Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

adamo_175 jaki remont robiłeś co dokładnie? opisywałeś to gdzieś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich .. audi posiadam już rok czasu i mam ten sam problem co wszyscy zrobiłem ok 10000km i wlałem 2l costrola. jednego razu po zapaleniu kotrolki nie dolałem oleju bo nie miałem akurat .... a więc pilnowałem stanu na miarce ... i co ciekawe do tej pory zapala sie kontrolka oleju wyciągam miarkę stan jest ok. wkładam miarkę gaśnie kontrolka i tak robię już miesiąc czasu na zimnym silniku stan jest max.. O CO CHODZI?

a morze to nie wina silnika tylko wina wadliwego czujnika stanu oleju .??

nie znam sie na tym ale to zauważyłem u siebie i przestałem dolewac tylko pilnuję miarki

---------- Post dopisany at 22:55 ---------- Poprzedni post napisany at 22:53 ----------

wyciągnięciem miarki gaszę kontrolkę niskiego stanu oleju dziwne ale tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jeśli większość tak ma. Co dzieje się z tymi litrami oleju dolewanymi:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że na FIS mało oleju, Wy dolewacie i dopiero ten nadmiar autko przepala bo ma za dużo? To by była dobra wiadomość dla wielu. Dobrze by było gdyby więcej osób to poobserwowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od ostatniego alarmu niskiego poziomu oleju przejechałem jakieś 2000 km, znów zapaliło się oil min. Jak już wspominałem, filtr oleju mam Filtrona. Kiedy zapaliła się kontrolka, zatrzymałem się i czekam. Po ok. 3 min (tyle jest wskazane w książce "sam naprawiam") sprawdzam poziom - zero. po 10 min - poziom min. Po 20 minutach - olej już na połowie miarki ;p kiedy załatwiłem co miałem załatwić i wróciłem do samochodu, do maksimum brakowało może 200ml ;p A więc pierwsza sprawa - filtr, druga - czujnik poziomu oleju. Nie znaczy to, że auto nie bierze - przez te 2kkm ubyło jakieś 200ml, ale to już poziom do zaakceptowania, za to pewnie wcześniej przelewałem, bo za wcześnie sprawdzałem poziom, a FIS jest histerycznie przewrażliwiony :( Od ostatniej wymiany przejechałem 6kkm, i myślę, czy nie wymienić tego filtra już teraz...

Czy ktoś słyszał albo używał filtrów Vasco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmieniłem na Knechta. Powiem tyle - to jest to:decayed: 3 min po zgaszeniu silnika już jest stan na miarce, i niewiele się już zmienia nawet po nocy, nawet dźwięk silnika jakby inny (ale może to przez dolewkę oleju, trochę po wymianie uciekło, zamiast dolać Castrola dolałem Mobil1). Jak się okazało filtr miałem ten Vasco - szmelc i guano. Czujnika na razie nie zmieniam, pojeżdżę i zobaczę co będzie, ale chyba będzie dobrze. Wychodzi na to, że przez zły filtr prawie cały czas miałem nadmiar oleju (już przy zmianie dolewali mi do połowy stanu 3 min po zgaszeniu silnika, boję się myśleć ile to było w rzeczywistości), i cały czas audi przepalało nadmiar.

Poza tym Castrol jest chyba często podrabiany - porównałem w zeszłym tygodniu resztki jakie mi zostały w dwu litrowych butelkach, kolor i zapach wyraźnie inny:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy filtry oleju ori z ASO to zawsze Mann lub Knecht? Czy jest też jakiś inny producent który dostarcza filtry oleju do ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy filtry oleju ori z ASO to zawsze Mann lub Knecht? Czy jest też jakiś inny producent który dostarcza filtry oleju do ASO?

Chyba Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik_alt.jpg

Panowie ja trochę z innej beczki. Nie warto zakładać nowego wątku a znawców ALT tu nie brakuje więc do rzeczy.

Czy może ktoś powiedzieć co znajduje w miejscu zaznaczonym na zdjęciu?

Jadę sobie spokojnie dym zaczyna walić spod maski, otwieram a tam cała ściana grodziowa katalizator wszystko w oleju. Zaczynam szukać i znalazłem wielką dziurę w zaznaczonym miejscu:grin: Jak ktoś może niech sprawdzi czy tam jest brok czy jakiś uszczelniacz bo nie wiem czego szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy filtry oleju ori z ASO to zawsze Mann lub Knecht? Czy jest też jakiś inny producent który dostarcza filtry oleju do ASO?

Chyba Bosch

Dzięki Darku!

Wychodzi na to, że lepiej kupić w normalnym sklepie konkretnie Manna lub Knechta i będzie wtedy wiadomo jaki ma się filtr oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Knechta albo Manna, osobiście jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem. O filtronie słyszałem natomiast, że jak się przeciągnie interwał wymiany to wkład lubi się rozpuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Knechta albo Manna, osobiście jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem. O filtronie słyszałem natomiast, że jak się przeciągnie interwał wymiany to wkład lubi się rozpuszczać.

Postanowione :wink: Kupuję Manna lub Knechta, tym razem odpuszczam filtr z ASO. Gdzie w Rzeszowie lub okolicach można dostać te filtry? Czy kupię je np.: w zwykłym SZiK-u czy też są jakieś konkretne sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Knechta albo Manna, osobiście jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem. O filtronie słyszałem natomiast, że jak się przeciągnie interwał wymiany to wkład lubi się rozpuszczać.

Pier.olenie.

Filtron tez będzie chodził tak samo jak i reszta. A po za tym co on się ma do stanu oleju w misce po zgaszeniu?? Z filtra i tak nie ścieka bo jest on przykręcony otworem do góry więc ile tam jest po zgaszenu oleju tyle zostanie:wink:

Chociaż możecie sobie eksperymetować bo filtr do 2.0 kosztuje maks 25żł:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...