Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

dlatego tez kazde moje auto ma zamontowany GPS

Dwa razy mnie drapnęli za predkosc

w jednym przypadku roznica wynosiła 17km/h a w drugim 23

tylko ze ja od razu wyciagam l-topa i pokazuje panom pomiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawa z rejestratorem jest prosta jak się jeździ zawsze przepisowo :P

Chociaż coś mi się obiło o uszy że są już takie w których rejestrację prędkości można ustawić tylko do określonej przez użytkownika wartości, powyżej jej na nagraniu rejestrować nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisze o videorejestratorze tylko o GPSie

wchodze na strone operatora i ściągam calą trase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie napisałeś wcześniej jasno że masz monitoring zamontowany i nie skumałem :naughty:

Z ciekawości ile taka przyjemność kosztuje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek i jak wtedy niebiescy podchodzą do tego??

Podchodzi gostek i mówi że pojechales o 25 więcej a Ty wyciągaxsz laptopa i pokazujesz mu ze jechałes w tym odcinku o ok np 15km mniej od tego ich pomiaru..

Co wtedy robi władza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez oni dobrze wiedza ze te urzadzenia sa do du..py

jezeli ktos taki jak ja na miejscu pokazuje im inne wartosci to odpuszczaja

jezeli ja odmowie przyjecia mandatu to maja dodatkowa papierkowa robote a do tego jeszcze lazenie po sądach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrsob1 napisał:

No nie napisałeś wcześniej jasno że masz monitoring zamontowany i nie skumałem :naughty:

Z ciekawości ile taka przyjemność kosztuje ?

 

http://www.cma.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zdjęcie ze stacjonarnego fotoradaru fotorapid CM  Odwolywal się ktoś? Jest jakiś wzór pisma?
       Z góry dziękuję za odpowiedź

InkedIMG_20181110_080537_015_LI.jpg

InkedIMG_20181110_080520_BURST001_COVER_LI.jpg

InkedIMG_20181110_080611_002_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to te oświadczenie z trzeciego zdjęcia nie jest zgodne z prawem ....

Przecież Ty nie musisz pamiętać kto jeździł Twoim autem trzy miesiące wcześniej, na zdjęciu nie widać kierowcy ....

Napisz o poradę prawną na :

https://anuluj-mandat.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, riddick74 napisał:

Dostałem zdjęcie ze stacjonarnego fotoradaru fotorapid CM  Odwolywal się ktoś? Jest jakiś wzór pisma?
       Z góry dziękuję za odpowiedź

InkedIMG_20181110_080537_015_LI.jpg

InkedIMG_20181110_080520_BURST001_COVER_LI.jpg

InkedIMG_20181110_080611_002_LI.jpg

Na przyszłość to nie odbieraj od nich poczty. Nic Ci nie mogą zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2018 o 18:50, Dev napisał:

Na przyszłość to nie odbieraj od nich poczty. Nic Ci nie mogą zrobić.

No nie bardzo, GITD sprawę przekaże policji i oni osobiście dostarczą ale już wezwanie. Po za tym pamiętaj że sukcesywnie fotoradary są przekazywane pod jurysdykcje niebieskich, a oni wiedzą co robić.

Ignorowanie było dobre przy straży miejskiej, choć bezpieczniej było wysłać wniosek i anulować mandat.

W dniu 14.11.2018 o 18:22, piotrsob1 napisał:

Przecież Ty nie musisz pamiętać kto jeździł Twoim autem trzy miesiące wcześniej, na zdjęciu nie widać kierowcy ....

Kiedyś czytałem wyrok, w którym sąd stwierdził że masz obowiązek prowadzić ewidencje ;] ale to było łooo dawno

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin4x4 napisał:

No nie bardzo, GITD sprawę przekaże policji i oni osobiście

policja osobiscie ma to w głebokim powazaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcin4x4 napisał:

Kiedyś czytałem wyrok, w którym sąd stwierdził że masz obowiązek prowadzić ewidencje ;] ale to było łooo dawno

Ciekawe jaki przepis nakazuje taki obowiązek zwykłemu Kowalskiemu, który nawet działalności nie prowadzi :decayed:

No to potwierdza tylko moje spostrzeżenia, że wcześniej sądy nie były wcale takie bezstronne i kryształowe , jak to dzisiaj przedstawiają Ci od koszulek z konstytucją :naughty:

Od czasów komuny zwykły obywatel miał w sądzie prawie zawsze pod górkę , a przepis o braniu wszystkich wątpliwości na korzyść obwinionego to martwy przepis...

I nie żebym dobrą zmianę popierał bo daleki jestem od tego.

Ale praktycznie od zawsze kiedy pamiętam , zawsze w sądowym starciu obywatel-państwo ten pierwszy miał przej**ane i to on musiał udowadniać że nie jest wielbłądem :D

Jak jest dzisiaj to puki co z autopsji nie mam żadnych doświadczeń ( odpukać w niemalowane ) :P:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dev napisał:

policja osobiscie ma to w głebokim powazaniu

żebyś się nie zdziwił ?, pamiętaj że policja ma wgląd do danych, jej doręczania zawsze są skuteczne a zawartość listu jest inna. Jak olejesz, załatwią Cie zaocznie a kasę ściągną z automatu

2 godziny temu, piotrsob1 napisał:

Jak jest dzisiaj to puki co z autopsji nie mam żadnych doświadczeń

jest lekko lepiej, dlatego odmowę przyjęcia mandatu trzeba dobrze przemyśleć. Może nie jest to dobre ale czasem lepiej zapłacić i mieć z głowy.

Co do niezawisłych i apolitycznych sędziów biorących nagrody finansowe od aktywnych (oskarżonych) polityków nie będę się wypowiadał. To wszystko już lata temu powinno zostać posprzątane,.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem aktualnie po rozpraiwe za parkowanie.
Mandat był na 100zł. Prawo po mijej stronie (nie ja zaprakowałem i nie pamiętałem kto mógł zaparkować w tym czasie).
Zapłaciłem 105zł za 3 pisma w anulujmandat.pl (byłem pewien, ze skończy się na max 2 i jak coś będize gotowa treść na przyszłość) + w sumie 520zł "kary" za niewskazanie sprawcy (400 grzywna na rzecz Państwa, 100 dla Sądu i 20zł dla Straży Miejskiej) + dojazd z Wrocka do Warszawy... Takie mamy realia ?

Ostatnio dostałem 100 z fotoradaru i zdjęcie jak w załączniku. Zdjęcie zciągnąłem z portalu ITD, to przyslane na papierze było jeszcze mniej czytelne.... 4 pasy w 1 stronę, ja z boku, na środku zdjęcia inne auto... Nauczony doświadczeniem mimo wszystko zapłaciłem...

 

zdjecie_CAN.7421.44718.2019.1.A.jpg

Edytowane przez pawelosinski83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2017 o 10:01, chudineze napisał:

Szczególnie na odcinku leśnym na drodze nr 50 między Kołbielą a Górą Kalwarią :facepalm:

Racja ! Na to zgodę wydał megadebil ! Kuwa to kiedy wyprzedzać  - w mieście ? Albo inaczej co lub kogo ten odcinek ma chronić? 'Grzybiarkom' od których można dostać grzyba można się przyjrzeć i o to temu 'twórcy' tego drogowego absurdu chyba chodziło./Sorry ale poziom frustracji jest wprost proporcjonalny do poziomu/jego braku dokładnie / tego kto na to zezwolił.

Podobnie jak na 7ce przed Ciechanowwem . miejscowość Pawłów czy jakoś tak , chałupy pod lasem a ten kuwa jeden z drugim postawił 3 / trzy/ odcinki pomiaru. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was orientuje się w temacie fotoradarów przy ekranach? podobno jeżeli są ekrany to nie może stać fotoradar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mario670 napisał:

Czy ktoś z was orientuje się w temacie fotoradarów przy ekranach? podobno jeżeli są ekrany to nie może stać fotoradar?

nie moze byc ekranów barierek słupów WN i tym podobne

u nas był jeden przy ekranie i pokazywał cuda

kolega raz dostał foto swojego vw Caddy I z predkoscią 223km/h

po kilku takich akcjach zdjeli gów..no ze słupa

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam , co to za wynik :decayed:

Mój rekord w jego wykonaniu wygląda tak :

 

Znając słabe strony tego urządzenia i będąc złym policjantem można się ustawić w takim miejscu że każdemu wciśniemy ciemnotę że przekroczył prędkość o tyle że od razu wyskakuje z prawa jazdy :tongue4:

Swgo czasu walczyłem w sądzie o swoje i taki miernik do dzisiaj mam jako pamiatkę :hi:

Oczywiście sąd w dwóch instancjach nie dał wiary w filmy i zdjęcia jakie za jego pomocą przygotowałem , co więcej nawet nie powziął żadnych wątpliwości co do nieomylności tego sprzętu i trzeba było wyskoczyć z 1,5k PLN-ów.... :P:decayed:

P.S.

Sorry , ale skleroza robi swoje, już kiedyś dawałem tego linka w tym temacie :glupek2:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...