Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak to z tymi radarami? czy to działa naprawdę???


dewon24

Rekomendowane odpowiedzi

W razie zatrzymania z radarem:

Bardzo grzecznie zachowujemy się w stosunku do policjantów (zasada główna).

1. - prosimy o legalizację radaru (udajemy, że dokładnie czytamy, bo na 100% jest OK)

2. - zgłaszamy małą uwagę - "Panie Poruczniku (grzecznie - niezależnie od stopnia policjanci to lubią) - ta legalizacja jest jak najbardziej w porządku, dziękuje, ale prosiłbym jeszcze o pokazanie legalizacji na zasilanie przyrządu pomiarowego - dostrzegamy wielkie oczy "Pana Porucznika" - mówimy dalej:

- "Widzi Pan - zgodnie z Ustawą o Miarach i Wagach art 63, legalizacji podlega cały przyrząd pomiarowy, łącznie z zasilaniem, jeżeli nie pochodzi ono z sieci 230V. Proszę, więc o pokazanie legalizacji na akumulator i instalację elektryczną pojazdu Panów Policjantów.

- oczywiście taki dokument nie istnieje. - Sprawia trafia więc do Sądu Grodzkiego

3. - w tzw. międzyczasie piszemy do Głównego Urzędu Miar i Wag - pismo "zapytanie", w którym prosimy o opinię czy zasilanie przyrządu pomiarowego (np. wagi) ma wpływ na wynik pomiaru. Dostajemy odpowiedź- "oczywiście, że tak" oraz pouczenie, że: "jeżeli będziemy używali wagi elektronicznej "a wiec urządzenia pomiarowego", które ma legalizacje, natomiast bateria lub akumulator "legalizacji nie posiada" to nie tylko wynik pomiaru jest dotknięty wadliwością a więc niezgodny z prawem, ale i użytkownik posługujący się nie legalizowanym urządzeniem pomiarowym popełnia wykroczenie i podlega karze,

4. - na naszej sprawie pokazujemy odpowiedz z GUMiW i prosimy Wysoki Sąd by nie wymierzał kary grzywny "Panu Porucznikowi" za posługiwanie się urządzeniem pomiarowym, które nie posiada legalizacji. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos bedzie taki.. "odwazny"..? i przetestuje ta metode to niech da znac.. ale w wiekszosci przypadkow to tylko rozjuszy gliniarza i zacznie szukac, do czego by sie tu jeszcze doczepic.. I znajdzie.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos bedzie taki.. "odwazny"..? i przetestuje ta metode to niech da znac.. ale w wiekszosci przypadkow to tylko rozjuszy gliniarza i zacznie szukac, do czego by sie tu jeszcze doczepic.. I znajdzie.. :decayed:

I tu popre my szare myszki lepiej cicho siedziec bo inaczej biada nam :bicz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Weiss prowadził audycję w Zet-ce na ten temat i z tego co usłyszałem pkt.2 (cytowany przez dewon24) jest do bani. Po pierwsze nie istnieje Urząd Miar i Wag - tylko Urząd Miar, a akumulator nie podlega legalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy temat ... spytam o to goscia od prawa dokladnie i dam znac ( obym nie zapomnial )

ja tego nie przetestuje bo pan policjant zabierze mi dowod za przyciemnione przednie szyby wiec licze na was drodzy klubowicze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się że to nie przejdzie. Urządzenie jako takie jest zakupowane w całości i jeśli radar jest na zasilanie z 12V to na taki prąd dostaje legalizację na nie 230V.

Inaczej chyba sprawa sie ma do fotoradarów w budkach - tam faktycznie jest zasilanie które również wymaga jakies legalizacji czy homologacji.

jak ktoś ma chęc niech weruje: http://www.zurad.com.pl/tnukepl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły odszczekiwanie sie niebieskim na plus nie wychodzi i rozjuszy do poszukiwań złotych skarbów w naszych furmankach :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wo gole ktos odwazyl sie nie przyjac mandatu,i jak to wszystko wyglada w sadzie grodzkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie kolego ciesz:D mi przysłali też po takim czasie, dostałem miłą niespodzianke bo jak sie okazało chwycili mnie na foto 2 razy w tym samym miejscu, na dodatek ta sama godzina i szybkośc różniła się o 3 km/h...:P

dostałem w sumie 600 zł i 14 pkt :D w grudniu naszczęście puste konto:D:D:D

jedyna rada CB RADIO :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz przeleciałem na 90km/h/60km/h ze 4 miesiace temu i nic nie przychodzi

to, że nie dostałeś jeszcze zdjęcia to świadczy, że miałeś ogromne szczęście i akurat "karmnik" był pusty albo co gorsze dostaniesz jeszcze pisemko, bo mają na to 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Kolega dewon24 z lekka przesadził. :confused4:

Uważam, że jego metoda jest do bani.

Przede wszystkim całe urządzenie posiada w 100% certyfikaty i wszystkie atesty. Jak ktoś ma czas i ochotę może powalczyć. Więc życzę wszystkim powodzenia przy takim zachowaniu.

Kiedyś już na forum pisałem jaką najlepiej przyjąć metodę obrony w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dostałem pierwszy mandat...Pusta droga, ogr do 50km/h, ulica Pabianicka, Łódź. Byłem przekonany, że tam jest 70, a miałem 81. Patrze - stoją, smerf macha do mnie lizakiem, a ja się zastanawiam, o co mu chodzi...o przekroczenie 10km/h?? no nic...200 zł, 4 pkt. Zrobił mi podobno wielką łaskę i zapomniał o "jedynce" (przekroczenie pow. 30km/h- od 300 w górę, 6pkt). Ciężkie życie i tyle...A się skubani ustawili dosłownie 5 sekund temu i poinformowali mnie, że mam zaszczytne pierwsze miejsce dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ta metoda nei poziała na radar, ponieważ jakybście sie dokladnie wczytali to przepis dotyczy urzadzen ktore mierza podajac wyniki w/g jednostek w ukladzie wagi, czyli głównie wagi, radar mierzy w km/h i za cholere nie podchodzi pod ten przepis, nie chce sie rozpisywac, wkleje zaraz jakis tekst o tym...

"znalazłem więc ten Dz. U na stronie Głównego Urzędu Miar

http://www.gum.gov.pl

i zmusiłem się i go przeczytać ( 5 razy skrolowany ekran) -wiec troche

tego jest

Faktycznie, lagalizacje muszą mieć przyrządy pomiarowe -

przyrząd pomiarowy - urządzenie, układ pomiarowy lub jego elementy,

przeznaczone do wykonania pomiarów samodzielnie lub w połączeniu z jednym

lub wieloma urządzeniami dodatkowymi; wzorce miary i materiały odniesienia

są traktowane jako przyrządy pomiarowe

zasilanie według tej ustawy jest urządzeniem dodatkowym i nie musi mieć

legalizacji -

wyjątkiem są tylko urządzenia wagowe w których legalizacji podlega cały

przyrząd pomiarowy, łacznie z zasilaniem jeżeli nie nie pochodzi ono z

sieci 230V.

Radar podaje wynik w km/h - czyli wynik lub jego składowa nie jest w

jednostkach masy więc radar nie jest urządzeniem wagowym a więc jego

zasilanie nie musi mieć legalizacji. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...