Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Niepokojący dźwięk


DareQ

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli regeneracja turbiny to tylko w TURBO TEC W JAWORZNIE polecam sa naprawde dobrzy w tym co robią:) U mnie jest to samo chrobotanie i zastanawiam sie nad oddaniem turbinki do regeneracji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego w necie

"Witam kolegów ponownie już po za biegu. turbo przeczyszczone ale główną przyczyną dzwięków było uszkodzona gruszka podciśnieniowa przy turbinie co powodowało nie do mykanie sie łopatek które wpadały w rezonans i stąd sie brał ten dźwięk"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego w necie

"Witam kolegów ponownie już po za biegu. turbo przeczyszczone ale główną przyczyną dzwięków było uszkodzona gruszka podciśnieniowa przy turbinie co powodowało nie do mykanie sie łopatek które wpadały w rezonans i stąd sie brał ten dźwięk"

bardzo ale to bardzo mozliwe -jesli lopatki wpadna w jakies drgania to takie dzwieki szumu i chrobotania moga wydawac :mysli: ciekawe ile ta grucha kosztuje .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....i gdzie ona dokładnie jest i jak wygląda, może uda się rozebrac i wyczyścic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie już ten dźwięk zaczyna dobijać.... chętnie rozbiorę co się da żeby się go pozbyć... tylko gdzie dokładnie jest ta grucha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz teraz nie pamietam dobrze ale chyba jest ona nad turbina z takim dlugim ciegnem ktore do niej biegnie,to wyglda podobnie jak tluczek do miesa :polew: tylko ze zamiast tluczka jest krazek dosc gruby.Z tego co mi wiadomo to ten element jest nierozbieralny.

ale fachowo wytlumaczylem :gwizdanie: i z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie szukajcie dziury w... calym, w silowniku turbiny tylko w samej turbinie... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko sprawdze u siebie ta gruche czy trzyma cisnienie i pod cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ten odgłos wystepuje u Was w okolicach 2000 obr/min? Zwróćcie na to uwagę.. Bo u mnie tylko przy takiej prędkości obrotowej silnika... Zdarza mi sie też sporadycznie przy przyśpieszaniu przy tych obrotach :naughty:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam dźwięk jak kolega który założył ten temat. Doszedłem do tego, że problem napewno leży w turbinie lub jej sterowaniu gdyż jak zdejmę przewód podciśnieniowy od gruszki dźwięk ustaje. Turbina ładuje poprawnie, nie bierze oleju, wszystko wydaje się ok.

Ręce opadają :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam dźwięk jak kolega który założył ten temat. Doszedłem do tego, że problem napewno leży w turbinie lub jej sterowaniu gdyż jak zdejmę przewód podciśnieniowy od gruszki dźwięk ustaje. Turbina ładuje poprawnie, nie bierze oleju, wszystko wydaje się ok.

Ręce opadają :wallbash:

To samo było u mnie,zdjąłem turbo,wymieniłem wirnik,wyczyściłem wszystko i cisza,auto ładnie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem cos takiego jak wyczyszczę turbo to dzwieku nie ma. Robiłem to już dwa razy i po każdym z nich dżwięku nie było wraca po ok 500 km :wallbash:

i u mnie to samo bylo po czyszczeniu, szczesliwy ze wsio OK a tu nagle po 300 ~ 500 km wrocil dzwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedys z takim jednym elektromechanikiem i mowił ze przy czyszczeniu turbo szlifuje sie łopatki kierownic,potwierdził to drugi mechanik ze delikatnie trzeba je przyszlifowac i ten dzwiek sie uspokaja.Cena jaka powiedział mi za czyszczenie i szlifowanie 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pierwszej strony tematu stawiał bym na wolne kolo alternatora(takie łożysko). Jeżeli jest uszkodzone właśnie przy 2-2,5 obr/min słychać właśnie taki szum. Jak już wcześniej pisałem diagnozę stawiam po przeczytaniu tylko pierwszej strony tematu, wiec jeżeli pisze pierdoły albo kogoś powtarzam z góry przepraszam. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pierwszej strony tematu stawiał bym na wolne kolo alternatora(takie łożysko). Jeżeli jest uszkodzone właśnie przy 2-2,5 obr/min słychać właśnie taki szum. Jak już wcześniej pisałem diagnozę stawiam po przeczytaniu tylko pierwszej strony tematu, wiec jeżeli pisze pierdoły albo kogoś powtarzam z góry przepraszam. Pozdrawiam:)

Piszesz pierdoly i jesli piszesz po to zeby pisac to raczej bez sensu bo totalnie nic nie wnosisz do watku.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedys z takim jednym elektromechanikiem i mowił ze przy czyszczeniu turbo szlifuje sie łopatki kierownic,potwierdził to drugi mechanik ze delikatnie trzeba je przyszlifowac i ten dzwiek sie uspokaja.Cena jaka powiedział mi za czyszczenie i szlifowanie 500zł

no najlepiej pilnikiem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...