Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Sokal i Kris myślicie że jak wezme normalnie opaske zaciskową to przytrzyma nie ? :decayed:

Podstawa jak podstawa, wystarczy nie szarpać kablem :naughty:

Sokal jak Lafajetka Ci sie spisuje?

A bardzo dobrze, jak na razie jestem zadowolony a przegadałem już na niej wieeeeele wieeeeele godzin :wink:

Ja chyba musze zacząć sprzedawać anteny bo swoich prywatnych mam.... 5 :decayed:

A masz tam do pozbycia się czegoś w okolicy 2m? :kox: Tylko nie za drogo bo zbieram na antenę na inne pasmo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opaskę dwa razy odkręcasz w koło przewodu i zaciskasz. Patrzymy czy się zamknie obudowa jak tak to luten i skręcamy. Sam silikon zabezpiecza co najwyżej przed wodą. Trzeba coś kombinować żeby uzyskać mocowanie kabelka jak w rtv agd. Nawet jak nie urwiesz to chowając antene przewód się obraca. Kilka razy i urwany. A wystarczyło by gdyby producent dal dwie śrubki i poprzeczkę trzymająca.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tam do pozbycia się czegoś w okolicy 2m? :kox: Tylko nie za drogo bo zbieram na antenę na inne pasmo :grin:

wszyscy mi mówią żebym sie którejś pozbył bo stoją po szafach, ale każda jeszcze może sie przydać :decayed::banan::polew:

mam floride na jazde po miescie, missouri jak jade blisko w moich okolicach okreg okolo 10km, omege 27 jak jade dalej :decayed: i ml145 jak zapuszczam sie daleko :polew:

Opaskę dwa razy odkręcasz w koło przewodu i zaciskasz. Patrzymy czy się zamknie obudowa jak tak to luten i skręcamy. Sam silikon zabezpiecza co najwyżej przed wodą. Trzeba coś kombinować żeby uzyskać mocowanie kabelka jak w rtv agd. Nawet jak nie urwiesz to chowając antene przewód się obraca. Kilka razy i urwany. A wystarczyło by gdyby producent dal dwie śrubki i poprzeczkę trzymająca.

Sony Xperia Tapatalk 4

dzięki Kris :hi: coś pokombinuje

dobry wątek o saxonie, co nieco się dowiedziałem :decayed::decayed:

http://www.cb-forum.pl/topics121/saxon-filtry-i-lincz-na-overmaxie-vt12912,30.htm

a widzisz :decayed:

---------- Post dopisany at 10:29 ---------- Poprzedni post napisany at 10:24 ----------

Sokal mam Sunkera 119 jak napisano "ELITE CB" :polew: :polew: made in Czajna - missouri którego moge Ci sprzedać bo używam tej z Presidenta :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fm. A to ze dupowato slychac to kwestia radia, anteny, i strojenia.

Wysłane z mojego LG-E610

Ale co na FM?

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca wszystkie strony doczytalem i mialem zacytowac jakiegos kolege z wczesniejszych stron i wyszlo ze napisalem z d*py posta :D:D

Wysłane z mojego LG-E610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie moze z du*y ale pierwszy raz mam cb, jezdzicie na Fm czy Am bo tak jakos dupowato słychac innych

Jeśli chodzi ci o tego posta, to powtarzam - w PL jeździmy na AM!

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontowali mi antene to przy strojeniu wyszło 1.5 i powiedzieli żeby tak zostawić. Teraz pytanie czy warto bić się o te 1.2 Zyska się coś na zasięgu i zmniejszeniu szumów ? Kusi mnie kupić sobie jakiś reflektometr i pobawić się z strojeniem. Ogólnie antenka 1.4 m zbiera dobrze no ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę trasy przez Czechy do Austrii. Głównie to nasłuch czy korka gdzieś nie ma. Po Polsce mało. Liczy się zasięg żeby zjechać z autostrady zanim wpakuję się w korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę trasy przez Czechy do Austrii. Głównie to nasłuch czy korka gdzieś nie ma. Po Polsce mało. Liczy się zasięg żeby zjechać z autostrady zanim wpakuję się w korek.

Zostaw... ja jak dorwę miarkę swr to sprawdzę swój zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprinterze firmowym mam taki zestaw. Uniden 510 xl + antenka montażowa sirio (metrowa). Radio proste jak budowa cepa. Zaledwie 3 pokrętła, bez asc itd. A powiem że działa naprawdę przyjemnie. Zawsze to co chcę się dowiedzieć to bez najmniejszego problemu, szumu itd. można uzyskać informacje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprinterze czy LT28 bo to te same auta wszystko dobrze chodzi. Wysokość robi robotę.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprinter pod plandeką. Nie wiem dokładnie jaka to jest antenka. Wiem tyle że to metrowa sirio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LT wsadzilem Santiago 1200 i po tygodniu byłem 300 w plecy bo za wysoko i w coś przypiep......

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza słuchawka od telefonu do ucha i wszystko pięknie słychać a pasażer ma spokój i słucha muzyki.

alf, teraz doczytałem, tą słuchawkę masz bezpośredio wpiętą pod ext. speaker z tyłu radia??

Tak, żwykła słuchawka z tel. Noki. Przedłużyłem kabel i wisi przy słupku żeby nie plątało się. Radio JFK II, antena Sirio SG 1400 bezpośrednio w dachu. Zero szumów i zakłóceń. Używam tylko RF-gain.

alf wrzuć foto jak to wygląda u ciebie na aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lafayette Venus - to jest dpbrej jakości radio? czy lepiej szukać czegoś innego? jakiego presidenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno czemu zawzięcie szukacie problemów z wynalazkami? President, stabo, superstar, intek albo Yosan czy m-tech i kasa w błoto nie idzie. Z wynalazków to proponuje HF CRE.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...