Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Hornet lakier ci zbrzydl ? ML145 i mu podobne maja sprężyny żeby podstawy nie wywrocic. Wada sprężyny jest mocne pochylenie anteny przy większych prędkościach i mocne zmniejszenie zasięgu. Do anteny lamanej min 16 podstawa i wsadzona pod reling.

Sony Xperia Tapatalk 4

Prędkość to jedno... garaże podziemne to drugie.... tak to wysiadam składam i git. Dopóki cb jeździ na dwóch autach nie mogę na stałe mocować :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hornet lakier ci zbrzydl ? ML145 i mu podobne maja sprężyny żeby podstawy nie wywrocic. Wada sprężyny jest mocne pochylenie anteny przy większych prędkościach i mocne zmniejszenie zasięgu. Do anteny lamanej min 16 podstawa i wsadzona pod reling.

Sony Xperia Tapatalk 4

Prędkość to jedno... garaże podziemne to drugie.... tak to wysiadam składam i git. Dopóki cb jeździ na dwóch autach nie mogę na stałe mocować :kwasny:

Sirio Turbo :good:

Są różnych rozmiarów, np.:

Sirio Turbo 1000 = 115cm

2000 = 145cm

3000 = 170cm

5000 = 196cm

Tu masz zobrazowany mechanizm składania (od 23 sek.):

Im większa antena i im szybciej jeździsz tym większy magnes, z tym że nie polecam ~2m anteny na magnesie (tylko dziurka).

Metrowa Omega 27 na magnesie Sirio ~125mm spokojnie trzymała się przy 180km/h zarówno na dachu jak i na klapie.

Podstawy magnesowej nie wciskaj przypadkiem pod reling... :facepalm:

Antena ma stać w optymalnym miejscu i tyle. Antenie ~1,5m nic się nie stanie przy 200km/h, możesz zainwestować jedynie w lepszy magnes 16cm (tylko nie jakieś chinole bo są słabsze niż 12cm Sirio, kup raz a dobrze).

Oczywiście nie dotyczy to niektórych sztywnych i bardzo ciężkich anten które powinne być montowane jedynie w dziurze a i tak nie pojechałbym z nimi szybciej niż 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad taką łamaną.... ml-ka 200 też wytrzymuje ale jak stanąłem to była lekko ale to lekko przesunięta :kwasny:

Sąsiada antenę (nie znam modelu ale podobny do ml) zgubiłem przy 190... dobrze że mi szyby nie wybiła i fartem nie otłukła auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam zasady montarzu ale mimo wszystko mam 16 pod reling Santiago 1200 i licznik można zamykać. Zasięg odbiór super a ze z lewej bliżej mnie słychać trudno. Zasady są po to zeby je łamać.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś używkę tuningowaną Yosana 120 bo mu się znudziła za dobre pieniądze? Rozważę zakup jak zrobie antenę :decayed:

A co powiecie jeszcze o Unidenie 68? Bo cena nie wiele większa a ludzie bardzo chwalą go sobie.

Też jak szukałem radia to brałem pod uwagę Yosana 120, ale dołożyłem trochę i mam Yosan Turbo

Polecam, nawet ma czerwone podświetlenie pasujące do reszty w audi

Ile Cię Twoje kosztowało?

Co ten turbo ma lepszego od 120? Rozumiem że masz tego JM-3031M? Bo czytałem opinie speców z forów CB że te turbo to troche przereklamowane. W sensie że nie daja nic więcej niż ten 120 poza ASC.

Coś około 320zł

CB RADIO YOSAN TURBO JM-3031M 2xGRAT. W-wa Sklep (3509480083) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza słuchawka od telefonu do ucha i wszystko pięknie słychać a pasażer ma spokój i słucha muzyki.

alf, teraz doczytałem, tą słuchawkę masz bezpośredio wpiętą pod ext. speaker z tyłu radia??

Tak, żwykła słuchawka z tel. Noki. Przedłużyłem kabel i wisi przy słupku żeby nie plątało się. Radio JFK II, antena Sirio SG 1400 bezpośrednio w dachu. Zero szumów i zakłóceń. Używam tylko RF-gain.

alf wrzuć foto jak to wygląda u ciebie na aucie

Fotki jak obiecałem. Do porównania z anteną na magnes.

1_1.jpg

1_2.jpg

1_3.jpg

1_4.jpg

1_5.jpg

1_6.jpg

1_7.jpg

1_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem dawno rynku, może pojawiło się coś nowego.

Szukam anteny montazowej do 1 metra, do ciężarówki, na dach. Musi byc wytrzymała, bo jeździ sie po lasach czasem. Helikalna raczej odpada, chyba, że coś naprawdę mocnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia nie dałem, nic się nie dzieje. Jednak warto dać jak jeździ się 200 km/h. Osobiście dałbym krążki z blachy 0.5 mm o średnicy np. 7 cm, 12 cm i 18 cm jeden na drugim wtedy jest to taka elastyczna podkładka ja sprężyna a nie sztywna. Jak dadasz jeden krążek z blachy 1.5 mm to będzie ugięcie dachu gdzie kończy się podkładka z tej blachy. Sam montarz instalacji trwał 20 min. Co to jest jeździć z boxsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia nie dałem, nic się nie dzieje. Jednak warto dać jak jeździ się 200 km/h. Osobiście dałbym krążki z blachy 0.5 mm o średnicy np. 7 cm, 12 cm i 18 cm jeden na drugim wtedy jest to taka elastyczna podkładka ja sprężyna a nie sztywna. Jak dadasz jeden krążek z blachy 1.5 mm to będzie ugięcie dachu gdzie kończy się podkładka z tej blachy. Sam montarz instalacji trwał 20 min.

ale to wzmocnienie chciałbyś dać na zewnątrz? a nie od środka auta?

Co to jest jeździć z boxsem ?

box dachowy - na bagaż, przy dłuższym boxie chyba będzie wadziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia nie dałem, nic się nie dzieje. Jednak warto dać jak jeździ się 200 km/h. Osobiście dałbym krążki z blachy 0.5 mm o średnicy np. 7 cm, 12 cm i 18 cm jeden na drugim wtedy jest to taka elastyczna podkładka ja sprężyna a nie sztywna. Jak dadasz jeden krążek z blachy 1.5 mm to będzie ugięcie dachu gdzie kończy się podkładka z tej blachy. Sam montarz instalacji trwał 20 min.

ale to wzmocnienie chciałbyś dać na zewnątrz? a nie od środka auta?

Co to jest jeździć z boxsem ?

box dachowy - na bagaż, przy dłuższym boxie chyba będzie wadziło

Podkładki oczywiście że od środka. Zrobiłem w pracy kilka wersji i to co opisałem jest najlepsze. Zrobię fotke to wrzucę. Z Boxem nie jeżdżę. Poza tym jakby co to mam jeszcze antenę na magnes, zakładam z boku i po problemie. Obie anteny mają swr 1.5 i ta w dachu lepiej zbiera mimo że ta na magnesie jest 10 cm dłuższa. 10 km od domu mam autostradę więc robiłem próby jak słyczać gatki w eterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem dawno rynku, może pojawiło się coś nowego.

Szukam anteny montazowej do 1 metra, do ciężarówki, na dach. Musi byc wytrzymała, bo jeździ sie po lasach czasem. Helikalna raczej odpada, chyba, że coś naprawdę mocnego.

Sirio Omega 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę to lub Lemm AT-900. Nic innego ciekawego nie widzę.

mam tą Sirio na Scanii i na Audi .. super antenka :wink::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę to lub Lemm AT-900. Nic innego ciekawego nie widzę.

Dopłać do Omegi 27, miałem Lemm AT-900, odbiór może być ale Omega lepsza

Lemm ma lipne wykonanie, elementy niklowane po czasie śniedzieją.

Omega jest cała czarna

Mówię o mocowaniu do uchwytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam omege 27, sztywna antenka :wink: używam naprzemian z ml145 i nic innego nie potrzeba :decayed: ale ml145 przy 150 kmh praktycznie leży natomiast omega sztywno się trzyma na baczność :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...