Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacja Walker nie 100zl tylko 5.

Od strony technicznej sprawa sprowadza się do dolutowania kondensatora tantalowego D475 4.7uF 20V na spodzie płyty radia, w miejscu pokazanym na poniższych zdjęciach.

(IMG:http://img22.imageshack.us/img22/2498/19845031ss0.jpg)

(IMG:http://img23.imageshack.us/img23/765/55494762nw9.jpg) Tylko to lepszy kondensator od tego na zdjęciu i trzeba wstawić kreska - odwrotnie niż na zdjęciu.

Po tym zabiegu konieczne może być wyregulowanie mocy sygnału, który będzie przez blokadę przepuszczany. Robimy to poprzez przekręcanie potencjometru RT401 wedle własnych preferencji:

(IMG:http://img25.imageshack.us/img25/4115/73665930uc1.jpg)

Obracając zgodnie ze wskazówkami zegara - przepuszcza słabszy sygnał.

Oj mało tu elektryków i dlatego dajecie się naciagać.

Dziekuję za oklaski ale nie trzeba skromny ze mnie człowiek. SZEROKOSCI 73. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

POWER-KRIS, to jest zakres modyfikacji z konektora, nie bardzo pokrywa się z tym co napisałeś

PRESIDENT WALKER:

- wymiana filtra pośredniej na filtr ceramiczny muRata 455IT - mniejsza ilość zakłóceń z sąsiednich częstotliwości

- poprawa ASC - nie urywa rozmów

- modyfikacja RF Gain (czułości odbiornika) - większy zakres regulacji czułości odbiornika

- zwiększenie głębokości modulacji - z 70 do ponad 100% - na życzenie Klienta

- montaż filtra Hi Cut - aktywacja przełącznikiem CH9 - filtr obcinający soprany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tego domowym sposobem niet. Ale dwie jak najbardziej juz mamy a sopran to wpiecie szeregowo z głośnikiem cewki i obcina górne pasmo . Lub aby mieć HI-CUT trzeba do przewodu sygnałowego głośnika (+) dolutować kondensator nogę kondensatora, a jego drugą nogę do MASY w radiu. Wiec juz mamy trzy zeczy.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tego domowym sposobem niet.

Sony Xperia Tapatalk 4

no to jaka jest Twoja opinia o modzie z konektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem wszystko u siebie. Ale jak mowie do reszty trzeba sprzętu. Jak zrobicie to co powyżej porownajcie z tym z Sinadu i się zdziwicie ze nie ma prawie różnicy dla zwykłego zjadacza chleba.

Musze wysłać cos do tych czarodzieji z konektora i porównać to z sinadem.

Sony Xperia Tapatalk 4

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:52 ----------

O opinii nie będę mówił bo nie jest pozytywna szczególnie do tej firmy która kondensator wstawia 22uF przez co słychać ludzi od 3 wyrazu. Ech róbta co chceta.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna jak pamiętam też miał takie zdanie a zawsze mądrze mówił :wink:

I tak walker to walker co by nie było dobre radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby dało się tak zmodyfikować co by idiotów odfiltrowało z eteru, to bym dopłacił i z dwie stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem wszystko u siebie. Ale jak mowie do reszty trzeba sprzętu. Jak zrobicie to co powyżej porownajcie z tym z Sinadu i się zdziwicie ze nie ma prawie różnicy dla zwykłego zjadacza chleba.

Musze wysłać cos do tych czarodzieji z konektora i porównać to z sinadem.

Sony Xperia Tapatalk 4

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:52 ----------

O opinii nie będę mówił bo nie jest pozytywna szczególnie do tej firmy która kondensator wstawia 22uF przez co słychać ludzi od 3 wyrazu. Ech róbta co chceta.

Sony Xperia Tapatalk 4

która firma tak robi sinad, czy konektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie które radyjko sobie lepiej wybrać,President Harrego 3 czy też Midland Alan-48 EXCEL.Proszę o opinie użytkowników tylko tych dwóch radyjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel twierdził ze było w konektorze a ja je po nich poprawialem spowrotem do fabryki. I ja osobiście nie lubię HI-CUT niech sobie posykuje za to panienki normalnie słychać .A z HI-CUT odsłuch jest jak w Yosan taki basowo - kartonowy.

W sumie przejrzałem trochę od początku i ten wasz Laguna to fanatyk a tacy są najlepsi w każdej dziedzinie wiec trzymajcie się jego rad.Chociaz widzę ze mam troszkę odmienne zdanie na kilka rzeczy. Ale z zastrzeżeniem ze człowiek nie swinia jutro po analizie czegoś mogę mieć już inne poglądy.

W internecie najważniejsze odnaleźć takich jak Laguna, Devastation itp i odfiltrowanie ich od tysięcy ludzi bez pojęcia. Ale to trudne zadanie. A pomyłka w ocenie czyjejś wiedzy grozi czasem wielka wtopą finansowa.

Moja pasja to komputery ale cb i auta zaraz za.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do niego do serwisu i z nim pogadaj, albo daj rzecz do zrobienia/naprawienia wyższych lotów w radiu :wink: Poważnie mówie

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:11 ----------

poza tym kiedyś jak chciałem napisać swoją opinię napotkałem sie na wiele innych :decayed:

SAXON Warszawa - CB-MANIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym kiedyś jak chciałem napisać swoją opinię napotkałem sie na wiele innych :decayed:

SAXON Warszawa - CB-MANIA

dużo konkretów nie ma, ale te które są odstraszają :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde żeby tak miał człowiek w...... kasy kupił bym 10 Walkerów wysłał do każdego tuningowca i po powrocie rozpierniczyl na testy i co naprawdę zrobiono. U nas lokalne cwaniak potrafią skręcić tylko Asc żeby wcześniej otwieralo i tez 100 do radia doliczaja ze po poprawkach. A kondensator juz w obecnych jest wstawiony fabrycznie bo producent tez nie spoczywa na laurach i stara się poprawiać.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też :kwasny:

---------- Post dopisany 22-08-2013 at 09:45 ---------- Poprzedni post napisany 21-08-2013 at 17:18 ----------

No i doszło. Stan ładny, wszystko wydaje się działać :smiley: Będę testował dalej

---------- Post dopisany at 10:32 ---------- Poprzedni post napisany at 09:45 ----------

kondensatora nie ma, filtr ceramiczny LT 455 HTW - ktoś to potrafi zinterpretować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...