Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mamy jakiś budowlańców w klubie?


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

witam odgrzebuje temat :wink:

minęło już 8 miesięcy ale teraz ja staję przed dylematem jakie kupić drzwi zewnętrzne ?

może jakieś porady ?

Gerda , Globus , KMT ? może ma ktoś ?

mam hormanna gorąco polecam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też sie rozglądam za drzwiami zew.

Wejściowe potrzebuje na 1700, i do piwnicy na 1500. Do piwnicy dam raczej metalowe.

Po wstępnej rozmowie wyszło że będzie to kosztować za te 1,70 - ok 6000zł, a te tansze do piwnicy ok. 2500zł :kwasny:

Metalowe są ponoć zimniejsze niż drewniane. Ja potrzebuje z dokładką i wtedy wychodzą praktycznie tyle co za drewniane.

Z tym że boje sie troche o te drewniane, żeby sie nie wypaczyły. Zresztą matka ma u siebie metalowe i całkiem są ładne.

Dobiero zaczynam sie orientować w tym temacie.

Z tego co pytałem drewniane są ocieplane pianką a metalowe styro.

Jutro podjadę do Globusa, Kris-mag-u i elplastu.

Jeszcze jest alternatywa taka że można dać z PCV. Ale czy to dobre wyjście jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko NIE porypana GERDA ceni się jak mercedes, a już dawno nie ma takiej jakości.... :hi:
mesio to też nie ta jakość :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin::grin: dobre

ja właśnie też potrzebuje dwóch par drzwi do piwnicy i na górę dlatego trzeba się poważnie zastanowić i wszystkie propozycje rozważyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie podpowiedzcie jaki może byc przypuszczalny koszt wywalenia dwóch "dziur" w ścianach o grubosci ok 30cm aby zrobic przejscie bez drzwi

wymiar 220x100 cm, nadproza itd itp

oraz dwóch o wymiarach 220x135 pod okna, sa juz okna o wymiarze 150x50 a chce wieksze

musze to zrobic w warsztacie a nie chce sie uzerac z budowlańcami o cene bo nie znam reali tego tematu

czekam na info

pozdrawiam

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanko. Na dniach zaczynam grodzic dzialke. Dogadalem sie z sasiadami procz jednego typa....Powiedzcie mi czy:

- ogrodzenie moge stawiac w granicy? Sasiad ktory ma pole obok mojej dzialki marudzi, ze musze wejsc z ogrodzeniem min 30 cm na swoj teren? Czy ma racje? Nie moge nigdzie znalezc konkretnych przepisow:facepalm:

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot jak i dom masz prawo postawić w granicy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot jak i dom masz prawo postawić w granicy:wink:

Kolego, z tym domem na granicy to trochę przesadziłeś :wink:

3m jak ściana nie ma okien, 4m jak ma drzwi lub okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot jak i dom masz prawo postawić w granicy:wink:

Kolego, z tym domem na granicy to trochę przesadziłeś :wink:

3m jak ściana nie ma okien, 4m jak ma drzwi lub okna

Kolego, poczytaj sobie prawo budowlane, 4m jak masz okna, 3m jak ich nie masz ALBO w samej granicy, akurat jestem z tym na czasie bo wykańczam nowo wybudowany dom i nie robię tego "na lewo" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z sąsiadem kolegi przewiduję problemy w przypadku gdyby chciał postawić dom na granicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z sąsiadem kolegi przewiduję problemy w przypadku gdyby chciał postawić dom na granicy

Czasy się zmieniły, nie trzeba pytać nikogo o pozwolenie czy mogę sobie wybudować dom w granicy, trzeba spełnić pewne warunki i na tym koniec, na full legalu ogarnia to każdy projektant :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...