Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w autach przeważnie licznik zawyża trochę prędkość a koło foto radarów zawsze przejeżdżam te ok 10 km/h szybciej niż ograniczenie i jeszcze na taki nie trafiłem co by mi fote walnął bo przecież jak przekrocze o 10 km/h to więcej ich będzie kosztowało postępowanie niż ten mój mandat.

Miałem sytuacje że jechałem 76 na 50 i fote mi strzeliło przyszło po chyba 5 miesiącach żebym się stawił na komendę w celu wskazania kierowcy.Poszedłem i akurat było mnie ładnie widać więc nie kombinowałem i poprosiłem o zawnioskowanie o jak najniższy mandat.Sprawa z ustaleniem właściciela zajęła im dłużej niż miesiąc(fota w innym mieście, auto w leasingu) więc musieli oddać do sądu grodzkiego koszty postępowania sądowego 80zł. Pani zawnioskowała o 100 i 4 i napisała o nieobciążanie mnie kosztami sądowymi bo nie z mojej winy postępowanie się przeciągało.Dostałem później poczta te 100 zł a za postępowanie nie, więc zarobili 20 zł a cała zabawa trwała chyba z 9 miesięcy i czy było warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do mnie przyszeld list niepoleciony na adres na ktorym juz nie mieszkam 10 lat z mandatem 250zl od komornika za wykroczenie w roku 1999 no chyba kogos pier.... na leb!!!! zadzwonilem do komornika i powiedzialem ze juz pedze zaplacic zeby co chwile patrzyl na konto czy mu przpadkiem odemnie kasa nie wplynie buahahaha koles byl lekko wpieniony ale kij mu w oko se po 11latach przypomnieli sku... jedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie do mnie przyszeld list niepoleciony na adres na ktorym juz nie mieszkam 10 lat z mandatem 250zl od komornika za wykroczenie w roku 1999

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mi się wydawało że jest coś takiego jak przedawnienie :mysli:

komornik po prostu szuka frajera :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj był ten koleś i cały reportaż w Uwadze o tych fotoradarach w tym zagłębiu.

Oglądałem ten odcinek Uwagi. To w jakim sposób ukrywają fotoradary powinno być karane :baseball::angry::wallbash:. Tylko by zasilić budżet gmin. Brak słów :rolleyes:. Straż miejska ma mieć ograniczoną władze, ale za to kontrolować prędkość ma inna organizacja tylko zapomniałem nazwy... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totez tak samo mu powiedzialem ze chyba go gnie po 10 ciu latach mi jakis swistek wysylac w dodatku na adres rodzicow! no masakra! widac pan komornik nie wie co to przedawnienie no mowie wam pierdyknalem smiechem jak mnie siora poinformowala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac pan komornik nie wie co to przedawnienie no mowie wam pierdyknalem smiechem jak mnie siora poinformowala!

Pan komornik doskonale wie co to jest przedawnienie, ale za to wiele osób tego nie wie na co on właśnie liczy - ktoś dostaje taki kwitek i bojąc się, płaci. Wystarczy, że na tego rodzaju rozesłane przez komornika wezwania odpowie powiedzmy 15% osób, które totalnie się na tym nie znają, a on wychodzi na swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj był ten koleś i cały reportaż w Uwadze o tych fotoradarach w tym zagłębiu.

Oglądałem ten odcinek Uwagi. To w jakim sposób ukrywają fotoradary powinno być karane :baseball::angry::wallbash:. Tylko by zasilić budżet gmin. Brak słów :rolleyes:. Straż miejska ma mieć ograniczoną władze, ale za to kontrolować prędkość ma inna organizacja tylko zapomniałem nazwy... :mysli:

ITD bedzie kontrolować fotoradary :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac pan komornik nie wie co to przedawnienie no mowie wam pierdyknalem smiechem jak mnie siora poinformowala!

Pan komornik doskonale wie co to jest przedawnienie, ale za to wiele osób tego nie wie na co on właśnie liczy - ktoś dostaje taki kwitek i bojąc się, płaci. Wystarczy, że na tego rodzaju rozesłane przez komornika wezwania odpowie powiedzmy 15% osób, które totalnie się na tym nie znają, a on wychodzi na swoje.

no zeby sie nie zdziwil jak mu zaplace :))) idiotow szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e6bp7411b922551.jpg Odkopuję :decayed:

Czy straż miejska może wysyłać zdjęcia bez dołączonej legalizacji z fotoradaru ? Poszło pismo żeby dosłali a w odpowiedzi przyszło to samo foto co wcześniej też bez legalizacji. :blink: Ma ktoś pomysł jak to ugryźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ocknijcie się policja, SM i inne służby nie kupują fotoradarów czy innych wideo-rejestratorów na allegro tylko w przetargach i nie ma możliwości, aby te sprzęty były jakieś trefne. Kiedyś jechałem z kumplem-cwaniakiem który też podczas kontroli kłócił się o wszystko i między innymi o homologacje video-rejestratora na którym został nagrany. Policjantów tak zgrzało, że zamiast dostać 200zł, jak zostało mu to zaproponowane na początku rozmowy dostał 500zł. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja kiedyś grzecznie poprosiłem o taki świstek jak mnie złapał na starą suszarę i Pan Niebieski życzył mi szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy straż miejska może wysyłać zdjęcia bez dołączonej legalizacji z fotoradaru ? Poszło pismo żeby dosłali a w odpowiedzi przyszło to samo foto co wcześniej też bez legalizacji. :blink: Ma ktoś pomysł jak to ugryźć ?

To poproś ich o to. Często świadectwo legalizacji FR jest na 2 stronie świstka, który otrzymuje popełniający wykroczenie.

ludzie ocknijcie się policja, SM i inne służby nie kupują fotoradarów czy innych wideo-rejestratorów na allegro tylko w przetargach i nie ma możliwości, aby te sprzęty były jakieś trefne.

Różnie w tym kraju bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjantów tak zgrzało, że zamiast dostać 200zł, jak zostało mu to zaproponowane na początku rozmowy dostał 500zł. :wallbash:

grzać to ich może do czerwoności ... Jaką podstawę prawną mieli

To poproś ich o to. Często świadectwo legalizacji FR jest na 2 stronie świstka, który otrzymuje popełniający wykroczenie.

czyli jak na odwrocie zdjęcia ? zdjęcie przyszło z Nowej Soli.

już wiem ocb na dodatkowej karcie jest świadectwo homologacji przyszło takie z Darłowa. Nowa Sól niestety nie chce się podzielić :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...