odbłyśnik i soczewkę h7 i d2s, chce zobaczyć róznice i porównać. Mam u siebie zamontowany ksenon na odbłyśniku h7. Moze ktos ma porównanie różnicy w świeceniu?

przez ponad rok jezdzilem na soczewkach h7+adapter, potem naczytalem sie na forum (nawet i w tym watku) jakie to h7 nie sa slabe w porownaniu z ori soczewka ds2.... jak tylko nadazyla sie okazja kupilem komplet ori soczewek niby nie wypalonych...... po zalozeniu okazalo sie ze lewa swieci ok a prawa byla wedlug mnie lekko wypalona a swiecila 100 razy gozej niz zwykla zarowka h7.... wymianilem ja spowrotem na ta soczewke od h7 i teraz mam u siebie zalozona soczewke jadna pod ds2 a druga h7 + adapter i swieci w zasadzie tak samo, jedyna roznica jaka jest to soczewki sa troszke inaczej wyprofilowane na dole (albo od gory, juz niepamietam) i strumien swiatla widoczny na ziemi zaczyna sie w roznych miejscach ok 20cm roznicy..... wydaje mi sie ze wszystko zalezy od stanu soczewki..... i czasami osiagnie sie lepszy efekt majac w miare nowe soczewki z zamiennikow niz ori 10 letnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodziło kolego, bo latem robiłem sobie remont lamp, dałem nowe odbłyśniki, wszytsko ładnie poskładałem i uszczelniłem sylikonem jednak to jest od h7 (a mam zamontowane zarniki d2s). trafiłem na ten wątek i zastanawiałem sie czy wymieniać pod d2s. Szczerze to niechce mi sie znów tego wszytskiego rozbierać a jeśli mówisz ze efekt jest prawie taki sam to chyba opuszcze już to w tym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie zdanie bo trafilem na takie soczewki ogolnie zebym wiedzial ze tak bedzie to niebral bym sie za to, bo praktycznie dwa dni z glowy a efekt ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zmeinic soczewkę w b5 zespolonych. nie trzeba rozklejac lamp. soczewkę wyciąga sie przez dekielet. coprawda myk polega na tym ze soczewkę rozkreca sie w lampie i oddzielnie wyjmuje sie odbłyśnik i soczewke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY: B5 A4 - How to install a DDM Slim Ballast HID Kit

Tutaj mamy też manual o instalacji HID z przetwornicami w wersji SLIM, wg mnie pomysłowo zrobione bo po montażu na aucie przy otwartej masce nie widać że mamy tam przetwornice i jakieś kable idące do wnętrza lampy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...