Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Oleju i ceratec weszło od wymiany i trasę 5 litrów czyli cała bańka. Trasa 1600, 770 km od dolewki i pół miarki jest. Ceratec pełnię ochrony osiąga po 2 t km, więc będzie lepiej :)

1 sierpnia trasa 1600 do pl i 4 kolejna 1300 do Chorwacji na tydz urlopu. W sumie 4200 tras, nie licząc codziennego użytku, zdam relacje. Pozdro

Ps. Komp pokazuje 2200 km od wymiany oleju

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zadowolony jestem jak najbardziej, narazie nie widzę lampki oleju na wyświetlaczu. Wcześniej co tankowanie do pełna 0,5 l oleju. Polepszylo mu się później po plukaniu naftą, na trasach mniej używało a na mieście więcej

Dodam jeszcze że po wymianie oleju leciało mi spod korka spustowego, bo za wymianę zabrał się mój mechanik i nie założył nowej podkładki miedzianej. Pojechałem następnego dnia na wymianę płynu hamulcowego i hydraulicznego a tam zarzygane wszystko. Musieli spuscic olej, zdziwiło ich zabarwienie oleju :0

mowie że to ceratec :)

- cuda z internetu, oni by tego nie zalali bo to i tamto :)

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Wam powiem historię.

Liqui moly synthoil - 1500km na 0,5l

Motul x-cess - 600km na 0,5l

Nie wiem czy motul jest ujowy czy LM taki za***isty :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem liqui moly 5w40 4100 i ubywało podobnie do motula x-cess i x-clean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was , że wam się chce drążyć temat, mi 250ml starcza na jakieś 1.5k km a leje najzwyklejszego Castola Magnatec 10W40 i te 2-2,5l od wymiany do wymiany to moim zdaniem mały koszt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty podziwiasz, a moja żona się cieszy.

Oglądam się na ulicy za audicami, nie za kobietami. Idąc z żoną to nie wypada [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop - Za moją mimo, że to seria się ludzie oglądają xD Już mnie 3 osoby wypytywały co to za silnik itd, raz na światłach facet opuścił szybę , raz na stacji paliw a raz nawet pod uczelnią xD W sumie się nie dziwię ma te swoje kształty :D - Offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CERA TEC LIQUI MOLY 3721 0.3L

czy do oleju Motul 10w40 ,

ten cera tec bedzie dobry ? bo juz sam nie wiem ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego oleju, oczywiście że będzie git. Efekty po 2 tyś km, od razu jednak usłyszysz że ciszej pracuje silnik. Co do oleju to polecał bym liqui moly synthoil 5w40, chlopakom bez ceratec ubywa go o wiele mniej - 0,5l co 2 tyś km. Zamów z forum u kolegi Wandej bo o wiele taniej i filtr oleju Mann lub Knecht

Trasa 1600 km zaliczona, niestety musiałem dwie dolewki zrobić po 0,5 l. Ostatnią 150km przed ukończeniem trasy.

Kolejna trasa 1465km i znowu 2x0,5l oleju :/

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją Audi w kwietniu i zaraz wymieniłem olej na Liqui Moly TOP TEC 4100 5W40 + dolanie Cerateca od LM. po około 1tys. zapaliła się lampa alladyna i musiałem dolać około 0,7l do maksimum, ale przy wymianie było wlane 4-4,1l. Po tej dolewce zrobiłem już 4tys. i wczoraj z ciekawości sprawdziłem poziom oleju 15min. po zgaszeniu silnika. Poziom wynosił 3mm od górnej kreski :D Nie jest tak źle co u niektórych, tym bardziej że serwis Long Life był prowadzony do końca w Niemczech a mam przejechane 218tys. Pi razy oko 100ml na 1tys. kilometrów mnie zadowala i to bardzo po Oplu Vectrze 1.6 16V która łykała 2 litry na tysiąc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tych olejów najlepiej wychodzi motul 10w40 5litrow niecałe 100 zł:) przepalenie prawie 200 to trochę bardziej boli tych super innych olejów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleje teraz liqui moly 5w40 synthoil, bo znika go zdecydowanie mniej i sprawdzę stan techniczny zmiennych faz rozrządu. Moc silnika jest dopiero od 3 tyś więc nie pracują jak powinny

Kolejna trasa 1600km + 2x0.5l... Doleje 0,5l, sprawdzam po 600km i jest stan max, przejade 100-200 km i minimum. Nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to u Ciebie. Ja też zalałem LM 5W40 ale w technologii syntetycznej TOP TEC 4100 i mi go bardzo mało zjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...