Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wybór anteny do CB-Radia


neever

Rekomendowane odpowiedzi

miałem alana i po przesiadce na UNIDENa nie wrócę już do alana :) Dużo głośniejszy, lepsza modulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu nie chcąc. Dublować wątków. W tej chwili mam antene 1m jakiejs tam firmy (to akurat nieważne), a chciałbym kupić sobie tą krótką antene (40-45cm - chyba takiej dlugosci jest). W związku z tym moje pytanie. Czy moze ktoś takiej używa? Jak to sie sprawuje?

możesz spróbować missouri... miałem fakjnie daje, ale georgia jest tańsza, krótsza i ma +3dB zysku, więc tak samo jak missouri... teraz zmieniam zestaw i na bank założę georgię. Mój koleżka ma, testowaliśmy, zasięg bardzo podobny a estetyka o wiele lepsza. Sam osobiście nie jestem zwolennikiem batów po 4 metry... dużo jeżdzę i parametry georgii czy missouri wystarczają... ten kto pisze, że florida mu wystarcza, raczej nie posługuje się radiem za wiele... miałem missouri z alanem 48... było super, ale sprzedałem autko z zestawem. teraz czaję się na presidenta johnny III... tylko nie wiem jaka cena, bo 660 nie chce mi się za radio płacić... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników tych anten:

1. Georgia

2. Florida

O Floridzie czytam dużo pozytywnych opinii, o Georgii zdania są podzielone. Wrzućcie swoją opinię odnośnie tych konkretnych anten, którą bardziej polecacie.

Nie interesują mnie opinie na temat innych anten, proszę o rozpatrzenie tych 2 konkretnych modeli.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florida lepszy zasięg, niestety od 200+ kmh strasznie świasta na dachu jeśli jest przyklejona na środku (trzeba ją przenieść na tył)

Georgia często nikt nie odpowiada mi na pytanie czy mnie słychać (antena swr 1,2 na 20) Dostałem ją na auto służbowe, w trasie miałem słaby zasięg, odbiór jeśli był to czysty.... niestety więcej nie powiem bo ukradli antene w warszawie pod ibisem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Georgia- jak dla mnie super, zasięg ok 5 km w zupełności mi wystarcza,uzywam ją z Taylorem III tylko w trasach,nigdy nie miałem problemu z łącznościa,dla mnie ważna jest estetyka, nie znoszę długich anten. Polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem florida jako antymisiek sprawia się dobrze pod warunkiem dobrego radio. Nie jest to szał ale na trase wystarczy.

Na służbowym mam sirio około 1400 mm i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zmianą Floridy na coś trochę dłuższego :cool1: najbardziej wkurza mnie świst powietrza który wydaję (u mnie występuje w okolicach 90-120 km/h) ale i zasięg się zrobił jakiś taki mały... :thumbdown: ma ktoś doświadczenie z president ohio? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Ohio jest w porządku, uzywamy jej na busie firmowym, spoko zasięg :good:

Super zaletą tej anteny jest to, że wjeżdżając do garazu nie trzeba jej odkręcać, zdejmować tylko można ją złożyc. Fajna antena :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Ohio jest w porządku, uzywamy jej na busie firmowym, spoko zasięg :good:

Super zaletą tej anteny jest to, że wjeżdżając do garazu nie trzeba jej odkręcać, zdejmować tylko można ją złożyc. Fajna antena :wink4:

wiem, bo mój ojciec ma ją właśnie, a mi brakuje z 5 cm żeby wjechać do garażu, więc może by się "wygła" :tongue4: to biorę się za szukanie bata dla ojca :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zestawie Lemm AT-1000 lub 1200 i Uniden PRO 520 XL. Może ktoś ma i się wypowie.

Ewentualnie jaki zestawik polecacie w granicach 300zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lemm AT-1200 ale sie cewka rozkręciła. Co prawda antena po przejściach ale teraz mam sirio i jakościowo jest dużo lepsza od lemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lemm AT-1200 ale sie cewka rozkręciła. Co prawda antena po przejściach ale teraz mam sirio i jakościowo jest dużo lepsza od lemki.

Kiedyś lemm był dobrą firmą (nadal jest, ale stoi w miejscu nie rozwija się), zaś sirio wprowadza coraz nowe rzeczy, i dużo ładniej się prezentujące i mające coraz lepsze parametry. Sirio wychodzi zdecydowanie na prowadzenie i coraz więcej firm zostaje w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taki właśnie zestaw zakupię, magnes w sumie też ważny żeby antenka w czasie jazdy nie odleciała :) Chociaż do tego trzeba byłoby pewnie kolo 200km/h.

BTW. A czy zdarzyło się komuś odpięcie antenki w czasie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

president new alaska :decayed:

mocno przereklamowana, dobra antena ale za droga, konkurencja oferuje te same parametry w duzo niższej cenie :naughty:

http://www.allegro.pl/item743181883_antena_montazowa_president_alaska_6dbi.html

już nie jest taka droga:) ... brat ma z Unidenem 520 XL i chodzi super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...