Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

http://s22.postimg.org/td4wxpfgt/IMG_5103.jpg

tak wygląda to, trzymam właśnie w reku :whistling: ja tam widzę 3 otwory

Dokładnie - ale w nadkolu masz jeszcze jeden otwór który nie łączy się ze spojlerem tylko trzyma nadkole i osłonę dolną.

Kołki (co i gdzie) rozpisałem kilka postów wcześniej.

Rysunek jest mylący bo w spojlerku od dołu jest teraz otwór a kiedyś była spinka. A zatem obecnie montuje się go na kołek metalowy (na osłonie dźwiękochłonnej jest metalowa spinka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

http://s22.postimg.org/td4wxpfgt/IMG_5103.jpg

tak wygląda to, trzymam właśnie w reku :whistling: ja tam widzę 3 otwory

Jozek podaj numer tego czegos masz to prawa czy lewa strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s22.postimg.org/td4wxpfgt/img_5103.jpg

tak wygląda to, trzymam właśnie w reku :whistling: Ja tam widzę 3 otwory

jozek podaj numer tego czegos masz to prawa czy lewa strone?

- 8e0 853 887 a (lewa)

- 8e0 853 888 a (prawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s22.postimg.org/td4wxpfgt/img_5103.jpg

tak wygląda to, trzymam właśnie w reku :whistling: Ja tam widzę 3 otwory

jozek podaj numer tego czegos masz to prawa czy lewa strone?

- 8e0 853 887 a (lewa)

- 8e0 853 888 a (prawa)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pomóżcie bo te łamagi w ASO nie potrafią mi odpowiedzieć.

Chodzi mi o kołki mocujące nadkole z tym spojlerkiem - ile ma ich w końcu iść na stronę? 1 czy 2 sztuki?

W tym spojlerku fabrycznie jest jeden klip montażowy, ale jest też miejsce na drugi klip.

normalnie nie miałbym problemu z doborem, ale ETKA pokazuje jakieś bzdety w przypadku tych kołków

Chodzi o element 16

http://i.imgur.com/MsfKMoP.png

Artur... W spojlerku od dołu montujesz ten sam, metalowy kołek co do osłony dźwiękochłonnej (ten dłuższy czyli 8D0 805 121 B). Natomiast mocowanie nadkola (od strony koła) wchodzą łącznie 3 kołki plastikowe ale 2 różne typy. Na zewnątrz dajesz kołek na krzyżaka (4A0 805 121 C) a dwa kołki od środka (4A0 805 121 A) są na płaski śrubokręt. Z tych 3 wymienionych kołków plastikowych - dwa zewnętrzne mocują spojlerek i nadkole a wewnętrzny łączy nadkole i osłonę dźwiękochłonną.

A mi ASO przysłało te kołki w dwóch różnych paczkach i z innymi numerkami (jak piszesz) a kołki wszystkie te same na krzyżaka :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pomóżcie bo te łamagi w ASO nie potrafią mi odpowiedzieć.

Chodzi mi o kołki mocujące nadkole z tym spojlerkiem - ile ma ich w końcu iść na stronę? 1 czy 2 sztuki?

W tym spojlerku fabrycznie jest jeden klip montażowy, ale jest też miejsce na drugi klip.

normalnie nie miałbym problemu z doborem, ale ETKA pokazuje jakieś bzdety w przypadku tych kołków

Chodzi o element 16

http://i.imgur.com/MsfKMoP.png

Artur... W spojlerku od dołu montujesz ten sam, metalowy kołek co do osłony dźwiękochłonnej (ten dłuższy czyli 8D0 805 121 B). Natomiast mocowanie nadkola (od strony koła) wchodzą łącznie 3 kołki plastikowe ale 2 różne typy. Na zewnątrz dajesz kołek na krzyżaka (4A0 805 121 C) a dwa kołki od środka (4A0 805 121 A) są na płaski śrubokręt. Z tych 3 wymienionych kołków plastikowych - dwa zewnętrzne mocują spojlerek i nadkole a wewnętrzny łączy nadkole i osłonę dźwiękochłonną.

A mi ASO przysłało te kołki w dwóch różnych paczkach i z innymi numerkami (jak piszesz) a kołki wszystkie te same na krzyżaka :whistling:

Bo jakaś memeja Cię obsługiwała :wink: Rysunki są poglądowe przez to moga mylić. Pozycja 16 od strony nadkola na rysunku to właśnie kołek na krzyżak a tego na płaski w katalogu części dla A4 B6 nie ma. Jak się zastosujesz do podanych numerów to zobaczysz że wszystko pasuje (krzyżak jest większy bo na zewnętrzną stronę nadkola potrzeba trochę większej długości aby całość pospinać). Natomiast na wewnętrzną stronę jest już za długi i nie trzyma - tutaj musi być krótszy kołek na płaski śrubokręt. Trust me - rozbieram i zakładam te osłony/spojlerki codziennie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pomóżcie bo te łamagi w ASO nie potrafią mi odpowiedzieć.

Chodzi mi o kołki mocujące nadkole z tym spojlerkiem - ile ma ich w końcu iść na stronę? 1 czy 2 sztuki?

W tym spojlerku fabrycznie jest jeden klip montażowy, ale jest też miejsce na drugi klip.

normalnie nie miałbym problemu z doborem, ale ETKA pokazuje jakieś bzdety w przypadku tych kołków

Chodzi o element 16

http://i.imgur.com/MsfKMoP.png

Artur... W spojlerku od dołu montujesz ten sam, metalowy kołek co do osłony dźwiękochłonnej (ten dłuższy czyli 8D0 805 121 B). Natomiast mocowanie nadkola (od strony koła) wchodzą łącznie 3 kołki plastikowe ale 2 różne typy. Na zewnątrz dajesz kołek na krzyżaka (4A0 805 121 C) a dwa kołki od środka (4A0 805 121 A) są na płaski śrubokręt. Z tych 3 wymienionych kołków plastikowych - dwa zewnętrzne mocują spojlerek i nadkole a wewnętrzny łączy nadkole i osłonę dźwiękochłonną.

Ok teraz to już wygląda mi jaśniej. Tylko dlaczego 2 od środka? Gdzie ten drugi ma się zaczepić - w nadkolu jest otwór na niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ale te na krzyżaka spokojnie zamontuje w miejsce płaskich ??

Nie. On pasuje tylko na ostatni zewnętrzny otwór - bo tam spinasz nadkole + spojler + spinka trzymająca w ślizgu zderzaka. Na pozostałe 2 otwory jest za długi - bo spinasz tylko nadkole + spojler (środkowy otwór nadkola) oraz nadkole i osłonę silnika (wewnętrzny otwór nadkola) . Zatem krzyżak nie będzie trzymał i będzie wylatywał (chyba że nawalisz podkładek).

---------- Post dopisany at 13:53 ---------- Poprzedni post napisany at 13:50 ----------

Pany pomóżcie bo te łamagi w ASO nie potrafią mi odpowiedzieć.

Chodzi mi o kołki mocujące nadkole z tym spojlerkiem - ile ma ich w końcu iść na stronę? 1 czy 2 sztuki?

W tym spojlerku fabrycznie jest jeden klip montażowy, ale jest też miejsce na drugi klip.

normalnie nie miałbym problemu z doborem, ale ETKA pokazuje jakieś bzdety w przypadku tych kołków

Chodzi o element 16

http://i.imgur.com/MsfKMoP.png

Artur... W spojlerku od dołu montujesz ten sam, metalowy kołek co do osłony dźwiękochłonnej (ten dłuższy czyli 8D0 805 121 B). Natomiast mocowanie nadkola (od strony koła) wchodzą łącznie 3 kołki plastikowe ale 2 różne typy. Na zewnątrz dajesz kołek na krzyżaka (4A0 805 121 C) a dwa kołki od środka (4A0 805 121 A) są na płaski śrubokręt. Z tych 3 wymienionych kołków plastikowych - dwa zewnętrzne mocują spojlerek i nadkole a wewnętrzny łączy nadkole i osłonę dźwiękochłonną.

Ok teraz to już wygląda mi jaśniej. Tylko dlaczego 2 od środka? Gdzie ten drugi ma się zaczepić - w nadkolu jest otwór na niego?

W nadkolu na dole macie 3 otwory na kołki - na zewnątrz jest krzyżak, w środku jest płaski i wewnętrzna strona nadkola też płaski. Obejrzyjcie sobie nadkole a potem przeczytajcie dokładnie i ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz Bartek wiem wszystko , faktycznie są 3 otwory w nadkolu w poziomej linii. Zamówiłem te ustrojstwa przez tel, ceny troche powalają, ale chce zrobić z tym porządek raz na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam u siebie wycieraczki aero i się zastanawiam czy można jakoś zwiększyć siłę docisku pióra do szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany w planach jest zamiana koła 19" przod 8.5 et35 (zapewno wejdzie)tyl 9.5 et 35 i tu pytanie wlezie to ? Druga sprawa jakie opony najlepiej bedzie naciagnąć na to? Przód 215/35 tyl 225/35 ?

przód wejdzie,

tył: raczej nie ma szans

u mnie przy 19"x9 i et 35 ocierało

dopiero ustawienie geometrii na 5 stopniowy negatyw ( bodajże tak jak w RS4 ) wlazło

opony 225/35 przy 9,5 będzie mocny naciąg ale da rade

Tez boje się o tył teraz mam 19" 9" et 30 gumy 225/35 continentalei jest na styk ale znów ta sama felga opona rownież tych samych parametrów lecz bridgestone i tarło

http://s23.postimg.org/n4820a3o7/2013_05_16_07_55_43.jpg

Odboje na gwint zakładałeś??

Tylko te ktore bylo w komplecie z gwintem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie oponki w 19 a jakich nie polecacie?? :wink: handluje ktoś oponkami? potrzebuje 4x 215/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak już jest o kołkach to może mi ktoś powie jakie są mi potrzebne do osłony pod silnik? Może gdzieś kupię jakiś komplet ? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...