Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

wyrwanie kabla w podstawie raczej wykluczam gdyż był tam juz przeze mnie lutowany i zawiniety dobrze po czym zalany klejem na gorąco. Bardziej obawiam się wlasnie przerwania, załamania kabla gdyz w miejscu gdzie przechodzi przez szczeline jest mocno zgnieciony że może nawet izolator może jest uszkodzony. Stało się to głównie na początku po pierwszych założeniach gdy nie sądziłem że tam szczelina jest tak mala i poprostu zamknąłem klapę i nie zwróciłem na to uwagi. Wcześniej woziłem ja na klapie w sedanie A4 i nie miałem takich problemów.

A to co dałeś linka jak miało by mi pomóc? To musiałbym pewnie do jakiegoś uchwytu montować, albo ucinać i lutować w podstawie magnetycznej. Troche drogo tym bardziej że RG-174 można kupic za nie całe 2zł a metr który by mi w zupełności wystarczył tylko jak je połączyć ze starym kablem. Tego co mam musze uciąc gdzieś 0,5 - 0,8m od podstawy magnetycznej i w to miejsce najchetniej własnie wstawił bym cieńszy przewód. Tego przewodu co mam to mam zapas bo wymieniałem go na dłuższy ale pewnie zaraz będzie ta sama sytuacja co teraz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 lata nad tym mysle i dalej stoję w miejscu. Rodzina juz przywykla ze zamykam klape ja a otwozyc mogą wszyscy.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie Sirio Triflex i użytkowania jej w A4 B5 Avant. Jak wygląda sprawa z zasięgiem przy nadawaniu i odsłuchu CB? Jak wpływa korzystanie z GSM właśnie na CB?

W tej chwili mam Unidena 520XL + Sirio 5000 Turbo na podstawce Sirio MAG 145... Zestaw został po aucie służbowym, którym dużo jeździłem i zasięg był ważny :naughty: W tej chwili moje auto stoi na parkingu po blokiem, a mnie zwyczajnie męczy wożenie 2m zestawu w bagażniku, który jest zgięty w banana, bo się nie mieści. Stąd pytanie właśnie o Triflex... jedną nie rzucającą się w oczy anteną załatwiłbym trzy rzeczy... Pytanie tylko czy nie będzie to 180zł wyrzucone w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz na boku dachu rynienki pod relingiem do samego końca?
2 lata nad tym mysle i dalej stoję w miejscu. Rodzina juz przywykla ze zamykam klape ja a otwozyc mogą wszyscy.

Sony Xperia Tapatalk 4

Rozmawiałem ze znajomym z pracy a on używa czasem własnie takich cienkich przewodów koncentrycznych. We wtorek ja wrócę z urlopu to pójdę do niego i dowiem się coś więcej o tego typu zabiegach. Jak coś mi się uda stworzyć to podzielę się efektami pracy i powiem jak to się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastaldo nie dziw sie że może być coś nie tak z Twoim zestawem jak masz alana 109, bo to gówniane radio i do tego może Ci już gubić masę :wink: zmień na coś porządniejszego

m0nter

triflex to "jak Cie widze to Cie slysze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Alan 109 do górnolotnych nie nalezy, ale dopóki ten kabel pare razy sie nie zagniótł to było całkiem nieźle no chyba z problem z anteną i radiem zbiegł się w czasie. a co byś polecił z radyjek powiedzmy poza presidentem bo nie lubię przepłacać za logo. coś dobrego do 200zł kupię? pozatym ten moty z kablem też musze załatwić bo żadne radio bez anteny działać nie będzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę popatrzyłem na dwóch forach CB i tam o tym legend 3 się raczej dość kiepsko wypowiadają. Oczywiście tam wszyscy jak lemingi presidenty jadą no moe poza garstka mądrzejszych ludzi którzy inwestują ponoć w lepsze radyjka a innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yosan 120 pro?

Bardzo dobry wybór w tej kwocie. Konektor może je jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosan git tylko mi przeszkadza w nim ze pasmo ma do 3 kHz i ten dzwiek sie taki kartonowy robi ale zato ciszej szumi;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mam walkera, teddy i maxona. No ten ostatni to porażka i za karę w Uazie siedzi.

Ale ze kolega ma serwis Cb to sobie wszystkie nowosci chlastam od 15 lat.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć że ten Yosan to chyba ciekawa opcja. Zrobię porządek z anteną i zobacze co da się zrobić z radiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z antenek polecam Sirio Turbo 800. Długość 82cm łamana, do osobówki w sam raz. To moja trzecia taka antena (poprzednie dwie ktoś się nie bał :facepalm:) do tego mam radyjko President Harry II i wsio śmiga świetnie. Szumów mało a i zasięg wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteny nie zmieniam tylko przeód muszę naprawić i wykombinować patent żeby nie łamało mi kabla:wink: zadowolony jestem z mojego ml-145:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosan git tylko mi przeszkadza w nim ze pasmo ma do 3 kHz i ten dzwiek sie taki kartonowy robi ale zato ciszej szumi;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

chciałbym kiedyś wiedzieć co to znaczy:grin::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosan git tylko mi przeszkadza w nim ze pasmo ma do 3 kHz i ten dzwiek sie taki kartonowy robi ale zato ciszej szumi;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Przecież to radio za 200zł a nie za 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosan git tylko mi przeszkadza w nim ze pasmo ma do 3 kHz i ten dzwiek sie taki kartonowy robi ale zato ciszej szumi;-)

Sony Xperia Tapatalk 4

Przecież to radio za 200zł a nie za 600

Gdzie? Nawet na allegro gdzie nie wiadomo na co się trafi, najtańszy to 264zł :wink:

Trafiają się podróby tego radyjka?

I na czym polega tuning Yosana 120 PRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...