Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa Sól niestety nie chce się podzielić :angry:

Ale nie ma czegoś takiego jak "nie chce się podzielić" - jeżeli nie otrzymasz świadectwa homologacji ważnego w dniu i godzinie zrobienia zdjęcia to możesz im powiedzieć żeby sobie je wsadzili w doopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie ocknijcie się policja, SM i inne służby nie kupują fotoradarów czy innych wideo-rejestratorów na allegro tylko w przetargach i nie ma możliwości, aby te sprzęty były jakieś trefne. Kiedyś jechałem z kumplem-cwaniakiem który też podczas kontroli kłócił się o wszystko i między innymi o homologacje video-rejestratora na którym został nagrany. Policjantów tak zgrzało, że zamiast dostać 200zł, jak zostało mu to zaproponowane na początku rozmowy dostał 500zł. :wallbash:

oczywiście masz rację, ale każde urządzenie musi przechodzić co jakiś czas legalizację.chodzi o to czy błąd pomiaru jest w dopuszczalnych granicach. żądanie okazania legalizacji to nie cwaniakowanie i za to mandatu nie dostaniesz. każdy ma prawo zażądać okazania legalizaji, jak również uprawnień do obsługi urządzenia (suszarka, laser, itp).

szczuraz zwróć się do nich pismem o przysłanie legalizacji. jak nie przyślą to nie płać i wal do sądu. być może nie mają już legalizacji. a tak w ogóle to kiedy to zdjęcie było zrobione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz im pisemko żeby przedstawili swiadectwo homologacji i wszystko na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz im pisemko żeby przedstawili swiadectwo homologacji i wszystko na temat

Już dostali takie jedno w odpowiedzi przyszło tylko foto i kwit na pocztę. Teraz jest pytanie czy płacić czy droczyć się w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dostali takie jedno w odpowiedzi przyszło tylko foto i kwit na pocztę. Teraz jest pytanie czy płacić czy droczyć się w nieskończoność.

Ale o jakim droczeniu mówisz ? Po prostu jeżeli nie chcą udostępnić Ci takiego świadectwa legalizacji to możesz napisać, że masz wątpliwości co do legalności wykonania pomiaru i nie będziesz płacił mandatu. Dla nich skierowanie sprawy do sądu wiąże się z tym, że kasa nie wpłynie do nich tylko do Skarbu Państwa więc jest to niekorzystne. Jeżeli sprawa trafi do Sądu to są 2 wyjścia:

1. jak nie mają ŚL to wygrywasz,

2. jak pokażą i wszystko będzie ok to najwyżej zapłacisz mandat + koszt sprawy (chyba niecałe 100 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzesień 2011

to na pewno zdjęcie od straży miejskiej?? od 1 lipca fotoradary obsługuje tylko i wyłącznie ITD. może ta straż miejska robi w h...ja nieświadomych obywateli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj poło do nich pismo za potwierdzeniem odbioru w którym jest napisane że wg. kierującego prędkość nie była przekroczona o 37km/h tylko max o 20 km/h i że domaga się świadectwa legalizacji fotoradaru. Jeżeli mają świadectwo aktualne w danym dniu nie powinni widzieć problemu - jeżeli nie niech kierują sprawę do sądu. Koniec ze wspieraniem ułomnych niedowartościowanych jednostek które chcą być policją a zabrakło im IQ badź nie przeszli sprawnościówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 lipca fotoradary obsługuje tylko i wyłącznie ITD.

A to ciekawostka - jak już przesyłasz dalej informacje to sprawdź proszę czy to jest prawda czy też nie. ITD przejęła FR z początkiem lipca od Policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga rzecz w krajach cywilizowanych takie coś jest nielegalne, bo fotoradar powinien być sygnalizowany odpowiednim znakiem kilkaset metrów przed jego ustawieniem.

Holandia - kosz na śmieci, żadnych znaków, 10euro za każdy km ponad limit

Obwodnica Amsterdamu - 80km/godz, żadnych ostrzeżeń, żadnych pudełek, kamery na wlocie i wylocie mierzą czas przelotu rejestracji, wszyscy równiutko 80 jadą, a ja sportowe Volvo 2,5 litra benzyna z wypożyczalni, firma płaci tankowanie... ja grzecznie miedzy nimi.

Szef alkoholik dostał zdjęcie ze straży z motywatorem: "jeżeli kara zostanie zapłacona do ... sprawa nie zostanie przekazana policji i nie będą naliczane punkty karne". Vhciało by sie dodac promocja ograniczona w czasie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie odgrzebałeś, link do tej stronki zamieścił autor niniejszego wątku w pierwszym poście ( pięć lat temu ) :decayed::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stronka zacna i materiały zamieszczone na niej też.W zeszłym roku trzy razy korzystałem z tych materiałów z pozytywnym efektem.Zaoszczędziłem 600,00 i 6 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anuluj Mandat są naprawdę pomocni i świetnie ogarniają temat. Wielu kierowców nawet nie wie ile jest nadużyć policji. Zaczynając od Iskry i Ultralyte poprzez źle zainstalowane fotoradary po nie konstytucyjne podwójne karanie obywatela za ten sam czyn.

Dodatkowo ta banda osłów z wiejskiej zniosła dopuszczalne przekroczenie o 10km/h


Dodam że jeśli ktoś nie czytał artykułów wszystkich to wysyłanie wezwań typu quiz od GITD jest nie zgodne z wyrokiem TK a dodatkowo polskie prawo nie przewiduje karania obywatela wysyłając do niego listy. Tak więc wszystko co przyjdzie pocztą jest do kosza :D To jest czarny humor tego rządu jak naciągane są te przepisy

Edytowane przez A4-Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie odgrzebałeś, link do tej stronki zamieścił autor niniejszego wątku w pierwszym poście ( pięć lat temu ) :decayed::P

ja zmieniłem 1 post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Niektórym władza uderza do głowy :kox::P

Ja na przykład wcale bym nie był bym happy , jak by mi Ktoś gmerał w postach albo tematach :naughty::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mnie namierzyłi Iskra ( lezy na desce) :)

Nie przyjąłem mandatu :wink: jechałem w kolumnie aut a mnie zatrzymali

nagrałem filmik nawet bo :

- policja nie miała właczonych swiateł ( sygnalizatorów)
- auta chodzilo cały czas podczas kontroli


Bede walczył :)



https://www.youtube.com/watch?v=oL_JWaBscws&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Puściłeś swoje dane osobowe w świat :whistling:

Mnie cały swiat zna :grin:

zobacz 0.44 sec. filmiku jaki radar jest na desce rozdzielczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...