Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

lemm_a za taka kase nie kupisz. Proponowałbym HUSTLER_a, osobiście jej nie używałem ale wiele osób je chwali oczywiście biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, kupisz ja za jakieś 50 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz Lemm, tylko pod inna nazwą. CTE, jest to "zamiennik", coś w stylu President a Uniden.

Ja proponuję antenę na stałę, bo są najlepsze rezultaty, i wysokość ok 1 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz Lemm, tylko pod inna nazwą. CTE, jest to "zamiennik", coś w stylu President a Uniden.

Ja proponuję antenę na stałę, bo są najlepsze rezultaty, i wysokość ok 1 metra.

no właśnie,

EvolutionPro czy chcesz antenke montowaną na magnez czy na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymienimy zalety i wady.

Magnesówka:

- niska jakość,

- mniejszy zasięg,

- zbiera mniej zakłóceń (bo ma mniejszy zasięg),

- rysuje lakier i nic nie pomogą magiczne folie, czysty dach i inne mity, pod magnesem często zbiera sie woda i w rezultacie tam gdzie jest podstawa anteny powstaje rdzawy nalot.

- łatwy kąsek dla złodzieja jak sie jej nie schowa,

- plączący się kabel

Stały:

- dużo wyższa jakość,

- większy zasięg,

- zbiera więcej zakłóceń,

- wymaga wiercenia w karoserii, ale nie rysuje lakieru (można użyć specjalnego uchwytu, ale pod nim też zbiera się rdzawy nalot), wiercenie nie spowoduje korozji blachy jak niektórzy twierdzą (trzeba zabezpieczyć przed korozją i już)

- wszystkie kable można dyskretnie pochować

Jeżeli chodzi o zakłócenia reguluje się je w czasie rzeczywistym za pomocą SQL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze jesli jezdzisz tylko w miescie lepsza bedzie krotsza antena jesli w trasie lepsza dluzsza

teraz juz wszystko wiesz :> wybieraj :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lemm na magnesie i 2 dni temu zainstalowałem na stały uchwyt do klapy i poprawa odbioru jest bardzo odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lemm na magnesie i 2 dni temu zainstalowałem na stały uchwyt do klapy i poprawa odbioru jest bardzo odczuwalna.

Prawidłowo :) Częstotliwość na której chodzą anteny CB jest tak wrażliwa, że musi być masa po jednej i drugiej stronie kabla antenowego, a magnes tej roli nie spełnia i tu jest główna przyczyna.

Kolego tak na marginesie z tą klapą, jeśli masz omomierz to sprawdź sobie czy masa dociera z klapy bagażnika. (zwykły miernik cyfrowy do kupienia w marketach za 15 zl)

1. Wypnij kabel antenowy z CB.

2. Kabel od miernika podłącz do ekranu anteny, a drugi dotknij do radia.

Wartość nie powinna być większa jak 0,5 ohma, jak jest to znaczy że nadal nie masz dobrej masy, ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze jesli jezdzisz tylko w miescie lepsza bedzie krotsza antena jesli w trasie lepsza dluzsza

No tutaj się nie zgodzę, ale tylko trochę. Przy tak samo ustawionym SLQ, tak będzie, ale po to on jest żeby filtrować szumy. Jeżeli weźmiesz SQL na min to na dłuższej antenie będziesz miał lepszy zasięg, a filtracja taka sama jak na krótszej (czyli jakość odbioru jest wtedy na maksa, zero szumów).

Jeżeli komuś chodzi o jakość to antena musi być jak najdłuższa, i to w miastach jest priorytet, bo są wysokie budynki sygnał jakoś się musi przebić. A na trasie może być krótka bo nie ma co tłumić sygnału. Ale zdajemy sobie sprawę że 2m antena CB jeszcze na czubku dachu (bo tam jest optymalny punkt mocowania) wygląda dziwacznie.

W naszych niuniach najlepiej założyć coś takiego:

http://www.allegro.pl/item556037805_antena_cb_sirio_turbo_800_sf_40_w_wa_gratis.html

Jest krótka, ale ma solidną cewkę i powiem że dużo ładniej się prezentuje niż normalny bat.

w miejsce anteny prętowej, czyli nie na kufer, a z boku w błotniku jest specjalne miejsce przewidziane przez AUDI na zwykłą antenę prętową. Niestety trzeba wiercić.

Aha zapraszam do mojego wątku "Montaż CB i oświetlenie podłogi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak najbardziej przekonuje mnie model hustlera ponieważ z tego co wyczytałem jeszcze na innym forum w przedziale cenowym którym podałem to jest najbardziej adekwatne! skorzystałem z konta taty bo to jego konto ja śmingam bmw e30 i nie chciałbym nić wiercić ponieważ niewiem ile bede jeszcze miał to auto z tad zostanie antena na magnes..

Jeszcze raz wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że każdy chwali tą antenę którą ma zamontowana :wink4: w tej chwili każda antena jest dobra i zależy tylko jak często będziesz używał radia. Ja używam cały czas jestem kierowcą więc się przydaje żeby znaleźć punkt docelowy itp więc wybrałem komfort radio prezydenta i porządna antene montowana na stałe cisza w aucie bardzo dobry zasięg. W przypadku gdy radyjka używasz sporadycznie antena hustlera nowa coś koło 80zł w zupełności wystarcza w miarę dobry zasięg ja przy używaniu radia alana 102 też jej używałem i nie narzekałem no może na radyjko za dużo szumiało :naughty: taki szumofor :tongue4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za 80zł wziąłbym Wilsona Little Wil.

1m wysokości, baardzo silny magnes, super jakość wykonania, długi kabel...

Naprawdę bardzo dobrze zbiera, a używaną w bdb stanie spokojnie kupi się za 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za 80zł wziąłbym Wilsona Little Wil.

1m wysokości, baardzo silny magnes, super jakość wykonania, długi kabel...

Naprawdę bardzo dobrze zbiera, a używaną w bdb stanie spokojnie kupi się za 80zł.

Długi kabel niestety nie wpływa pozytywnie na osiagi :cool1:

W tych pieniadzach o których piszesz mozna kupic duzo lepsza antene niz Wilson, aczkolwiek nie mówię ze jest zły :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi kabel niestety nie wpływa pozytywnie na osiagi :cool1:

Tak, ale to dotyczy tylko magnesówek, bo nie mają masy z drugiej mańki anteny i tu faktycznie powinna byc jak najkrótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest ciekawy ranking i ogólnie fajne info na temat anten CB (mniej więcej na jakich pozycjach są):

http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?p=2089

ja mogę polecieć President Florida, mała helikalna i ładnie działa.

dodam jeszcze ze przedłużyłem kabelek w niej i nic nie utraciła na jakości (idealnie zestrojona)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejsze jest mieć lepsze radio niż antenę. Co prawda antena też jest ważna w tym wszystkim ale jak radyjko jest zwykłym szumofonem to i nie wiadomo jaka antena nic tu nie zdziała. W swojej A4ce mam radio Unidena 510 i antenę Hustler IC 100, w służbowym Mondeo Unidena 520 i jakąś antenę Presidenta, chyba Ohio (72 cm długości) natomiast w drugiej służbówce Unidena i taką antenę http://www.allegro.pl/item564101731_antena_magnesowa_jba_232_1m_dlugosci.html. , przed którą każdego ostrzegam, shit nie z tej ziemi. Szkoda kasy na nią wydawać.

Jeżeli chodzi natomiast o tą antenę Presidenta to mogę szczerze mówiąc jest dobra, ładnie zbiera itd. A jeżeli chodzi o Hustlera, to nie mogę narzekać. Moim zdaniem bardzo ładnie ściąga sygnał, ma wystarczający zasięg, nie gorszy niż w Presidencie. Podobnie jak President trzyma się dachu przy prędkości 200 km/h (sprawdzane), a widziałem już kiedyś jak inni przy prędkościach rzędu 140-150 km/h ciągnęli swoje inne anteny za kabel (chciałbym zobaczyć ich miny gdy się zatrzymali i co usłyszeli :decayed:).

Zarówno Presidenta jak i Hustlera mogę polecić, z obu jestem zadowolony. Jedyna różnica tkwi w cenie. Hustlera na allegro można wyrwać za 60 zł, natomiast ta antena Presidenta kosztowała ok 250 zł. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Poza tym, na Hustlera nikt bardzo się nie połakomi, a Presidenta to trzeba byłoby co chwilę chować bo zaraz komuś by wpadła w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą

jak pisałem mam UNIDENA 520 XL + President Florida (wystarczająca) (bardzo dobrze się tez trzyma dachu). kolejny plus ze jest mała (czyli każdy wjazd do garażu i innych niskich miejsc nie sprawia żadnego problemu, dodatkowo da się ja odkręcić pozostawiając sam magnes (zakładanie/ściąganie zajmuje kilka sekund :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja antena na dużym magnesie wytrzymała do 220 :) jak było sucho a jak mokro i lekki mrozik to dostawała poślizgu przy 90. Teraz mam stały uchwyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą

jak pisałem mam UNIDENA 520 XL + President Florida (wystarczająca) (bardzo dobrze się tez trzyma dachu). kolejny plus ze jest mała (czyli każdy wjazd do garażu i innych niskich miejsc nie sprawia żadnego problemu, dodatkowo da się ja odkręcić pozostawiając sam magnes (zakładanie/ściąganie zajmuje kilka sekund :)))

Tez ma presidenta tylko ze model missouri - dla mnie jedna z lepszych anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejsze jest mieć lepsze radio niż antenę.

Bzdura. Trzeba mieć dobre radio i jeszcze lepszą antene.

Zarówno Presidenta jak i Hustlera mogę polecić, z obu jestem zadowolony. Jedyna różnica tkwi w cenie. Hustlera na allegro można wyrwać za 60 zł, natomiast ta antena Presidenta kosztowała ok 250 zł. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

Miałem Hustlera, może i nienajgorzej zbiera, może i jest tania ale końcowa ocena tej anteny - totalny shit i wiekszość jej użytkowników sie o tym przekonało po kilku miesiącach użytkowania, naprawdę lepiej dołożyć 20 zeta i kupić choćby wilsona.

Niezawsze sie placi za to co widać, zapewniam cie że ten President posłuży ci o wiele dłużej niż Hustler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...