Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

A jak sie sprawa ma z nie właczonymi " kogutami" podczas kontroli ? nie wspomne o chodzacym aucie ( silniku) i pisanie na dachu :decayed:

Ja sie smazyłem w 30C slońcu a ci nie raczyli nawet mnie wpóscic na tylne siedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie stali, co do włączonego silnika to jak każdy powyżej min. powinien wyłączyć chyba, że jest to interwencja, ale jak opisujesz nie mieli włączonych sygnałów świetlnych.

Ty raczej skup się na urządzeniu jakim Cię zmierzyli i na tym oprzyj obronę, bo tu szkoda prądu, aby zaczepiać poboczne tematy ze światłami itd, a na stronie wcześniej wymienianej masz wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS. Puściłeś swoje dane osobowe w świat :whistling:

Przecież każdy wie ze telewizja(internet) kłamie :wink: Zresztą dane Laguny to przecież tajemnica Poliszynela jest.

Z innej perspektywy: szkoda mi tych psów, bo gnoja ich strasznie przełożeni, koledzy kapują, ludzie nie lubią..Ciężki kawałek chleba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2. jak pokażą i wszystko będzie ok to najwyżej zapłacisz mandat + koszt sprawy (chyba niecałe 100 zł).
jesteś pewny ?

to czemu niektórzy płacą po 2-2,5k ?


jak również uprawnień do obsługi urządzenia (suszarka, laser, itp).
nie muszą mieć.. tzn wystarczy odręcznie napisane oświadczanie że przeszkolenie odbyli (np przez kolegę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W li[cu dostałem zdjęcie z fotoradaru z mandatem. Przyjąłem go ale jeszcze nie opłaciłem. Jak myślicie w aktualnej sytuacji ze zmianą posiadania fotoradaru przez straż miejską jest sens nie opłacać go i czekać na ich ruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie opłacać go i czekać na ich ruch?
Jak najbardziej. Od mandatów nie ma odsetek. Musisz jedynie się pilnować, przed komornikiem lub firmą windykacyjną (skarbówki też nie należy się obawiać, bo pobierają groszowe koszty /komornik skarbowy/).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i jaki to ma sens ?
Roszczenie przedawnia się po 3 latach. Znam takich, którym się upiekło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w przypadku SM się uda, policja sobie sama z konta bankowego ściągnie. Ciekawie się robi gdy ściągną i Ty zapłacisz (np po terminie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


policja sobie sama z konta bankowego ściągnie.
No masz, 18 lat robiłem w tej firmie i nie powiedzieli mi że sami mogą ściągać. Człowiek całe życie się uczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby Policja sama sobie sciagala nieoplacone mandaty.

Do mnie po 6 miesiącach odezwał się US i musiałem iść osobiście,opłacić mandat+jakąś kwotę manipulacyjną.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No masz, 18 lat robiłem w tej firmie i nie powiedzieli mi że sami mogą ściągać. Człowiek całe życie się uczy...
a czemu nie robisz ?

Mi sobie sami ściągnęli (50 zł :D), kumpel poszedł zapłacić i się okazało że mandat zapłacony dwa razy... i się zaczęły problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mi sobie sami ściągnęli
NIEMOŻLIWE !!! Nie mają takich uprawnień!

a czemu nie robisz ?

A poszedłem sobie na emeryturę i zająłem się czymś innym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


od kiedy policja biega z kwiatami i prosi o kasę ?

policja sobie sama z konta bankowego ściągnie.

Nie jest to możliwe! Mandaty wystawione przez policję wpłaca się na konto Woj. Urzędu Skarbowego, tak więc sama policja nie ma w tym żadnego interesu, z tego też powodu policja nie ściągą niezapłaconych mandatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mandaty wystawione przez funkcjonariuszy policji, US na polecenie sądu lub służby mundurowej może wartość mandatu ściągnąć z podatku lub bezpośrednio z konta bankowego.

NARYSOWAĆ ??

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NARYSOWAĆ ??
Narysuj, bo widzę, że słowa pisanego nie rozumiesz. Napisałem, że policja nie ma prawa sama ściągać należności za mandaty i to jest prawda!!! Należności za mandaty wystawione przez policję i inne służby mundurowe, ściąga US lub komornik. WYGRAWEROWAĆ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, o ile jeszcze jako tako po polskiemu kumam, to jedyna różnica w tym co piszecie jest taka, ze jeden chce rysować a drugi grawerować :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...