Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Olej wymieniony, zrobiłem jak radziłes. Olej po 8 tysiącach był czarny jak smoła, ale to dzięki nafcie. Zalałem motul 5w40 i zobaczymy co będzie dalej. Silnik o wiele lepiej chodzi z samego dołu, nie drży już tak przy ruszaniu i chętniej wkręca się na obroty

Jakie to zdziwienie było w zakładzie i wypytywania ile bierze itd

  • Odpowiedzi 3,9 tys.
  • Wyświetleń 749,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Xebo1 10w40 olej!!!

Opublikowano

Na polsyntetyku słychać było u mnie terkotanie (zawór wysokiego ciśnienia lub wariator) na syntetyku jest cisza

Opublikowano

Xebo1 do tych silników nie nadaje się olej 0w 5w. Lej 10w i będzie gites

Opublikowano

0w nie nadaje się, 5w40 powinien być i taki leje

Opublikowano

Xebo1 rób co chcesz..... to twoja kasa

Opublikowano

Olej miesiąc już czekał w bagażniku, ściągali na zamówienie w sklepie to nie wyleje go przecież. Ciekawe co będzie po pierwszym 1000

Opublikowano

no więc tak, udało mi się wyeliminować problem oleju w moim alcie!

przypadkiem to przypadkiem ale jest.

juz pisałem wcześniej że miałem przygody z mechanikiem, uszkodził zawór ciśnienia oleju przy wymianie wariatora.

mechanik wymienił zawór na nowy z ASO (pewnie płakał jak płacił) zalał silnik motulem i uwaga! nie bierze ani grama oleju.

wcześniej było na castrolu 0.5L na 1000, na motulu 0.2L na 1000.

w tym momencie nie bierze nic, przejechałem 1000 i na miarce jest tyle samo co wcześniej.

cuda się zdarzają.

Opublikowano

Jaki motul? Czyżby 10W40 6100 Synergie+ ? :)

Opublikowano

Ile przejechane?

Opublikowano

mechanik twierdzi że zalał motulem synergy 10w40 (nie widziałem tego, nie było mnie w polsce).

przejechane 1500 i na bagnecie jest tyle co na początku.

jak wyskoczy min to dam znać :)

Edytowane przez tracer123

Opublikowano

To świetna wiadomość, jeśli taki dobry to zawita u mnie w silniku za 15tk. Mnie ciekawi kiedy u mnie zaświeci "Oil min" na wyświetlaczu, oczywiście napisze

no więc tak, udało mi się wyeliminować problem oleju w moim alcie!

przypadkiem to przypadkiem ale jest.

juz pisałem wcześniej że miałem przygody z mechanikiem, uszkodził zawór ciśnienia oleju przy wymianie wariatora.

mechanik wymienił zawór na nowy z ASO (pewnie płakał jak płacił) zalał silnik motulem i uwaga! nie bierze ani grama oleju.

wcześniej było na castrolu 0.5L na 1000, na motulu 0.2L na 1000.

w tym momencie nie bierze nic, przejechałem 1000 i na miarce jest tyle samo co wcześniej.

cuda się zdarzają.

Może wlał doktorka? Mówiłeś mu że lubi olej w dużych ilościach?
Opublikowano

niemal pewne że to efekt Motula 6100S+, w moim przypadku nawet dobry 5W40 od Motula powodował nieracjonalne zachowanie silnika. A 6100S+ przywraca normalne funkcjonowanie silnika - olej nie znika, w kontrolkach cisza.

Opublikowano

zauważcie co napisałem, na motulu wcześniej brał lekko olej, teraz nic.

nic mu nie mówiłem że bierze olej, mówiłem tylko żeby nie zalewał silnika castrolem.

Opublikowano

i bardzo ładnie ja teraz w lutym zmieniam olej wlasnie na tego motula i dam znac napewno ;-)

Opublikowano

no więc tak, udało mi się wyeliminować problem oleju w moim alcie!

przypadkiem to przypadkiem ale jest.

juz pisałem wcześniej że miałem przygody z mechanikiem, uszkodził zawór ciśnienia oleju przy wymianie wariatora.

mechanik wymienił zawór na nowy z ASO (pewnie płakał jak płacił) zalał silnik motulem i uwaga! nie bierze ani grama oleju.

wcześniej było na castrolu 0.5L na 1000, na motulu 0.2L na 1000.

w tym momencie nie bierze nic, przejechałem 1000 i na miarce jest tyle samo co wcześniej.

cuda się zdarzają.

Może to zawór ciśnienia oleju jest przyczyną .

Opublikowano

Jak za duże ciśnienie to olej mógł sobie "szukać" drogi ucieczki.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

przejechane 4000 km i nie ubyło nawet milimetra na miarce :)

Opublikowano

O kurna, to wszystkiemu winien jest zawór wysokiego ciśnienia oleju? Czy cecha oleju, zmniejszone parowanie w wysokiej temperaturze?

Opublikowano

zmieniony jest wariator, jest nowy zawór ciśnienia oleju, a olej to motul 10w40.

silnik pracuje ciszej, równiej i nie bierze oleju.

jakby to była tania naprawa to ktoś by mógł to jakoś sprawdzić. ale że ten zawór to majątek to trzeba czekać aż komuś padnie i będzie musiał wymienić.

Edytowane przez tracer123

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.